EYLEM KARARI BİLE YETTİ, Ders ZORUNLU :))

Kodla Büyü
Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR.

fpekel' Alıntı:
Arkadaşlar böyle bir toplanma olacaksa önce her il kendi arasında koordine olmalı,
ondan sonra genel bir toplanma yapılmalı. Birlikte hareket edilecek olursa gelmeye
niyeti olmayanlar bile topluluğa uymak durumunda kalabilir.

Bence de bu iş dernek eliyle yapılırsa daha iyi organize oluruz ve katılım artar. Böylece artık eskisinden daha kalabalık ve güçlü olduğumuz anlaşılır ve getirdiği ses daha yüksek olur bence de

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:417)

nerede ne zaman olursa olsun geleceğim cumartesi yapılırsa daha iyi olur katılım daha fazla olur

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:437)

ankara dışından gelecekler için acil tarih belirlenmeli.. çünkü malum ankaradan katılan pek olmuyor??? işlerimizi güçlerimizi ona göre ayarlayabiliriz... umarım bu sefer bişeyler değişebilir sayemizde...

bişeyler yapılacaksa birlik olunmalı herkes elini taşın altına koymalı..

büyük bi yanlışlık yapılıyor; Tarihin belli olmaması. Tarih belli olsun ki ona göre işlerimizi ayarlayalım,düğünü,nişanı,kursu,ek işi olanlar var.

tarih ne zaman? sonuçta ankara dışında olanlar var işimizi gücümüzü ona göre ayarlarız...

tarih belirlenseydi iyiydi. bir aksilik olmazsa katılacağız inşallah.

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:484)

onaylamak için hala tarihi beklemekteyim :?

Allah'ın izniyle ordayım bir aksilik olmazsa. Tarihin belli olması gerekirdi bu zamana kadar

yaklaşık olarak 14.000 bilişim teknolojileri öğretmeni var deniliyo ankaradaki toplantıya gelen bunun yarısı dahi değil arkadaşlar hakları yenilen ve bu hakları tekrar kazanması gereken bizleriz rica ediyorum duyarsız kalmayalım aman ben gelmesemde olur demeyin herkes böyle üşünürse kimse gelmez bütün bt öğretmenlerini kendi haklarını korumaya davet ediyorum lütfen duyarsız kalmayalım ankaradaki toplantıya katılalım.

Arkadaşlar 1000 kişi altı olursa İptal edilecek.
Nedeni az kişi olursa dernek boşuna hazırlık yapılacağı düşüncesinde

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:493)

kimsenin umudu kalmadı

Zaman belirtmeden bu kadar katılım bile iyi. benden söylemesi.

hep böyle başlıyor. iş kesinleşince su tarih olmaz bu tarih olmaz deniyor. keşke bu sefer olmasa bu tip bir durum

Bu siteye kayıtlı 88123 kişi var, hadi diyelim bir kişi birden fazla isimle kayıt yaptı,
gerçek kişi sayısını bilemeyiz ama en azından 5000 kişi gerçek kullanıcı olduğunu
düşünsek bile 493 kişilik katılım çok az. Zümre arkadaşlarımız ne düşünerek bu eyleme
katılmak istemiyorlar keşke bilebilseydik...

Zizu_' Alıntı:
Arkadaşlar 1000 kişi altı olursa İptal edilecek.
Nedeni az kişi olursa dernek boşuna hazırlık yapılacağı düşüncesinde
dernek bu işin neresinde, neden sesi çıkmıyor, açıkçası ben derneğin bu işe ön ayak olup bizleri il il koordine etmesini bekliyorum, onun haricinde bu işte hüsranla sonuçlanır.

Bu eylemin dernek çatısı altına girmese bile en azından dernekle işbirliği içerisinde yürütülmesi gerekiyor. Derneğin sitesinde bununla ilgili hiçbir haber yok. Amaç üzüm yemekse işbirliği şart...

Dernekten koordine bekleyen değerli meslektaşlarım,

Ben dernek üyesiyim, dernek yetkilisi değilim. Dernek adına değil kendi kişisel görüşlerimi ve bilgilerimi paylaşacağım. Söyleyeceklerim derneği bağlamaz.

Değerli meslektaşlarım, öğretmenlerim, öğrenci arkadaşlarım,

Sizlerde hemen saman alevi gibi parlama, sonra ateş desteklenmeyince bir sinirlilik hali ve sonrasında hemen vazgeçme, destek gelmeyince bir suçlama hali görmekteyim.

13 000 civarı bakanlıkta kadrolu BT öğretmeni var. 13000 öğretmen arkadaşım da her gün bu siteyi takip ediyor değil. Siz dağ dağa küsmüş dağın haberi yok sözünü bilirsiniz. Ben bile bu yazılanları kaç gün sonra gördüm.

Destek destek isteyen arkadaşlarım, benim aşağıdaki araştırmalarıma kaçınız destek verdiniz; 3000 öğrenciye anket uygulatırken işin neresindeydiniz, öğrencilerinizin kaçına anketi doldurmasına yardımcı oldunuz, öğretmenlere anket doldurturken sizlerden yardım isterken kaç kişi yardımcı oldunuz? Sizin aman boşver nasıl olsa birşey çıkmayacak dediğiniz anket çalışmalarımı ben Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürünün, YÖK yetkililerinin, Bakanlık Genel Müdürlerinin ve Daire Başkanlarının katıldığı Kongre, Sempozyumlarda sunuyor ve sorunlarımızı kendi çalışma çığlıklarımla duyurmaya çalışıyorum. En azından ben bile tek başıma bu kişilere sorunları yazılı olarak bağırmadan, sakin sakin bilimsel verilerle ifade ederken, BT derslerinin BT öğretmenleri ile ilgili önerilerde bulunurken kaçınızdan destek geldi? Sadece 10 kişiden. Gerisi benim bağlantılarım. Sizler görünür birşey istiyorsunuz ama şunu iyi bilin ki akıllı belediye başkanı üst yapı ile uğraşır ve beğeni toplarken biz arka planda belki bu eylemlerinizden daha çok ses getirtiyoruz.

Değerli meslektaşlarım, ben burada bir tartışma açmıyorum, açacaklara da sözüm ben tartışmam. Boş yere gergin söylemlerde bulunmayın. Ancak eylem yapılacaksa tarih belirlenir ve katılımlar sağlanır. Gelecek olan gelir. Ancak eylem için geniş bir davet ve bilgilendirme organizasyonu yapılır.

Dernekten iş bekleyenlerin kaçı dernek üyesi acaba. Üye olmaya gelince kendi şehrim Eskişehir başta olmak üzere 10 TL parayı bankaya yatırmaya üşenen öğretmenlerimden Ankaraya gelmelerini hiç beklemem doğrusu. Memnun olanlar memnun.

Zaten araştrmalarımda Yüzde 55 ile öğretmenlik isteyen, %40 ile BTR yi isteyen ve %55 'in içinden de %15'i ikisi de olsa olur diyen olduğu düşünülürse,

%40 ders isteyen arkadaş var. Bu da genelleme ile istatisiki olarak 4000 civarı öğretmen yapar. Bu sayının içinden evli ve çocuklu hanım arkadaşlarımızı çıkarırsak 2000 civarı bir sayımız kalır. Bunlar arasından da Ankaraya gelebilecek olan 1000 öğretmen çıkar aslında.

1000 sayısı makul istatistiki olarak ama sorun organize olmakta. Ayrıca ben 1000 sayısını öğretmenler için verdim. Bunun bir de her üniversiteden 100 mezun öğrenci ile toplamda geçmiş yıllar ile beraber 8000 öğrenci grubu.

Ayrıca düşünülmesi gereken diğer nokta eylemin konusu atama isteme mi ders görevi isteme mi?

Ders görevi bize verilmezse atama hiç istemeyelim çünkü dersi olamayan branşa atama yapılmaz. Öğrenci arkadaşlarımın heyecanını ve isteğini biliyorum hepimiz istedik zamanında ama diyorum normu olmayan branşa atama norm verilmez. Sayı yine 300 gibi olacaktır ders verilmezse. Bakın bakanlığın politikası şu şu an, 40000 ihtiyaç var BT öğretmeni ama 13000 BT öğretmeni var. Bu 27000 ihtiyaç nasıl karşılanmak istnioyr norm fazlası dersi olmayan diğer öğretmenlerden kursa katılımla öğretmen ihtiyacı karşışlanmak isteniyor.

Demek ki ders olmadan atama olmz arkadaşlar

Diğer mesele BÖTE bölümlerinin lisans bölümlerinin kapatılması, yüksek lisans seviyesine çekilme durumu varki çoğu bölüm başkanı da bunu istemekte.

Değerli arkadaşlarım sendikaların yaptığı gibi olmayacak işlerle boş yere kendimizi yormayalım. Atama isteyip de bir anda 8000 kadro almak çok güzel. Keşke olsa ama keşke. Göreceksiniz sayı belki en fazla 600 seviyesinde kalacaktır ama 8000 öğretmen şu anda açıkta. Dışarıda 8000, içeride 13000 boşta öğretmen. Değerli arkadaşlarım bence öncelikle meclise araştırma yönergesi verilen konu üzerinden yani BT derslerinin zorunlu olması üzerinden eylem yapılacaka yapalım. Bu zaman herkes katılır en azından 1000 katılım olur ama öğretmen atama talebiyle eylem yapılacaksa çoğu öğretmen arkadaşım sırf bu nedenle eyleme gelmek istemeyecektir çünkü bu boşuna bir eylem amacı bence. Belirttiğim nedenlerden dolayı.

Saygılarımla

Eğer her ilden araç kaldırılırsa neden olmasın, aracı kişi sayısına göre her ilden bir arkadaş ayarlar (kalkış, dönüş, ücret) bizde sıkıntı yaşamadan gider geliriz. Araç turizm şirketleri de bunu yapıyor, ama tanış lazım kimi yerde.

Yerine göre arkadaşın hesabına o ildeki diğerleri para yatırılır. Katılacak olanların niyeti ve kararlılığı kesin anlaşılır bu şekilde.

vex_alex hocam, dernekten koordine bekleyen arkadaşlar dernek üyesidir bilgin olsun. Bugün koordinasyon konusunda derneğe e-mail de gönderdim. Amacımız bu kadar insanın umudu ve enerjisi boşa gitmesin; daha çok katılım sağlansın, daha resmi bir zemine otursun herşey. Bu konu bir haftadır gündemde ve derneğe üye olan insanların derneği bu işin içinde aktif bir şekilde görmek istemesi yadırganmamalı.

vex_alex' Alıntı:

Ben dernek üyesiyim, dernek yetkilisi değilim. Dernek adına değil kendi kişisel görüşlerimi ve bilgilerimi paylaşacağım. Söyleyeceklerim derneği bağlamaz.

Sizlerde hemen saman alevi gibi parlama, sonra ateş desteklenmeyince bir sinirlilik hali ve sonrasında hemen vazgeçme, destek gelmeyince bir suçlama hali görmekteyim.

13 000 civarı bakanlıkta kadrolu BT öğretmeni var. 13000 öğretmen arkadaşım da her gün bu siteyi takip ediyor değil. Siz dağ dağa küsmüş dağın haberi yok sözünü bilirsiniz. Ben bile bu yazılanları kaç gün sonra gördüm.

Destek destek isteyen arkadaşlarım, benim aşağıdaki araştırmalarıma kaçınız destek verdiniz; 3000 öğrenciye anket uygulatırken işin neresindeydiniz, öğrencilerinizin kaçına anketi doldurmasına yardımcı oldunuz, öğretmenlere anket doldurturken sizlerden yardım isterken kaç kişi yardımcı oldunuz? Sizin aman boşver nasıl olsa birşey çıkmayacak dediğiniz anket çalışmalarımı ben Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürünün, YÖK yetkililerinin, Bakanlık Genel Müdürlerinin ve Daire Başkanlarının katıldığı Kongre, Sempozyumlarda sunuyor ve sorunlarımızı kendi çalışma çığlıklarımla duyurmaya çalışıyorum. En azından ben bile tek başıma bu kişilere sorunları yazılı olarak bağırmadan, sakin sakin bilimsel verilerle ifade ederken, BT derslerinin BT öğretmenleri ile ilgili önerilerde bulunurken kaçınızdan destek geldi? Sadece 10 kişiden. Gerisi benim bağlantılarım. Sizler görünür birşey istiyorsunuz ama şunu iyi bilin ki akıllı belediye başkanı üst yapı ile uğraşır ve beğeni toplarken biz arka planda belki bu eylemlerinizden daha çok ses getirtiyoruz.

Değerli meslektaşlarım, ben burada bir tartışma açmıyorum, açacaklara da sözüm ben tartışmam. Boş yere gergin söylemlerde bulunmayın. Ancak eylem yapılacaksa tarih belirlenir ve katılımlar sağlanır. Gelecek olan gelir. Ancak eylem için geniş bir davet ve bilgilendirme organizasyonu yapılır.

Dernekten iş bekleyenlerin kaçı dernek üyesi acaba. Üye olmaya gelince kendi şehrim Eskişehir başta olmak üzere 10 TL parayı bankaya yatırmaya üşenen öğretmenlerimden Ankaraya gelmelerini hiç beklemem doğrusu. Memnun olanlar memnun.

Zaten araştrmalarımda Yüzde 55 ile öğretmenlik isteyen, %40 ile BTR yi isteyen ve %55 'in içinden de %15'i ikisi de olsa olur diyen olduğu düşünülürse,

%40 ders isteyen arkadaş var. Bu da genelleme ile istatisiki olarak 4000 civarı öğretmen yapar. Bu sayının içinden evli ve çocuklu hanım arkadaşlarımızı çıkarırsak 2000 civarı bir sayımız kalır. Bunlar arasından da Ankaraya gelebilecek olan 1000 öğretmen çıkar aslında.

1000 sayısı makul istatistiki olarak ama sorun organize olmakta. Ayrıca ben 1000 sayısını öğretmenler için verdim. Bunun bir de her üniversiteden 100 mezun öğrenci ile toplamda geçmiş yıllar ile beraber 8000 öğrenci grubu.

Ayrıca düşünülmesi gereken diğer nokta eylemin konusu atama isteme mi ders görevi isteme mi?

Ders görevi bize verilmezse atama hiç istemeyelim çünkü dersi olamayan branşa atama yapılmaz. Öğrenci arkadaşlarımın heyecanını ve isteğini biliyorum hepimiz istedik zamanında ama diyorum normu olmayan branşa atama norm verilmez. Sayı yine 300 gibi olacaktır ders verilmezse. Bakın bakanlığın politikası şu şu an, 40000 ihtiyaç var BT öğretmeni ama 13000 BT öğretmeni var. Bu 27000 ihtiyaç nasıl karşılanmak istnioyr norm fazlası dersi olmayan diğer öğretmenlerden kursa katılımla öğretmen ihtiyacı karşışlanmak isteniyor.

Diğer mesele BÖTE bölümlerinin lisans bölümlerinin kapatılması, yüksek lisans seviyesine çekilme durumu varki çoğu bölüm başkanı da bunu istemekte.

Değerli arkadaşlarım sendikaların yaptığı gibi olmayacak işlerle boş yere kendimizi yormayalım. Atama isteyip de bir anda 8000 kadro almak çok güzel. Keşke olsa ama keşke. Göreceksiniz sayı belki en fazla 600 seviyesinde kalacaktır ama 8000 öğretmen şu anda açıkta. Dışarıda 8000, içeride 13000 boşta öğretmen. Değerli arkadaşlarım bence öncelikle meclise araştırma yönergesi verilen konu üzerinden yani BT derslerinin zorunlu olması üzerinden eylem yapılacaka yapalım. Bu zaman herkes katılır en azından 1000 katılım olur ama öğretmen atama talebiyle eylem yapılacaksa çoğu öğretmen arkadaşım sırf bu nedenle eyleme gelmek istemeyecektir çünkü bu boşuna bir eylem amacı bence. Belirttiğim nedenlerden dolayı.

Saygılarımla
iyisin, güzelsin, hoşsun emeklerin içinde teşekkür ediyoruz, görüşlerin kayda değer elbet ama derneğin bizi organize etmesi fikrine neden bu kadar sert çıktınız anlayamadım, kendinizde yazınızda organize olunmalı demişsiniz, bunu dernek yapmayacaksa kim yapacak, derneğe üyeliğe gelirsek, ilk üyelik 10 Tl ve yıllık 40 Tl yani toplam 50 tl iken ben başvuruda bulundum, daha sonra 10 tl ye indirildi, kimin neye üye olduğunu bilmeden bu kadar sert çıkmanız hoş olmadı.
Saygılarımla...

neden ve nasıl olacak bilmiyorum ama hakkımızda iyi şeyler olacağına dair iyi şeyler var
bimere sürekli yazıyorum zaten de bakanlıktan aradılar yanıt vereceklermiş olumlu şeyler mi dedim biraz daha sabredin dedi
ben seneye sınava hazılanmayı düşünüyorum 6.senem olmasına rağmen diyetisyenlik istiyorum ve küçük bi bebeğim subay eve doğru düzgün gelemyip her işi bana yaptırmak zorunda kalan eşe rağmen kazanamazsam da adalete başvurcam açıköğretimden
bence ne olursa olsun yapılmalı bu eylem
geçen yıl van depreminden dolayı ses getiremedik yoksa bence işe yarardı araya o girince olmadı malesef

hastasıyız dede' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:

Saygılarımla
iyisin, güzelsin, hoşsun emeklerin içinde teşekkür ediyoruz, görüşlerin kayda değer elbet ama derneğin bizi organize etmesi fikrine neden bu kadar sert çıktınız anlayamadım, kendinizde yazınızda organize olunmalı demişsiniz, bunu dernek yapmayacaksa kim yapacak, derneğe üyeliğe gelirsek, ilk üyelik 10 Tl ve yıllık 40 Tl yani toplam 50 tl iken ben başvuruda bulundum, daha sonra 10 tl ye indirildi, kimin neye üye olduğunu bilmeden bu kadar sert çıkmanız hoş olmadı.
Saygılarımla...

Değerli meslektaşım,

Ben iletişime geçmedim ama gördüğüm kadarı ile dernek haklı olarak 1000 kişiyi geçmedikçe eylem ses getirmez diye olaya ve eyleme temkinli bakıyor. Sendikalar da zaten bana siz 2000 kişi bulun biz arkanızdayız demişti. Ben de 2000 kişi bulsam ben sendika kurarım demiştim, size ne gerek var o zaman. Neyse, iki türlü eleştirim ve önerim oldu.

Birincisi eylemin amacı dersin araştırma yönergesinde olduğu gibi zorunlu olmasına yönelik bir eylem amacı güdülmesi. Diğeri de iletişim kanalları güçlü organze bir çalışma ve ekibin kurulması idi. Kimse bir ekip kurma çabasında değil. Herkes ben gelirim diyor ama sadece sözde. Ben şu işi planlarım diyen yok. Organize yok. Facebook üzerinden bir ekip kurulmuş bunun için ama onlar da iletişim eksikliği olan bilgilendirme yapmak da kısıtlı ve amaçları atanma olan genç meslektaşlarımız. Ben herkese söylüyorum norm gelmzese siz boşuna yürürsünüz. Araştırmalar ortada, bakanlığın bakışı ortada, gerçekler ortada. Artık atama isteği ile değil ders isteği ile gidelim ki haklılığımız ortaya çıksın. Dersimiz olmazsa biz hiçiz. Untmayalım, dersi olmayan arkadaşlar bilirler ben gibi okul idaresinin insafına bırakıldınız. BTR bizim görevimiz olmalı mı? Biz bunun için mi eğitim aldık? BTR herkesin yapabileceği ve hak iddia edebileceği bir alan ama öğretmenlik BÖTE mezunlarının yasal hakkı. Atanan arkadaşlar sessiz kaldıkça da bu devran yürümez. Herkesin bölüme sorumlulukları var görevleri var. Üniversiteler bizi yalnız bıraktı. Bugün kim var arkamızda üniversite olarak? Sadece kişisel çabaları ve kısıtlı desteği ile bir elin parmaklarını geçmez öğretim üyesi var. Araştırma, öğretim görevlileri nerede? Tez dertleri var. Yardımcı doçentlerin doçentlik derdi, doçentlerin de profluk derdi. Profların da hiçbir derdi yok! Biz kendi aramızda organize olamamışız, bölümlerin kapatılma riski var; hatta yüksek lisans bölümleri bile kapatılabilir!

Biz hala atama peşindeyiz. Gerçekler bildiğiniz gördüğünüz gibi değil. Fen fakülteleri öğretmen etiştirecek. Bu demek oluyor ki bizim açımızdan artık mühendisler, programcılar öğretmen olabilecek. Gelecek bunu gösteriyor.

Ben neyin derdindeyim siz üslup derdindesiniz.

Re: BT ÖĞRETMENLERİ TOPLANIYOR(SON KATILIM:503)

Ben neyin derdindeyim siz üslup derdindesiniz.

biz organize olmanın derdindeydikte sen gelip bize çattın, uslup ile bir derdimiz yok.
seni derdin ile başbaşa bırakıyorum, allah yolunu açık etsin...

Arkadaşların dediği gibi bu organizyona dernekten destek gelmezse zor olur. Bir organizyon olmalı, katılım bu şekilde çok az olacaktır.
çünkü birçok bayan arkadaş bebeklerimiz var, Ankaraya gitmemiz çok zor. :cry:

Dersi istiyoruz ama bir arkadaşım tanıdığı bir milletvekili aracılığı ile durum hakkında bilgi almaya çalışmış. Pek iç açıcı değil, ders kesinlikle geri gelmez demişler. Başka çözümler düşünülüyormuş. Btr kadro bile daha yüksek ihtimal demişler. hatta teknolojiden sorumlu müdür yadımcılığı bile oabilir demişler. Açıkcası orada bizim hakkımızda hiçbir plan yok. Hepsi ihtimal ama derse karşılar.

hocalarım tartışmayı büyütmenin ve işin içinden çıkılmaz bir hale getirmenin bir manası yok, ben de dahil hepimiz suçluyuz çünkü biz umursamaz vurdumduymaz bir hale geldik, sorunlar bizim sorunlarımız ama ilgilenmiyoruz. Biri bizim için ilgilenir ve sorun halledilir mantığıyla hareket ediyoruz bir çoğumuz. Bir kaç arkadaşımız akademik anlamda bir kaç arkadaşımız eylemsel anlamda alanlarda hak arayışına giriyor destek vermiyoruz ve bir şeylerin iyi yönde değişmesini bekliyoruz. Bu iş böyle olmaz hepimizin organize olması ve tek bir ağızdan dersimizin zorunlu olmasını istemesi gerekir. Eğer ders zorunlu hale getirilirse zaten öğretmen ihtiyacı kendiliğinden doğacak ve öğretmen alımı yapılacaktır.

ya ne biliyim arkadaşlar bi sürü okuyan kşi var yorum sayısı bile 80lerde herkes halinden memnun mu bilmiyorum ama neden bu ilgisizlik

kumsal540' Alıntı:
ya ne biliyim arkadaşlar bi sürü okuyan kşi var yorum sayısı bile 80lerde herkes halinden memnun mu bilmiyorum ama neden bu ilgisizlik
Hocam dedim ya biz vurdumduymaz bir zümreyiz, nasıl olsa biri bizim için bu işi yapar düşüncesi var birçoğumuzda

Geri