Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı.

Kodla Büyü
aak' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
saidtr' Alıntı:
nacizane ben de öyle düşünüyorum, altlarına güvenseydiler 2003-2004 de yapacaklarmış edeceklerini....

aak' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
O kadar güzel özetlemiş ki aslında İlker paşa...

"Elimde 700 bin kişilik dünyanın en güçlü ordularından biri varken -kötü niyetim olsa- başka bir yol denerdim"
[/b]

Eğer darbe için kendini desteyecekleri konusunda subaylarına güvenseydi 5 dk durmazdı zaten kafanızı yormayın
askerde güven esas olmaz emir esasdır eğer gerçketen isteseydi yapardı. ilker paşa hükümetin devam etmesi için çok uğraştı hatta askerler içinde ilker paşaya bu konuda tepki bile çok olmuştur. bu olaylar içinde bence en masumu bu ilker paşaydı

Hocam sen gündemi japonya'dan takip ediyorsun galiba. Madem hükümet için bu kadar uğraştı da niye e-muhtıra verdirdi. Niye hükümet diğer paşalar gibi ona devlet şeref madalyası vermedi?
80 darbesinde zaten alttaki herkes istediği için yapılabildi değil mi?

Ha işte bizde onu soruyoruz e-muhturayı yapan bile "ben yazdım" derken niye ona dokunan olmuyor? Ya da 28 şubatın baş aktörü kimlerle ortaktır veya niye yargılanmaz sizce?

Bence sizin durumunuzu anlatmak için japonya örneği parmak uçlarınızdan daha yakın kalır kendinize...

genzo' Alıntı:
o sevdiğiniz general büyük kulüp denen mason kuruluşuna üyedir.Bu mason kuruluşunu ingilizler kurmuştur. Sadece o mu hayır. Yani general dediğiniz adamlar anadolunun bağrından değil avrupanın bağrından kopmadır.
1882’de kurulan, iş adamı, siyasetçi ve sanatçıları bünyesinde barındıran Büyük Kulüp, genelkurmay başkanlarının üye olması ile de gündemden düşmüyor.
Üç eski genelkurmay başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Yaşar Büyükanıt oradaydı. Emekli generallerden de Cumhur Asparuk, Necati Özgen, İlhan Kılıç, Necdet Timur göze çarpanlar arasındaydı. Emekli Orgeneral Çevik Bir ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu zaten rakip listelerden aday oldukları için yarış hâlindeydiler.
Dahası ben de sitelerine girdiğimde ne göreyim ilker başbuğ. Ama sonra g.kurmay başkanı olduğunda sitesinden kaldırdılar.
Övdüğünüz asker. Cezası varsa çeksin. bunların arasında büyük kulüp e üye olmayan sadece hilmiz özkök tür.
http://www.buyukkulup.org.tr/ sitesi de var. :D

Ben site yapsam ve sizin adınızı yazsam ve bi saftirik çıkıp o da üyeymiş dese? Ve bazıları da değilse ispatlasın dese? Hadi buyrun? Yada önceden herşey aslında göründüğü gibi değil derdiniz. Adamınıza yapılsa aynı şöyle düşünürdünüz "aslında bu büyük kulüple bilmem kim iç içe ve bizim adamı halkın gözünde kötülemek için yazdılar"... Ne değişti. Veya hadi en büyük kulüp üyesi olsun yargılanması için geçerli neden midir? Sen büyük kulüp üyesisin buyur içeri mi diyeceksin? Hem büyük kulübe üye olmak yahudi cesaret ödüllü(yahudiliğe üstün hizmeti dokunanlara verilir, tahmin edin bu ödüle sahip tek müslüman kim?) olmaktan daha mı büyük bir olaydır? Büyük kulüp üyelerinin kaçı yahudi cesaret ödülüne sahiptir?

28 şubat sürecinde imamhatiplerdeydim ve sanırım sizinle aynı saflarda "adalet" diye haykırıyorduk, ve ben yine "adalet" diye haykırıyorum... Ve bu düzen tersine döndüğünde (ki güç fanidir) sizin gibilerin ağlamasına kandığımdan değil sadece gerçekten adalet istediğim için yine "adalet" diye bağıracağım! Hiç biri babamın oğlu değil, dün erbakan değildi bugün başbuğ değil... Ama bu ülkede hiç bir zaman adalet olmadı! 28 şubatta muhaliflere yapılanların 2-3 misli şuanın muhaliflerine yapılıyor... Değişen roller ama efendiler aynı...

genzo' Alıntı:
o sevdiğiniz general büyük kulüp denen mason kuruluşuna üyedir.Bu mason kuruluşunu ingilizler kurmuştur. Sadece o mu hayır. Yani general dediğiniz adamlar anadolunun bağrından değil avrupanın bağrından kopmadır.
1882’de kurulan, iş adamı, siyasetçi ve sanatçıları bünyesinde barındıran Büyük Kulüp, genelkurmay başkanlarının üye olması ile de gündemden düşmüyor.
Üç eski genelkurmay başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Yaşar Büyükanıt oradaydı. Emekli generallerden de Cumhur Asparuk, Necati Özgen, İlhan Kılıç, Necdet Timur göze çarpanlar arasındaydı. Emekli Orgeneral Çevik Bir ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu zaten rakip listelerden aday oldukları için yarış hâlindeydiler.
Dahası ben de sitelerine girdiğimde ne göreyim ilker başbuğ. Ama sonra g.kurmay başkanı olduğunda sitesinden kaldırdılar.
Övdüğünüz asker. Cezası varsa çeksin. bunların arasında büyük kulüp e üye olmayan sadece hilmiz özkök tür.

:shock:

İlker BAĞBUĞ tutuklanmaz diye bir kanun yok ki hem daha önceden başbakan bile asılmış bu memlekette o zaman da kimseler savunamadı adamı malesef

Türkoğlu' Alıntı:
28 şubatı uygulayan kim çeviri paşa olduğunu bütün alem biliyor. çevik bir şimdi ABD de başbakanımızla aynı şirketin ortağı . çevik bir neden yargılanamıyor. çevik bir ABD den aldığı emriler doğrultusunda asker içinde bilgileri tarf gazetesine gönderen kişi değilmidir.

bu e muhura aslında AKP için yapılmış düzendi. akp seçim arefesinde mağdurları oynamak için bakın cumhurbaşkanını seçtirmiyolar diye askeride karşsına alacak böylece halk karşısında daha şirin gözükecekti ve bu plan tuttu akp %5 oyunu daha fazla aldı. e muhuturayı aslında ABD den gelen emir doğrultusunda yazıldı. birileri senaryo yazıyor bizde oynuyoruz ne güzel. açılımda ikinci raunt geliyor bunun için askerlerin dahada ezilmesi gerkiyor

Yaşar BÜYÜKANIT paşa "e-muhtırayı bizzat ben yazdım" diyor. Ne yani Yaşar paşa A.B.D' den mi emir alıyordu ? Lütfen yazdıklarımıza biraz dikkat...!
Olsa olsa Yaşar paşa kendi ideolojisi ve tabanın baskısıyla e-muhtırayı kaleme almıştır.

Paşalara, subaylara, nato paşalarına laf edildiği zaman, milletde türk askerine yazık oluyor, onlar bizim göz nurumuz, canımız, ciğerimiz herşeyimiz nutuğu atıyor. Bu ülkede nato generallerinin icazeti olmadan askeri ihaleler yapılamıyordu. Askeri harcamalar hiçbir suretle denetlenmiyordu. Bu ülkede generallerin, paşa keyfi yaratılmadan hükümetler ülkeyi yönetemiyordu... daha da sayarım ...
Canım ülkemde "asker", kadınından yaşlısına kadar her türk bireyinden kurulmuş, savaşmış ve sonsuza kadar savaşçı olmayı her hücresinde hissetmiştir.Velakin sizin söylediğiniz türk askeri paşalarımızdan, darbecilerimizden ibaret değildir.
İşin komik tarafı, tarihle yüzleşecek olan hesap sorması gereken parti chp,mhp olacağına, akp hesap soruyor. en büyük eziyeti onlar gördü. ama postal cilalamaktan başka şu zamana kadar hiçbir şey yapmadılar. Haa canım ülkemde şu an askerden çok, akp den polis den korkarım ülkem için. o da ayrı bi mevzu..

Not: Akp li değilim.

saygılarımla...

genzo' Alıntı:

Büyük Kulüp adıyla bilinen ve mason örgütlenmesi olduğu iddia edilen bir kuruluş vardır. Elimde somut kanıt olmadığından, böyle bir iddiayı tekrarlamak niyetinde değilim. Ancak, burada bizi ilgilendiren, mason örgütlenmesi olduğu iddia edilen Büyük Kulüp üyelerinin arasında üst düzey AKP yöneticilerinin olmasıdır.

Vakit gazetesi, 14 Haziran 2008 tarihinde, İlker Başbuğ’a saldırmak amacıyla, Büyük Kulüp’ün aslında bir mason örgütlenmesi olduğu iddiasını ortaya atınca, Büyük Kulüp YK Başkanı Duran Akbulut yaptığı açıklamada AKP’li üyelerini de açıklayıverdi:

“AKP milletvekili Sn. Şaban Dişli, AKP E. Milletvekili ve Milli Savunma Başkanı Sn. Cengiz Kaptanoğlu, AKP E milletvekili Sn. Muharrem Eskiyapan, 22. dönem AKP İstanbul milletvekili Sn. Gülseren Topuz, 22. dönem İstanbul milletvekili ve İçişleri Bakanı Sn. Abdülkadir Aksu ve halen Akparti Başkan vekili Sn. Mehmet Dengir Mir Fırat da üyeliğinden onur duyduğumuz üyelerimiz arasındadır.”

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=8595

Mahkeme denilen özel yetkilendirilmiş infaz kurumu bile hala sizin terörist dediklerinize gün veremedi aklı kıt yandaşlar ama görüyorum ki size kalsa asacaksınız içerdekileri, unutmayın bugün bu yaşananlara çanak tutanlar, yarın terörist ilan edileceksiniz. Vatan haini ilan edileceksiniz. Ve bunu yüzünüze tüküreceğiz. nefret tohumu saçıyorsunuz topraklara ama fark edemiyorsunuz. Size şiddetle Mustafa Balbayın Zulümhane kitabını öneriyorum. Bir kere okuma zahmetine katlan ve HAK yeme. Eğer biraz Allah korkun varsa bok atma sağa sola :verymad: :verymad: :verymad:

guneydoguda belediye baskanları acık acık propoganda yaparken.hainler mecliste dururken.emekli genelkurmay baskanı içerde.vicdanlar rahatsız..

yav arkadaşlar özellikle akp yi savunanlar resmen asker düşmanlığı var ortada ve alenen;dolma bahçe de-mecliste -hadi mecliste görmeye tahammülünüz yok onu anladık da Dolmabahçe deki askere ne karışırsın be hükümet??? nöbet tutan askere bile gıcıklar oraya bile polis diktiler..hadi darbeyi düşünen komutanlarda oldu a be kardeşim sırf düşünenler var OLAY FİİLİYATA geçmemişken sen nasıl 100 den fazla generali - amirali içeri tıkar aylarca- senelerce yargılamak için içeride tutabilirsin??benim mantığım almıyor..pes diyorum...hala bu durumda da hükümeti savunan arkadaşlara da biraz vicdan-ve akıl diliyorum...ENGİN ALAN terör örgütü kurmakla suçlanan ve hala içeri de olan paşa bu ülke için hiçbiirmizin ki başbakanda dahil göze bile alamayacağı işleri başarmış ülkesine kelle koltukta hizmet etmiş ve ayağa kalkmadı diye mimlenip;hapislerde çürütülür olmuş..ben bunu hazmedemiyorum...TBMM deki birileri de terörist cenazelerine makam arabalarıyla gider olmuş...istikrar sürüyor..helal size..

s_kajmeran' Alıntı:
80 darbesinde zaten alttaki herkes istediği için yapılabildi değil mi?

Sizin o önemsiz gördüğünüz "alltaki" dediğiniz meçhul subaylardır bu olayları ortaya çıkaranlar. Demek ki neymiş her asker her zaman verilen emri değil, devleti yıkmanın sakıncalı olduğu kanatindeyse emre itaatsizlik de yapabiliyormuş. hayal dünyanızada uydurduğunuz şeyler üzerinden değil de biraz haber izleyip onun üzerinden düşünürseniz daha sağlıklı sonuçlar çıkarabilirsiniz diye söylüyorum.

Ayrıca şunu anlamak zor olmuyor. Bazıları akp olmasında postallar gölgesine razı olmuş. zaten seçim kazanmak yerine darbe olsun isteyen zihniyet değil mi akp yi başımıza saran.

spider23' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=J-p7VbDug-I

bu da baş ergenekoncu !!!çooook büyük kabahatleri var hükümetimizi ve başbakanımızı bir türlü sevmemiş ona yalakalık yapmamış üstüne üstlük PKK İLE MÜCADELE ETMİŞ bundan beter ergenekoncu mu olur!!ASIN BUNU!!!
ne diyelim hocam anlamak istemeyene ne göstersen inanmaz. at gözlüğü takmış bunlar

teac' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=xtvyCig12ks&feature=related

hakikaten diyecek bir şey yok. Anlayana tabiki, ama anlamayana davul zurna çalsan boş heralde

Neymiş bundan anlaşılacak olan başbakan geldiğinde ayağa kalkmayan korgenerali içeri tıktırmanın çok erdemli bir davranış olması mı, ne suçu varmış bu adamın terörle mücadele mi etmiş, ayıbetmiş gerçekten.

kalelibilişim' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
28 şubatı uygulayan kim çeviri paşa olduğunu bütün alem biliyor. çevik bir şimdi ABD de başbakanımızla aynı şirketin ortağı . çevik bir neden yargılanamıyor. çevik bir ABD den aldığı emriler doğrultusunda asker içinde bilgileri tarf gazetesine gönderen kişi değilmidir.

bu e muhura aslında AKP için yapılmış düzendi. akp seçim arefesinde mağdurları oynamak için bakın cumhurbaşkanını seçtirmiyolar diye askeride karşsına alacak böylece halk karşısında daha şirin gözükecekti ve bu plan tuttu akp %5 oyunu daha fazla aldı. e muhuturayı aslında ABD den gelen emir doğrultusunda yazıldı. birileri senaryo yazıyor bizde oynuyoruz ne güzel. açılımda ikinci raunt geliyor bunun için askerlerin dahada ezilmesi gerkiyor

Yaşar BÜYÜKANIT paşa "e-muhtırayı bizzat ben yazdım" diyor. Ne yani Yaşar paşa A.B.D' den mi emir alıyordu ? Lütfen yazdıklarımıza biraz dikkat...!
Olsa olsa Yaşar paşa kendi ideolojisi ve tabanın baskısıyla e-muhtırayı kaleme almıştır.

paşaların hepsi biz zamnlar ABD nin oyuncağıydı bir paşa itiraf ediyor bizim son kullanma tarihim,iz geçti diyor siz ABD den emir gelmeden askerler kendi kafaalrına göre darbe yapabilirler mi? yapamazlar. bu işte en uyanık çevik bir çıktı çevik bir emekli olduktan sorna hala ABD ye hizmet ediyor hatta ülkeye ihanet edercesine ve ergenekondan yargılanmayan tek paşada odur.

size bir soru başbakan ile büyükanıt gizli görüşme yaptılar ve başbakan diyorki bu benimle mezara kadar gidecek diyor. bu nasıl devlet yöneticiliği ki ölene kadar sır gidecek

aak' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
saidtr' Alıntı:
nacizane ben de öyle düşünüyorum, altlarına güvenseydiler 2003-2004 de yapacaklarmış edeceklerini....

aak' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
O kadar güzel özetlemiş ki aslında İlker paşa...

"Elimde 700 bin kişilik dünyanın en güçlü ordularından biri varken -kötü niyetim olsa- başka bir yol denerdim"
[/b]

Eğer darbe için kendini desteyecekleri konusunda subaylarına güvenseydi 5 dk durmazdı zaten kafanızı yormayın
askerde güven esas olmaz emir esasdır eğer gerçketen isteseydi yapardı. ilker paşa hükümetin devam etmesi için çok uğraştı hatta askerler içinde ilker paşaya bu konuda tepki bile çok olmuştur. bu olaylar içinde bence en masumu bu ilker paşaydı

Hocam sen gündemi japonya'dan takip ediyorsun galiba. Madem hükümet için bu kadar uğraştı da niye e-muhtıra verdirdi. Niye hükümet diğer paşalar gibi ona devlet şeref madalyası vermedi?

e muhutura dediğin şey aslında bir senaryodur. onlara emir geldi onlarada bu muhturayı vermek zorunda kaldı bu muhturanın sonucuna bak. muhutra sonucunda seçim oldu ve akp tahmin ettiğinden daha büyük bir oy aldı. bu ülkede insalrdan oy almanın iki yolu var ya mağdur olacaksın yada kahraman.

başbakan daosta kahraman olurken e muhuturada mağdur rolüne bürünmüştür. bunların hepsi senaryo

bu askerlerin defterleri dürülüyor daha büyük oyun için bu işin yapılması şart. ekep engel olacak ne varsa hepsi temizlendi.
ne muahlif basın var ne hukuçular var ne de aydınlar var hepsi akp ye destek vermek zorunda kaldılar. sevdiklerinden değil mecburiyetten.

kısacası abd fırat nehirinden itibaren özerk kürt devleti kurduracaklar. bunun için zemin hazırlanıyor.

beyazgolge' Alıntı:
arkadaşlar askere gidenler iyi kötü askeriyedeki düzeni görmüşlerdir. tamam askeriye kutsalımız. ama askere gidipte (doğuda olup operasyonlara katılanları hiç saymıyorum) ya ben öyle işler yaptımki vatanı milleti kurtardım diyen kaç kişi var acaba. bence kendilerine göre çok güzel bi düzen kurmuşlar 7 yıldızlı otelleri her hizmetlerini yapan erleri şöförleri, arabaları, hatta uçakları, ya paşanın karısının köpeğini gezdirenler bile askerler. ben sırf komutan denetlemeye geldi diye ahtapot alındığını, milyarlık içkilerin içildiğini gördüm. bu kadar lüks içerisinde o kadar imkansızlıklar varki düşünün pilot eğitiminde kullanılan sunumları similasyonları ben hazırlıyordum boş vakitlerimde de çay demliyordum, neredeyse pilotların derselerine girecektim neden çünkü oradaki komutanlar daha rahat etsin diye. hepsinin günahı almak istemem ama benim gördüklerim bunlar. ha bide emekli olduktan sonra bir paşanın oyaktan aldığı para 700 bin tl, devletten aldığı 90 bin üstüne araba koruma hizmetli, lojman.... bilmiyorum Allah yardımcımız olsun. bence herkes verilen görevi hakkıyla yapmanın derdine düşmeli umarım önce kendim sonra hepimiz bunu yapabiliriz.

bende ordu evinde askerlik yaptım.. katılıyorum çok daha fazlasını gördüm.,
g.k başkanı suç işlemez mi? neden işlemez! belkide işlemiştir. bilemiyoruzki yargılansın görürüz sonucunu.. şimdi ne desek yalan olur.

Türkoğlu' Alıntı:
aak' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
saidtr' Alıntı:

quote="aak" quote="s_kajmeran"O kadar güzel özetlemiş ki aslında İlker paşa...

[/b]quote]

e muhutura dediğin şey aslında bir senaryodur. onlara emir geldi onlarada bu muhturayı vermek zorunda kaldı bu muhturanın sonucuna bak. muhutra sonucunda seçim oldu ve akp tahmin ettiğinden daha büyük bir oy aldı. bu ülkede insalrdan oy almanın iki yolu var ya mağdur olacaksın yada kahraman.

başbakan daosta kahraman olurken e muhuturada mağdur rolüne bürünmüştür. bunların hepsi senaryo

bu askerlerin defterleri dürülüyor daha büyük oyun için bu işin yapılması şart. ekep engel olacak ne varsa hepsi temizlendi.
ne muahlif basın var ne hukuçular var ne de aydınlar var hepsi akp ye destek vermek zorunda kaldılar. sevdiklerinden değil mecburiyetten.

kısacası abd fırat nehirinden itibaren özerk kürt devleti kurduracaklar. bunun için zemin hazırlanıyor.[/quote]

evet hocam obama aslında marslıymış önce türkiyeyi sonra dünyayı ele geçirecek bu marslılar..

(siz başlamışken bende biraz uydurma komplo teorisi kurayım dedim.. benim söylediklerim de saçma oldu ama senin söylediğinden aşağı kalır yanı yok hani)

tayinci42' Alıntı:
evet hocam obama aslında marslıymış önce türkiyeyi sonra dünyayı ele geçirecek bu marslılar..

(siz başlamışken bende biraz uydurma komplo teorisi kurayım dedim.. benim söylediklerim de saçma oldu ama senin söylediğinden aşağı kalır yanı yok hani)

senin çapın bunları anlamaya yetmez niye kendini zorladın. bu gün obama deseki başabakana WC ye gitme derse gidebilir mi?

birinin bir yeri yönetmesi için marslı olmasına gerek yok libayda mısırda suriyede bize ne emrediliyorsa onu yapıyoruz

Darbe zemininin alası vardı. sene 2009 da askere gittim. Bizi bir seminere götürdüler. Ah yanımda bir kamera ya da ses kayıt cihazı olsaydı hepsini çekecektim. Açık açık başbakanı hedef gösteren bir sunu hazırlamış ankaradan gelen albay. Hakikaten korkmuştum darbeden ve o zaman anladım baştaki askerlerin hiç iyi niyetli olmadığını. İşte açık açık siyaset ve bunlardan nasıl kurtulacağımız yazıyordu. C.başkanı da aynı şekilde eleştiriliyordu.
yer:edirne süloğlu 54.mknz. konferans salonu
Edirnede askerlik yapanlar bilir.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasıyla ilgili gelişmeleri izlediklerini belirterek, Türk hükümetine, bu süreçteki davalarla ilgili inceleme ve adli kovuşturmaların şeffaf biçimde ilerlemesi ve tüm sanıkların uluslararası standartlara uygun olarak adil bir sürece tabi tutulması çağrısında bulunduklarını söyledi.

Nuland, günlük basın brifinginde konuyla ilgili bir soru üzerine, ''Bu konuyla ilgili gelişmeleri de tabii ki takip ediyoruz. Devam etmekte olan 'Ergenekon' davasındaki epey yüksek profilli bir dava. Türk hükümetine, bu davalarla ilgili inceleme ve adli kovuşturmaların şeffaf biçimde ilerlemesi ve tüm sanıkların uluslararası standartlara uygun olarak adil bir sürece tabi tutulmasının sağlanması çağrısında bulunduk. Bu tabii ki, eski Genelkurmay Başkanı (emekli Orgeneral İlker Başbuğ) için de geçerli olmalı'' diye konuştu.

''Türk hükümetine ne zaman çağrıda bulundunuz? Bugün mü?'' yönündeki bir soru üzerine Nuland, ''Bu davaların ilk başlangıcından beri bu çağrılarımızı yapmaktayız. Spesifik bir detayım yok ama büyükelçiğin (ABD'nin Ankara Büyükelçiliği) bu tür girişimleri son günlerde Türk hükümeti nezdinde yaptığına eminim'' dedi.

Nuland, ''Aldığınız yanıtlara ilişkin bir yorum yapabilir misiniz?'' sorusunu ise, ''Türk hükümetinin, bu konuyu yakından takip ettiğimizi ve Türk anayasasına, uluslararası standartlara uyulduğunu görmek istediğimizi bildiğini düşünüyorum'' diye yanıtladı.

ABD resmen bu ergenokoun içinde bunu kendileride yakından takip ediyorlar ve müdahil oluyorlar.

işte bu tip komutanlar yüzünden terör bitirilmedi, çünkü terör oldukça asker hep önde gözükecekti.
merak ediyorum, engin alan neden apoyu öldürtmedi, bir askerine gelirken kafasına sıkıverin şunun niye demedi veya bir kurşun sıkacak adam çıkmadı, çok merak ediyorum. kendini feda eder ama bir pisliği temizlemiş olurdu.

genzonun fikirlerine katılıyorum...
genzo' Alıntı:
Darbe zemininin alası vardı. sene 2009 da askere gittim. Bizi bir seminere götürdüler. Ah yanımda bir kamera ya da ses kayıt cihazı olsaydı hepsini çekecektim. Açık açık başbakanı hedef gösteren bir sunu hazırlamış ankaradan gelen albay. Hakikaten korkmuştum darbeden ve o zaman anladım baştaki askerlerin hiç iyi niyetli olmadığını. İşte açık açık siyaset ve bunlardan nasıl kurtulacağımız yazıyordu. C.başkanı da aynı şekilde eleştiriliyordu.

saidtr' Alıntı:
işte bu tip komutanlar yüzünden terör bitirilmedi, çünkü terör oldukça asker hep önde gözükecekti.
merak ediyorum, engin alan neden apoyu öldürtmedi, bir askerine gelirken kafasına sıkıverin şunun niye demedi veya bir kurşun sıkacak adam çıkmadı, çok merak ediyorum. kendini feda eder ama bir pisliği temizlemiş olurdu.

genzonun fikirlerine katılıyorum...
genzo' Alıntı:

Fail-i meçhul demezdiniz değil mi hocam o zaman? Veya Saman Gazetesinde, Zamanyolu tv'sinde Apo'yu neden vurdun, yargılanma hakkı nerede, fail-i meçhulcü bunlar, Ergenekoncu diye haber yapılmadı değil mi?

Mesela s.berk pasa elinde silah en onde gider mayina en once kendisi basar.iceri girdi vekaleten gecenler zayiat verdi

faili bilinseydi ne olacaktı diyorum, birisi kendini feda etseydi, neden edemedi ,ettirilmedi....
zaten o kadar fail-i meçhuller var, bu da sonuncu oluverseydi ne olurdu.

Geri