Faz-2 (Yeni imaj yayınlanmıştır)

Kodla Büyü
Bir önceki imajınızda masaüstü arkaplanı değiştiremiyorduk. Bu dönemde covid le ilgili bir görsel koymak için değiştirmemiz lazım. nasıl çözebiliriz.

Bir önceki imajınızda masaüstü arkaplanı değiştiremiyorduk. Bu dönemde covid le ilgili bir görsel koymak için değiştirmemiz lazım. nasıl çözebiliriz.
Arka plan değişikliği ile ilgili hiçbir ayarlama yapmadım hocam. Değiştirebiliyorsunuz.

Hocam imajı 240 GBlık SSD'de hazırladım. Bu yüzden imajın atılacağı en düşük sistemin depolama alanı 240 GB ve üstü olmalı. Daha alt kapasitelere yükleme yapmaz.
Kendi imajınızı hazırlama adımlarında yardımcı olacağım size. PM attım.

Elinize sağlık hocam. İmaj hazırlarken izlediğiniz yolu biz de öğrenmek isteriz mümkünse.

imajı yukledikten sonra akıllı tahta başlıyor ama arada bad system confıg ınfo hatası alıyorum .. Çözumunu bilen var mı ?

İmage sorunsuz olarak akıllı tahtaya yükledim.
Burada ki açıklama ve yönlendirmeler o kadar açık ki ilkokul ogretmeni olarak hiç sıkıntı çekmeden sistemi başarıyla kurdum.
Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-2-windows-10-subat-2020.172246/
Şubat 2020'de oluşturduğum imajın güncel sürümüdür. Imaj bir süredir test aşamasındaydı. Özelliklerden bahsedecek olursak:
  • 11 Eylül 2020 tarihi itibariyle sistem ve programlar günceldir. (Windows 10 versiyon 2004. SSD yıpranmayı engelleme güncellemesi dahildir.)
  • Sistem, tüm disk boyutlarıyla uyumludur; orantısal bölümlendirme yapar. (Bilgisayarlara da yüklenebilir)
  • Imaj çalışması, tüm diski formatlama veya sadece C diskini formatlama olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Tüm disk formatı yapılmadan sadece C olanı yüklemeyiniz. (Teşekkürler hafizoglu.net) (Kullanıcı kaynaklı hatalı yükleme sorunlarına yol açtığı için iptal edildi. Sadece tüm disk yüklemesini içerir)
  • Imaj boyutu 13 GB'tır. Yükleme süresi; flash bellek takılıp sistemin yüklenip hazır hale gelmesi max 10 dkdır.
  • Etkinleştirme sorunsuzdur; bunun için sistemin internete bağlı olması şarttır. Kendiliğinden etkinleşir.
  • Imajda yönetici yetkili tek bir kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
  • Intel ve AMD sistemlerde test edilmiştir.
  • Uzaktan eğitim için gerekli olabilecek yazılımları içermektedir. (EBA Canlı Ders, Zoom, TeamLink, Ekran Kayıt Programı, Droidcam, İriun Webcam)
  • Tüm tarayıcılarda ayarlamalar yapıldı. (Reklam engelleyici, sık kullanılanlar, kısayollar vb.)
  • Yüklü programların listesi görselde yer almaktadır. (Office 2019 sürümü etkinleştirme yapılmadan kuruldu; etkinleştirme uyarısını uzun bir süre vermez.) (Netsupport School 11 sürümü kuruldu; odak çalma düzeltildi)
  • Sistem etkinleştikten sonra otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için gerekli yazılım Yerel Disk D, Araçlar klasöründe yer almaktadır. Klasör içinde sistem koruması için Time Freeze de bulunmaktadır.
  • Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Universal Usb Installer ve WinSetupFromUsb test edilmiştir. (Rufus için DD modunda yazılmalı) (Yardım için: https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/)
  • @mesutnavruz hocamın hazırladığı Rufus yükleme videosu. Teşekkürler. (https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-2-windows-10-subat-2020.172246/page-5#post-1871493)
  • Office 2019 etkinleştirme işlemi için ekteki dosyayı indirip kullanabilirsiniz. MEB hattında çalışmayacağı için mobil ağa bağlayın.
  • Kurulum sonrası yazıcı bağlama sorunu yaşayanlar için adımlar: https://www.bilgisayarbilisim.net/k...-yuklemeye-uyumlu.175607/page-12#post-1877605
İndirme Linki [Yeni]: Google Drive
İndirme Linki 2 [Yeni]: Google Drive

Dosya MD-5 Değeri: 14BE0EF8FA85AD042120184F6AFCFDA5

Ekli dosyayı görüntüle 67844 Ekli dosyayı görüntüle 67845 Ekli dosyayı görüntüle 67846 Ekli dosyayı görüntüle 67847

Emeğinize sağlık değerli hocam, bu tarz emek dolu çalışmalar yapıp bunu paylaşan ender zümrelerimizdensiniz, o kadar açık ve güzel anlatmişsiniz ki farklı branşlara bile yardımcı olacaktır.

O da yetmiyor , soranlara tek tek cevap veriyorsunuz, süpersiniz takdir ediyorum .

Bol dua alıyorsunuz..

İyi akşamlar.
İmaji atalı 2 gün oldu. Tahtam sorunsuz çalışıyor. Yalnız Windows etkinleştirilmedi uyarısı alıyorum. Ekte de görseli paylaştım. Bunu çözmek için ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• 20201023_131754.jpg
    20201023_131754.jpg
    153.6 KB · Görüntüleme: 69
Merhaba doğan hocam öncelikle imajı yukledim çok başarılı yalnız ben mobil ağa bağlanmak istiyorum tahta uçak modunda ve degistiremiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?Şimdiden tesekkurler:)

Hocam merhabalar. Ben de imajınızı yükledim 10 tahtaya. Ancak 2 tahtada windows etkinleştirilemedi uyarısı alıyorum. Mobil ağdan da bağlandım ama değişen bir şey olmadı. Çözüm için bir öneriniz var mı acaba?

Hocam merhabalar. Ben de imajınızı yükledim 10 tahtaya. Ancak 2 tahtada windows etkinleştirilemedi uyarısı alıyorum. Mobil ağdan da bağlandım ama değişen bir şey olmadı. Çözüm için bir öneriniz var mı acaba?
Hocam normalde mobil ağa bağlayıp yeniden başlatınca etkinleştirmesi lazımdı. Siz mobil ağa bağlayıp, ayarlar-etkinleştirme yolunu izleyerek "sorun gider" derseniz düzelecektir büyük ihtimalle.

rufus 3.12 ile yazdırırken bi kaç uyarı verdi ve masaüstünde rufus_files adında bir klasör oluşturdu. henüz tahtaya imajı yüklemeye vaktim olmadı acaba bir problem mi var benim yazdırmamda?

Emeğinize sağlık. Benim de şöyle bi sorunum var. bir tane bluetoth adaptör taktım. Tahtada blutoth simgesi var. Ancak bluetoth cihaz ekle kısmına tıklanmıyor. Ben kulaklığımı bağlayamıyorum. Bi önceki sürümde de aynı sorun var. Onunla ilgili bi kısıtlamamı var acaba.

Merhabalar TimeFreeze sorunsuz çalışıyor mu acaba kullanan arkadaşların yorumları nasıl.
Malum flashlarda virüs bulaşma ihtimali çok yüksek.
Bu virüs sorununa DeepFreeze gibi kesin çözüm sunuyor mnu Time Freeze.

Emeğinize sağlık. Benim de şöyle bi sorunum var. bir tane bluetoth adaptör taktım. Tahtada blutoth simgesi var. Ancak bluetoth cihaz ekle kısmına tıklanmıyor. Ben kulaklığımı bağlayamıyorum. Bi önceki sürümde de aynı sorun var. Onunla ilgili bi kısıtlamamı var acaba.
Hocam imajda bluetooth için herhangi bir ayarlama yapmadım. Taktığınız cihaz ile alakalı bir ayarlama yapmanız gerekebilir.

Merhabalar TimeFreeze sorunsuz çalışıyor mu acaba kullanan arkadaşların yorumları nasıl.
Malum flashlarda virüs bulaşma ihtimali çok yüksek.
Bu virüs sorununa DeepFreeze gibi kesin çözüm sunuyor mnu Time Freeze.
Kendi tahtalarımda Timefreeze kuruyorum hocam. Kurulum sırasında görseldeki ayarlamalara dikkat etmeniz lazım. Modify Password kısmından programa şifre tanımlamayı unutmayın.
TimeFreeze.jpg

Hocam merhaba. Bizim okullardaki tahtalara temiz kurulum yapıp driverleri ve belli başlı programları yükleyip imaj aldım. 9gb oldu. Bu.tib dosyayı siz isoya nasıl çevirdiniz? Ben imaj atarken hem acronis boot özellikli flash, hemde imajın oldugu flash bellek kullanmak istemiyorum. ( 2 usb kullanmka istemiyorum.) İsoya çevirip bir flash bellekle işi halletmek istiyorum.

Hocam merhaba. Bizim okullardaki tahtalara temiz kurulum yapıp driverleri ve belli başlı programları yükleyip imaj aldım. 9gb oldu. Bu.tib dosyayı siz isoya nasıl çevirdiniz? Ben imaj atarken hem acronis boot özellikli flash, hemde imajın oldugu flash bellek kullanmak istemiyorum. ( 2 usb kullanmka istemiyorum.) İsoya çevirip bir flash bellekle işi halletmek istiyorum.
Hocam imajları Clonezilla alıyorum ben; imajları .iso olur. Acronis imajları .tib uzantılıdır. tib uzantılı dosyaların isoya dönüştürelemediğini biliyorum hocam. Siz de araştırın isterseniz.

Öncelikle emeğinize sağlık hocam çok teşekkür ederiz :)
ek olarak, atak kurup kullanan var mı acaba sisteme?

Geri