Hamile Bayanlar

Kodla Büyü
27 yaşındayım bence vakti geldi de geçiyor, çokta istiyorum ama sizce çocuk bakmak zor mu, ona bakamam yetemem diye korkuyorum, olacaksa herşeyin en iyisi olsun istiyorum, aklımda okadar soru var ki :( :)

zik_zak' Alıntı:
27 yaşındayım bence vakti geldi de geçiyor, çokta istiyorum ama sizce çocuk bakmak zor mu, ona bakamam yetemem diye korkuyorum, olacaksa herşeyin en iyisi olsun istiyorum, aklımda okadar soru var ki :( :)

hocam mükemmeli istemek güzel ama mükemmeli ararken elimizdekilerden oluyoruz galiba ben de her şeyin en iysi olsun vakti geldi mi acaba iyi bi anne olur muyum diye düşünürken baktım diğer annelerin bizden çok da bi farkı yok bence hiç ertelememek lazım onları daha uzun seneler görelim hasret giderelim ömrümüz ne kadar bilmiyoruz ki...

ben bugün çok özendim öğrenciler annelerine mektup yazmışlar bana da okudular gözlerim doldu şimdiden o moda girdim bile :)

ogretmen_pc' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:

hocam mükemmeli istemek güzel ama mükemmeli ararken elimizdekilerden oluyoruz galiba ben de her şeyin en iysi olsun vakti geldi mi acaba iyi bi anne olur muyum diye düşünürken baktım diğer annelerin bizden çok da bi farkı yok bence hiç ertelememek lazım onları daha uzun seneler görelim hasret giderelim ömrümüz ne kadar bilmiyoruz ki...

doğru diyorsunuz hocam

ogretmen_pc' Alıntı:
ben bugün çok özendim öğrenciler annelerine mektup yazmışlar bana da okudular gözlerim doldu şimdiden o moda girdim bile :)
sizin için tam zamanıdır hocam :D Allah hayırlısını versin

zik_zak' Alıntı:

hocam bence hiç hesap yapmayın herseyin mukemmeli olsun diye hesap yapmakla olmuyor bn e sizin gibi düşünüyordum kitaplar internet siteleri neler neler ama gel gör ki oğlum sürekli hasta ...hiç bir sey planladıgım gibi olmadı.... Bence de tam zamanı sizin için ...ama plan yapmayın hayırlısını dileyin sadece....Allah sağlıklı sıhatlı sevimli bol gülücüklü bebişler nasip etsin herkese...

ogretmen_pc' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:

amiiin amiiinnn inşallah :) sizin var mı hocam ?
eveeeet var :D 16 aylık kızım var, 28 imde doğurdum, kendimi hazır hissettiğim zamanda Rabbim nasib etti çok şükür.

şeffaf' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:

amiiin amiiinnn inşallah sizin var mı hocam ?
eveeeet var :D 16 aylık kızım var, 28 imde doğurdum, kendimi hazır hissettiğim zamanda Rabbim nasib etti çok şükür.

Allaah bağışlasınn inşallaahh darısıı bizeee :D

zik_zak' Alıntı:

Çok yaşa hcm güldürdün beni. 27 yaşına girdim, bekarım hayatımda da kimse yok. yani evlendim evlencem diyene birkaç sene geçer sanırım ama sizin gibi düşünmedim:):) yoksa düşünmeli miyim :eek:

İnsan kendini nasıl hazır hissederki. Bilemiyorum. Bence butür şeylerde çok fazla hesap kitap yapmak doğru olmuyor. Zaten bebek olduktan sonra kendine baktırıyor. İlk sefer mutlaka acemilik olur. İster 20 yaşında ol ister 28 değişen olmaz bence. Olunca anca öğreniyorsun. yaşamadan kimse anlamaz bence... Sakın ertelemeyin,, Çocuk evin neşesi ve bağlayıcı en temel ögesi.
birde herşey nasip tabi ama gebelite bildiğim kadarıyla 30 yaş sonrası düşürme riski filan daha çok artıyor. araştırırsanız bunun gibi daha birçok etken var. erken gebelik daha salıklı olurmuş. bunu sakın unutmayın arkadaşlar. Tabi bekarlara filan söz yok herşey kısmet. lafım sadece imkanı olupda bekleyenlere..

yok hocam vakit geçmez 35 e kadar yolu var:) ben 28imde anne oldum tam vaktiydi benim için
ama bir kadın kesinlikle anne olmalı, kelimelerle anlatılmaz ne demek istediğimi ancak yaşayanlar bilir. böyle bir aşk yok dünyada ona dokunurken sarılırken Alllahım deli oluyorum ya ne diyim işte :D

satrun_ogr' Alıntı:
İnsan kendini nasıl hazır hissederki. Bilemiyorum. Bence butür şeylerde çok fazla hesap kitap yapmak doğru olmuyor. Zaten bebek olduktan sonra kendine baktırıyor. İlk sefer mutlaka acemilik olur. İster 20 yaşında ol ister 28 değişen olmaz bence. Olunca anca öğreniyorsun. yaşamadan kimse anlamaz bence... Sakın ertelemeyin,, Çocuk evin neşesi ve bağlayıcı en temel ögesi.
birde herşey nasip tabi ama gebelite bildiğim kadarıyla 30 yaş sonrası düşürme riski filan daha çok artıyor. araştırırsanız bunun gibi daha birçok etken var. erken gebelik daha salıklı olurmuş. bunu sakın unutmayın arkadaşlar. Tabi bekarlara filan söz yok herşey kısmet. lafım sadece imkanı olupda bekleyenlere..

hocam benim "hazır olmak" la kasdettiğim şey çocuğa bakmayı onu yetiştirmeyi öğrendikten sonra çocuk düşünme değil de eşinizle kendinize yeterince zaman tanıdığınızdan emin olmaktan başlıyor da içinizden geçen ve evliliğin ilk zamanlarında yapmak istediklerini gerçekleştirmiş olmak ve artık gerçekten bir yuva bir aile havasına tam olark girmeyi istemeye kadar uzanıyor. Bu da sizin meyveniz olan bebişle oluyor :D evlenmeden önce istediğiniz kadar eşinizle gezin dolaşın görüşün aynı eve girmedikçe emin olamıyorsunuz. iki farklı ailede yetişmiş iki farklı şahsiyet aynı evde ve ne kadar sevseniz sevilseniz de bazı şeyleri içselleştirmek zaman alabiliyor. Bundan kastım evliliğin oturması. bunun yanı sıra evliliğin ilk zamanlarında birlikte yapılacak bir çok şeyi yapmak lazım diye düşünüyorum(çocukla yapılması nerdeyse imkansız olan şeyler). güzel bir veya birkaç tatil, sinema, tiyatro bol bol farklı şehir gezme ve zevke göre değişen bir sürü şey. Kendi adıma konuşuyorum tabi ki: 2 yıl istemedim, eşim de öyle. O 2 yıl istediğimiz ve imkanımızın el verdiği her şeyi yaptık birbirimizi tanıdık güvendik sevgimiz saygımız arttı ve ben kendimi "hazır" hissettim :D bebişin sürpriz olmasındansa onu beklemek ve gelişinin mutluluğunu katlıyor . bu tamamen benim görüşüm tabi.. Ha tabi yaş için biraz geciktiğimi düşünüyorum. keşke daha erken çocuk yapsaydım demiyorum keşke daha erken evlenseydim diyorum, ama keşke demek de istemiyorum, hayırlısı böyleymiş..

seldabal' Alıntı:
yok hocam vakit geçmez 35 e kadar yolu var:) ben 28imde anne oldum tam vaktiydi benim için
ama bir kadın kesinlikle anne olmalı, kelimelerle anlatılmaz ne demek istediğimi ancak yaşayanlar bilir. böyle bir aşk yok dünyada ona dokunurken sarılırken Alllahım deli oluyorum ya ne diyim işte :D

tamam tamam iyce özendirmeyin bizi bi gün bizim de olacak o şekerlerden :D

ogretmen_pc' Alıntı:
seldabal' Alıntı:

tamam tamam iyce özendirmeyin bizi bi gün bizim de olacak o şekerlerden :D
hem de yedikçe artan bir şekerlik...özledim kızımı :wink:

ogretmen_pc' Alıntı:
biz de artık bebek istiyoruz inş hayırlı bi vakit de olur.. hamilelik düşünen arkadaşlar için öncesinde diş veya böbrek gibi hamilelik sürecinde sizi rahatsız edecek problemler çıkmasın diye şimdiden muayene olmak da fayda var... vitamin, folik asit flan gebelikten 3 ay önce başlayınca iyi oluyormuş ama bana gereksiz geldii bilmiyorum..
yani hamile iken diş dolgusu falan yaptırılmaz mı hocam :?:

ogretmen_pc' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:

aynı düşünceler bende de var aslında kendimi biraz zamana sıkıştırdım galiba, nisan mayıs ta hamile kalayım diye(doğum ve yaz tatilini birleştireyim diye düşünmüştüm), ama nisan mayıs geldiğinde bunu bir zorunlulukmuş gibi hissettim ve böyle olsun istemedim, yine erteledim bilemiyorum bu kadar plan lı olmuyor bu işler galiba amaaannnn diyorumm bazen ne zaman olursa olsun gerekirse ücretsiz izin alırım ama bu seferde mesleğin ne olacağı belli değil ben yokken ders seçilmez norm fazlası olurum, okul değiştiririm diye korkuyorum :p saçma sapan korkular işte insan bir şeye odaklanıncaaa :(

quote]
yani hamile iken diş dolgusu falan yaptırılmaz mı hocam :?:[/quote]

hayır hocam anestezi uygulayamadıkları için sadece ağrı kesici verdiklerini duydum oda belirli ağrı kesiciler o yüzden hamilelikten önce sorun çıkarabilecek durumlar göz önüne alınmalı

gelişimci' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
biz de artık bebek istiyoruz inş hayırlı bi vakit de olur.. hamilelik düşünen arkadaşlar için öncesinde diş veya böbrek gibi hamilelik sürecinde sizi rahatsız edecek problemler çıkmasın diye şimdiden muayene olmak da fayda var... vitamin, folik asit flan gebelikten 3 ay önce başlayınca iyi oluyormuş ama bana gereksiz geldii bilmiyorum..
yani hamile iken diş dolgusu falan yaptırılmaz mı hocam :?:

bebeğe zararı olabileceğinden özellikle ilk 3 ay ve son 3 ay müdahele etmiyorlar diye biliyorum...

seldabal' Alıntı:

öyledir belkide hocam ben çok iyi bilmiyorum. Allah herkerse isteyen tabi nasip etsin. Ama çocukla arandaki yaş farkının çok artması da hoş olmaz bence. tabi benim fikrim. düşünsenize 35 yaşında çocuk yap çocuk 10 yaşındayken sen 45 olmuşsun :) olur tabide 17 sinde iken 50 yi geçmişsin. zor olur o yaşta tam bir kuşak çatışması olur, hayatın yorgunluğu ile çocukla ilgilenmek zor olmazmı diye düşünüyorum :D

şeffaf' Alıntı:
satrun_ogr' Alıntı:

hocam benim "hazır olmak" la kasdettiğim şey çocuğa bakmayı onu yetiştirmeyi öğrendikten sonra çocuk düşünme değil de eşinizle kendinize yeterince zaman tanıdığınızdan emin olmaktan başlıyor da içinizden geçen ve evliliğin ilk zamanlarında yapmak istediklerini gerçekleştirmiş olmak ve artık gerçekten bir yuva bir aile havasına tam olark girmeyi istemeye kadar uzanıyor. Bu da sizin meyveniz olan bebişle oluyor :D evlenmeden önce istediğiniz kadar eşinizle gezin dolaşın görüşün aynı eve girmedikçe emin olamıyorsunuz. iki farklı ailede yetişmiş iki farklı şahsiyet aynı evde ve ne kadar sevseniz sevilseniz de bazı şeyleri içselleştirmek zaman alabiliyor. Bundan kastım evliliğin oturması. bunun yanı sıra evliliğin ilk zamanlarında birlikte yapılacak bir çok şeyi yapmak lazım diye düşünüyorum(çocukla yapılması nerdeyse imkansız olan şeyler). güzel bir veya birkaç tatil, sinema, tiyatro bol bol farklı şehir gezme ve zevke göre değişen bir sürü şey. Kendi adıma konuşuyorum tabi ki: 2 yıl istemedim, eşim de öyle. O 2 yıl istediğimiz ve imkanımızın el verdiği her şeyi yaptık birbirimizi tanıdık güvendik sevgimiz saygımız arttı ve ben kendimi "hazır" hissettim :D bebişin sürpriz olmasındansa onu beklemek ve gelişinin mutluluğunu katlıyor . bu tamamen benim görüşüm tabi.. Ha tabi yaş için biraz geciktiğimi düşünüyorum. keşke daha erken çocuk yapsaydım demiyorum keşke daha erken evlenseydim diyorum, ama keşke demek de istemiyorum, hayırlısı böyleymiş..
haklısın hocam o konuda ne denebilir ki.. bebekle yapılmıyor. yani yapılsada aklın onda kalıyor. Biz babannesine bırakıp tatile gitmiştik. 5 gün filan. Aklım hep çocukta hiç eğlenemedim. Tabi iyice tanımadan evliliğe alışmadan çocuk düşünmek doğru değil. ama en fazla 1 yıl yeter bence.

Arkadaşlar bende 20 haftalık hamileyim:) Ama bebeğimin hareketlerini hiç hissetmiyorum:( doktorum normal dedi ama içim rahat değil yinede..

ilk hamileliklerde biraz geç hissedilir hareketler normal bu aralar duyarsınız inşallah, belki de farketmiyorsunuzdur siz de hareketliyken. çok güçsüz hareketler olur zaten ilk zamanlar küçük seyirmeler gibi..özledim o günleri :D

ilk galiba. hocam hayırlı uğurlu olsun. doktor normal dediyse normaldir hocam. endişe etme. Birde bebek hareket etmeye anne tok ve dinlenme halinde ikin başlarmış haberiniz olsun. hareket halinde hissetmeniz zor olur.

satrun_ogr' Alıntı:
ilk galiba. hocam hayırlı uğurlu olsun. doktor normal dediyse normaldir hocam. endişe etme. Birde bebek hareket etmeye anne tok ve dinlenme halinde ikin başlarmış haberiniz olsun. hareket halinde hissetmeniz zor olur.
aynen siz uzanınca hissedersiniz, zaten doktorda herşeyin normal olduğunu söylemiş boşuna endişe edip bebeği de üzmeyin :)
şunu da belirtiyim benim oğlum karnımda öyle hareket ederdi ki karşımda oturan insanlar gülmekten ölürlerdi. şimdi de aynen öyle demekki sizin bebeğiniz sakin bir bebek :) birde bebeğiniz kızsa oda etkilidir.

9. haftadayız, kilo kaybı 3-4...56kg..
doktor yemek yemezsen aç kalırsan düşük olabilir dedi ,sonra ultrasona baktı iyi dedi yüzüyor falan :)
aramızda yada çevresinde düşük yapan var mı? ne gibi tedbirler alabiliriz, sevincimiz kursamığımızda kalmaması adına tavsiyesi olacak olan var mı?

EynelMefer' Alıntı:
9. haftadayız, kilo kaybı 3-4...56kg..
doktor yemek yemezsen aç kalırsan düşük olabilir dedi ,sonra ultrasona baktı iyi dedi yüzüyor falan :)
aramızda yada çevresinde düşük yapan var mı? ne gibi tedbirler alabiliriz, sevincimiz kursamığımızda kalmaması adına tavsiyesi olacak olan var mı?

Allah yardımcınız olsun hocam, hayırlısıyla atlatırsınız inşallah, bişey sormak istiyorum, formatör müsünüz, hamileyken çalışma hayatında değişen değiştirdiğiniz şeyler var mı?

ben formatörüm evet ama hamile olan eşim, fenci, 30 saat dersi var hergün 1.30 saat yol gidiyor, toplamda 3 saat.. dağın başında virajlar vs...sorun oluyor mu! işte bulantılar var hiç bitmek bilmeyen özellikle sabahları, kokulara karşı hassasiyet, halsizlik vs...bunlar okul hayatından dolayı oluyor değil, çünkü haftasonları sadece evde dinleniyor ama sonuç aynı...ama iyi olan şu ki ilk zamanlar gibi değil azalan bi bulantı , inş ay sonuna kadar tamamen biterde artık yemeye başlar hayırlısıyla, öyle işte hocam...

EynelMefer' Alıntı:
ben formatörüm evet ama hamile olan eşim, fenci, 30 saat dersi var hergün 1.30 saat yol gidiyor, toplamda 3 saat.. dağın başında virajlar vs...sorun oluyor mu! işte bulantılar var hiç bitmek bilmeyen özellikle sabahları, kokulara karşı hassasiyet, halsizlik vs...bunlar okul hayatından dolayı oluyor değil, çünkü haftasonları sadece evde dinleniyor ama sonuç aynı...ama iyi olan şu ki ilk zamanlar gibi değil azalan bi bulantı , inş ay sonuna kadar tamamen biterde artık yemeye başlar hayırlısıyla, öyle işte hocam...

Allah eşinizin yardımcısı olsun geçekten çok zor.bu dönemlerden geçen biri olarak hergün 3 saat yol ve 30 saat ders düşünemiyorum.özellikle ilk 4 ay insan çok hassas oluyor.benim ilk aylar bahar nisan mayıs aylarıydı.sınıfa giremiyordum.sııflar o kadar kötü kokuyordu ki.hatırlayınca bile bi tuhaf oldum :cry:

EynelMefer' Alıntı:
Allah ikinizin de yardımcısı olsun. sadece hanımlar değil beylerin de zor dönemi...ilk dönemler için normal şeyler eşinizin yaşadığı zorluklar. Bana dr um yolculuğun tek başına düşüğe sebep olacak bi tarafı yok diyordu sürekli. ben şehirler arası epey yolculuk yapmıştım o zaman. frenlerde sağa sola çarpmamaya dikkat etmek lazım. Onun dışında dr unuz risk görürse vereceği ilaçlar olur zaten. Allah tamamına erdirsin...

Geri