Kızlı erkekli ayrı olsun

Kodla Büyü
Oysa Allah c.c. hiç bir eşi benzeri ve ortağı yoktur, İhlas-ı Şerif suresi'de bunun için inmiştir, Hristiyanlar Hz. İsa (a.s) için Allah'ın oğlu, melekleri Allah c.c. kızları ve Meryem Annemizi de Allah c.c. haşa karısı diye kabul etmişlerdir.
işte Mekkeli müşriklerde Allah'ı kabul ediyorlar fakat dünyalarına , ticaretlerine,içkilerine,putlarına ve sapıklıklarına karışmamasını istiyorlardı.

Ebu cehil Peygamber Efendimiz s.a.v'e gelerek, bak dedi biz seninle bir anlaşma yapalım, sen ve arkadaşlarının namazına karışmicaz,orucunuza karışmicaz,hac da yapabilirsiniz ama sende gelip Allah var içki haram,faiz haram , zina haram, kadınlar kapansın vs. demicek bizim dünya işlerimize dini karıştırmayacaksın dedi,
yani senin Rabbin bizim dünyamıza karışmasın dedi....

bana arap bedevisi diyen zihniyet siz kendi benzediğinize bakın ve kendinize gelin bence eğer inanıyorsanız tabi. inanmıyorsanız da Allah hidayet versin size.

sregy' Alıntı:
Oysa Allah c.c. hiç bir eşi benzeri ve ortağı yoktur, İhlas-ı Şerif suresi'de bunun için inmiştir, Hristiyanlar Hz. İsa (a.s) için Allah'ın oğlu, melekleri Allah c.c. kızları ve Meryem Annemizi de Allah c.c. haşa karısı diye kabul etmişlerdir.
işte Mekkeli müşriklerde Allah'ı kabul ediyorlar fakat dünyalarına , ticaretlerine,içkilerine,putlarına ve sapıklıklarına karışmamasını istiyorlardı.

Ebu cehil Peygamber Efendimiz s.a.v'e gelerek, bak dedi biz seninle bir anlaşma yapalım, sen ve arkadaşlarının namazına karışmicaz,orucunuza karışmicaz,hac da yapabilirsiniz ama sende gelip Allah var içki haram,faiz haram , zina haram, kadınlar kapansın vs. demicek bizim dünya işlerimize dini karıştırmayacaksın dedi,

bana arap bedevisi diyen zihniyet siz kendi benzediğinize bakın ve kendinize gelin bence eğer inanıyorsanız tabi. inanmıyorsanız da Allah hidayet versin size.

...

inamak yada inandığını sanmak vya inandığıyla çelişen düşüncelere sahip olmak iyi ayırt etmek lazım değilse imansız gitmek işten değil inançlı bir insan önce inancının temellerini gereklerini iyi bilmesi gerekir seğilse aldanalardan olur inandığını sanır herşey açoık ve net okuyup anlayana Kur'anda daha fazla söze lüzum yok " Leküm diniküm veliye din" Sizin dininiz size benim dinim bana inandığın gibi yaşmazsan yaşadığın gibi inanmaya başlarsın saygılarımla sözüm anlayanlara

ozkansedef' Alıntı:
Hasanhoca' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:
Medeniyetin ve demokrasinin beşiği denen ülkelerde bakın bakalım kaç tane ayrı eğitim veren okul var, bunlardan kimsenin haberi yok, ingiltereye bakın 10 larca okul var böyle, bunlarda gerici.

Bilimsel bulgular karma olmayan eğitimin daha faydalı olduğunu ortaya koymuştur. İleride seçme imkanım olsa çocuğumu karma olmayan okulda okutmak isterim.

İngiltere’de son 40 yılda ayrı eğitim veren okul sayısı 2500’den 400’e gerilemiştir.

Bizde kaçtan kaça geriledi hocam?

Bir makalede verilmiş bilgiyi burada paylaştım. Sorunuzla ilgili olarak herhangi bir sayısal veriye sahip değilim.

Hocam makaleyi paylaşabilirmisiniz?

whitetiger0006' Alıntı:
sregy' Alıntı:

Allahıma binlerce şükür inançlı ve onurlu bir insanım. İnanç sanki babanızın tekelinde kendi gibi düşünmeyen herkesi inançsız yapıyorusunuz. Ama bu çağda böyle düşünceler sadece çölde bedevilerde olur unutma kardeşşş...

ben zaten inançsız demedim kardeşşşş. eğer Allah a inanıyorsan benzediğin şey çok kötü bir önce silkelen kendine gel dedim Allah'a inanmıyorsan da sana dua ettim ki Allah sana hidayet versin. benim bahsettiğim islam inancı bu arada. başka inancın da olabilir biz saygılıyız kardeşşşş.

kısaca islam inancındaysan söylediklerimi dikkate almanı tavsiye ederim. başka inançtaysan hiç söylemedim sayabilirsin kardeşşşşş..

bu arada kendin gibi düşünmeyeni çölde bedevi niye yapıyosun? senin babanın tekelinde mi?

Allah cümlemizi doğru yoldan ayırmasın..

arkadaşlar olayı dini boyuta taşımak istemiyorum ama. lütfen müslüman olan arkadaşlar Allah'ın bir emrine muhalefet etmenin ne sonuçlar doğuracağını araştırsın. ha ben çok dindarım Allah in tüm emirlerini yerine getiriyorum demiyorum ama en azından karşı çıkmıyorum. yapamadıklarım dan dolayı af diliyorum günahımı kabul ediyorum. Fakat inkar yoluna gitmek müslümanım diyenler için çok yanlış.

xodeda' Alıntı:
arkadaşlar olayı dini boyuta taşımak istemiyorum ama. lütfen müslüman olan arkadaşlar Allah'ın bir emrine muhalefet etmenin ne sonuçlar doğuracağını araştırsın. ha ben çok dindarım Allah in tüm emirlerini yerine getiriyorum demiyorum ama en azından karşı çıkmıyorum. yapamadıklarım dan dolayı af diliyorum günahımı kabul ediyorum. Fakat inkar yoluna gitmek müslümanım diyenler için çok yanlış.
Yani şu takiyyecilerin söylediklerini Allah kelamı sayıp tartışmayın yoksa dinden çıkarsınız a getirdiniz ya helal olsun...!!!

bazı özgürlüklerin kısıtlanmasına destek veren arkadaşlar gün gelir sahip çıktığınız kişiler sizin özgürlüklerinizi de elinizden alır... iktidarı sonuna kadar destek veren yazar sanatçı(ya da bozuntusu) kesimine bir bakın. en çok da onlar isyan ediyor kızlı erkekli kısıtlamalara. karma eğitim istemeyenler için alternatif olarak kız okulları, erkek okulları açılabilir ama bunu dayatmak çok yanlış. iktidardakiler biz kimsenin yaşam tarzına müdahale etmiyoruz dedikçe daha da tersi uygulamalar gündeme geliyor. bunlarla uğraşacaklarına ülkeyi bilim ve sanatta nasıl ilerletiriz onun için çalışsınlar. bir ülke ancak bilim ve sanatta ilerlediği zaman güçlü olur...

Bazı şeyleri anlamamakta israr ediyorsa insan bırak yıkldıüğı yere kadar gitsin "Gözleri var görmezler kulakları var duymazlar kalpleri var hissetmezler (Ayet)

xodeda' Alıntı:
yüce dinimiz bir konuda hüküm verdiyse muhakkak bunda bir hikmet vardır. Bilimsel araştırmalarda karma eğitimin olumsuz olduğunu söylüyor. bakın avrupa ülkeleri ve israilin eğitim sistemlerine.

bence her iki sistemin okulu da olsun veli istediği okulu kendisi seçsin bu kadar basit.
bu olayı büyütmeye gerek yok.

tövbe estağfirullah, daha neler duyacağız.
İçi fesat olanları duvarlarla ayırsan ne olur. Kuytularda yaşananları kim bilebilir ki.

En sinir olduğum şey bir şeyler örnek gösterileceği zaman bakın abd ve israilde de böyle yapılıyor yok efendim ingiltere de şöyle yapılıyor.Arkadaş örnek verdiğin kim?Bu ülkelerin amacı ne?Bizden ne ister?

sregy' Alıntı:
karnındaki çocuğu öldürme denildiğinde sanane benim bedenim benim çocuğum diyen zihniyet şimdi benim çocuğumun okuluna ne hakla karışıyor anlamış değiilim. sen kendi çocuğunu ister doğmadan öldür ister karma okula gönder benimkini karışma! (zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş :) )

sen kızını karma okullarda okut sonra üniversitede erkeklerle berabar kalmasına teşvik et senin tercihin saygı duyarım ama sende bana saygı duy ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum. daha bir sürü başkaları var onları dene :D

Bir şey merak ediyorum ;

Aklı belden aşağı çalışan herkesi polis mi yapıyorlar ?

26 kişi 13 yaşındaki kıza tecavüz eden zihnyet işte senin zihniyetin ! Eğitim okul öncesinde ailede başlar ve senin verdiğin eğitimi alan bir çocuğu zaten karma okula yollamaman en mantıklısı, neticede biz de kızlarımızı kendilerine gerici zihniyet ile bakan sapkınlık abidesi ilimden yoksun, kan dolaşımı belden aşağı çalışan bir çocuk ile aynı okulda okumasını istemeyiz. "İlim Çinde de olsa gidip alınız" buyuran bir hadis-i şerif varken sizin haala kız ve erkek ayrımı yapmanızın tek açıklaması uçkurunuza sahip çıkamamanızdır.. Ben kendime güveniyrum, kendime güvendiğim kadar kızıma ve oğluma da güveniyorum.. Sarfettiğin bu cümleler açıkça gösteriyorki sen daha aile içi güveni sağlayamamışsın, bayanlara güvenilmez, baştan çıkarıcı, şeytani bir mahlukat olarak bakmadan önce seninde bi annen ve eşin olduğunu hatırlatmak isterim, yoksa onlara da mı güvenmiyorsun ?

islam inancındaysan ben Allah ın emirlerinden bahsediyorum. içi fesatlık da ne demek. zaten tek savunmanız sizin içiniz kötü yok biz karşı cinse böyle şeyler hissetmeyiz safsataları. siz sadece kendinizi kandırırsınız. bunun böyle olduğunu herkes bilir ama çağdaşlık oyunundan da bir türlü vazgeçmezsiniz. Allah insanı yaratırken yerleştirmiştir bu özellikler.
bu arada burada hükümeti savunan da yok ben oldum olası böyle düşünüyorum. simdi bunu bazıları dile getirdi diye susalım mı.

Karma eğitimin inancınıza göre caiz olmadığını savunuyorsunuz ama paylaştığınız makalenin başlığı ;

"ABD KIZ-ERKEK AYRI EĞITIMI TEŞVIK EDIYOR"

Bence inancınızı dünyevi süpergüçlere göre sistemize etmeyin ! Neticesinde istatistiki veriler gösteriyorki bundan 10 sene sonra dünyanın süper gücü ÇİN olacak.
O zaman krem peynire tapmanız gerekir falan en azından bi dönüş yolu bırakın kendinize.

Heavensrays' Alıntı:
Karma eğitimin inancınıza göre caiz olmadığını savunuyorsunuz ama paylaştığınız makalenin başlığı ;

"ABD KIZ-ERKEK AYRI EĞITIMI TEŞVIK EDIYOR"

Bence inancınızı dünyevi süpergüçlere göre sistemize etmeyin ! Neticesinde istatistiki veriler gösteriyorki bundan 10 sene sonra dünyanın süper gücü ÇİN olacak.
O zaman krem peynire tapmanız gerekir falan en azından bi dönüş yolu bırakın kendinize.

Orada referans neden abd gösterilmiş, millet eğitime sanırım çin e gitmiyor abd ye veya ingiltereye gidiyor, bunu anlayacak kadar geniş olduğunuzu düşünüyorum.

İranlaşmaya doğru gidiyoruz bunu görmemek için kör olmak lazım ama buna müsade edilmeyecek bu halk buna müsade etmez

only61' Alıntı:
İranlaşmaya doğru gidiyoruz bunu görmemek için kör olmak lazım ama buna müsade edilmeyecek bu halk buna müsade etmez
bu çağda sizn gibi düşünen insanlar olduktan sonra bu ülkede daha çok haçlı zihniyetinden kurtulamaz

Abd, İngiltere ve İsrailin modelini örnek veriyosun ve haçlı seferlerinin sorumlusu olarak bizi gösteriyorsun.. :alkis:

Ne ironi ama..

eğer dini kurallara göre yönetileceksek akçeli işleri de alsınlar işin içine...

Heavensrays' Alıntı:
Abd, İngiltere ve İsrailin modelini örnek veriyosun ve haçlı seferlerinin sorumlusu olarak bizi gösteriyorsun.. :alkis:

Ne ironi ama..
sizin anlaışınıza göre adamların doğru yaptığınıda almayalım onlar hristiyan diye ne güzel bakış açısı çağdaş kafalarınızla ne kadar geniş bakıyosunuz tebrikler

Zorunlu tutulmasın kardeşim, isteyen karmaya göndersin, isteyen hem cinslerinle okusun. Nesi kötü bunun. Ayrıca şu anda Allah ın diniyle yönetilen bir tek ülke yoktur. Yönetiliyor gibi görünenler vardır.

Akşam haberlerinin yarısı kadına şiddet, tecavüz, taciz. Karşı cinsleri ayırarak, birbirlerine nasıl davranması gerektiğini asla öğrenemeyecekler. İslamın emirlerini yerine getiriyoruz diye, toplulumuz daha da bozulacak. Bu durumu savunan arkadaşların birgün kızları şiddete, tacize uğrarsa, oğulları şiddet ve tacizden cezaevine girerse, o zaman anlarsınız, biz ne yaptık diye...

serkanaytekin01' Alıntı:
Zorunlu tutulmasın kardeşim, isteyen karmaya göndersin, isteyen hem cinslerinle okusun. Nesi kötü bunun. Ayrıca şu anda Allah ın diniyle yönetilen bir tek ülke yoktur. Yönetiliyor gibi görünenler vardır.

her getirdikleri uygulamada dinimiz böyle emrediyor demeyi biliyorlar. o zaman para konularını da dini kurallara göre düzenlesinler. mesela faizi yasaklasınlar, malların 1/40'ı zekat olarak dağıtılsın(vergi hariç çünkü vergi hizmet karşılığında alınan bir bedel) lüks yaşamayı yasaklasınlar, adam kayırmayı kaldırsınlar

Akıl yetmezse neylersin bir yetene gidersin yeten söylerde sen bildiğini edersin bir gün kıt aklınla ettiğini çekersin Hiç kimse bilmorda herşeyi sen mi bilirsin

Her şeye de siyasi deyip durmayın. Kardeşim ben eğitimin içinde olan biri olarak, eğitimde yapılacak, yapılan salakça işlemler için fikrimi beyan edemeyecek miyim?

Zaten eğitimde herşey halloldu. Bir öğrencilerin elinde tablet, bir de kızlı erkekli sınıflar kalmıştı. Onları da tamamladık mı, dünyada en ileri demokrasiye, en birinci ekonomiye, en üstün zekalı insanlara sahip olacağız.

eğitimin tek derdi de kız erkek birlikte ya da ayrı okumanın eğitime etkisi zaten. bu art niyet yalnızca sizin kafalarınızda onlar yalnızca çocuk ve birbirlerine sapık duygularla yaklaşmaları mümkün görünmüyor.eğitim hayatın kendisi değil mi? kızların hayatında erkekler ve erkeklerin hayatında kızlar markette, sokakta, parkta, komşuda, akrabalarlayken zaten var. saçmalığın sınırları zorlanıyor resmen. okul çağındaki bir kız ve bir erkek öğrencinin bir arada bulunması iki erkek öğrencinin ya da iki kız öğrencinin bir arada bulunmasından asla daha zararlı değil. insanlar bu kafa yapısına gelmek için nerelerden geçiyor çok merak ediyorum. bu zihniyetteki bir öğretmen öğretmenler odasında karşı cinsten bir meslektaşıyla karşılaştığında nelere maruz kalıyor ki komple karşı cinsle olan hayatın ayrıştırılması gerektiği fikrini benimseyebiliyor bilinçaltına inmeli...

amdturion' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

her getirdikleri uygulamada dinimiz böyle emrediyor demeyi biliyorlar. o zaman para konularını da dini kurallara göre düzenlesinler. mesela faizi yasaklasınlar, malların 1/40'ı zekat olarak dağıtılsın(vergi hariç çünkü vergi hizmet karşılığında alınan bir bedel) lüks yaşamayı yasaklasınlar, adam kayırmayı kaldırsınlar

Dinin bir emrini alıp diğerinden kaçtığımızı mı zannediyorsunuz hocam. istekleriniz güzel temenniler. inşallah demek düşer bize :+1:

Geri