Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı.

Kodla Büyü
terörle nasıl mücaedeleyse.. şurda 7-8 yıl öncesine kadar irticayla savaşmaktan pkk yla savaştılar sanki. o kadar tecrübesiz askerleri dağa gönderip pkk ya yem eden kimlerdi acaba..
p kk yı ergenkoncular kurdu zaten. bitirelemeyip çoğalmasının sebebi de bu.

zilal' Alıntı:
terörle nasıl mücaedeleyse.. şurda 7-8 yıl öncesine kadar irticayla savaşmaktan pkk yla savaştılar sanki. o kadar tecrübesiz askerleri dağa gönderip pkk ya yem eden kimlerdi acaba..

pkk'yı ergenekoncular kurdu komplo teorisini halka çok iyi yaydılar.

peki soruyorum pkk'yı ergenekoncular kurdu ise, ergenekon davasında apdulla öcalan denilenin ifadesi neden alınmadı?

ergenekon dediğiniz ve dağlar kadar büyük olduğu intibası uyandırmaya çalıştığınız şey 5 tane işçi partiliden ibaret. Yeter yalanlarınız da, eblehçe bu yalanlara inanışınız da.

Arkadaş! PKk'yı kuran ergenekon ise, apdulla öcalanın ifadesi alınmaz mıydı bu davada?

Yalan söylerken bari yüzünüz kızarsın.

Ha yarın apdulla'nın da ifadesi alınır,

biri çıkar "hödüklere kapak olsun" der

yüzsüüüz yüzsüüüz

Ulan böyle büyük bir iddia karşısında daha davanın ilk gününden onun ifadesi alınmalıydı,

alınmadı ise ki alınmadı,

bu tüm bu davanın bir kurmaca, şov olduğunun delilidir.

Aynen 28 Şubatçıları yargılak yeni akıllarına geldiği gibi...

zilal' Alıntı:

Peki sayın strateji uzmanımız, 10 yıldır (deniz kuvvetlerini bitirme seviyesine getirip) içeriye tıktığınız ergenekonculara rağmen niye bitmedi bu PKK... Ve haberin var mı TV'lerde gösterilmeyen isyan provalarından...

PKK uzantısı siyasi partinin oy oranındaki yükselişi neye yoruyorsunuz?

Ya git aynanın karşısında söyle emin ol kendin bile güleceksin... Orduda bir takım insanlar yanlış yapmıştır inanırım, ama şu an yanlış yapan sayısından fazla değildir o dönemin yanlışları..

28 şubat günü Kamalak'ın konuşmasını dinle aslında olanın ne olduğunu göreceksin. Git wikileaks'i oku ve giden yazılarda ABD'nin müdahalelerine karşı olupta içeri alınmayan var mı bir bakın...

Ülke elden gitse dışardaki ergenekoncular deyip yine kendinizi savunacaksınız, yeter uyanın artık!

joombal' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:
zilal' Alıntı:

peki soruyorum pkk'yı ergenekoncular kurdu ise, ergenekon davasında apdulla öcalan denilenin ifadesi neden alınmadı?

ergenekon dediğiniz ve dağlar kadar büyük olduğu intibası uyandırmaya çalıştığınız şey 5 tane işçi partiliden ibaret. Yeter yalanlarınız da, eblehçe bu yalanlara inanışınız da.

Arkadaş! PKk'yı kuran ergenekon ise, apdulla öcalanın ifadesi alınmaz mıydı bu davada?

Sen buna benzer ifadeyi Çevik Bir i içinde sarfetmiştin. Bak daha 3 ay geçti kıvırmaya başladın.
MİT e uzanabilirse bu gibi soruşturmalar belki ozaman sorgulanabilir APO denen köpek...

Akıl var maktık var. 5 tane soysuzun yapacağı işmi bu.

O iş? Ne işte o iş?

Ergenekon farklı, 28 Şubat farklı.

Şu davalar sonuçlansını kimin kıvırdığı görülecek.

MİT'in içine uzanmasına bizzat mevcut başbakan mani oluyor?

apo denen köpeğin sorgulanması için MİT'e falan girmeye gerek yok. İddialarınız gerçekse DAHA İLK GÜN apo denilen köpeğin sorgulanması gerekirdi. Hem pkkyı devlet kurdurdu diye bir komplo teorisi üretecek, buna milleti inandıracaksınız, hem de aponun ifadesini almayacaksınız. Bu komplo teorisi doğru ise, 3 yıl, 5 yıl sonra değil, ilk günden onun ifadesinin alınması gerekir.

Sırayla hukuk nasıl oluyor? Suç yeni mi keşfediliyor?

Ben söyleyeyim: Hepsi yalan, bu biliniyor. ŞOV yapılıyor sadece.

joombal' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Sen buna benzer ifadeyi Çevik Bir i içinde sarfetmiştin. Bak daha 3 ay geçti kıvırmaya başladın.
MİT e uzanabilirse bu gibi soruşturmalar belki ozaman sorgulanabilir APO denen köpek...

Akıl var maktık var. 5 tane soysuzun yapacağı işmi bu.

28 Şubat yargılaması başlamış olsaydıııııı

Ben de deseydim ki Çevik Bir neden yargılanmıyor?

Daha yargılanmaya başlamadı derdin.

Ama benim o lafı söylediğimde 28 Şubat ile ilgili bir yargılamak YOKTUUU.

Ama 28 şubat yargılanırken ilk ifadesi alınması gereken kişi kimdir?

Haydi bil.

Çevik Bir değil mi?

28 Şubat yargılamaya başladıktan 5 yıl sonra Çevik Bir'in ifadesine başvurulsa, bana laf söylemeye hakkın yoktur. Çünkü ortada bir ŞOV olduğu açıktır.

...

Ama 3 senedir yapılan yargılamalarda pkk'yı devlet kurdurdu iddiası bir toplum mühendisliği projesi olarak HALKA YUTTURULUYOR.

Yani mevcut bir yargılama ile ilgili söylüyorum.

pkk'yı devlet kurdurdu intibası oluşturacaksın, pkk'nın liderini sorgulamayacaksın!!!

5 yıl sonra sorgulayınca da biri forumun birinde çıkıp "BAK GÖRDÜN MÜ" diye ukalalık edecek, kıvırıyorsun diyerek zeytinyağı misali üste çıkacak.

Ben buna şark kurnazlığı derim.

Yahu böyle büyüüük bir iddia VARKEN 5 YIL SONRA MI AKLA GELİR.

5 yıl sonra akla gelince

hangi mert, dürüst insan

yüzü kızarmadan

"bak işte sorgulanıyor, yargılanıyor" diye ukalalık edebilir?

Biraz yüz olur insanda be.

Git namazını kıl hocaaam, çok ihtiyacın olacak. Günde 7 vakit kıl sen. Aslanım benim.

İşte 28 şubat yargılanacak dersin. Önce boşboğaz konuşur yok arkasında amarika var yargılanamaz gibi. Sonra gelir burda iyi bi kıvırır yok 5 sene geçmiş niye şimdi v.s gibi böyle saçma sapan insanlar vardırya işin öncesini sonrası bilmez. Belli bi ideolojisi vardır. Burda laf ebeliği yapar sende bişey söylüyomuş gibi dinlersin.
Biz bi referandum yaptık. Niye evet dedik biliyomusun ?? Acaba onun için yargı yolu açılmış olabilir mi ? Zamanında o dokunulamayan insanlara şimdi dokunula biliyo olabilirmi ? Daha önceden darbeler niye yargılanmadı kimin gücü yetti ?? Hatta yargılamaya çalışan bi savcıya ne yaptılar diye sorsan haberi var mı acep. Yoooook nerden bilsin işi boşa sallamak pehhhh.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sacit_Kayasu

Hatta gücü yetmeyi bırak belli bi yalaka zihniyette zamanında ordu göreve pankartları açtı. Onları da gördük. Şimdi de davaya müdahil oluyolar. Gelde bunların samimiyetine inan

rohun' Alıntı:

İşte 28 şubat yargılanacak dersin. Önce boşboğaz konuşur yok arkasında amarika var yargılanamaz gibi. Sonra gelir burda iyi bi kıvırır yok 5 sene geçmiş niye şimdi v.s gibi böyle saçma sapan insanlar vardırya işin öncesini sonrası bilmez. Belli bi ideolojisi vardır. Burda laf ebeliği yapar sende bişey söylüyomuş gibi dinlersin.
Biz bi referandum yaptık. Niye evet dedik biliyomusun ?? Acaba onun için yargı yolu açılmış olabilir mi ? Zamanında o dokunulamayan insanlara şimdi dokunula biliyo olabilirmi ? Daha önceden darbeler niye yargılanmadı kimin gücü yetti ?? Hatta yargılamaya çalışan bi savcıya ne yaptılar diye sorsan haberi var mı acep. Yoooook nerden bilsin işi boşa sallamak pehhhh.

Hatta gücü yetmeyi bırak belli bi yalaka zihniyette zamanında ordu göreve pankartları açtı. Onları da gördük. Şimdi de davaya müdahil oluyolar. Gelde bunların samimiyetine inan

Arkadaşım ben arkasında amerika var diye birşey söylemedim. BU BİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİR

İki neden 5 yıl sonra yargılanıyor da demiyorum BU İKİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

DEDİĞİMİ İYİ DİNLE:

Kaç yıl sonra yargıladığın DA BİR SORUNDUR DA, onu haydi pas geçtim

28 Şubatçıları yargılamaya başlarsın,

Bugün mü başladım?

5 yıl ekle

2012+5=2017'de Çevik Bir'in ifadesini alırsan BURADA BİR ŞOV VARDIR.(benim söylediğim 5 yıl 28 şubat hakkında değil, aponun ifadesinin alınması hakkında, hani pkk'yı devlet kurdurdu teorisini yutturmaya çalışıyorlar ya)

Ben 28 Şubat ile ilgili DEĞİL,

ergenekon vs. soruşturmalarla ilgili PKK'yı devlet, mit, ordu vs. kurdu KOMPLO TEORİSİ halka yutturulmaya çalışılıyor DİYORUM

Eğer böyle ise gerçekten ergenekon soruşturmasının ilk gününde APONUN İFADESİ ALINIRDI değil mi?

Ben özellikle oluşturulmak istenilen bu İNTİBADAN RAHATSIZIM.

...

Ayrıca anayasa referandumundan önce DE 28 şubat ile ilgili bir soruşturma yapılmasına mani hiçbir engel YOKTU

EVET dediğin anayasa referandumunda SADECE 12 Eylülcülerin yargılanabilmesinin önü açıldı, çünkü 82 anayasasına EVET DİYEN

%92(ak partinin kaç katı oluyor bu)

Darbe yapanlar yagılanmaz maddesini onaylamıştı 1982'de.

O son referandumda ortadan kaldırıldı.

Sadece 12 Eylülcülerin yargılanmasının önünde engel vardı, 28 Şubatçıların yargılanmasının önünde ENGEL YOKTUUU

Neye, niye evet dediğini bilmeyen sensin.
...

Bu kadar baskıdan sonra yargılayalım da samimiyetsiz görünmeyelim demiş olmaları lazım

Ne için yargılayacaklar? Darbe yapmadıkları için mi? 28 Şubat hukuki manada darbe midir?

Askerin siyasete müdehalesi farklıdır, darbe farklıdır. Siyasete müdehale ettiği için elbette ceza almalı, ama terör örgütü kurmak veya darbe yapmaktan değil.

...

Benim söylemediğim birşeyi bana atfederek ahlaksızlık yapıyorsun.
Utanmadan...

Git sen de kıl namazını.

Sen 8 vakit kıl.

Bir ahlaksızlık da;

benim pkk'yı kimin kurduğu ile ilgili komplo teorileri ve aponun ifadesinin alınması hakkında söylediğim bir sözü alıntılayıp

sanki onu 28 şubatçılar için söylemişim gibi sunmaktır.

Sen 9 vakit kıl günde.

Ben sana öyle bir ithamda bulundun dedimmi bu bir. Her söyleneni niye üstüne alnıyosun 2. Orda sende dahil diğerlerine de cvp var sen orda alacağını al bu 3. bak amarika lafı eden var okursan görürsün.

Madem referandum öncesi engel yoktu http://tr.wikipedia.org/wiki/Sacit_Kayasu bu savcıya ne oldii hangi güç onu görevden aldı da 5-10 yıl sonra ne değişti

işte biraz zeki olan anlar herhalde. Şimdi niye herkeze dokunulabildiğini.... :idea: biraz çaba hadi gayret...

rohun' Alıntı:
Ben sana öyle bir ithamda bulundun dedimmi bu bir. Her söyleneni niye üstüne alnıyosun 2. Orda sende dahil diğerlerine de cvp var sen orda alacağını al bu 3. bak amarika lafı eden var okursan görürsün.

Madem referandum öncesi engel yoktu http://tr.wikipedia.org/wiki/Sacit_Kayasu bu savcıya ne oldii hangi güç onu görevden aldı da 5-10 yıl sonra ne değişti

işte biraz zeki olan anlar herhalde. Şimdi niye herkeze dokunulabildiğini.... :idea: biraz çaba hadi gayret...

Benim mesajımı alıntılıyorsun, ve üzerine alınma diyorsun.

Ben mi yanlış anladım hocam?

...

Ayrıca YASAL ENGEL YOKTU. 28 Şubat ile ilgili HİİİÇ BİR YASAL ENGEL YOKTU.

Anayasa referandumunda SADECE 12 Eylülcüler ile ilgili olan yasal engel kalktı. Diğerleri için ise

ZATEN YASAL ENGEL YOKTU.

Gerçekten bu başlığa mesaj bırakan bazı hesaplar yok olmuş. Bazıları uzun zamandur giriş yapmamışlar.
4 yıll sonra başlık hortlayacak ama hortlasın

silinmiskullanıcı1' Alıntı:
beklenen gelişme. kağıt parçası dediği darbe belgeleri gerçek çıktı, hemde kendi birimlerinin incelemesinde. lav silahları neden gömüldü diye herkes düşünürken, aslında bizlerin yanlış bildiğini onların lav silahı değil boru olduğunu söylemişti.

seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.

erken karar vermemek lazımmış

yuca' Alıntı:
alışılagelmişin dışındaki olaylarla rahatsız olanlar var. statüko dediğimiz bu işte. n'olmuş genelkurmay başkanı tutuklandı diye. g.k. başkanı olması suç işlemesine mani mi? bunca general albay yarbay ve diğerleri(gazeteciden iş adamına kadar var) hepsi mi masum? bana göre iyi oldu.
iyi olmamış demek ki

Geri