Faz-2 Tam/Sadece C Imaj - Windows 10 v1903 - Ekim 2019

Kodla Büyü
hoocam, iyi günler. ürünlerinizi devamlı olarak kullanıyoruz. emeklerinize sağlık. eylül2019 imajınızı indirip faz 2 tahtaya imajı attim. ancak kişisel bilgisayarınız sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor diye hata veriyor. resimdeki gibi.
search
ne yapmalıyım? teşekkürler :)

Kotadan dolayı indirme problemi yaşayan arkadaşlar linkini verdiğim yöntem ile kopya oluşturarak indirebilirler. Kopya oluşturma hatası alanlar, Google Driveda imaj boyutu kadar boş alana sahip olması gerekir.

Sadece C kısmı için olan imajı Windows 10 güncelleme yayınlar diye bekledim. Önümüzdeki haftaiçi güncelleme olmasa bile upload edeceğim. Sadece C olanı yükleyecek olanların daha önceden benim hazırladığım İmajlardan birini yüklemiş olması gerekir. Aksi takdirde hata alırlar.

hoocam, iyi günler. ürünlerinizi devamlı olarak kullanıyoruz. emeklerinize sağlık. eylül2019 imajınızı indirip faz 2 tahtaya imajı attim. ancak kişisel bilgisayarınız sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor diye hata veriyor. resimdeki gibi.
search
ne yapmalıyım? teşekkürler :)
2.defa kurmayı deneyin hocam. Hatayı hangi aşamada alıyorsunuz?

hocalarım atak kurdum her açıldığında sınıf ismini girmek istiyor neden?direk kilitli gelmiyor,birde depfreeze de hata veriyor.

2.defa kurmayı deneyin hocam. Hatayı hangi aşamada alıyorsunuz?
imajınattıktan sonra sorunsuz bir şekilde açılıyor. orada sıkıntı yok. ilk kurduğumda detayı okumadığımdan dolayı windows'u kms ile aktifleştirdim. aynı şekilde office 2010'u da. hatanın kms den kaynaklanacağını düşünerekten daha sonra tekrardan kurdum ve bu sefer harhangi bir aktivasyon kullanmadan olduğu gibi bıraktım. sadece timefreeze i yükledim. bir müddet çalıştıktan sonra(power point sunusu, video izleme v.s.) yine aynı hatayı veriyor.

doganytu hocam, clonezilla da tüm diskin (c ve D) imajını alırken hangi seçenekle sıkıştırıyorsunuz. (örneğin gzip, bz2)
ben aldığımda yaklaşık 30gb iso dosyası oluşturdu. yardımın için şimdiden teşekkürler.
Hocam 1.aşamada clonezilla içinde iken beginner modunda dosyaları alıyorsun, 2.aşamada ise uzman modunda recovery iso oluşturuyorsun. Clonezilla kendisi otomatik sıkıştırma yapıyor.
Alacağın imajın düşük boyutlu olmasını istiyorsan;
- gereksiz programlardan kaçın,
- sistem güncellemelerini yaptıktan sonra disk temizlemeyi çalıştır ve sistem dosyalarını temizle seçeneğini de seçip eski güncelleme kalıntılarını seç,
- sistem geri yüklemeyi kapat ve eski yükleme noktalarını sil hocam.

bu başlık altındaki win 10 1903 iso indirdim labdaki bir makineye kurdum. Sizin imaj dosyası 12gb, ancak üzerine program bile eklemedim sadece yönetici hesabı açtım ve hesap ayarlarını yaptım. öğrenciler program vs yüklemesinler diye ardından yukarıda belirttiğiniz gibi clonezilla ile imaj aldım. imaj yaklaşık 25gb oldu. Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.

bu başlık altındaki win 10 1903 iso indirdim labdaki bir makineye kurdum. Sizin imaj dosyası 12gb, ancak üzerine program bile eklemedim sadece yönetici hesabı açtım ve hesap ayarlarını yaptım. öğrenciler program vs yüklemesinler diye ardından yukarıda belirttiğiniz gibi clonezilla ile imaj aldım. imaj yaklaşık 25gb oldu. Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
https://drive.google.com/file/d/12ww1xBmV-89BT_svmko7FDi7nsTn0Ri5/view?usp=drivesdk
Linkteki clonezilla sürümünü kullan hocam.

imajı indirdikten sonra rufus 3.8 ile boot usb oluşturduğumda imaj yüklemeyi başlatmıyor hata veriyor. bu sebeple Universal-USB-Installer-1.9.7.0 kullandım o zaman hata vermeyip yüklemeyi gerçekleştirdi.

Başlat --> Çalıştır --> msconfig
Burada Intel corparation igFxhk devre dışı bırakın ve yeniden başlatın hocam. Sonucu paylaşırsınız.

Hocam şöyle bir hatayla karşılaştım var mı karşılaşan çözümünü bilen neden olur acaba? 10 kadar tahtaya attım imaji sadece bunda aldım bugün böyle bir hata

Ekli dosyalar

• 20191001_114057.jpg
    20191001_114057.jpg
    227.2 KB · Görüntüleme: 119
Dokunmatik kalibrasyon yapmak gerekiyormu? Blok tabanli oyunlarda suruklerken sorun cikiyor.

Son düzenleme:
Boot Error hatası alıyorum.Rufus ile anlatıldığı şekilde 2 defa flasha yazdırdım.Neden böyle bir hata alıyorum karşılaşan var mı?

Dokunmatik kalibrasyon yapmak gerekiyormu? Blok tabanli oyunlarda suruklerken sorun cikiyor.
Kalibrasyonu ayarlanmış şekilde hocam. Sorununuz tarayıcı kaynaklıdır büyük ihtimalle.
Boot Error hatası alıyorum.Rufus ile anlatıldığı şekilde 2 defa flasha yazdırdım.Neden böyle bir hata alıyorum karşılaşan var mı?
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ri-winsetupfromusb-rufus.170432/#post-1833588
konusundaki adımlara dikkat ederek yapın hocam. Gerekirse winsetupfromusb ile deneyin birde.

Aynı hata ile ben de karşılaştım hocam. rufus 3.8 ile boot usb oluşturduğumda imaj yüklemeyi başlatmıyor hata veriyor. bu sebeple Universal-USB-Installer-1.9.7.0 kullandım o zaman hata vermeyip yüklemeyi gerçekleştirdi.

Sadece C bölümünü içeren imajın linkleri ilk mesajda paylaşılmıştır.

1903 versiyonda küçük klavye sorunu şikayetleri vardı hocam. Bu versiyonda da klavye aynı mı? Değişti mi?

1903 versiyonda küçük klavye sorunu şikayetleri vardı hocam. Bu versiyonda da klavye aynı mı? Değişti mi?
Görselde görüldüğü gibidir hocam. Çok küçük değil ama bir zamanların ekran klavyesine göre çok da büyük değil. Okuldaki hocalar bir sorun olarak görmediler bunu.

Kalibrasyonu ayarlanmış şekilde hocam. Sorununuz tarayıcı kaynaklıdır büyük ihtimalle.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ri-winsetupfromusb-rufus.170432/#post-1833588
konusundaki adımlara dikkat ederek yapın hocam. Gerekirse winsetupfromusb ile deneyin birde.

Bence imaj kurulduktan sonra her tahta için kalibrasyon ayarı yapılmalı. çünkü sensör, yazılımsal değil mekanik bir sistemdir ve her tahtanın sensör açısı, hassasiyeti, yıpranma durumları farklı olabilir. Zaten tahtadan tahtaya farklılık olmasaydı, kalibrasyon diye birşey olmazdı.
imaj için çok teşekkürler:)

2 defa kurdum. flashplayer hatası verdi her ikisinde de. flashplayer destekli bir program açtığımda tahta donuyor ve hiç bir şeye ne parmakla ne fare ile ne de klavye ile basılmıyor.

sayın hocam yine link açılmıyor yoğunluktan, nasıl iş yaptıysan maaşalah. :))

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

hocam iki gündür giremiyorum bir çözümü varmı

Geri