EYLEM KARARI BİLE YETTİ, Ders ZORUNLU :))

Kodla Büyü
Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:554)

Ülkemiz artık sadece teknolojiyi satın alma gücüne önem vermesin, teknolojiyi etkili ve verimli kullanmaya da önem versin ve M.E.B her okula bir bilgisayar öğretmeni kadrosu versin...

arkadaşalr en büyük sıkıntı zamanın belli olmaması. bu çok mu zor ya. biri çıksın şu tarih desin. bekliyoruz....

en az 1000 kişi olmalıyız. herkes tanıdığı bilişimcilere haber versin lütfen

Branşımıza Bakış Açısı

Ekli dosyalar

• 942793_10201225674345253_1233844687_n.jpg
    942793_10201225674345253_1233844687_n.jpg
    173.7 KB · Görüntüleme: 358

vex_alex' Alıntı:
Branşımıza Bakış Açısı

Değerli meslektaşlarım, değerli dostlarım, neden hala bekliyor, ve hatta neyi bekliyor ve susuyorsunuz bilmiyorum. Sayı henüz 600ê bile erişmemiş. 2013 yılında BÖTE öğretmen alım ihtiyacı 100'ün bile altında. Bu 40000 öğretmen alımı içinde 100'ün altı sayı. İleriki yıllarda durum daha da vahim. Bölümlerin kapatılma ve hala okuyan arkadaşlarımın da öğretmen olamama riskleri var ve sadece şikayet etmekten başka bir icraatiniz yok. Öğretmen kadrolarının kapanması demek sistem içindeki biz öğretmenlerinde görev misyonu değişikliğine gidileceği ve başka branşlara dönüşeceğimiz tehlike sinyalleri veriyor. Neyi bekliyorsunuz? Ben size yasa dışı eylem yapalıl da memurluk görevimizi tehlikeye atalım demiyorum. Yasal sınırlar içinde, yasaların bizlere verdiği demokratik hakkımızı demokratik yollardan dile getirme hakkımızı kullanalım diyorum. Bu yasal düzenlemeleri dernek veya çeşitli STKlar yapabilir. Ancak sayımız çok az.

Değerli dostlar neyi bekliyoruz? Yaz tatilinde mi yapacağız görüş bilririmlerimizi? Herkes tatiline, öğrenciler evlerine, öğretmenler yurtlarına dönünce mi? Tatilden mi toplayacağız sizleri yoksa?

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:570)

eylem ne zaman belli mi bende katılmak istiyorum, uşaktan tanıdığım bilg.öğretmeni arkadaşlarada haber ederim.
arkadaşlar bu öğrencilerin mi yoksa bilgisayar öğretmenlerinin mi eylemi...

03/06-2013 tarihine kadar nıormlar güncelleniyor...

ya arkadaş nerde ne zaman bu olay yani tamam katılalım ama önceden bilgilendirme yapılsın ki ona göre gelelim. tamam gelelim diye eklettiriyoruz kendimizi ama nerde yani

Arkadaşlar tarih işi çözülmeyecek böyle. Norm güncellemeleri başladı zaten... Bi konu açıp burada hafta içi, haftasonu, bir kaç tarih belirleyip oylamaya sunsak açık ara bir sonuç oluşursa etkinliği düzenleyenlere önersek muhtemelen kabul edilecektir. Sonuçta gideceklerin büyük kısmı bu siteye göz atan insanlar.

ortaklaşa karar vercez galiba bir anketle normlar belirlenmeden yapılmalı eylem

Tarih hâlâ belli değil mi?

BU EYLEMİ BAŞLATAN ARKADAŞLAR BİR ANKET DÜZENLERSELER İYİ OLUR TARİH YÜZÜNDEN BELİRSİZLİK VAR HERKES TARİHİ BEKLİYOR.

Kütahya' dan ben de gelmeyi düşünüyorum. Buradaki arkadaşları da haberdar etmeye çalışırım. Gerçi hepi topu Kütahya merkez de 12 bt öğretmeni var ve 3 ü norm fazlası ama şansımızı denemekte fayda var.

nese1982' Alıntı:
arkadaşalr en büyük sıkıntı zamanın belli olmaması. bu çok mu zor ya. biri çıksın şu tarih desin. bekliyoruz....

katılmamak imkansız :alkis:

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:581)

kesin tarih belli olmadıkça kesin sayıda belli olamaz.. Yetkililer ucu açık iş yaparlarsa ellerinde kalır iş..Muaffak olur umarım

zaman belli olmadığı için ben de bir şey diyemiyorum ama 10 haziran-16 haziran olursa benim için süper olur hemen katılırım...
diğer türlü insanlık hali işte ne bileyim ,hastası olan var, önemli bir işi olan var ona göre ayarlarız kendimizi.

Arkadaşlar 15, 16- 22, 23 haziranda ygs sınavları var bilginize

Hala sayı 500 lerde.1000 i görmesi zor gibi görünüyor.Ne olacak dernekten destek gelmezse kötü olur..

Sadece atanamayan arkadaşlar ya da okuyan öğrenciler gelse 7 8 bin kişi eder ama birde çıkan şu sayıya bak. Onlar zahmet edip gelmiyorsa bırakın ne halleri varsa görsünler gitmeyin. Adamların hakkını aramak için ben gideceğim ama onlar totoşlarını o koltuktan kaldırmayacaklar oh ne güzel dünya.

Gelmişim kendi okuduğum okula, evime 1 km mesafede. Maaşım takır takır yatıyor, idarem iyi, kendi özel odam masam koltuklarım var okulda, evimi arabamı almışım gidip eyleme katılayım diyorum ama elin oğlu kımıldamıyor. Sonra twitterda facebookta söylenmeyi marifet sanıyor.

Kesinlikle katılıyorum size.Sonuçta bizler atanmışız dediğiniz gibi maaşımız her ay yatıyor.Koşullarımızın daha iyi olması için uğraşıyoruz.Ancak okuyan ya da mezun olup atanamayanların durumu çok vahim.En çok desteğin onlardan gelmesi lazım.Çoğu bekar,çocuk yok ne bileyim sorumlulukları az yani gelmeleri çok daha kolay.Bizlerin bir sürü sorumluluğu var.Benim 4 yaşında oğlum var bırakacak kimsem yok ona rağmen istanbuldan kalkıp gelmeyi göze alıyorum.Herkes elini taşın altına koymalı...

hakanharuny' Alıntı:
Arkadaşlar 15, 16- 22, 23 haziranda ygs sınavları var bilginize

8-9 Haziran'da da sınavlar var. Uzaktan katılacakları düşünerek perşembe, cuma, pazartesi günleri mantıklı olabilir.
Tarih konusunda bir adım atılmıyor; burda bir kaç tarih belirleyip oylamaya gidelim bence.

7-10-13-14-16-17-20-23-24 haziran tarihleri bence uygun tarihler gibi... Bunlar arasından 4 tarih seçip oylamaya gidelim madem durum belirsiz. Siz ne dersiniz?

kakababa' Alıntı:
Sadece atanamayan arkadaşlar ya da okuyan öğrenciler gelse 7 8 bin kişi eder ama birde çıkan şu sayıya bak. Onlar zahmet edip gelmiyorsa bırakın ne halleri varsa görsünler gitmeyin. Adamların hakkını aramak için ben gideceğim ama onlar totoşlarını o koltuktan kaldırmayacaklar oh ne güzel dünya.

Gelmişim kendi okuduğum okula, evime 1 km mesafede. Maaşım takır takır yatıyor, idarem iyi, kendi özel odam masam koltuklarım var okulda, evimi arabamı almışım gidip eyleme katılayım diyorum ama elin oğlu kımıldamıyor. Sonra twitterda facebookta söylenmeyi marifet sanıyor.

Katılmamak mümkün değil sözlerinize...

Değerli hocalarım, meslektaşlarım, şu ana kadar sizlere epey anket doldurma ricası gönderdim. Ve sizlerden de maalesef çok az geri dönütler aldım. Peki, bunca anket ile ben, ne yapacağım? Amacım ne?

Değerli arkadaşlarım, biliyorsunuz bu sene BÖTE bölüm mezunlarından 337 BT öğretmeni alımı yapılacak. BT öğretmenlerinin norm sorunları çözülmedi. Çoğu arkadaşımız gibi bazen bizlerde kötü yönetim gereği yöneticilerden mobbing benzeri uygulamalara maruz kalabiliyor ve mahkeme yolu açık olmak üzere çeşitli sıkıntılar yaşayıp duruyoruz.

Değerli arkadaşlarım, ben BTE Derneği Araştırma Grubu üyesi araştırmacı öğretmen olarak, bölümüme ve dersime olan görev ve sorumluluklarımı elimden geldiğince yerine getirerek bütün kurum ve kuruluşlara verilerle, gerçekçi ve yasal yollarla hak arama mücadelesi içine giriştim. Araştırma süreçlerini bilen, bilimsel yayın hazırlayabilen arkadaşlarımın çoğu tez hazırlama sürecinde oldukları için bu araştırmaları genelde kendi imkan ve olanaklarımla yapıyorum. Ve sizlerden de sadece destek istiyorum.

Yaptığım bu çalışmalar 337 BÖTE öğretmen alacak bakanlığa ve BÖTE öğretmenlerinin çözüm bulmayan sorunlarına birer çözüm aramak amacıyla yürüttüğüm ve çoğu zamanda tek başıma kaldığım denemeler.

Şu ana kadar neler yaptım?

Şu ana kadar BT derslerinin olması gerektiğine yönelik 2772 öğrenci ile çalışıldı ve öğrenciler BT derslerini istediklerini belirtti. Bu çalışma ilgili birim ve kuruluşlara rapor olarak sunuldu. Makale yayım süreci devam etmektedir.

Öğrencilerin Teknoloji kullanım yeterliklerinin yetersiz olduğu, öğrencilerin teknoloji kullanım amacı, etik kullanım konusunda istatistiki veriler sunuldu ve ortaokul çağından itibaren BT ve türevi derslerin önemi üzerine önerilerde bulunuldu. Bir çok seçmeli ders önerisi dile getirildi.

Bizlerin görev ve sorumluluklarımız hakkında bilimsel rapor sunuldu.

Fatih projesi ile ilgili öğretmen, BÖTE öğretmeni, Yönetici ve öğrenci görüşleri ile ilgili ayrı ayrı yaptığım çalışmalarla da BÖTE öğretmenlerinin görev ve sorumlulukları ve BT öğretmenlerinin öğretmenlik misyonununun önemine vurgu yapma çalışmalarım ise devam etmekte. Bunlardan bazıları bitti ve rapor aşamasında bazıları ise yeni başladı.
Ben şu ana kadar neyi neden yaptığım açıkladım hocam sayın hocalarım.

Ancak sizlerin yoğun iş temponuzu çok iyi anlıyor ve benim amacımı da anlamanızı rica ediyorum. Bizi biz anlamazsak bizi başka kim anlayacak?

Doldurma Süreci Devam Eden Çalışmalar için e-anket Linkleri:

Değerli hocalarım, meslektaşlarım, şu ana kadar sizlere epey anket doldurma ricası gönderdim. Ve sizlerden de maalesef çok az geri dönütler aldım.
Peki, bunca anket ile ben, ne yapacağım? Amacım ne?

Değerli arkadaşlarım, biliyorsunuz bu sene BÖTE bölüm mezunlarından 337 BT öğretmeni alımı yapılacak. BT öğretmenlerinin norm sorunları çözülmedi. Çoğu arkadaşımız gibi bazen bizlerde kötü yönetim gereği yöneticilerden mobbing benzeri uygulamalara maruz kalabiliyor ve mahkeme yolu açık olmak üzere çeşitli sıkıntılar yaşayıp duruyoruz.

Değerli arkadaşlarım, ben BTE Derneği Araştırma Grubu üyesi araştırmacı öğretmen olarak, bölümüme ve dersime olan görev ve sorumluluklarımı elimden geldiğince yerine getirerek bütün kurum ve kuruluşlara verilerle, gerçekçi ve yasal yollarla hak arama mücadelesi içine giriştim. Araştırma süreçlerini bilen, bilimsel yayın hazırlayabilen arkadaşlarımın çoğu tez hazırlama sürecinde oldukları için bu araştırmaları genelde kendi imkan ve olanaklarımla yapıyorum. Ve sizlerden de sadece destek istiyorum.

Yaptığım bu çalışmalar 337 BÖTE öğretmen alacak bakanlığa ve BÖTE öğretmenlerinin çözüm bulmayan sorunlarına birer çözüm aramak amacıyla yürüttüğüm ve çoğu zamanda tek başıma kaldığım denemeler.

Şu ana kadar neler yaptım?

Şu ana kadar BT derslerinin olması gerektiğine yönelik 2772 öğrenci ile çalışıldı ve öğrenciler BT derslerini istediklerini belirtti. Bu çalışma ilgili birim ve kuruluşlara rapor olarak sunuldu. Makale yayım süreci devam etmektedir.

Öğrencilerin Teknoloji kullanım yeterliklerinin yetersiz olduğu, öğrencilerin teknoloji kullanım amacı, etik kullanım konusunda istatistiki veriler sunuldu ve ortaokul çağından itibaren BT ve türevi derslerin önemi üzerine önerilerde bulunuldu. Bir çok seçmeli ders önerisi dile getirildi.

Bizlerin görev ve sorumluluklarımız hakkında bilimsel rapor sunuldu.

Fatih projesi ile ilgili öğretmen, BÖTE öğretmeni, Yönetici ve öğrenci görüşleri ile ilgili ayrı ayrı yaptığım çalışmalarla da BÖTE öğretmenlerinin görev ve sorumlulukları ve BT öğretmenlerinin öğretmenlik misyonununun önemine vurgu yapma çalışmalarım ise devam etmekte. Bunlardan bazıları bitti ve rapor aşamasında bazıları ise yeni başladı.
Ben şu ana kadar neyi neden yaptığım açıkladım hocam sayın hocalarım.

Ancak sizlerin yoğun iş temponuzu çok iyi anlıyor ve benim amacımı da anlamanızı rica ediyorum. Bizi biz anlamazsak bizi başka kim anlayacak?

Doldurma Süreci Devam Eden Çalışmalar için e-anket Linkleri:

Fatih Projesi Hakkındaki Öğrenci Görüşleri
https://docs.google.com/forms/d/106tyhx ... Q/viewform

Fatih Projesi Kapsamında Öğretmenlerin Teknopedagojik Durumları
https://docs.google.com/forms/d/1Z0_v6w ... s/viewform

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Fatih Projesi (Teknoloji Kullanım) Hizmet İçi Eğitim Kurslarının Etkililiği Üzerine Görüşleri
https://docs.google.com/forms/d/1GvKuoi ... 8/viewform

Bunlar hep sizlerden gelen dönütlere göre oldu. Sizler yanıt verirseniz olan şeyler bunlar arkadaşlar. Sizler susarsanız ben konuşamam. Ben verilerle konuşrum.

Saygılarımla...
Yusuf YILDIRIM

bence 14 haziran karne günü çok sayıda katılımın olacağı bir eylem için iyi ses getirir karne haberi yanında bizim eylem ve tepkimizde gösterilir...Fikri olan varsa paylaşsın lütfen

fateless38' Alıntı:
bence 14 haziran karne günü çok sayıda katılımın olacağı bir eylem için iyi ses getirir karne haberi yanında bizim eylem ve tepkimizde gösterilir...Fikri olan varsa paylaşsın lütfen
bence harhangi bir gün veya programdan bağımsız olmalıdır yoksa bizim eylem arada kaynayabilir.

fateless38' Alıntı:
karne günü mantıklı bence de. çünkü normal bir günde yapsak kaynar gider. ama karne zamanı haber sitelerinde öğrenciler karne aldı ama öğretmenleri mutsuz diye geçerler

Geri