Elektronik ile Elektronik ve Hab. Öğretmenliği mezunları

Kodla Büyü
SERHAY45' Alıntı:
Geçen yıl bu sorunu yaşayıp son dakikada ataması gerçekleşen arkadaşları da burda görmek mutlu etti beni. Geçen yıl tayin isteyecek istemeyecek herkes burada birşeyler yaptı bu senede aynı durum olursa (İnşallah olmaz) desteğinizi eksik etmeyin arkadaşlar bizden. flame 81 hocam sen haklısın yinede orada daha fazla kişi olmamız gerekiyordu.

Hocam sorun hepimizin sorunu.Hepimiz zarar göreceğiz.Bunu bildiğim için bu kadar sert yazdım :( Geçen sene yakınımızdaki arkadaşlarımızı ikna etmek için neler yaptık.Ama bu kadar kişi toplanabildik.Diğer öğretmen arkadaşlarımızın bir kısmı bana dokunmayan bin yıl yaşasın dedi.Hatta içlerinden bizi bunlar bişey yapamaz boşuna uğraşıyorlar dediler.Ama sorun hepimizin sorunu...!

gözümüz aydın bir sorun yok arkadaşlar açılıyor( meslek liseleri gözüküyor) seneye hayırlısı bakalım..

Meslek liseleri açılıyor. Ancak klavuza dava açmalıyız. Sesimizi çıkarmalıyız.
Ben okuldan dilekçe yazacam PGMye ilgili maddenin kılavuza neden konulduğu yasal dayanağı nedir diye. Gelen cevaba görede dava açacam. Hatta birlik olup sendika olarak toplu dava açarsak iyi olur. Bir daha tenezzül edemezler.
Hep "bir sonraki tayin döneminde ne olacak" diye düşünerek zaman geçirmeyelim birlik olalım.!!

Tayin isteyecek arkadaşlara hayırlı olsun.. Herkesin gönlünce olsun :) Sakarya'da hangi meslek liseleri açık yazabilecek arkadaş var mı? Bana modül açılmıyor. Daha bir yılım var.

Bilişim TEk. Alanında norm olan okullar, ihtiyaç olmasa veya okulda norm fazlası öğretmen olsa bile okullar listesinde görünür. Sıra tayin bu şekildedir.

Sorun çıkmadı bu sene ama bu nasıl oldu anlamadım. Gerçekten çözüldü mü bu olay yoksa geçen senenin uzantısı mı. Alan değişikliği düşünüyorum... Netleşse iyi olacak.

arkadaşlar ben de öylesine bir denemek için baktım örn. istanbul kartal bütün okullar açılmamış mesela koskoca kartaldan 8 meslek,ticaret,kız meslek lisesi açılmış,,halbuki kartal ilçe MEM sitesine girince sayı baya bir yüksek,,
acaba bunlar gerçekten öğretmen ihtiyacı olan okullarmı yoksa tüm okulları sıradan mı açmışlar,,bana ilk seçenek daha yakın görünüyor,,, bilemedim..

ampulali' Alıntı:
arkadaşlar ben de öylesine bir denemek için baktım örn. istanbul kartal bütün okullar açılmamış mesela koskoca kartaldan 8 meslek,ticaret,kız meslek lisesi açılmış,,halbuki kartal ilçe MEM sitesine girince sayı baya bir yüksek,,
acaba bunlar gerçekten öğretmen ihtiyacı olan okullarmı yoksa tüm okulları sıradan mı açmışlar,,bana ilk seçenek daha yakın görünüyor,,, bilemedim..
İl içi sıra tayinde açık olsun-olmasın tüm okullar listelenir. Okulda branş olması yeter.

Ben az önce bakabildim arkadaşlar hepimizin gözü aydın. :) ben il dışı isteyeceğim muhtemelen o yüzden 1 hafta sonra bakıcam artık okul durumlarına

Arkadaşlar hizmet puanı nasıl hesaplanmış iliçinde bugün ki tarihe göre mi? Benim hizmet süren 6 yıl 1 ay görünürken başvuru alanında 5 yıl 6 ay görünüyor. Hizmet puanımda şuan neyse o?

egunay' Alıntı:
ampulali' Alıntı:
İl içi sıra tayinde açık olsun-olmasın tüm okullar listelenir. Okulda branş olması yeter.
tüm okullar lisetelenmiyor hocam. bizim ilçede 40 okuldan 14 tanesi açık görünüyor misal. ben şu anda görevlendirme olarak çalıştığım merkez okula gelmek istiyorum mesela ama görünmüyor. diğer merkez okullarda kadrolu bt öğretmenleri olduğu halde onlar görünüyor.

neye göre açıyorlar bu okulları çok merak ediyorum.

bilisimci44' Alıntı:
arkadaşlar yine meslek liselerine tayin isteyeneyeceğiz galiba
Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.
yine değiştirmemişler nasıl adam bunlar ya :x tercihlerde sorun çıkmaz inşallah 9'una kadar stresle bekle yine...

Arkadaşlar meslek liseleri açık görünüyo ben istedim tayin. Sizde görünmüyorsa sorun var demektir. Yalnız il dışındada yanı maddeyi koymuşlar ben her yıl bunu düşünmekten bıktım Elektroniğe geçecem alan değişikliği ile herkese kolay gelsin.

cagdas' Alıntı:
bilisimci44' Alıntı:
arkadaşlar yine meslek liselerine tayin isteyeneyeceğiz galiba
Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.
yine değiştirmemişler nasıl adam bunlar ya :x tercihlerde sorun çıkmaz inşallah 9'una kadar stresle bekle yine...
Ben TESin yazıdığı yazıya cevap bekliyorum. Olumsuz cevapta dava açacam. Elektroniğede geçmem. 6 yıldır kendimi BT alanında geliştiriyorum şimdi tekrar sıfırdan başlayamam. Hiçbirşey durduğu yerde durmuyor. Elektroniğe geçiş demek 1-2 yıl stajyerlik yapmak demek. Ayrıca elektroniğin tayin imkanlarıda zor.

ozilogic' Alıntı:
Arkadaşlar meslek liseleri açık görünüyo ben istedim tayin. Sizde görünmüyorsa sorun var demektir. Yalnız il dışındada yanı maddeyi koymuşlar ben her yıl bunu düşünmekten bıktım Elektroniğe geçecem alan değişikliği ile herkese kolay gelsin.
İliçinde açılıyor hocam herkese. İldışı klavuzu bugün (25 mayıs) yayınlandı. Orada da aynı maddeyi koymuş PGM.

arkadaşlar elektronik öğretmenliği mezunu olup bilgisayar öğrt. olarak görev biri olarak meslek liselerine bilgisayar öğrt olarak tayin çıkınca ek ders durumu ne olur. bilen varmı

arkadaşlar il içi başvurularını tamamlayıp da ilçe ve il mem lerden onay alma sürecinde bir sıkıntı çeken oldumu ?

egunay' Alıntı:
ozilogic' Alıntı:
İliçinde açılıyor hocam herkese. İldışı klavuzu bugün (25 mayıs) yayınlandı. Orada da aynı maddeyi koymuş PGM.

Aynı maddeye açıldıysa yine açılır hocam panik yapmamak lazım. Elektronik konusundada ben her sene bu sıkıntıyı çekmekten bıktım o yüzden. Herkesin tercihi tabiki...

Arkadaşlar ben pazartesi günü pgm dilekçe göndereceğim.neden bizim bölümlere ait bilgi yok diye.ordan olumsuz yazı gelecek.daha sonra dava açacağım.bu böyle olmaz artık yasal bir dayanağa oturtmamız lazım.daha sonra iş işten geçtikten sonra keşke demenin bir anlamı yok....!Lütfen sizde bu konuya titizlikle davranın.

http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak ... kullar.asp

Geçtiğimiz yıl aşağıdaki programlar için 6 nolu kod eklenmiş ve hem bu mezunlar ve listede hiç olmayan bizler bu sıkıntıyı yaşamıştık. Bu sene bu kod yok, iliçinde bizdede sorun yok. İldışı neolur bilemem. Ancak sorun çıksa da çıkmasa da bende dava açacam. Hatta birlik olup sendika aracılığı ile açalım davamızı.

Üniversite :Marmara Üniversitesi
Fakülte :Teknik Eğitim Fakültesi
Yüksekokul :
Bölüm :Elektronik Ve Bilgisayar Eğitimi
Anabilim Dalı :Bilgisayar Teknolojisi Eğt.Prg.
Kodlar : (79) (118)(0) (156)(35)
Yüksekokul :
Anabilim Dalı :Bilgisayar Ve Kontrol Teknolojisi
Kodlar : (79) (118)(0) (156)(406)
Yüksekokul :
Anabilim Dalı :Kontrol Teknolojisi Eğitimi
Kodlar : (79) (118)(0) (156)(139)

İl içi tayin kılavuzunda da aynı ibare vardı ama mesleki okullar açıldı arkadaşlar. İl dışı tayinlerde sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Bunlar kılavuzu yazarken kopyala yapıştır mantığı ile yapıyorlar sanırım.

arkadaşlar geçen sene çok kafa yordum çok uğraştık kılavuzu inceledim ve bizim tamamen yok sayıldığımızı gördüm;yani :Marmara Üniversitesi_Teknik Eğitim Fakültesi_Elektronik Ve Bilgisayar Eğitimi_ELEKTRONİK VE HABERLEŞME anabili dalının kılavuzda hiçbir şekilde yeralmadığını gördüm;bunu ekletmemiz lazım..ama nasıl bir yol nasıl bir süreç orası şüpheli..adamlar 2.öncelikli bilg.müh. vesaireyi kaile alıp kılavuza koymuş gayet açık ve net ancak biz yokuz;kaynak okullarda ben hiç bi şekilde rastlayamadım..??

Arkadaşlar bu yıl bu sorunla ilgili bir gelişme var mı? Yani elektronik mezunu olupta sonradan Bilişim Teknolojilerine atanan öğretmenler şimdi bilişim teknolojileri alanında Meslek lisesi veya Teknik lise yazabiliyor mu?

DaMieN' Alıntı:
Gördüğüm kadarıyla yok. Meslek liseleri açık bana...

DaMieN hocam banada açık eşim böteci ona açık değil!!! Şimdi, Teknik Eğitim Elektronik öğretmenliği mezunları Bilişimci olarak ilköğretime atandıklarında daha sonra Meslek lisesi Bilgisayar bölümününe tayin isteyebiliyor mu?

arkadaşlar meslek liseleri açıktır.atama branşınız eğer bilişim teknolojileri ise ve bölümünüz ne olursa olsun teknik bir fakülte mezunuysanız rahatlıkla tercih yapabilirsiniz.şöyle bir örnekle açıklayayım.diyelim bir ziraat mühendisi yada maliyeci zamanında sınıf öğretmeni oldu.bu kişi tayin isterken artık sınıf öğretmeni olarak tayin istiyor değilmi? bir çok kişinin okuduğu bölümle branşının farklı olduğunu görmüşsünüzdür.bu kişiler atama branşları ile ilgili tüm hakalra sahipler. (emsal gösterilecek bu durumlardan ötürü) aynı şekilde teknik fakülte mezunu olup bilişim teknolojileri branşına atanmış herkes bu hakkı elde ediyor. (hatta mühendisler zamanında 8 e 1 den başlamış teknik fakülte mezunu oldukları için.) Aslında elektronik ve elektronik haberleşme öğretmenliği mezunu olup b.t. branşındaki kişilere meslek lisesinde derse girme olayını kapatmak istemelerine rağmen görünürde bu kolay değil.tabi böte mezunu olan öğretmenlerimizde siz meslek liselerinde labaratuar dersine giremezsiniz deyipte ileride formatör yapmak ne kadar tutarlı?
sürçü lisan ettiysem affola

mehmetersin' Alıntı:
arkadaşlar meslek liseleri açıktır.atama branşınız eğer bilişim teknolojileri ise ve bölümünüz ne olursa olsun teknik bir fakülte mezunuysanız rahatlıkla tercih yapabilirsiniz.şöyle bir örnekle açıklayayım.diyelim bir ziraat mühendisi yada maliyeci zamanında sınıf öğretmeni oldu.bu kişi tayin isterken artık sınıf öğretmeni olarak tayin istiyor değilmi? bir çok kişinin okuduğu bölümle branşının farklı olduğunu görmüşsünüzdür.bu kişiler atama branşları ile ilgili tüm hakalra sahipler. (emsal gösterilecek bu durumlardan ötürü) aynı şekilde teknik fakülte mezunu olup bilişim teknolojileri branşına atanmış herkes bu hakkı elde ediyor. (hatta mühendisler zamanında 8 e 1 den başlamış teknik fakülte mezunu oldukları için.) Aslında elektronik ve elektronik haberleşme öğretmenliği mezunu olup b.t. branşındaki kişilere meslek lisesinde derse girme olayını kapatmak istemelerine rağmen görünürde bu kolay değil.tabi böte mezunu olan öğretmenlerimizde siz meslek liselerinde labaratuar dersine giremezsiniz deyipte ileride formatör yapmak ne kadar tutarlı?
sürçü lisan ettiysem affola
Hocam teşekkürler ama yanlış beyan dan dolayı atamamız iptal olur diye korkuyorum!!!

Birde 2011 kılavuzunda şu madde var!!!

Geri