Hamile Bayanlar

Kodla Büyü
benim 36 haftada kanamam oldu normal olur diye başladık suni sancı falan ama olmadı 4 saat sancıdan sonra sezaryen oldu
ama çokta sıkıntı çekmedim, hemen ayağa kalktım her işimi gördüm hatta biraz abartmışım dikişim şişti ama çabuk toparladım.

tabiki sorularınızı sorun evişinize bu desteğiniz açıkçası beni cok duygulandırdı.

erken doğum riskim vardı nitekimde yatmalarıma rağmen oğlum 37 haftalık dünyaya geldi. maalesef tansiyon ve şeker + cocugumun da kilosundan dolayı sezergyanla doğum yaptım. kötü bi doğum gecirdim. epidurralle doğumum gercekleşti. oğlumu gördüm ilk dünyaya gelişini göbek kordonunu, popişine şaplağı yiyince ilk ağlamasını.. sonrası kötüydü. gene tansiyon ve hersey bitti derken narkoz... ama evladım için değdi kızlar. (ve bizi takip eden beyler) :p
annelik böyle işte canından can koparken bile cesursun... aynı gun de ayağı kalktım ...

Selam,

Ben de 17 haftalık hamileyim. Ama ikinci çocuğum olduğu için çok rahatım. Çok zorlu bir 3 ay geçirdim ama son birkaç haftadır çok iyiyim. Bir erkek evlattan sonra bir de kızım olacak kısmetse. İlki sezeryan olunca bu da sezeryan olur. İkinci dönem okulda olmayacağım. Ama eylülde tekrar göreve başlayacağım.

roseness' Alıntı:
Selam,

Ben de 17 haftalık hamileyim. Ama ikinci çocuğum olduğu için çok rahatım. Çok zorlu bir 3 ay geçirdim ama son birkaç haftadır çok iyiyim. Bir erkek evlattan sonra bir de kızım olacak kısmetse. İlki sezeryan olunca bu da sezeryan olur. İkinci dönem okulda olmayacağım. Ama eylülde tekrar göreve başlayacağım.
hayırlı olsun ne güzel ikisini de tatmış olacaksıznız

hamile olan bütün arkadaşlara hayırlı doğumlar diliyorum. hayırlısıyla evlatlarını kucaklarını alırlar inşallah. benim oğlum üç yaşını doldurdu. bana kalsa ikinci olsun ve hatta arası da çok olmasın isterim. fakat bu konuda eşimle görüş ayrılığımız var. bakalım zaman ne gösterecek. hayırlısı olsun.

ben de 24 haftalık hamileyim okula Kasım ve Aralık'ta gelirim diye planlıyorum inşallah doğum izni 6 ay olur da rahat geçer ikinci dönem... Allah yardımcımız olsun.. zor oluyor böyle okula gelmek halsizlik uykusuzluk.. beslenme düzeni de olmuyor sabahın 6 ında çıkınca evden.. neyse alışsın şimdiden yavrularımız öğretmen çocuğu olmanın zorluklarına :)

benim de 40 haftam dolmuştu ağrı sancı olmayınca dr um yatırdı sancı verdi risk var dedi bebişin suyu azalmıştı aynı zamanda. 10 saat sancıdan sonra bbeğin kalp atışları bir hızlanıp bir yavaşlayınca apar topar sezaryene aldılar. Epiduralli sez. oldu benim doğum.Çok şükür anlatıldığı ve korkutulduğu kadar ağrılı bişi değil. Ameliyat sonuçta ama ikinci gün hastaneden yürüyerek çıktım. Dr um son kontrollerimde doğumumun zor olabileceğini söylemişti, zor bir normal doğumdansa sezaryen daha sağlıklı dedi. İyi ki de öyle olmuş:)) normal doğuracam diye diretseydim bebişi kaybedebilirdik, dışkısını yemiş karnımda:(( iki gün küvözde kaldı ve kucağıma alamadım..ama sonunda mutlu son:))) Doğumun şekli değil bebişin sağlığı önemli. Rabbim herkese sağlıkla kucağına alacağı ebbişler nasib etsin :)

Başlığı her gördüğümde sizlere çok özeniyorum :( Bebek sahibi olabildiğiniz için çok şanslısınız. RABBİM hepinize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin

haftasının ilerisinde bir gebelik yaşayanınız oldumu?
31.haftadayken, değerlerin (boy kilo baş büyüklüğü vs) ultrasonda 33-34. hafta değeri çıkması gibi bir durum yaşayanınız varmı hocalarım?

EynelMefer' Alıntı:
31.haftadayken, değerlerin (boy kilo baş büyüklüğü vs) ultrasonda 33-34. hafta değeri çıkması gibi bir durum yaşayanınız varmı hocalarım?
benimki değil ama arkadaşlarımdan ilerde çıkan oluyordu ama belli olmuyor doğduktan sonraki gelişme hızının bir göstergesi değil.en doğrusu doğumda belli olur.cihazdan cihazada değişiyor.bu arada doğum konuşulmuş ben normal doğum yaptım tavsiye ederim

vikvik' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
benimki değil ama arkadaşlarımdan ilerde çıkan oluyordu ama belli olmuyor doğduktan sonraki gelişme hızının bir göstergesi değil.en doğrusu doğumda belli olur.cihazdan cihazada değişiyor.bu arada doğum konuşulmuş ben normal doğum yaptım tavsiye ederim

sonraki gelişim tabiki önemli ama değerler büyük olunca, doğumda malesef sezeryan oluyor büyük ihtimal, bunu istemediğimiz için sorayım dedim :S

EynelMefer' Alıntı:
vikvik' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

sonraki gelişim tabiki önemli ama değerler büyük olunca, doğumda malesef sezeryan oluyor büyük ihtimal, bunu istemediğimiz için sorayım dedim :S
12 Eylul'de kızım dogdu. O da hep ilerideydi bu nedenle 2 hafta once dogdu sanirim. Gebelik diabeti vardi bende bebekler bu durumda iri oluyor...

EynelMefer' Alıntı:
vikvik' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

sezaryenden korkmayın hocam, iyi bir anestezi uzmanı ve doğum uzmanına denk gelmeniz yeterli. Allah yardımcınız olsun..

fatmazehra' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
vikvik' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

12 Eylul'de kızım dogdu. O da hep ilerideydi bu nedenle 2 hafta once dogdu sanirim. Gebelik diabeti vardi bende bebekler bu durumda iri oluyor...

Allah bahtını açık etsin kızınızın, size bağışlasın...bizim ilk zamanlardan bu yana değerler hep önde,2-3 hafta, ilk kez bu sefer doktor böyle olursa sezeryan olabilir dedi, boyu 48 santim,kilosu 2350, daha 32. haftadayız...

korku değil ya, ne kadar zor olursa olsun hani normal doğum olsun istiyoruz, son noktaya kadar yani...

hocam benimki de hep ilerdeydi önce doktorum bundan sonra son adet tarihini sorduğumuzda bir hafta erken söyleyeceksin dedi. sonunda da 36 haftada doğum yaptım, 50 cm 3500 gr :) normal olmadı doğumumun şartlar uygunlaşmadığı için sezaryen oldum ama çokta rahattım. hiç bir sıkıntısını yaşamadım dert etmeyin, rahat olun neden çok korkarsanız başınıza o geliyor :)

EynelMefer' Alıntı:
korku değil ya, ne kadar zor olursa olsun hani normal doğum olsun istiyoruz, son noktaya kadar yani...
bu da cok yanlış bi düşünce. bu da aslında bizlere emphoze edilio ne olursa olsun normal doğum yapın. hayır efendim normal doğum riskliyse olmaz. o kdar cok anamoli gelişioki normal doğumu riskli olup ısrarla normal doğum yapanlarda. tavsiyem doğumunuzun nasıl olacağına siz değil doktorunuz karar versin.
ayrıca benm bebişim de gelişimi 1-2 hafta öndendi. hiçbi sıkıntı yok. meraklanmayın

bence testi tekrarlayın hocam bazen bebek geç oluşabiliyor. negatifse de hemen gastroentrolojiye gidin görünün hocam tedavi edilmezse hamileyken çok zorluyor.

Pişirilip kurutulduğu için bulgur da küf oluşmadığını, dolayısıyla aflatoksin de bulunmadığını belirten Bayram, şunları söyledi:

''Bulgur, böcek ve larvaların oluşumuna dayanıklıdır. Raf ömrü oldukça uzun, sıcağa ve rutubete dayanıklıdır. Bulgur doymamış yağa sahiptir, beslenmede önemlidir ve ekonomiktir.Hazırlanması kolaydır. Vejeteryan beslenmeye çok uygun bir üründür. Kalp için oldukça yararlı, sindirimi kolaydır. Süt ile karıştırıldığında mükemmel, muhteşem bir gıda oluyor.''

Birleşmiş Milletler (BM) için önemli bir gıda yardım malzemesi olan bulgurun, ABD 'de savaş olasılığına karşı stoklandığını aktaran Bayram, ''Bir kadın hamile olduğu zaman bebeğin beyin gelişimi için doktorlar folik asit ilaçları veriyor, bu ilaçlar çocuğun beynini geliştiriyor. Fakat Amerikalılar bizdeki gibi hap vermiyor, onlar bulgur öneriyorlar. Diyorlar ki 'hamileyseniz ilk 3 ay içerisinde bulgur yediğiniz zaman folik asidi ilaçtan değil direkt olarak bulgurdan alabilirsiniz'. O açıdan bulgur önemli'' dedi.

biz de bilmiyorduk, hap kullandık... okuyan faydalansın...

eynelmefer hocam,
oğlum 37 hafta 3 günlük iken doğdu.(normal doğum 50 cm 3,5 kg haftalık değerlerimiz hep öndeydi.) herkes gibi 1 gün hastanede kaldık ve evimize gittik.
şimdi aralık gibi kızım olacak inşaallah. bizim de hafta değerlerimiz önde gidiyor. doktorum kendi ölçüm hatası olabileceğini de söyledi. ayrıca eşim ve ben ufak tefek insanlar olmadığımız için bebeğin de ölçümlerinin fazla olabileceğini düşünüyoruz. sonuçta ortalama değerler bunlar. içiniz rahat olsun. bol bol dua edin bence.
öyküden hikayeler blogunu okumanızı tavsiye ediyorum. 2. doğumu 3900 gr , ilk doğum sezeryanmış ve evde doğum yapıyor. Bir aksilik çıkmadığı takdirde bebeğimize ve bedenimizi güvenelim inşaallah. hayırlı doğumlar.

@srpkyl hocam teşekkür ederim, değerler yanıltabiliyor evet, sağlıklı olurlar inşallah kızlarımız, bizde aralıkta bekliyoruz 38.haftadayız..dünkü kontrolde ise, değerler baya şaşırttı, kilolu ve uzun görünüyor ( 3750gr, 56 cm(bu kadar uzun olması mümkün mü ki) ) hayırlısı olur inş, bekliyoruz bakalım...

arkadaşlar Allah hepimizin evlatlarına sağlık sıhhat versin, bayanlara hayırlı doğumlar nasip etsin.
ben de 19 haftalık hamileyim. herşey yollunda giderken geçen hafta 3lü test sonuçlarımın riskli çıktığını (1:98) ve bebeğimin böbrek kanalında genişlik olduğunu öğrendik.
dünyam başıma yıkıldı sanki. doktorum amniyosentez önerdi ve yaptırdım.
şu anda iyiyim ve daha olumlu düşünüyorum. herşey güzel olacak. 2 hafta sonra sonuçlarımız açıklanacak.
inşallah güzel haberlerimizi paylaşırım sizlerle.

1 oğlum var, 3,5 yaşında sezeryan olmak zorunda kaldım. 2. bebeğim de erkek.

dua edin bizlere. tecrübeleriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim.

Geri