Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı.

Kodla Büyü
arkadaşlar askere gidenler iyi kötü askeriyedeki düzeni görmüşlerdir. tamam askeriye kutsalımız. ama askere gidipte (doğuda olup operasyonlara katılanları hiç saymıyorum) ya ben öyle işler yaptımki vatanı milleti kurtardım diyen kaç kişi var acaba. bence kendilerine göre çok güzel bi düzen kurmuşlar 7 yıldızlı otelleri her hizmetlerini yapan erleri şöförleri, arabaları, hatta uçakları, ya paşanın karısının köpeğini gezdirenler bile askerler. ben sırf komutan denetlemeye geldi diye ahtapot alındığını, milyarlık içkilerin içildiğini gördüm. bu kadar lüks içerisinde o kadar imkansızlıklar varki düşünün pilot eğitiminde kullanılan sunumları similasyonları ben hazırlıyordum boş vakitlerimde de çay demliyordum, neredeyse pilotların derselerine girecektim neden çünkü oradaki komutanlar daha rahat etsin diye. hepsinin günahı almak istemem ama benim gördüklerim bunlar. ha bide emekli olduktan sonra bir paşanın oyaktan aldığı para 700 bin tl, devletten aldığı 90 bin üstüne araba koruma hizmetli, lojman.... bilmiyorum Allah yardımcımız olsun. bence herkes verilen görevi hakkıyla yapmanın derdine düşmeli umarım önce kendim sonra hepimiz bunu yapabiliriz.

tamam biz askeri vesayete darbeyede karşıyız ama şu kafamı çok kurcalıyor
ergenekon yapılanması varda f tipi örgütlenme yokmu bu ülkede
f tipi örgütlenmeye neden bişe demiyorlarda sadece ergenekon ve darbe yanlıları tutuklanıyor
ama tabi emperyalizmin yeni idoolojisi bu olduğu için onlar şimdilik kucakta
düzende düzülende aynı sadece aktörler değişiyor............

bu vatana hainlik düşünüp gizli saklı yapan, ağaç gibi devletin her bünyesine dağılmış çirkinleri temizlemek namus borcudur. bunu yapan kişilere teşekkürler ayrıca tsknın içinde de varsa bu zehirli sarmaşıklar onlarda temizlenmeli. kimse askerine düşman değil bu ülkede teröristler hariç evet mecliste ve onlarında oradan birgün çıkarılacağına eminim.

yıllardır terör neden bitimyor bir cok üst düzey komutan bundan rant sağlıyordu bence ve üst düzey komutanların bir coğu askerliği bırakmış coktan siyaset yapmaya başlamıştı sizce Atatürk bu ülkede neden askeri ve siyaseti birbirinden ayırdı işte bu yüzden asker sadece görevini yapmalı siyaseti yapmamalı ne çabuk unutuldu oynanan oyunlar ali kalkancılar müslümler falan hatırlayın o zamnlar üst düzey askerler irtica diyerek neler yapıldı 28 subat sürece bu ülkeye ne kadar zarar verdi. her şeyi cok çabuk unutuyoruz malesef

alpi' Alıntı:
yıllardır terör neden bitimyor bir cok üst düzey komutan bundan rant sağlıyordu bence ve üst düzey komutanların bir coğu askerliği bırakmış coktan siyaset yapmaya başlamıştı sizce Atatürk bu ülkede neden askeri ve siyaseti birbirinden ayırdı işte bu yüzden asker sadece görevini yapmalı siyaseti yapmamalı ne çabuk unutuldu oynanan oyunlar ali kalkancılar müslümler falan hatırlayın o zamnlar üst düzey askerler irtica diyerek neler yapıldı 28 subat sürece bu ülkeye ne kadar zarar verdi. her şeyi cok çabuk unutuyoruz malesef

Çevik Bir'i tutuklanırken göremedim ben, var mı gören?

bu haberi yadırgamak için lav silahına boru diyebilmek lazım. epey varmış bunu başarabilen. bu tutuklamanın yanlış olması için üç şey lazım. ya başbuğ darbe planlamadı diyebilmelisiniz, ya o gerçek olduğu kanıtlanan belgeler sahtedir diyeceksiniz ya da lav silahı bir tür borudur!!

adamın biri sırf genel kurmay başkanı oldu diye bu kadar da yanlı olunmaz.

easytr' Alıntı:
en çok chpliler üzülmüştür. artık darbe yapıp onları iktidar yapacak kimseleri kalmadı. zaten süheyl batum askerden umudunu kesince hepsine "kağıttan kaplan" demişti. sanmayın ki asker düşmanıyız, asker ve askerlik en çok değer verdiğimiz kavramlar. ama işini yapan askeri, siyaseti şekillendirmeye çalışıpta pkk ile mücadeleyi unutan, unutmak isteyen askeri değil.

:+1: :+1:

Bu ülkede iktidara sahip olanlar, kendini ülkenin tek hakimi olarak görmeye başladıklarında, devletin tüm kurumları buna itiraz edebilir ve bu konuda iktidara gerekli uyarıları verebilir. İleri demokrasi anlayışı budur. Adamlar muhalefete gelemiyo. Ve kendisine muhalefet edebilecek tüm beyinleri pasifize etmeye çalışıyo. Stalinden ne farkı var bunların sorarım. Darbe planlamışlar da, belgeler ortaya çıkmış da... Islak imzalı dediğiniz belgenin akibeti hala muamma. Şu anki teknoloji ile bu tür belgelerin yapılması iki dakikalık iş. Ayrıca ortada kelli felli bir plan varsa saçma sapan tek bir kağıtla bu iş yürütülmez, heleki bir personelin imzası ile olmaz. Onun altına birsürü adam imza atar. Tamamen mağdurları oynayarak insaların duygularıyla oynamak için yürütülen çalışmalardır. Askerin önceden yediği naneleri kullanarak, darbelerin üstünden rant elde etmek en az darbe yapanlar kadar yanlış bir tutumdur.

akyildiz41' Alıntı:
söylenecek çok söz var ama sadece şunu demek istiyorum.

asıl teröristler meclisteyken bir ülkenin emekli genelkurmay başkanını terör örgütü başkanı suçlamasıyla tutuklanması çok düşündürücü.

Allah sonumuzu hayretsin.

:alkis:
Katılıyorum sana kardeşş adamlar meclisin kendilerine tahsis ettiği araba ile terörist mezarına gidiyor.Terörist cenazesi için bu devletin ambulansı kullanıyorlar.Bu adamların terörle ilişkisi olduğunu bilmeyen yoktur.Ben tutuklamaya bişey demiyorum varsa suçu genelkurmay başkanıymış dinlemesinler alsınlar adam kayırmasınlar.Ama gözümüzün önündeki hatta içimizdeki pislikleri de temizlesinler.

tsk out pkk in
yakında tüm teröristleri tsk diye kadroya alıp,zaten dışarıda orgeneral kalmadı diye apoyu genelkurmay başkanı yaparlarsa hiç şaşırmam

o değil de bu tutuklama haberi gündemdeyken yarın zamlarla karşılaşmayız inşallah :mrgreen:

ben burada i.b u savunmuyorum dikkat ettiysen. suçu varsa çekecek. ama bu seviyeye gelmiş insanları bir hamle de iiçeri atmak onları lekelemek de neyin nesi. ki kaldı ki lav silahına boru demiş. bu onun suçlu olduğunu mu kanıtlar. unutmayın pkk ile uğraşmayan kişiler belli. şimdi konuşturmayın beni.a damlar istanbulun göbeğinde bayrak açıyor, cenazede tabutların üzerşne pkk bayrağı seriyor ve siz kalkıyorsunuz o kişilere bir detazminat veriyorsunuz. ondan sonra da diyorsunuz ki ordu pkk ile savaşmıyor. şunu unutmayın ordu siyasi iradeden aldığı emirleri uygular. operasyon başbakan vs emri ile olur. siyasi tercihe zaten birşey diyemeceğim. ama sonra kimse yandı .. ağzı demeyecek. benim kızdığım neden hep belirli kesime karşı olan operasyonlar yandaş takıma yapılmıyor. herşey gün yüzünde iken gene de göz yumuluyor. ama karşıt görüşlü olanlara maşallah saldırın. ama olsun herşeyin bir sonu vardır.

teröristler her zaman her yerde teröristtir. mesliste veya dağda olması farketmez. birgün onların da hak ettikleri muameleyi göreceği günü bekliyorum. İnşallah.

ama darbe planlayan, milleti hedefine alan, işini gücünü ( terörle mücadele) bırakıp hükümet yıkıp hükümet kurduran, kendini ülkenin tek sahibi zanneden, geriye kalanlara böcek muamelesi yapan adamlarda suçludur. kim olursa olsun.

pythagorean' Alıntı:
Islak imzalı dediğiniz belgenin akibeti hala muamma. Şu anki teknoloji ile bu tür belgelerin yapılması iki dakikalık iş. Ayrıca ortada kelli felli bir plan varsa saçma sapan tek bir kağıtla bu iş yürütülmez, heleki bir personelin imzası ile olmaz.
hocam muama dediğin kağıdı jandarma kriminal ve emniyet kriminal elemanın elinin ürünüdür diye rapor verdi.
ayrıca kağıtta imzası olan birkaç kişi emir komuta zinciri içerisinde hazırlandığını, kendilerinin sadece emri uyguladığını söylediler. hala bunun neresi muamma anlamadım.

ayrıca aynı eleman internet andıcı lahikasının gerçek olduğunu ve yine emir komuta zinciri içerisinde hazırlandığını itiraf etti.
dursun çiçek evet internet andıcı belgesi gerçektir diyor biz halen yok kardeş yok bu uydurma bir belgedir mi diyeceğiz.

beyazgolge' Alıntı:
arkadaşlar askere gidenler iyi kötü askeriyedeki düzeni görmüşlerdir. tamam askeriye kutsalımız. ama askere gidipte (doğuda olup operasyonlara katılanları hiç saymıyorum) ya ben öyle işler yaptımki vatanı milleti kurtardım diyen kaç kişi var acaba. bence kendilerine göre çok güzel bi düzen kurmuşlar 7 yıldızlı otelleri her hizmetlerini yapan erleri şöförleri, arabaları, hatta uçakları, ya paşanın karısının köpeğini gezdirenler bile askerler. ben sırf komutan denetlemeye geldi diye ahtapot alındığını, milyarlık içkilerin içildiğini gördüm. bu kadar lüks içerisinde o kadar imkansızlıklar varki düşünün pilot eğitiminde kullanılan sunumları similasyonları ben hazırlıyordum boş vakitlerimde de çay demliyordum, neredeyse pilotların derselerine girecektim neden çünkü oradaki komutanlar daha rahat etsin diye. hepsinin günahı almak istemem ama benim gördüklerim bunlar. ha bide emekli olduktan sonra bir paşanın oyaktan aldığı para 700 bin tl, devletten aldığı 90 bin üstüne araba koruma hizmetli, lojman.... bilmiyorum Allah yardımcımız olsun. bence herkes verilen görevi hakkıyla yapmanın derdine düşmeli umarım önce kendim sonra hepimiz bunu yapabiliriz.
:alkis: :alkis: :alkis:

Ben de boş mermi kovanlarıyla darbe yapmayı planlıyorum. Adamın kafasına sapanla atarım.

easytr' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
Bu ülkede iktidara sahip olanlar, kendini ülkenin tek hakimi olarak görmeye başladıklarında, devletin tüm kurumları buna itiraz edebilir ve bu konuda iktidara gerekli uyarıları verebilir. İleri demokrasi anlayışı budur. Adamlar muhalefete gelemiyo. Ve kendisine muhalefet edebilecek tüm beyinleri pasifize etmeye çalışıyo. Stalinden ne farkı var bunların sorarım. Darbe planlamışlar da, belgeler ortaya çıkmış da... Islak imzalı dediğiniz belgenin akibeti hala muamma. Şu anki teknoloji ile bu tür belgelerin yapılması iki dakikalık iş. Ayrıca ortada kelli felli bir plan varsa saçma sapan tek bir kağıtla bu iş yürütülmez, heleki bir personelin imzası ile olmaz. Onun altına birsürü adam imza atar. Tamamen mağdurları oynayarak insaların duygularıyla oynamak için yürütülen çalışmalardır. Askerin önceden yediği naneleri kullanarak, darbelerin üstünden rant elde etmek en az darbe yapanlar kadar yanlış bir tutumdur.

dursun çiçek bile belge gerçek diyor, hala ıslak imzalı belgenin gerçek olmadığını iddia edenler var. sabah sabah güldürdün beni piton :) lav silahları(pardon pvc borular) artık yeni inşaatlarda atık su iletiminde kullanılacakmış,bilgin olsun

piton değil arkadaşım benim rumuz. Gülmeni gerektirecek birşey söylemedim. Amacım güldürmek değil düşündürmek. Körü körüne her çıkan belgeye inanırsan birgün hakkında da öyle bi belge çıkarırlar ki altından kalkamazsın.

10 yıldır darba darbe darbe... 10 yıldır madurum da madurum.... İlker Paşamıza çok geçmiş olsun... Kalbimiz ve gönlümüz İlker Paşayla....

beyazgolge' Alıntı:

:+1:

yıllarca kah yargı, kah asker, kah anayasa mahkemesi, kah yök, kah hsyk, kah herhangi bir kurum suçlanarak din soslu, mağdurluk baharatlı siyaset yapıldı. bundan sonra kim suçlanarak edebiyat yapılacak göreceğiz.

Sarı öküzün hikayesi vardı. Onu hatırlatıyo bana bu tutuklamalar.

Bu ülkede başbakan, bakanlar asıldı. Şiir okudu diye başbakan hapis yattı. Düşünce suçundan dolayı sağcı - solcu bir sürü insan mahkumiyet yaşamışken, askerin yargılanmasına niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz. Suçsuzsa, kendini veya kendilerini aklamış olacaklar.

Darbe planı yapan askerin de, açılım ayağına bu ülkenin bölünmesine sebep olacaklara da yazıklar olsun, al birini vur öbürüne her şeyin zamanı gelecek..

Geri