Hamile Bayanlar

Kodla Büyü

zince

Site Gezgini
Hamile olan arkadaşlar bizler de buradan paylaşımlarda bulunabiliriz.
Hem çok güzel, hem de zor bir süreç hamilelik, aşerme, beslenme, kontroller, taramalar, aşılar, alışveriş gibi birçok konuda birbirimizin tecrübelerinden faydalanalım derimm....

Başlangıcı ben yapayım.. 21 haftalık hamileyim, zorlu bir aşerme dönemini atlattım, şimdi hamileliğin en keyifli dönemlerindeyim sanırım.. ayrıntılı ultrason için gün bekliyoruz, ayrıntılı ulrasonla ilgili deneyimleri olanlardan tavsiyeler alabilirim...

tavsiye ne olur bilmiyorum ama, ayrıntılı ultrasona bebişinizi çok net görüyorsunuz, renkli fotoğraflarını çekip verecekler. Ayrıntılı olarak bebişinizin organlarının düzgün çalışıp çalışmadığını incelerler.Benim ki ramazana denk gelmişti oruçluydum, dr açken çok kıpırdamayabilir demişti ama benimki hep kıpır kıpırdı sorun olmamıştı, yine de tok gidin tatlı bişiler yiyien canlanması için. benim talihsizliğin , bana dvnük olan ekranın bozuk olması olmuştu, hiç bişey görememiştim :( yarım saat kadar sürüyor, heyecanlı bişeydi, cinsiyeti de netleşiyor :) O ultrasonu yapan dr un tahminleri nerdeyse birebir tutmuştu, doğum tarihine vs dair tahminleri..Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin.

Teşekkürler şeffaf, tüm detaylardan bahsetmişsin.. ne kadar süreceğini merak ediyordum. bir de okuldan çıkıp gidecektim, yemeğe de zaman ayırmam gerekecek anlaşılan...

inşallah Rabbim bize de hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip eder
AMİİİİİİİNNNNNNNNNNNNNNNN :++:

gelişimci' Alıntı:
inşallah Rabbim bize de hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip eder
AMİİİİİİİNNNNNNNNNNNNNNNN :++:
aminnn hocam dünyanın en zor ve en güzel şeyi...fedakarlığın anlamının zirve yaptığı bir şey evlat sahibi olmak..

bende 15. haftadayım. ikinci gebeliğim bir tane oğlum var. gebelik dönemine yabancı değilim yani.
Bende birşey soruyum. bir arkadaş oruçluydum demiş. hamileyken oruç tutmak zor olmuyormu? yani ben öncekinde hiç tutamamıştım. çünkü 1 saat açlığa bile dayanamıyorum. midem bulanmaya başlıyor.

satrun_ogr' Alıntı:
bende 15. haftadayım. ikinci gebeliğim bir tane oğlum var. gebelik dönemine yabancı değilim yani.
Bende birşey soruyum. bir arkadaş oruçluydum demiş. hamileyken oruç tutmak zor olmuyormu? yani ben öncekinde hiç tutamamıştım. çünkü 1 saat açlığa bile dayanamıyorum. midem bulanmaya başlıyor.
oruç tutan bendim hocam:D 2010 un bütün ramazanını tuttum. 5 aylıktım. Dr bütün testlerimi yapmıştı sormuştum bi sakıncası oluur mu diye, sakıncası yok sana kalmış demişti. Manevi anlamda da huzurlu olunca hamileliğim çok daha güzel geçmişti.Sonrasında da borcum olmamış oldu :+1: Ama ben aşerme dönemi filan yaşamadım doğru düzgün acıkmazdım bile bünyem de normalde açlığa dayanıklıdır.. tamamen size kalmış yani. İlk üç ay ve son üç ay biraz daha riskli oruç. benim tam arasıydı gönül rahatlığıyla tuttum. İftardan sahura kadar gün içinde yemem gerekn ne varsa yiyordum 2-3 lt su içiyordum vs... ama emzirme döneminde kızım ek besine çok zor geçtiği için 2011 i tutamadım şimdi kazaları yapıyorum ve çok zor oluyor :|

zik_zak' Alıntı:
yaa bende bebek düşünüyorum ama çok korkuyorum :(
korkularınız hangi konuda bilmiyorum ama tam hazır olduğunuzda bebek sahibi olmak her anlamda daha zevkli oluyor, hem sizin hem eşinizin maddi manevi hazır olması önemli. Allah hayırlısını versin...

ben de çok korkuyorum ama nasıl olsa olmayacak mı (Allah tan bir mani olmaz ise) bir gün düşünmeyecek miyiz ertelemenin anlamı yok şimdi de korkacağım 3 yıl 5 yıl sonra da ama yaş gidiyor elimizi çabuk tutmak lazım :D

bende 32 haftalık hamileyim az kaldı allahın izniyle kucağımıza alacağımız günü bekliyoruz allah isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın arkadaşlar ayrıntılı ultrasonu doktorunuz mu önerdi ben ayrıntılı ultrasyona girmedimde bana doktorum söylemedi

gulumse27' Alıntı:
bende 32 haftalık hamileyim az kaldı allahın izniyle kucağımıza alacağımız günü bekliyoruz allah isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın arkadaşlar ayrıntılı ultrasonu doktorunuz mu önerdi ben ayrıntılı ultrasyona girmedimde bana doktorum söylemedi
http://www.uzmantv.com/ayrintili-ultrason-ile-bebekte-hangi-sorunlara-bakilir

özel testlerden biridir bu da, dr haftalarını hatırlatır, yaptırıp yaptırmamak size kalmış sanırım 150 tl civarı ücreti var..18.-23. haftalar arası yaptırılması gerekiyordu sanırım.
bu arada hayırlı olsun hocam Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin..

şeffaf' Alıntı:
satrun_ogr' Alıntı:
oruç tutan bendim hocam:D 2010 un bütün ramazanını tuttum. 5 aylıktım. Dr bütün testlerimi yapmıştı sormuştum bi sakıncası oluur mu diye, sakıncası yok sana kalmış demişti. Manevi anlamda da huzurlu olunca hamileliğim çok daha güzel geçmişti.Sonrasında da borcum olmamış oldu :+1: Ama ben aşerme dönemi filan yaşamadım doğru düzgün acıkmazdım bile bünyem de normalde açlığa dayanıklıdır.. tamamen size kalmış yani. İlk üç ay ve son üç ay biraz daha riskli oruç. benim tam arasıydı gönül rahatlığıyla tuttum. İftardan sahura kadar gün içinde yemem gerekn ne varsa yiyordum 2-3 lt su içiyordum vs... ama emzirme döneminde kızım ek besine çok zor geçtiği için 2011 i tutamadım şimdi kazaları yapıyorum ve çok zor oluyor :|
ben tam 2 ramazan tutamadım hocam. Birincisi gebeliğe denk geldi. yaklaşık 9. ayı geçmiştim. yarısıda doğuma denk geldi hemde. ikincisindede emzirdiğim için tutamadım. denedim ama bebek sanırım açlıktan sürekli emzirdiğim halde emmek istiyordu, ağlıyordu ve ben kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyordum. bende vaz geçtim. sonra tutmak gerçekten çok zor oldu. hala tutamadığım oruçlarım bile var. 3 yıl geçti. ama kısmet işte. size özendim vallahi. herkesle birlikte tutmanın tadı başkadır.

zik_zak' Alıntı:
neden korkuyorsunuz ki hocam. İsteyipte bebeği olmayanları bir düşünün. imkanınız varsa sakın ertelemeyin. yaş geçtikten sonra zor olur bakımı filanda bence.

gulumse27' Alıntı:
ben de 32. haftamdayım kıpır kıpır bi oğlum var (maşallah) ;) Allah hayırlı doğumlar nasip etsin hepimize. doğum iznini nasıl kullanmayı düşünüyosun? öncesini kullanıcak mısın? malum sonraki 8haftamız temmuz-ağustosta kaynıcak...

gulumse27' Alıntı:
bana ayrıntılı ultrasonu doktorum önerdi, 3 lü taramamda değerler biraz yüksek çıktı, istatistiksel değerler tabi bunlar, amniyosentez düşünürmüsünüz diye sordu doktor risklerini anlattı istemedik bizde , ayrıntılı ultrasonda takip etmeye karar verdik.. heyecanla bekliyorum bende...

zik_zak' Alıntı:
yaşınızı, şartlarınızı bilemiyorum ama hazır olduğunuzda dünyanın en güzel şeyi heralde, canınızda bir cana can katmak...

benim de 25. haftam ilk gebelik kızımız gelecek inşallah dünyaya. Ayrıntılı ultrason falan nasıl bilmiyorum ama ben özel hastaneye gidiyorum ora 4 boyutlu ultrasonda bakıyolar yüzünün resmini verdi doktor eksra ücret de ödemedik Allah şu zamanları çabucak geçirmyei nasip etsin bu arada bayanlar beşik , araba vs. alışverişler ne durumda ben bu aa beşiği falan alayım sonra ağırlaşıca gezemem bakamam diye korkuyorum

deryabote' Alıntı:
benim de 25. haftam ilk gebelik kızımız gelecek inşallah dünyaya. Ayrıntılı ultrason falan nasıl bilmiyorum ama ben özel hastaneye gidiyorum ora 4 boyutlu ultrasonda bakıyolar yüzünün resmini verdi doktor eksra ücret de ödemedik Allah şu zamanları çabucak geçirmyei nasip etsin bu arada bayanlar beşik , araba vs. alışverişler ne durumda ben bu aa beşiği falan alayım sonra ağırlaşıca gezemem bakamam diye korkuyorum
beşik konusunda ben de kararsızım ahşap çekmeceli beşik mi yoksa taşınabilir bezden beşikler mi daha kullanışlı??

deryabote' Alıntı:

http://www.doktornevra.com/gebelik_hamilelik_dogum/detayli_ultrasonografi_ultrason.asp
bu sitede ayrıntılıda nelere bakıldığı yazıyor kendi doktorunuz bakmıyor. ayrıca alınan randevusu var bu alan uzmanından.

zince' Alıntı:
deryabote' Alıntı:
beşik konusunda ben de kararsızım ahşap çekmeceli beşik mi yoksa taşınabilir bezden beşikler mi daha kullanışlı??
arkadaşlar hamile değilim ama deneyimlerimi aktarmak istiyorum sürekli..
biz park yatak denen taşınabilen hatta parçalanıp katlanabilen yataktan aldık.her odaya rahatlıkla tek başınıza sürükleyebilmeniz güzel. alt açma aparatı doğumdan sonraki ilk zamanlar çok işime yaramıştı hiç eğilmeden rahatlıkla değiştirebiliyordum. yatağımızla ilgili 9. aya kadar sıkıntı yaşamadık. Fakat bu yatakların sanırım hepsi aynı bir yatak ayarı var bir de park/oyun alanı ayarı. oyun alanı çok alçak yatak ayarı da epey yüksek. benim kız 9. ayda ayaklanınca kalkar kalkmaz eğilip düşme tehlikesi söz konusu oldu.çare olarak yatağı oyun ayarına getirip içine de 1 karış yüksekliğinde yaylı yatak yaptırdık. şimdi ideal oldu. ayağını kenarına kaldırabiliyor ama şimdilik düşme riski yok. alırken her türlü ihtimali düşünmek lazım. eğer 2-3 yıla odasını yaparız derseniz ki genelde öyle oluyor park yatak alın. sonra tam takım alırsınz. oyun parkı olarak hiç kullanamadık kızım içinde hapis gibi hissedip bunalıyordu :D

oda düşünmüyorum ben sallanan bir karyola almayı düşünüyorum onun da büyüyebilenleri var çocuk 10 yaşına kadar yatabiliyor ondan mı alsam yoksa sadece alttan çekmeceli karyola mı alsam. çünkü çocuk 10 yaşına gelmeden inş 2. çocuk da olur her halükarda o beşik yine küçüğüne kalır büyüğe yatak alınır ama bu sefer de şu var sadece 3 tane çekmece bebek eşyalarına yetermi bezi vs bi sürü şeyi var. Büyüebilenlerin yanında rafı kapaklı gözü var ama çok da pahalı
oyun parkını salon için düşünüyorum karyola yatak odamda olack. gitti gidiyorda 140-150 tlye var onlardan alcam ama çocuk içinde az büyüyünce oynar diyodum şeffaf hocamın kızı oynamamış:)

Hamilelik çok guzel ve zor bir süreç benim 7. ayında bir oğlum var bendenz size tavsiye ultrason resimlerini saklayın sonra bakıp çok seveceksiniz benimoğlum bu kadarcıkmıydı diye duygulanacaksınız.ya da kızım :) özellikle son aylar çok zor geçiyor yalnız sunu bilin ki hamile bayanlar bebek bakmak hamilelikten çok daha zor :) ben ikinciye cesaret edemiyorum su anda.

hayat86' Alıntı:
Hamilelik çok guzel ve zor bir süreç benim 7. ayında bir oğlum var bendenz size tavsiye ultrason resimlerini saklayın sonra bakıp çok seveceksiniz benimoğlum bu kadarcıkmıydı diye duygulanacaksınız.ya da kızım :) özellikle son aylar çok zor geçiyor yalnız sunu bilin ki hamile bayanlar bebek bakmak hamilelikten çok daha zor :) ben ikinciye cesaret edemiyorum su anda.
hocam kolay olsa cennet annelerin ayağı altında olur muydu :D ama o zorluk hiç zoruna gitmiyor insanın...dün gece hiç uyumadım bütün gün kızımı salladım, sürekli ağlayarak uyanıyordu, bir sıkıntısı vardı ve onu kucağıma alınca huzur bulup susuyordu, her zamanki gibi... savunmasız bir yavruya, canınızın öteki yarısına, huzur kaynağı olmak mükemmel bişey :) yani Allah her sıkıntının hem sabrını hem mükafatını veriyor, mükafatı hem dünyada(evlat sevgisi) hem ahirette anneliğin(inşaallah)

biz de artık bebek istiyoruz inş hayırlı bi vakit de olur.. hamilelik düşünen arkadaşlar için öncesinde diş veya böbrek gibi hamilelik sürecinde sizi rahatsız edecek problemler çıkmasın diye şimdiden muayene olmak da fayda var... vitamin, folik asit flan gebelikten 3 ay önce başlayınca iyi oluyormuş ama bana gereksiz geldii bilmiyorum..

şeffaf' Alıntı:
hayat86' Alıntı:
hocam kolay olsa cennet annelerin ayağı altında olur muydu :D ama o zorluk hiç zoruna gitmiyor insanın...dün gece hiç uyumadım bütün gün kızımı salladım, sürekli ağlayarak uyanıyordu, bir sıkıntısı vardı ve onu kucağıma alınca huzur bulup susuyordu, her zamanki gibi... savunmasız bir yavruya, canınızın öteki yarısına, huzur kaynağı olmak mükemmel bişey :) yani Allah her sıkıntının hem sabrını hem mükafatını veriyor, mükafatı hem dünyada(evlat sevgisi) hem ahirette anneliğin(inşaallah)

Ben sürekli doğumdan beri tek basıma bakıyorum oğluma 10 gun annem kaldı gitti düşünün artık ve benimki sürekli hasta olan ve hiç bir sey yemeyen bir bebek sürekli ağlıyorum stresten. Bu çocugun buyudugunu görecek miyim diye ...2 hafta önce 4 gun hastanede yattık , sonra atesini düşüremedik kusması durmuyor saymakla bitmez ...Sizinki bu kadar ciddi sıkıntılar atlatmadıgı için öyle görüyorsunuz Küçücük oğluma serumlar iğneler ....evet çok guzel ama kimse benim kadar zorlanmıyordur . herhalde. hastalanmasından sevemedik bile dogru duzgun neyse hocam benim bu konuda dertlerim sabaha kadar yazsam bitmez ...Keske ben de diğer anneler gibi olsaydım diyorum çoğu zaman...

ogretmen_pc' Alıntı:
biz de artık bebek istiyoruz inş hayırlı bi vakit de olur.. hamilelik düşünen arkadaşlar için öncesinde diş veya böbrek gibi hamilelik sürecinde sizi rahatsız edecek problemler çıkmasın diye şimdiden muayene olmak da fayda var... vitamin, folik asit flan gebelikten 3 ay önce başlayınca iyi oluyormuş ama bana gereksiz geldii bilmiyorum..
Allah gönlünüze göre versin hocam..dediğiniz kontrolller de önemli elbeete ama öncesinde benim tavsiyem, hamile kalmadan önce(bebek düşünmeye başlanmışsa) hamilelikte de kontrollerinize devam edeceğiniz bir jinekoloğa gitmek. her şey yolunda mı diye şöyle bir kontrolden geçmek, dr dan tavsiyeler dinlemek çok faydalı oluyor, yolunda gitmeyen bişi varsa(inşallah yoktur) vakit kaybetmemek ve erkenden önüne geçmek adına. karar verdikten sonra uzun süre beklemek de yıpratıcı olabiliyor...

hayat86' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
hayat86' Alıntı:

Ben sürekli doğumdan beri tek basıma bakıyorum oğluma 10 gun annem kaldı gitti düşünün artık ve benimki sürekli hasta olan ve hiç bir sey yemeyen bir bebek sürekli ağlıyorum stresten. Bu çocugun buyudugunu görecek miyim diye ...2 hafta önce 4 gun hastanede yattık , sonra atesini düşüremedik kusması durmuyor saymakla bitmez ...Sizinki bu kadar ciddi sıkıntılar atlatmadıgı için öyle görüyorsunuz Küçücük oğluma serumlar iğneler ....evet çok guzel ama kimse benim kadar zorlanmıyordur . herhalde. hastalanmasından sevemedik bile dogru duzgun neyse hocam benim bu konuda dertlerim sabaha kadar yazsam bitmez ...Keske ben de diğer anneler gibi olsaydım diyorum çoğu zaman...
hocam Allah yardımcınız olsun,

Geri