ETKİLEŞİMLİ TAHTA WİNDOWS 10 V4 İMAJI (12.10.2016)

Kodla Büyü
Öncelikle Mersin Ekibine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ama bir sorunum var. Daha önce paylaşıldıysa kusura bakmayın. Faz 1 Tahtaya bu imajı yükledim. Etkinleştirdim de. Fakat masaüstü arka planını değiştiremiyorum ve saati güncelleyemiyorum. İmajla ilgili mi yoksa Win 10 la ilgili midir bu problem. Yaşayan ve çözenler varsa bilgileri için şimdiden teşekkür ediyorum.

Emeğiniz için teşekkürler mersin.

Kendi uyguladığım yöntemi söyleyeyim(20 tahtada denendi %100 başarılı)(her tahtayı maksimum 15 dk da yüklüyor.)

clonezilla kullanmayı biliyorsanız eğer işiniz çok kolay ve de hızlı(yok isoyu şu programla yazayım yok bununla yazayım yok dosya biçimi şu olsun derdi yok.)

.iso dosyasının içinde \home\partimag\et-win10-v4-tum klasörünün içini kopyalayıp herhangi bir belleğin içine attım.

clonezilla başlatma flash ını takıp başlattım ve dosyaları kopyaladığım harddiski seçip tam yükleme yaptım.

ha bi de etkinleştirme sadece ilk imaj attığım tahtada işe yaradı diğerlerinde işe yaramadı bilginize.(imajdan önce tahtanın orjinalinden genueticket.xml dosyası oluşturarak)

Arkadaşlar bir kaç saat sonra bu imajın kurulumu bir tahtaya yapacağım. Şuan vestelin 8.1 pro lu imaji kurulu. Toolwiz surum içinde mevcut mu? Mevcut ise şifresi varmı. Ben şuan prog son versiyonunu indirdim. Onu kurmami onerirsiniz. Hızlı başlatmayı da devre dışı bırakarak kurulumu yapacağım.

şöyle bir sorum olacak. sayın hocalarım imaj attığım (v4) tahtayı etkinleştirdikten sonra istediğim değiklikleri yapıp , alacağım yeni imajı diğer tahtalara kurunca tekrar etkinleştirme ister mi? her tahtanın etkinleştirme kodunu yine almam gerekir mi? tşk

misskinn' Alıntı:
Arkadaşlar bir kaç saat sonra bu imajın kurulumu bir tahtaya yapacağım. Şuan vestelin 8.1 pro lu imaji kurulu. Toolwiz surum içinde mevcut mu? Mevcut ise şifresi varmı. Ben şuan prog son versiyonunu indirdim. Onu kurmami onerirsiniz. Hızlı başlatmayı da devre dışı bırakarak kurulumu yapacağım.
Kurulumu yaptım. Toolwiz son durumu kurdum. Gayet güzel çalışıyor, herhangi bir değişiklik yapmadım Windows ayarlarında.

5-6 tahtada denedim bende sıkıntısız çalışıyor. etkinleştirmede yapılıyor. tek sorun office 2016 nın süreli olması. onu hallettinizmi sıfır sorun :)

çok problem yaşadım bu sürümde. grafik sürücü problemleri, uygulama hataları vs. v3 daha iyi bence

2. faz ET'lere v4 sürümü kuruyorum, hiçbir sorunla karşılaşmadım. İmajı hazırlayanların ellerine sağlık; Windows 10 ile tahtalar çok tatlı olmuş. Eskisi gibi ufacık simgeler yok ve çok daha kullanışlı.

Eklemek istediğim tek nokta var: Lisans etkinleştirmek için fazladan bir işlem yapmaya gerek olmuyor. Doğrudan imajı tahtaya attıktan sonra Windows'u etkinleştire basıyoruz, hata veriyor. Sonra sorun gidere basıyoruz, yeni pencere açıldıktan sonra Windows 10 Pro Education sürümü olarak etkinleşiyor.

-bugün faz 1 akıllı tahtada denedim. fazla kasıyor gibi geldi. arka planda durmadan bi malware programı çalışıyor. arkaplan işlemlerinde hep üstlerde. disk kullanımı hep %99 larda. faz 2 de deneyemediim daha.
-mozilla flash player yüklenmemiş. mozillada eba derse giriş yapıldığında e içerikler açılmıyor.
-aygıt yöneticisi tarzı windows yönetim pencerelerinde görüntü bazen çözünürlüğü bozulmuş resim gibi geliyor. sebebini anlayamadım.
yaşadığım problemler hakkında fikri olan arkadaş varsa beni aydınlatırsa sevinirim.

Hocam sistemi v4 e yükselttim ama eski tahtadan lisans almayı unuttum ilk defa yaptığım için,şimdi windows 10 lisans işlemini nasıl yapıcam...

Arkadaşlar
"6. Windows update yerel makine ayarlandı."
bu ne demek windows update kapalı mı açık mıdır şuan okulda fiber net yok tahtalar internet bağlantısız yani.
internet gelince update yapar mı yapmaz mı imaj alıyorum tüm tahtalara atacağım

Hocam sistemi v4 e yükselttim ama eski tahtadan lisans almayı unuttum ilk defa yaptığım için,şimdi windows 10 lisans işlemini nasıl yapıcam...Biosa gömülü keyi girince yine etkinleştirme olmuyor.

gizemkar' Alıntı:
İmagelar sunucudan silinmiş ya da erişim kaldırılmış galiba.
Bir üstünüzdeki mesajda belirtildiği üzere meb fiber ile inmiyor. Ben şu an denedim linkler sağlam. :sleep:

1 haftaya kalmaz v5 yayınlanacak sanırım; v4ü indirmek için acele etmeyin bence.

Arkadaşlar Mersin'in V4 imajını Faz 1 tahtada yüklemeye çalıştığımda yükleme yapmıyor.siyah ekranada sadece imleç yanıp sönüyor, neyden olabilir acaba?

Geri