Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandı.

Kodla Büyü
imsiyat' Alıntı:
Kendisi irtica ile eylem planı çıktıktan sonra "allah allah diye hücum eden bir ordu nasıl cami bombalar" diye masaları yumruklamıştı. Hilmi özkök ise tsk nın internet sitesinde darbe yapma ihtimalinden bahsetmişti. Şimdi hilmi özkök kendisine devlet tarafından armağan edilen 1 milyon liralık son model kurşun geçirmez arabaya biniyor. Ergenekon ve balyoz davalarında yıllardır herşey iddia aşamasında kalıyor. Hizbullahçılar serbest bırakılırken onlarca subay iddialarla içeri alınıyor. Tıpkı gazeteciler gibi. Beyin bedava beyler bayanlar. Mantıklı düşünün sadece.
:+1:

share_' Alıntı:
beklenen gelişme. kağıt parçası dediği darbe belgeleri gerçek çıktı, hemde kendi birimlerinin incelemesinde. lav silahları neden gömüldü diye herkes düşünürken, aslında bizlerin yanlış bildiğini onların lav silahı değil boru olduğunu söylemişti.

seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.

hocam sana tek soru :
"hayır, pişman değiliz.. sadece önderimiz istedi diye ifade vermeye geldik" dedikten sonra ÖZEL YETKİLİ SAVCI tarafından serbest bırakılan teröristler,
terör örgütü üyeliğinden ceza almazken,
otobüs sırtlarında kutlamalara sessiz kalınırken,
Muhalif olan herkesi terör örgütü üyeliğinden içeri atmak hangi ülkenin hangi ileri demokrasisinde yer almaktadır?

taşlar bağlı, itler serbest..

umaykut' Alıntı:
share_' Alıntı:
beklenen gelişme. kağıt parçası dediği darbe belgeleri gerçek çıktı, hemde kendi birimlerinin incelemesinde. lav silahları neden gömüldü diye herkes düşünürken, aslında bizlerin yanlış bildiğini onların lav silahı değil boru olduğunu söylemişti.

seçimle gelen iktidarı nasıl deviririz diye emek harcayacaklarına bu emeği pkk için harcamış olsalardı çok farklı olurdu.

hocam sana tek soru :
"hayır, pişman değiliz.. sadece önderimiz istedi diye ifade vermeye geldik" dedikten sonra ÖZEL YETKİLİ SAVCI tarafından serbest bırakılan teröristler,
terör örgütü üyeliğinden ceza almazken,
otobüs sırtlarında kutlamalara sessiz kalınırken,
Muhalif olan herkesi terör örgütü üyeliğinden içeri atmak hangi ülkenin hangi ileri demokrasisinde yer almaktadır?
Cevap veriyorum: mmm... isviçre de milyar dolarlarım yok.

SilverMan' Alıntı:
@agacan teşekkürler. Her şeyi özetliyor aslında.
Memleketin altını oymaya yemin edip planlar hazırlamışlar. Donanma'da yüzlerce sayfa planlar çıktı. 'Kağıt parçası' dediler. Kazdıkları her yerden, yer altından silah fışkırdı 'Boru' dediler..
Cezasını çekecek elbette. Hem de misliyle çeksin istiyorum. Bunlar PKK'dan daha tehlikeli. Yıllardır terörün bitmemesinin ana sebepleri askerin içindeki parazitler.
409081_10150484647137885_219592922884_8794719_376820948_n.jpg
sen ne biliyonda atıp tutuyosun. bildiği yanıldığına yetmeyen insanlar dolmuş buralara. gözlüğünü çıkar bak. sen bunlar pkk da tehlikeli diye Türk ordusunun komutanına laf söyleyemezsin. haddin değil.

26 şehidimizin 35 kaçakçı kadar gündem oluşturamadığı bi ortamda GKB tutuklanması normal. millet bu kadar kör olacaksa ve vicdanına yedirebilecekse bu durumları gelecek pek de hayırlı görünmüyor. Bu ülkenin nimetlerinden faydalanıp ülkeye düşman olanları kınıyorum. bu intikam neyin intikamı?!

intikam gericilikle yobazlarla savas icinde olmak. Irtica ile ugrasma da terörist ol daha iyi bu ülkede artik.
Boru boru diyenler o borularin cikartildigi ani kameraya alan ve yayinlayan odatv ve calisanlarinin neden iceride oldugunu da bilmezler.
O görüntülerde mühimmatlarin yeni konuldugu sarili oldugu gazetekerin bile cok yeni oldugu belirlendi. Ama tü kaka denip iceri alindi adamlar hemen suclu oldular.
Yargilama bitmeden hepsini sucladiniz. Su an bu tutuklamayi savunanlarin birakin Silivridekileri, tavuk kadar yürekleri yok.

volkankey' Alıntı:
intikam gericilikle yobazlarla savas icinde olmak. Irtica ile ugrasma da terörist ol daha iyi bu ülkede artik.
Boru boru diyenler o borularin cikartildigi ani kameraya alan ve yayinlayan odatv ve calisanlarinin neden iceride oldugunu da bilmezler.
O görüntülerde mühimmatlarin yeni konuldugu sarili oldugu gazetekerin bile cok yeni oldugu belirlendi. Ama tü kaka denip iceri alindi adamlar hemen suclu oldular.
Yargilama bitmeden hepsini sucladiniz. Su an bu tutuklamayi savunanlarin birakin Silivridekileri, tavuk kadar yürekleri yok.

hocam ne desen boş anlamayan anlamaz. bizim toplumdaki bu zihniyet oldukça 1 adım ileri gidemez. boşuna kendimizi yormayalım

Yaw Bir gün olur da milli eğitim bakanını terör örgütü mensubu diye içeri alsalar çok tepki çeker mi Adam 700.000 kişilik Türk silahlı kuvvetlerinin başıydı terör örgütü mensubu diye aldılar içeri örgüt kaç kişiden oluşuyordu onu merak ediyorum.

Şöyle bir durum var bildiğim kadarıyla İlker Başbuğun birlikte çalıştığı astlarının çoğu andıç suçlamasıyla içeride ve Hıfzi Çubukçu bu sitelerin İlker Başbuğun onayıyla açıldığını itiraf etti. Şimdi durum böyleyken bu kon ile ilgili herkes tutukluyken İlker Başbuğun tutuklanmaması içeridekilere haksızlık. Ayrıca şöylede bir durum var İlker Başbuğ neden bu kadar zaman geçtikten sonra tutuklandı hükümet beraber çalışırken kendisiyle bunlar biliniyordu o zaman neden bir şey olmadı veya emekli olalı 1 1.5 yıl olmuş şimdimi akıllarına gelmiş. Ayrıca anayasada üst düzey generaller anayasa mahkemesinde yargılanır diyor ancak orası tutuklar yani. Açıkçası kimse bana bu olanların demokratikleyme sivilleşme olduğundan ve tersi olarak tutuklamanın haksız olduğundan bahsetmesin. Yargı, demokrasi, ordu,terör şu anda bir satranç oyununda piyon. Neden derseniz 35 sivil köylü bombalanıyor doğal olarak bu durum hükümeti olumsuz etkiliyor mit biz kesinlikle bu olayın içinde değiliz diyor 1 hafta sonra eski Genel Kurmay Başkanı tutuklanıyor. Bırakın sivilleşmeymiş demokrasiymiş tamamen güç savaşı diye düşünüyorum.

mutluaya' Alıntı:
sen ne biliyonda atıp tutuyosun. bildiği yanıldığına yetmeyen insanlar dolmuş buralara. gözlüğünü çıkar bak. sen bunlar pkk da tehlikeli diye Türk ordusunun komutanına laf söyleyemezsin. haddin değil.

Sen had mi bildiriyorsun çapsız seni. Bugüne kadar tüm gördüklerimiz, yer altından çıkan silahlar, telefon konuşmaları, Türk Silahlı Kuvvetlerini PKK karşısında çaresiz bırakma çabaları. Her şey hayal miydi?
Bizzat askerlerin içindeki yapılanmalardan sebebiyle oluşan binlerce faili meçhul. Mütedeyyin insanların askeriyeden atılması, safahat içinde bir yaşam. Heronlar PKK zarar veriyor diyen askerler. Hiç mi duymadın mı? Gelmiş birde askerlerin içindeki yanlışları savunuyorsun. Hadi oradan. Konuşturma beni akşam akşam. Bizatihi askeriyenin içindeki senin zihniyetindeki yapılanmalardan ordu-millet-kürtler karşı karşıya getirlimeye çalışılmadı mı? Türk ordusu komutanı olmuş siyonistlere niye laf edemeyecek mişim? Sanki yıllar yılı özellikle ve bilinçli olarak askerlerin içine inançsız, israil yanlısı, pkk lehine ve mütedeyyin insanların aleyhine davranan insanlar yerleştirilmemiş gibi konuşuyorsun. Sen gözlük tak, olan bitenleri göremiyorsun çünkü. Boru mu kağıt parçası mı elbette görecek? Senin gibi yobazlar da görecek.
Tarih yazılıyor. Yaptığı yanına kalanların devri bitti. Herkes hesap verecek. Ben askerin içindeki parazitlerden söz ettim bir önceki mesajımda. Tabii senin gibi asker dışı parazitler de var. Ama ne yazık ki siz de aynı memleketin havasını soluyor, aynı sudan içiyorsunuz. Yazıklar olsun sana da senin gibilere de. Madem beni hedefleyerek yazıyorsun. Sözlerim sana. Üstüne alın tamam mı? Yetmediyse daha yazacağım sana.

adam gördüklerine inanıyor onda da her gördüğüne inanmıyorsa, gerisini düşünmek istemiyorsa siz ne yapabilirsiniz ki boşverin, yılların birikmişliği var, askere karşı antipati var, medyanın desteği var herkes bakmak istediği açıdan bakıyor

cemaat ile kemalistlerin savaşı...1990-2000 arası kemalistler cemaati ezdi...2000 den sonra cemaat kemalistleri ezmeye başladı...bu gücü elde tutma savaşı...

geçen hafta leyla zana " özerklik bize yetmez devlet istiyoruz" derken ne savcının sesi çıktı nede hükümetin sesi çıktı. bu ve buna benzer yüzlerce bölücünün laflarını görmezden gelenler bu bir kağıt parçası dedi diye kıyamet koptu.

ben hükümete tek bir soru soracağım 28 şubatın mimarı çevik bir paşa neden yargılanamıyor.
ABD tarafından kullanılan çevik bir de senaryonun bir parçası

askerler teröristse akp de şu an millet vekili olan hadep in kurucusu diyarbakır millet vekili mehmet metiner ve apo nun avukatlarından konya millet vekili ayşe türkmenoğlu akp nin millet vekili oluyorsa bir durup düşünmek lazım.

cemaatın artık bitmek tükenmez istekleri bitmeyen kadrolaşma harekatı nerdeyse bütün askerler,i hapse atma isteğini anlmak mümkün değil

türkiye bir yola girdi donucu çok ağır olacak demedi dem ibrahim. bu günün başbakanları yarın abd de hayat sürerken ülke yangın yerine çoktan dönmüş olacak

*cem62*' Alıntı:
cemaat ile kemalistlerin savaşı...1990-2000 arası kemalistler cemaati ezdi...2000 den sonra cemaat kemalistleri ezmeye başladı...bu gücü elde tutma savaşı...

Ben bir Kemalistim ama 90larda Kemalistler ezdi diyorsunda ezen kim diye sorsam Çevik Bir dersin sonra Doğan grubu dersin. Çevik Bir kim kemalist mi sence ya da Doğan grubu kemalist bir yayın organı mı yoksa Amerikan uşağı bir yayın organı mı? Bence Çevik Birde kemalist felan değil öyle olsa bir akpli belediyede danışmanlık yapmazdı ve şu an çoktan tutuklanmış olması gerekirdi.

Referandum öncesi ne dendi Evren Paşa yargılanacak cezasını görecek, adam eceliyle ölünce yargılayıp suçlu bulurlar artık sonrada atıp tutarlar biz darbecileri şöyle yaparız böyle yaparız diye.

Şu an öyle bir ortam varki gündem ne zaman hareketlense birileri kendini kurtarmak için askerleri içeri alıyor onlar sayesinde diğer olanlar unutuluyor.

Yahu niye kimse hala Çevik Bir denilen 28 Şubatın en etkin ismini içeri almıyor diye sormuyor. Bu kadar mı kör bu kadar mı salak bu insanlar. Neymiş darbeye teşebbüste bulunmuş neymiş şu şu iddia edilmiş ulan ilk önce darbe yapan adama(Kenan Evren e ceza ver) 28 Şubatta Sincanda tankların sürülmesini emrini veren(Çevik Biri tutukla) ama yapmazlar çünkü bunlar sayesinde mazlumu oynuyorlar bunlar sayesinde işleri yoluna girdi. Güzel bir oyun sergileniyor sahnede hep beraber izliyoruz. En sonunda tiyatro salonu üstümüze çökecek.

*cem62*' Alıntı:

aslında olayı yanlış anlamışsın ABD eskiden türkiyeyi yönetmesi için askeri kullanırdı şimdi cemaati kullanıyor değişen bir şey yok sadece figüranlar değişti. sıncı bundan kaynaklanıyor. ABD nin cemaati seçmesinin en büyük nedeni dinler arsı diyalog, ılıman islam modeli ve arap baharının türkiye üzeriden yönetilmesi. askerin halk üzerinde etkisi kaybolduğu için cemaat en etkili silah oldu.

cemaate bak şikede bile fikrini söylüyor baskı yapıyor, oda yetmiyor ergenekonun bir numaralı düşmanı oluyor oda yetmiyor kadrolaşmada siyasetin göbeğine oturmuş bu nasıl dini cemaat

aslinda sari öküz meselesi bu
biraz da
bana dokunmayan yilan bin yil yasasin olayi

NE MUTLU içimizde ki-forum daki ORDU _ TSK _ASKER düşmanlarına..ne mutlu bu günleri de gördünüz...

alpi' Alıntı:
yıllardır terör neden bitimyor bir cok üst düzey komutan bundan rant sağlıyordu bence ve üst düzey komutanların bir coğu askerliği bırakmış coktan siyaset yapmaya başlamıştı sizce Atatürk bu ülkede neden askeri ve siyaseti birbirinden ayırdı işte bu yüzden asker sadece görevini yapmalı siyaseti yapmamalı ne çabuk unutuldu oynanan oyunlar ali kalkancılar müslümler falan hatırlayın o zamnlar üst düzey askerler irtica diyerek neler yapıldı 28 subat sürece bu ülkeye ne kadar zarar verdi. her şeyi cok çabuk unutuyoruz malesef

28 Şubat'ın eksiği sizi tamamen temizleyememiş olması.

Bu devran bir gün tersine döner.(Ne kadar daha tutuklu kalabilirler ki).

O zamanda piyasa da yandaşlar olacak mı?

Sana kutsal gelen bin yıllık çınar, fiske vuruşuyla yıkılır birgün.
Matem müjdeleyen kanlı baykuş'un ocağına incir dikilir birgün.

O kadar güzel özetlemiş ki aslında İlker paşa...

"Elimde 700 bin kişilik dünyanın en güçlü ordularından biri varken -kötü niyetim olsa- başka bir yol denerdim"

Şu 28 şubatı mağdurlarını oynayanlar bilsinler ki bende 28 şubatı desteklemiyorum, hatta o dönemin azılı chp'lilerinden öbür dünyada ne hakkım varsa alacağım, bu ülkeye bu ülke insanına yaptıkları herşeyin hesabını isteyeceğim... İşte şuan yaşanan o pek savunmadığınız, eleştirdiğiniz 28 şubat sürecinin güç değişkliğiyle aynıdır! O zaman bile daha iyiydi konuşabiliyorduk en azından... Onu tasvip etmeyenler, adaletsizce içeri atılanları, birilerine yapılan baskıları kınayan her vicdan sahibi bugüne de aynı tepki vermelidir.

28 şubatı uygulayan kim çeviri paşa olduğunu bütün alem biliyor. çevik bir şimdi ABD de başbakanımızla aynı şirketin ortağı . çevik bir neden yargılanamıyor. çevik bir ABD den aldığı emriler doğrultusunda asker içinde bilgileri tarf gazetesine gönderen kişi değilmidir.

bu e muhura aslında AKP için yapılmış düzendi. akp seçim arefesinde mağdurları oynamak için bakın cumhurbaşkanını seçtirmiyolar diye askeride karşsına alacak böylece halk karşısında daha şirin gözükecekti ve bu plan tuttu akp %5 oyunu daha fazla aldı. e muhuturayı aslında ABD den gelen emir doğrultusunda yazıldı. birileri senaryo yazıyor bizde oynuyoruz ne güzel. açılımda ikinci raunt geliyor bunun için askerlerin dahada ezilmesi gerkiyor

Halkın oyu ile iktidara gelen hükümeti devirmeye çalışan birisi hapise giriyor. Bu olayın bu kadar yadırganması bile daha alınacak çok yolun olduğunu gösteriyor.

s_kajmeran' Alıntı:

"Elimde 700 bin kişilik dünyanın en güçlü ordularından biri varken -kötü niyetim olsa- başka bir yol denerdim"
[/b]

Eğer darbe için kendini desteyecekleri konusunda subaylarına güvenseydi 5 dk durmazdı zaten kafanızı yormayın

nacizane ben de öyle düşünüyorum, altlarına güvenseydiler 2003-2004 de yapacaklarmış edeceklerini....

aak' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

[/b]

Eğer darbe için kendini desteyecekleri konusunda subaylarına güvenseydi 5 dk durmazdı zaten kafanızı yormayın

o sevdiğiniz general büyük kulüp denen mason kuruluşuna üyedir.Bu mason kuruluşunu ingilizler kurmuştur. Sadece o mu hayır. Yani general dediğiniz adamlar anadolunun bağrından değil avrupanın bağrından kopmadır.
1882’de kurulan, iş adamı, siyasetçi ve sanatçıları bünyesinde barındıran Büyük Kulüp, genelkurmay başkanlarının üye olması ile de gündemden düşmüyor.
Üç eski genelkurmay başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Yaşar Büyükanıt oradaydı. Emekli generallerden de Cumhur Asparuk, Necati Özgen, İlhan Kılıç, Necdet Timur göze çarpanlar arasındaydı. Emekli Orgeneral Çevik Bir ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu zaten rakip listelerden aday oldukları için yarış hâlindeydiler.
Dahası ben de sitelerine girdiğimde ne göreyim ilker başbuğ. Ama sonra g.kurmay başkanı olduğunda sitesinden kaldırdılar.
Övdüğünüz asker. Cezası varsa çeksin. bunların arasında büyük kulüp e üye olmayan sadece hilmiz özkök tür.
http://www.buyukkulup.org.tr/ sitesi de var. :D

saidtr' Alıntı:
nacizane ben de öyle düşünüyorum, altlarına güvenseydiler 2003-2004 de yapacaklarmış edeceklerini....

aak' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

[/b]

askerde güven esas olmaz emir esasdır eğer gerçketen isteseydi yapardı. ilker paşa hükümetin devam etmesi için çok uğraştı hatta askerler içinde ilker paşaya bu konuda tepki bile çok olmuştur. bu olaylar içinde bence en masumu bu ilker paşaydı

Türkoğlu' Alıntı:
saidtr' Alıntı:

aak' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

[/b]

askerde güven esas olmaz emir esasdır eğer gerçketen isteseydi yapardı. ilker paşa hükümetin devam etmesi için çok uğraştı hatta askerler içinde ilker paşaya bu konuda tepki bile çok olmuştur. bu olaylar içinde bence en masumu bu ilker paşaydı

Hocam sen gündemi japonya'dan takip ediyorsun galiba. Madem hükümet için bu kadar uğraştı da niye e-muhtıra verdirdi. Niye hükümet diğer paşalar gibi ona devlet şeref madalyası vermedi?

Geri