Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Faz-2 - Windows 10 - Şubat 2020

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında doganytu tarafından paylaşıldı.

1. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz-2-tam-sadece-c-imaj-windows-10-v1903-ekim-2019.170303/
    Konudaki imajın değiştirilip hatalarının giderildiği güncel halidir. Çalışmaya ait açıklamalar ve görseller aşağıdaki gibidir:
    • Şubat 2020 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
    • Tüm disk türleri ve boyutlarına yüklenebilir. Tüm diski sıfırlar.
    • İmaj boyutu 10.2 GB'tır. Yüklü program listesini görsellerden inceleyebilirsiniz. Sistemi olabildiği kadar sade tutmaya çalıştım; kullanışlılığını bozmadan.
    • Etkinleştirme sorunsuzdur ve internete bağlanmayı gerektirir. MEB hatlarında sunuculara ulaşmama durumundan kaynaklı mobil internete bağlanmanız gerekecektir.
    • İmajda yönetici yetkili ve şifresiz bir kullanıcı vardı.
    • Office 2016 sürümü yüklenmiş ve lisanslama yapılmamıştır. Netsupport School aynı şekilde.
    • Sistemin çalışılabilirliğini bozmadan gereksiz servisler ve uygulamalar kaldırılmıştır.
    • Intel ve AMD tahtalarda test edilmiştir. Sürücü sorunu bulunmamaktadır.
    • Sistem etkinleştirmesi yapıldıktan sonra otomatik güncelleştirmeleri kapatmak için Yerel Disk D sürücüne kullanabileceğiniz program eklenmiştir.
    • Ekran klavyesini varsayılan haliyle bıraktım, tüm ekranı kaplayan bir klavyeyi kullanışlı bulmadım.
    • Rufus ve Winsetupfromusb ile flash belleğe yüklemeler test edilmiştir. Yardım için:
      https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/
    • İndirme linki Google Drive olup kota aşım durumunda oturum açıp kopyasını oluşturun ve o şekilde indirin.
    İndirme Linki: https://drive.google.com/open?id=1MMPxdqs69_CBQ8q-ClBxr7DEt_73SFwH

MD5: 14777214AEEBAAD75332C0352E6DCEE5

1.JPG
    2.JPG
    3.JPG
    4.JPG

Son düzenleme: 13 Eylül 2020
  2. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu beyaz dokunmatik klavye tahtada çok küçük kalıyor. Ona bir çare bulabilir misiniz? Eski sürümdeki siyah klavye süperdi

3. ernesto20

ernesto20 Site Gezgini

teşekkürler.

4. doganytu

Hocam klavyeyi bilerek o şekilde bıraktım, çünkü diğer türlü ekranın neredeyse yarısını kaplıyor. Bunu daha işlevsel buldum ve doğrusu okulumda da öğretmenler bunu seçtiler.

5. semraaa14

semraaa14 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam indiremiyorum, çok fazla kişi indirmeye çalışıyor diyor..

6. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam size zahmet nasıl büyük ( eski ) haline getiririm yazar mısınız? Sırf bu yüzden eski sürüm Windows 10 kullanıyorum

7. sanane02468

sanane02468 Üye

hocam emeğinize sağlık. ATAK yüklenebiliyor demi imaja

8. fatih85gs

fatih85gs Aktif Üye

teşekkürler

9. doganytu

Yüklenir hocam. Kendim E-Kilit kullanıyorum.

10. doganytu

Hocam anlatımı forumda mevcuttu, paylaşmışlardı.

11. datdiridat

datdiridat Üye

teşekkür ederiz sayın hocam. indiriyoruz bakalım. bilgisayar hocası değiliz ama .. kurabilecek miyiz? kullanıcı adları ve şifreler aynı değil mi?ayrıca sonuçları paylaşırım
    .
    evet..
    kurulum oldu. gayet güzel ve hızlı..
    benim yapamadıklarım.
    - windows etkinleştirilmedi diyor.
    - ofis16 etkinleşmedi diyor.

Son düzenleme: 7 Şubat 2020
  12. eyuperol

eyuperol Site Gezgini

Merhabalar. Öncelikle image oluşturmada emek verenlere teşekkür ediyorum.

indirip kurdum çok hoşuma gitti.

yalnız şöyle bir sorunum var aslında isteğim var diyebilirim.

sınıfımda netsupport u kurmuştum bilgisayarlara, ana bilgisayar aracılığı ile yönetim sağlıyorum. Akıllı tahtada var olan programın oda adını düzenledim bağlanmayı denedim bağlanmadı. var olanı kaldırıp normal bilgisayarlarıma kurduğum netsupport programını öğrenci olarak kurdum gene bağlanamadım tahtaya, bağlanamadım derken tahtayı görmüyor. sonrasında normal öğrenci bilgisayarındaki netsupport yapılandırma ayarlarını kontrol ettim tahta da da aynı ayarlar mevcut ama gene de bağlanmıyor.

bu sorunu nasıl aşarım?

ek olarak belirteyim ki sınıfa sistem odasından gelen interneti 24 lü dağıtıcıya verdim oradan öğretmen, öğrenci bilgisayarları ve akıllı tahtaya dağıttım yani tahta ve öğretmen bilgisayarı aynı ağda olduğunu belirteyim.

13. collision

collision Seçkin Üye Seçkin Üye

Office ve Windows etkinleştirmesi nasıl yapılır hocam.. İmaj için teşekkürler

14. doganytu

Sistem etkinleşmesi internete bağlandığı an gerçekleşir hocam. Bazen meb hattında bu sorun çıkarsa da mobil internete bağlayıp etkinleştirebilirsiniz.
    Office etkinleştirmesi ise imajda orjinal olmayan yazılımlar kullanmamaya çalışmamdan kaynaklıdır hocam. Kendiniz Microsoft Toolkit gibi yazılımlar ile officesi etkinleştirebilirsiniz.

15. doganytu

Hocam netsupport bağlantısı için dikkat etmeniz gereken şey öğretmen bilgisayarı ile öğrenci bilgisayarlarının aynı ip aralığına sahip olması. Yani aynı modem ve switchte bağlı olmaları. Ya da her ikisinin de kablosuz ya da kablolu olmalı.
    Örneğin öğrenci sürümü bilgisayarı 192.168....... ip yapısına sahipse öğretmen bilgisayarı da 192.168.....li ip yapısına sahip olmalı.

mas1961 bunu beğendi.
  16. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ellerinize sağlık çok güzel işler yapıyorsunuz gerçekten

17. eyuperol

eyuperol Site Gezgini

mesajınız için teşekkürler öğretmenim ama yukarıda belirmiştim sınıftaki bilgisayarlar aynı (24lü) dağıtıcıda. sanırım tam açık belirtememişim bunu.
    ben 18 öğrenciyi görüyorum öğretmen bilgisayarından ki aynı dağıtıcıda olduğu için öğrenci ve öğretmen blgisayarlarına el ile IP vermedim bu şekilde sorunsuz bağlanıyorum.
    da akıllı tahtaya öğrenci şeklinde kurulum yaptım ama nasıl bağlanacağım tahtaya onu çözemedim.

18. doganytu

Akıllı tahtada öğrenci kurulumu yapınca oda adını senin ağındaki oda adını vererek mi yaptın hocam?

19. eyuperol

eyuperol Site Gezgini

evet öğretmenim öğrenci bilgisayarlarına kurduğum şekilde kurdum oda isminide hepsine BT olarak verdim.
    Acaba güvenlik duvarı felan engelliyor mu dur diye aklıma gelmiyor değil.

20. doganytu

Geriye tek olasılık bu kalıyor hocam. Siz o bilgisayarda ağın açık olup olmadığını veya ağdan bir dosyaya ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal