Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Hamile Bayanlar

Konu, 'Sosyal Kültürel Eğlence Spor ve Otomobil Forumu' kısmında zince tarafından paylaşıldı.

1. zince

zince Site Gezgini

Hamile olan arkadaşlar bizler de buradan paylaşımlarda bulunabiliriz.
    Hem çok güzel, hem de zor bir süreç hamilelik, aşerme, beslenme, kontroller, taramalar, aşılar, alışveriş gibi birçok konuda birbirimizin tecrübelerinden faydalanalım derimm....

2. zince

zince Site Gezgini

Başlangıcı ben yapayım.. 21 haftalık hamileyim, zorlu bir aşerme dönemini atlattım, şimdi hamileliğin en keyifli dönemlerindeyim sanırım.. ayrıntılı ultrason için gün bekliyoruz, ayrıntılı ulrasonla ilgili deneyimleri olanlardan tavsiyeler alabilirim...

3. şeffaf

şeffaf Seçkin Üye Seçkin Üye

tavsiye ne olur bilmiyorum ama, ayrıntılı ultrasona bebişinizi çok net görüyorsunuz, renkli fotoğraflarını çekip verecekler. Ayrıntılı olarak bebişinizin organlarının düzgün çalışıp çalışmadığını incelerler.Benim ki ramazana denk gelmişti oruçluydum, dr açken çok kıpırdamayabilir demişti ama benimki hep kıpır kıpırdı sorun olmamıştı, yine de tok gidin tatlı bişiler yiyien canlanması için. benim talihsizliğin , bana dvnük olan ekranın bozuk olması olmuştu, hiç bişey görememiştim :( yarım saat kadar sürüyor, heyecanlı bişeydi, cinsiyeti de netleşiyor :) O ultrasonu yapan dr un tahminleri nerdeyse birebir tutmuştu, doğum tarihine vs dair tahminleri..Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin.

4. zince

zince Site Gezgini

Teşekkürler şeffaf, tüm detaylardan bahsetmişsin.. ne kadar süreceğini merak ediyordum. bir de okuldan çıkıp gidecektim, yemeğe de zaman ayırmam gerekecek anlaşılan...

5. gelişimci

gelişimci Seçkin Üye Seçkin Üye

inşallah Rabbim bize de hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip eder
    AMİİİİİİİNNNNNNNNNNNNNNNN :++:

6. zince

zince Site Gezgini

aminn .. inşallah rabbim tüm isteyenlere hayırlısıyla nasip eder..

7. şeffaf

aminnn hocam dünyanın en zor ve en güzel şeyi...fedakarlığın anlamının zirve yaptığı bir şey evlat sahibi olmak..

8. satrun_ogr

satrun_ogr Site Gezgini

bende 15. haftadayım. ikinci gebeliğim bir tane oğlum var. gebelik dönemine yabancı değilim yani.
    Bende birşey soruyum. bir arkadaş oruçluydum demiş. hamileyken oruç tutmak zor olmuyormu? yani ben öncekinde hiç tutamamıştım. çünkü 1 saat açlığa bile dayanamıyorum. midem bulanmaya başlıyor.

9. zik_zak

zik_zak Aktif Üye

yaa bende bebek düşünüyorum ama çok korkuyorum :(

10. şeffaf

oruç tutan bendim hocam:D 2010 un bütün ramazanını tuttum. 5 aylıktım. Dr bütün testlerimi yapmıştı sormuştum bi sakıncası oluur mu diye, sakıncası yok sana kalmış demişti. Manevi anlamda da huzurlu olunca hamileliğim çok daha güzel geçmişti.Sonrasında da borcum olmamış oldu :+1: Ama ben aşerme dönemi filan yaşamadım doğru düzgün acıkmazdım bile bünyem de normalde açlığa dayanıklıdır.. tamamen size kalmış yani. İlk üç ay ve son üç ay biraz daha riskli oruç. benim tam arasıydı gönül rahatlığıyla tuttum. İftardan sahura kadar gün içinde yemem gerekn ne varsa yiyordum 2-3 lt su içiyordum vs... ama emzirme döneminde kızım ek besine çok zor geçtiği için 2011 i tutamadım şimdi kazaları yapıyorum ve çok zor oluyor :|

11. şeffaf

korkularınız hangi konuda bilmiyorum ama tam hazır olduğunuzda bebek sahibi olmak her anlamda daha zevkli oluyor, hem sizin hem eşinizin maddi manevi hazır olması önemli. Allah hayırlısını versin...

12. gelişimci

gelişimci Seçkin Üye Seçkin Üye

ben de çok korkuyorum ama nasıl olsa olmayacak mı (Allah tan bir mani olmaz ise) bir gün düşünmeyecek miyiz ertelemenin anlamı yok şimdi de korkacağım 3 yıl 5 yıl sonra da ama yaş gidiyor elimizi çabuk tutmak lazım :D

13. gulumse27

gulumse27 Üye

bende 32 haftalık hamileyim az kaldı allahın izniyle kucağımıza alacağımız günü bekliyoruz allah isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın arkadaşlar ayrıntılı ultrasonu doktorunuz mu önerdi ben ayrıntılı ultrasyona girmedimde bana doktorum söylemedi

14. şeffaf

http://www.uzmantv.com/ayrintili-ultrason-ile-bebekte-hangi-sorunlara-bakilir

özel testlerden biridir bu da, dr haftalarını hatırlatır, yaptırıp yaptırmamak size kalmış sanırım 150 tl civarı ücreti var..18.-23. haftalar arası yaptırılması gerekiyordu sanırım.
    bu arada hayırlı olsun hocam Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin..

15. satrun_ogr

satrun_ogr Site Gezgini

ben tam 2 ramazan tutamadım hocam. Birincisi gebeliğe denk geldi. yaklaşık 9. ayı geçmiştim. yarısıda doğuma denk geldi hemde. ikincisindede emzirdiğim için tutamadım. denedim ama bebek sanırım açlıktan sürekli emzirdiğim halde emmek istiyordu, ağlıyordu ve ben kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyordum. bende vaz geçtim. sonra tutmak gerçekten çok zor oldu. hala tutamadığım oruçlarım bile var. 3 yıl geçti. ama kısmet işte. size özendim vallahi. herkesle birlikte tutmanın tadı başkadır.

16. satrun_ogr

satrun_ogr Site Gezgini

neden korkuyorsunuz ki hocam. İsteyipte bebeği olmayanları bir düşünün. imkanınız varsa sakın ertelemeyin. yaş geçtikten sonra zor olur bakımı filanda bence.

17. asiboteli35

asiboteli35 Site Gezgini

ben de 32. haftamdayım kıpır kıpır bi oğlum var (maşallah) ;) Allah hayırlı doğumlar nasip etsin hepimize. doğum iznini nasıl kullanmayı düşünüyosun? öncesini kullanıcak mısın? malum sonraki 8haftamız temmuz-ağustosta kaynıcak...

18. zince

zince Site Gezgini

bana ayrıntılı ultrasonu doktorum önerdi, 3 lü taramamda değerler biraz yüksek çıktı, istatistiksel değerler tabi bunlar, amniyosentez düşünürmüsünüz diye sordu doktor risklerini anlattı istemedik bizde , ayrıntılı ultrasonda takip etmeye karar verdik.. heyecanla bekliyorum bende...

19. zince

zince Site Gezgini

yaşınızı, şartlarınızı bilemiyorum ama hazır olduğunuzda dünyanın en güzel şeyi heralde, canınızda bir cana can katmak...

20. deryabote

deryabote Aktif Üye

benim de 25. haftam ilk gebelik kızımız gelecek inşallah dünyaya. Ayrıntılı ultrason falan nasıl bilmiyorum ama ben özel hastaneye gidiyorum ora 4 boyutlu ultrasonda bakıyolar yüzünün resmini verdi doktor eksra ücret de ödemedik Allah şu zamanları çabucak geçirmyei nasip etsin bu arada bayanlar beşik , araba vs. alışverişler ne durumda ben bu aa beşiği falan alayım sonra ağırlaşıca gezemem bakamam diye korkuyorum

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal