EYLEM KARARI BİLE YETTİ, Ders ZORUNLU :))

Kodla Büyü
Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:503)

Şimdiden bir zaman belirlenmesi gerekiyor... Bir kaç seçenek sunup kayıt olanların seçim yapması da istenebilir aslında.
Bu etkinliğe katılmamızın yasal durumu nedir acaba. Eylem mi olacak, basın açıklaması mı bu konuda yasal düzenleme nasıldır...

oz_om' Alıntı:
kumsal540' Alıntı:
ya ne biliyim arkadaşlar bi sürü okuyan kşi var yorum sayısı bile 80lerde herkes halinden memnun mu bilmiyorum ama neden bu ilgisizlik
Hocam dedim ya biz vurdumduymaz bir zümreyiz, nasıl olsa biri bizim için bu işi yapar düşüncesi var birçoğumuzda

İşte bu yüzden 2,5 senedir norm fazlası durumunda bilişim öğretmenleri. Bakalım daha ne zamana kadar vurdumduymazlıkları devam edecek. Bir hafta sonu veya hafta içi bir gün çık gel ne kaybedersin. Yok çok uzak yok işlerim var yok çocuk var bakıcıya bırak çık gel. Erkek bilişimciler sizler niye gelmiyorsunuz çocuğa mı bakacaksınız sizlerde. Biri atama isteyecekler bir der ders isteyeceklerse gelirim biri der bt rehber öğretmen kadrosu isterlerse gelirim. Hepsini dile getiririz topu topu 3 madde ne farkeder hepside sorunlarımızı çözüyor en az 1 saat kalacağız, yeterki gelin arkdaşlar yattığımız yeter artık

mehmettuna68' Alıntı:
oz_om' Alıntı:
kumsal540' Alıntı:
ya ne biliyim arkadaşlar bi sürü okuyan kşi var yorum sayısı bile 80lerde herkes halinden memnun mu bilmiyorum ama neden bu ilgisizlik
Hocam dedim ya biz vurdumduymaz bir zümreyiz, nasıl olsa biri bizim için bu işi yapar düşüncesi var birçoğumuzda

İşte bu yüzden 2,5 senedir norm fazlası durumunda bilişim öğretmenleri. Bakalım daha ne zamana kadar vurdumduymazlıkları devam edecek. Bir hafta sonu veya hafta içi bir gün çık gel ne kaybedersin. Yok çok uzak yok işlerim var yok çocuk var bakıcıya bırak çık gel. Erkek bilişimciler sizler niye gelmiyorsunuz çocuğa mı bakacaksınız sizlerde. Biri atama isteyecekler bir der ders isteyeceklerse gelirim biri der bt rehber öğretmen kadrosu isterlerse gelirim. Hepsini dile getiririz topu topu 3 madde ne farkeder hepside sorunlarımızı çözüyor en az 1 saat kalacağız, yeterki gelin arkdaşlar yattığımız yeter artık
+1
Bi toplanalım hepsini savunuruz.
Herkes açısından ortak bir fikir birliği sağlayıp oraya gitmek imkansız.
Derneğe üye sayısını da toplanınca arttırabiliriz.
Birinin tamam dediğine diğeri "cık" der. tartışma ve kalp kırma geçen zamanda çok oldu.
Şu forumda , Sırf karşıdakinin nick'ini tanıyıp gıcıklık olsun diye yazanlar var.

arkadaşlar ne zaman bu toplantı bilgisi olan varsa özelden yazabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, btogretmenleritoplaniyor.com sitesini diğer branşlardan 100 saatlik kurs ile bt rehber öğretmeni yapılacak haberlerin oluşturduğu yankı üzerine oluşturdum. Ben 2 yıldır atanamadım. Bir şekilde kendi çapımda ya da toplulukla sesimizi duyurmaya çalışıyorum. Ben İzmir'deyim Ankara ile bir alakam yok dolayısıyla bunu ben tek başına organize edemem. Sakarya Üniversitesinin kurduğu facebook sayfasıyla ortaklaşa bir eylem yapalım fikrine sadece ön ayak olmak istedim. Dernek başkanı ile de görüştüm. 1000 kişi elimizde net sayı olması lazım ki bu işe kalkışalım dedi ki kendisi çok haklı. Bazı arkadaşlar zaman niye belli değil diye çemkiriyor bu yüzden. Böyle bir şey kurulmasaydı zaten hiç eylem olmayacaktı. Çünkü dernek haklı olarak bu konuda yardım etmeyecekti. Kim yardım edecek bize, siz atanmış öğretmenler mi? Genelleme yapmak istemiyorum ama çoğunuz sistemin içine ayak uydurmuşsunuz zaten. Sayısız okul gezmeyi, tamirci olmayı, not verilmeyen bir derse girmeye alışmışsınız. 2 yıl önce gittiğim staj eğitiminde de bunu gördüm. 2 yıl geçti aynı zihniyet. Atanmış öğretmenlerim sadece derslerini kaybettiler biz ise, arkada kalanlar hayatlarını her gün, sevdiklerini tek tek kaybetti. Bir özelde de çalışın furyası aldı başını gitti. Sanki kolaydı da. Neyse. Ne atanmışında hayır var ne mezunun da ne de okuyanın da hatta akademisyenlerin çoğu, neyse bir şey demiyorum. Herkes birbirini yeteri kadar tanımış zaten çok açıklamaya gerek yok.

İşin özü, şuna gelmeyi çok istiyorsanız kayıt yaptırın. Sayı artsın bari 1000 olsun da dernekte bizimle beraber şu yasal işlemleri aradan çıkarsın. Gün belirlensin, ben herkese tek tek mesaj atıcam dönüt alıcam zaten. Net sayı her halükarda belli olacak. Güzel güzel eylemimizi yapalım. Herkes rahatlasın, ha siz yine gidin not verilmeyen derslerinize girin ve biz de yine kaybedelim. Ancak bir anlamı olsun.

Kaybedersek de savaştık diyelim.

btogretmenleritoplaniyor.com herkese duyuralım. Lütfen.

İl il organize olmak, böte bölümü öğrencilerinin kendi içinde organize olmalarını sağlamak, bu konuda akademik çalışma yapanların çalışmaları ile eylemde bulunmaları eylemi daha sağlıklı kılar. Bunun için de konu ile ilgili bir yönetim kurulu gibi grubun oluşturulması, bu grubun özveri ile çalışması nacizane düşüncelerimdir.

Çok elzem, belki de hayat kurtarıcı bir organizasyon olabilir ama örgütlenmeden ne mümkün. İl koordinatörlerinin oluşturulması; haberdar olmayan ya da gelmeyi düşünmeyen ama bi ikna ile ya da topluca olması halinde gelebilecek öğretmenleri harekete geçirir.

Ön ayak olanlar, çabalayanlar var olsunlar.

turksaffetmez' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, btogretmenleritoplaniyor.com sitesini diğer branşlardan 100 saatlik kurs ile bt rehber öğretmeni yapılacak haberlerin oluşturduğu yankı üzerine oluşturdum. Ben 2 yıldır atanamadım. Bir şekilde kendi çapımda ya da toplulukla sesimizi duyurmaya çalışıyorum. Ben İzmir'deyim Ankara ile bir alakam yok dolayısıyla bunu ben tek başına organize edemem. Sakarya Üniversitesinin kurduğu facebook sayfasıyla ortaklaşa bir eylem yapalım fikrine sadece ön ayak olmak istedim. Dernek başkanı ile de görüştüm. 1000 kişi elimizde net sayı olması lazım ki bu işe kalkışalım dedi ki kendisi çok haklı. Bazı arkadaşlar zaman niye belli değil diye çemkiriyor bu yüzden. Böyle bir şey kurulmasaydı zaten hiç eylem olmayacaktı. Çünkü dernek haklı olarak bu konuda yardım etmeyecekti. Kim yardım edecek bize, siz atanmış öğretmenler mi? Genelleme yapmak istemiyorum ama çoğunuz sistemin içine ayak uydurmuşsunuz zaten. Sayısız okul gezmeyi, tamirci olmayı, not verilmeyen bir derse girmeye alışmışsınız. 2 yıl önce gittiğim staj eğitiminde de bunu gördüm. 2 yıl geçti aynı zihniyet. Atanmış öğretmenlerim sadece derslerini kaybettiler biz ise, arkada kalanlar hayatlarını her gün, sevdiklerini tek tek kaybetti. Bir özelde de çalışın furyası aldı başını gitti. Sanki kolaydı da. Neyse. Ne atanmışında hayır var ne mezunun da ne de okuyanın da hatta akademisyenlerin çoğu, neyse bir şey demiyorum. Herkes birbirini yeteri kadar tanımış zaten çok açıklamaya gerek yok.

İşin özü, şuna gelmeyi çok istiyorsanız kayıt yaptırın. Sayı artsın bari 1000 olsun da dernekte bizimle beraber şu yasal işlemleri aradan çıkarsın. Gün belirlensin, ben herkese tek tek mesaj atıcam dönüt alıcam zaten. Net sayı her halükarda belli olacak. Güzel güzel eylemimizi yapalım. Herkes rahatlasın, ha siz yine gidin not verilmeyen derslerinize girin ve biz de yine kaybedelim. Ancak bir anlamı olsun.

Kaybedersek de savaştık diyelim.

btogretmenleritoplaniyor.com herkese duyuralım. Lütfen.

Değerli öğretmenim, çalışmaların için teşekkür ederim. İş yapan, ön ayak olan, öncü olan, kitleleri peşinde sürükleyen meslektaşlarımı görmek o kadar güzel ki, teşekkür ederim. Siz bir işe ön ayak olmuşsunuz, lakin herşeye rağmen vazgeçmeyin. Biz Atatürk gençleriyiz. Her önderin karşısına engeller çıkartılır. Kimilerinin rahatı bozulacak diye köstek olabilirler. Aramızda dersi istemeyen o kadar da çok ki. O nedenle onların yorumlarını kulağınızı tıkayın. Ve de asla vazgeçmeyin. Bakın ben kaza geçirdim ama herşeye rağmen vazgeçmedim. Gerçekten bir davaya inananlar için engeller onun davasının bir test aracıdır. Gayeniz amacınız temiz ise mutlaka gayenize erişirsiniz.

Bugün Regaib kandili, sizlere bir gönül sultanınız şirrini sunmak istiyorum. Lütfen bu nurlu, kutlu gecede bu şiiri iyi kavrayalım ve işlerimize uyarlayalım. Hepimiz günlük hayatta o kadar çok şey için vazgeçiyor, zorunda bırakılıyoruz ki ama ben hep bu şiiri okuyor ve direniyorum. Bakın, ne diyor o güzel insan;

Hak şerleri hayr eyler
Zannetme ki gayr eyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Sen Hakka tevekkül kıl
Tefviz et ve rahat bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Kalbin O'na berk eyle
Tedbirini terk eyle
Takdirini derk eyle
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Hallâk-ı Rahim oldur
Rezzâk-ı Kerîm oldur
Fa'âl-i Hakîm oldur
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Bil Kadi-i hacâtı
Kıl ana münâcâtı
Terk eyle murâdâtı
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Bir işi murad etme
olduysa inad etme
Haktandir o reddetme
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Hakkın olacak işler
Bostur gam-u tesvişler
Ol hikmetini işler
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Hep işleri fâiktır
Birbirine lâyıktır
Neylerse muvafıktır
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Sen adli zulüm sanma
Teslim ol evde yanma
Sabret sakın usanma
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Deme şu niçin şöyle
Yerincedir o öyle
Bak sonuna sabreyle
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Hiç kimseye hor bakma
İncitme gönül yakma
Sen nefsine yan çikma
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Vallâh güzel etmiş
Billâh güzel etmiş
Tallâh güzel etmiş
Allah görelim n'etmiş
N'etmişse güzel etmiş

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz. (r.a.)
(Marifetnâme)

Regaib kandiliniz kutlu olsun...

Yusuf.

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:526)

Atanamayan arkadaşlarımı anlamakla birlikte şunu tekrar söylemek istiyorum: Dersin zorunlu hale getirilmesi sizin atanmanızı sağlayacak en önemli adım olacaktır. Çünkü ders zorunlu hale geldiğinde şuan Türkiye'de bir tane bile bilgisayar öğretmeni olmayan, BT sınıfı olmayan okullar var, bunlara zorunlu olarak BT sınıfları kurulacak ve siz atanamayan arkadaşlarımız da bu BT sınıfı yeni açılan okullara BT öğretmeni normu açılacağı için atanma konusunda daha şanslı olacaksınız. Halihazırda zaten atanmış arkadaşlarımız ben de dahil olmak üzere önümüzü göremezken, her gün norm fazlası konumuna düşme tehlikesiyle karşı karşıyayken ve gerçekten Türkiye'deki birçok BT öğretmeni norm fazlasıyken yani biz BT öğretmenleri ihtiyaç fazlası konumundayken siz atanmak için eylem yapsanız da sonuç değişmeyecektir. Anlatmak istediğim şu ki eylemin tek sesi olmalıdır o da zorunlu dersimizin bizlere verilmesidir.

beden eğitimi bir saate bi düşürüldü adamlar anında bastılar yürüyüşü hemen geri çıktı 2 saate bizim neden öyle değil ya

kumsal540' Alıntı:
beden eğitimi bir saate bi düşürüldü adamlar anında bastılar yürüyüşü hemen geri çıktı 2 saate bizim neden öyle değil ya

biz ancak bilgisayar başına geçip şöyle yapalım böyle yapalım diyoruz,icraata gelince herkes yan çiziyor...

oz_om' Alıntı:
Atanamayan arkadaşlarımı anlamakla birlikte şunu tekrar söylemek istiyorum: Dersin zorunlu hale getirilmesi sizin atanmanızı sağlayacak en önemli adım olacaktır. Çünkü ders zorunlu hale geldiğinde şuan Türkiye'de bir tane bile bilgisayar öğretmeni olmayan, BT sınıfı olmayan okullar var, bunlara zorunlu olarak BT sınıfları kurulacak ve siz atanamayan arkadaşlarımız da bu BT sınıfı yeni açılan okullara BT öğretmeni normu açılacağı için atanma konusunda daha şanslı olacaksınız. Halihazırda zaten atanmış arkadaşlarımız ben de dahil olmak üzere önümüzü göremezken, her gün norm fazlası konumuna düşme tehlikesiyle karşı karşıyayken ve gerçekten Türkiye'deki birçok BT öğretmeni norm fazlasıyken yani biz BT öğretmenleri ihtiyaç fazlası konumundayken siz atanmak için eylem yapsanız da sonuç değişmeyecektir. Anlatmak istediğim şu ki eylemin tek sesi olmalıdır o da zorunlu dersimizin bizlere verilmesidir.

Arkdaşım seni sonuna kadar destekliyorum atanmak içn değil sadece dersin zorunlu olması için eylem yapılmalıdır. Ders zorunlu 2 saat olunca atama parelelinde olacaktır. Ama ders zorunlu olmazsa istediğiniz kadar bağırın çağırın norm olmayan yere bilişim öğretmeni atayamayız diyecek meb yetkilileri. Onun için tek istek dersin zorunlu olması isteği olmalıdır yoksa boşuna kürek çekeriz.

Açık söylemek gerekirse bu kampanyayı başlatan genç arkadaşımızı çok taktir ettim.Biz 'atananlar' kendi derdimize düştük aslında işin bir de atanamayanlar boyutu var.Durum onlar için çok daha zor.Bu arkadaşımızı çabalarından dolayı kutluyorum.Umarım katılanlar 1000 kişi olarda bu işe dernekte destek verir.Allah nasip ederse ben 4 yaşındaki oğlumla istanbuldan gelicem.
Bu arada herkesin regaib kandili mübarek olsun....

tarih ve saat belli olmadan katılıyorum demek benim açımdan zor(bebek var vs.). benim gibi olan pek çok arkadaşımın olduğuna eminim. arkadaşımızın girişimi çok ama çok takdire şayan bir iş. atanamamış olmasının sebebi atamadıkları için değil norm olmadığı dolayısıyla ihtiyaç olmayışıdır. eylem atanamadık bizi atayın şeklinde değil bir şekilde norm istemek olmalıdır. derslerin 2 saat ve zorunlu olması - btr nin kadrolu olması şeklinde olmalıdır. temel slogan her okula enaz 1 bt öğretmeni olmalıdır. umarım tarih ve yer uyarda katılabiliriz. sadece bizim katılmamızda yeterli değildir. mezun olup atanamayanlar, halen öğrenci olanlar ve atanmış olan bizlerin yanısıra sendikalardan da katılımın sağlanması gerekmektedir. derneğe burada düşen sendikalarla ve üniversitelerin bölümleriyle irtibata geçilmesidir.

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:535)

Tarih hala belli değil... Benimde katılıyorum demem için öncelikle tarih belli olmalı. Bizde de bebek var.

Hocam siz kayıt olun, telefonunuzu ya da sık mail adresinizi kullanıyorsanız bırakın oraya belirlendiğinde ben size ulaşıcam. Ha o zaman işiniz olursa tabiki gelmeyebilirsiniz ancak zaten gelmeye heveslisiniz gün uyarsa geleceğiniz belli. Bu durumdaki arkadaşların hepsi oraya ben geleceğim demeli. Şu sayıyı arttıralım eminim ki zaman belirlenince daha fazla kişi gelecektir. Ancak zaman belirlemek için belli bir sayı elde edilmeli.

sayfamız ilk sıralarda yer alsın hala ne eylemi diye soranlar için..

Demhar' Alıntı:
eylem atanamadık bizi atayın şeklinde değil bir şekilde norm istemek olmalıdır. derslerin 2 saat ve zorunlu olması - btr nin kadrolu olması şeklinde olmalıdır.[/b] temel slogan her okula enaz 1 bt öğretmeni olmalıdır. .

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:540)

İnşallah eylem amacına ulaşır ben çok uzakta olduğum için gelemiyorum :(

Nerde ne zaman, neye göre geleceğiz diyelim. Bunlar netleşsin sonra sayı artar...

Arkadaşlar Sözleşme İmzalamıyoruz.
Sadece Kayıt olun eğer tarih uymazsa gelmezsiniz.

Katılacağım inş.

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:554)

sayı 500"ü geçmiş madem bende varım. :-1:
darısı 1000 lere... :-1:

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:554)

Arkadaşlar bu eylemi bir an önce yapmamız gerekiyor norm kadrolar belirlenecek çok az bir süre kaldı bir an önce organize olmalıyız..

Geri