Elektronik ile Elektronik ve Hab. Öğretmenliği mezunları

Kodla Büyü
ampulali' Alıntı:
Serhay45 umarım nickin sonundaki 45 memleketimin plakasıdır da hemşeriyizdir..bu arada geçen sene sorunla tek ilgilenen sendika olan TES in bayan avukatının pazartesi konuyu halledeceğini düşünüyorum,,yinede gereken yerlere bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz,,dediğimiz gibi bizi ilgiilendirmiyor gibi görünen ama hepimizin ilerideki haksızlıklara engel olmak için yaptığımız bir oluşum...şimdilik yarını beklemekten başk yapacak birşey yok anlaşılan,,herkese iyi geceler yarın ilk kravatsız ceketsiz gün nede olsa :))
Aynen öyle hocam 45 Manisa :+1:

Arkadaşlar MEB personel daire başkanlığı sitesinde ALANLARA KAYNAK BÖLÜMLERDE bilişm tek. için tüm TEF mezunlarda 6 nolu kod YOK. yani meslek liseleri tayini için sorun yok. Geçen sene 6 yazılıydı ve sorun yaşadık. Yalnız sorun talim terbiye başkanlığında bu meseleye tam açıklık getirmeli. klavuzda da tam net ifadeler olmalı. bu yıl seçimden dolayı bir sorun yaşanacağını sanmıyorum...

herkese hayırlı tayinler.
link:

http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak ... kullar.asp

bilisimkanarya' Alıntı:
Arkadaşlar MEB personel daire başkanlığı sitesinde ALANLARA KAYNAK BÖLÜMLERDE bilişm tek. için tüm TEF mezunlarda 6 nolu kod YOK. yani meslek liseleri tayini için sorun yok. Geçen sene 6 yazılıydı ve sorun yaşadık. Yalnız sorun talim terbiye başkanlığında bu meseleye tam açıklık getirmeli. klavuzda da tam net ifadeler olmalı. bu yıl seçimden dolayı bir sorun yaşanacağını sanmıyorum...
link:

Evet eçen yıl;
Marmara-TEF
Bölüm :Elektronik Ve Bilgisayar Eğitimi

-Anabilim Dalı :Bilgisayar Teknolojisi Eğt.Prg.
-Anabilim Dalı :Kontrol Teknolojisi Eğitimi
-Anabilim Dalı :Bilgisayar Ve Kontrol Teknolojisi

mezunlarına 6 nolu kod eklenmiş ve meslek liseleri açılmamıştı. Şu anda bu kod yok. Ve bu programların mezunları ilk atama ile meslek liselerine atanabiliyorlar, ancak 80 sayılı TTKB kararda isimleri geçmiyor.

bilisimkanarya' Alıntı:

link:

Evet hocam verdiğin linkten baktım. Elektrik/Elektronik Tek./Elektronik alanını seçtiğimizde mesela kocaeli üniversitesi Elektronik öğretmenliği için 6 nolu kod yok. Bu biraz içimi rahatlattı.

hadi bakalım umarım sıkıntı olmaz da herkes rahat bir nefes alır..bu arada avukat dilek hanıımdan haber varmı? en azından sıkıntı olmadığını teyit etseydi iyi olurdu ulaşabilen arkadaşlar bir el atıverseniz...

Merhaba arkadaşlar!
Sıkıntımız
İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve BiliĢim Teknolojileri öğretmenleri aşağıda
gösterilen mezuniyet durumlarına göre;

a) İlköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği mezunları ilköğretim okullarını,
b) Matematik-bilgisayar bölümü, istatistik-bilgisayar bölümü, bilgisayar teknolojisi/bilgisayar
teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunları;

-İlköğretim okullarını,
-Liseleri (mesleki ve teknik liseler hariç),

Tercih edeceklerdir.

Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar
ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri
mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim
kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.

bu metindeki en son parağraftan kaynaklanıyor.

http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak ... kullar.asp buradaki okul kodlarında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Zaman birlik olma zamanıdır.

Doğru
Sıkıntı talim terbiyenin bu paragrafı, kesinlikle değişmesi ve netleşmesi gerekir. Bu değişmeden rahat nefes alınamaz. İleri de ne olunacağı belli değil. Ama bugün için; mebbiste atama modülünü hazırlayanlar yani okulları açanlar http://atama.meb.gov.tr/sonuclar/kaynak ... kullar.asp deki bilgilere bakacaktır.

(((( İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve BiliĢim Teknolojileri öğretmenleri aşağıda
gösterilen mezuniyet durumlarına göre;

a) İlköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği mezunları ilköğretim okullarını,
b) Matematik-bilgisayar bölümü, istatistik-bilgisayar bölümü, bilgisayar teknolojisi/bilgisayar
teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği mezunları;

-İlköğretim okullarını,
-Liseleri (mesleki ve teknik liseler hariç),

Tercih edeceklerdir.

Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar
ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri
mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim
kurumlarını tercih edemeyeceklerdir. )))

SERHAY45' Alıntı:
bilisimkanarya' Alıntı:

link:

Evet hocam verdiğin linkten baktım. Elektrik/Elektronik Tek./Elektronik alanını seçtiğimizde mesela kocaeli üniversitesi Elektronik öğretmenliği için 6 nolu kod yok. Bu biraz içimi rahatlattı.

6. nolu kod elektronikte zaten yok hocam. Ama asıl sorun bilişim kısmında 6 nolu kod olup olmadığını bilemiyoruz çünkü zamanında 2. öncelikle atandık ve bakanlık artık bilişime 2. öncelikle atama yapmıyor. Bizim durumumuzda yoruma açık hale geliyor her sene ordaki insanlarla atanır mı atanmaz mı tartışması kacınılmaz oluyor çünkü o liste daha çok ilk atama düşünülerek hazırlanmış önceden atananların durumu belirtilmemiş. Klavuzdaki meslek liselerine kimler atana bilir paragrafında bizimde yer almamız veya o paragrafın tamamen kaldırılması bizim sorunumuzun çözümü.

Bu mesele mahkemeye taşınmalı bence. Çünki talim terbiye kararları çok zor değişiyor. geçmişten biliyorum. şimdi başlasan 4-5 yılda anca ele alıyorlar. mahkeme girişiminde bulunan var mı aramızda?????????

http://personel.meb.gov.tr/kilavuzlar/2011%20Yılı%20İl%20İçi%20%20Yer%20Değiştirme%20Kılavuzu%2007.05.2011.pdf

kılavuz güncellenmiş. Alan değişikliği ile ilgili
İl içi ve iller arasında görev yeri değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, atandıkları yerde göreve başlamış olmak kaydıyla alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.
diye bi değişiklik yapmışlar benim gördüğüm...

ozilogic' Alıntı:
http://personel.meb.gov.tr/kilavuzlar/2011%20Yılı%20İl%20İçi%20%20Yer%20Değiştirme%20Kılavuzu%2007.05.2011.pdf

kılavuz güncellenmiş. Alan değişikliği ile ilgili
İl içi ve iller arasında görev yeri değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, atandıkları yerde göreve başlamış olmak kaydıyla alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.
diye bi değişiklik yapmışlar benim gördüğüm...

Ben bu ibareyi tam olarak anlayamadım hocam ya :shock:

Önceki kılavuz sanırım il dışı tayin isteyip gerçekleşen tayinde aynı zamanda alan değişikliği yapılamaz diyordu. Şimdi atandığı kurumda göreve başlamak kaydı ile isteyebilir diyor.

Arkadaşlar aşağıdaki numaradan operatöre bağlanıp Av. Dilek ZENGİN'i isteyince bağlıyorlar. Ben az önce aradım. Not aldığını ancak yöneticilere bildirmediğini, ancak ilgileneceğini söyledi. Sizlerde arayıp durumu iletirseniz iyi olur. Ayrıca Ankarada oturan arkadaşlar bizzat gidip durumu ayrıntısı ile konuşurlarsa ve geçen yıl olanları anlatırlarsa iyi olacaktır.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Telefon : 0 312 4240960

egunay' Alıntı:
Arkadaşlar aşağıdaki numaradan operatöre bağlanıp Av. Dilek ZENGİN'i isteyince bağlıyorlar. Ben az önce aradım. Not aldığını ancak yöneticilere bildirmediğini, ancak ilgileneceğini söyledi. Sizlerde arayıp durumu iletirseniz iyi olur. Ayrıca Ankarada oturan arkadaşlar bizzat gidip durumu ayrıntısı ile konuşurlarsa ve geçen yıl olanları anlatırlarsa iyi olacaktır.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Telefon : 0 312 4240960

Hocam Dilek ZENGİN size konudan yeni haberdar olduğunu mu söyledi? Cumartesi günü aradığımızda Mevzuat Sekreteri ve Dilek hanıma konuyu aktarmıştık oysa ki.

dilek hanımıla ilgili başka yerlerdeki gruplarıda (googlegroups-sef34)takip ediyorum oradaki arkadaşlarada "ilk kez böyle bir sorun duydum, haberi yoktu" falan demiş,,umarım başından sallama taktiği değildir..yine söylüyorum geçen sene tercih dönemi 2 hafta idi ve sıkıntı çözülmüştü bu sene eğer 1 hafta olursa oldu bittiye getirmesinler..bence herkes dilek hanımı telefon bombardımanına alması gerek.

Geçen yıl bu durum olduğunda çok daha fazla ses çıkarmıştık. Şimdi 3-5 kişi haricinde forumda kimse yok. İşi hallolan elini eteğini çekiyor. Çok yanlış bişey. Aynı durumda olan arkadaşları da facebook,telefon her ne şekilde olursa olsun buraya toplayalım arkadaşlar. Yani bu yıl tercih dönemi çok kısa.

bu iş böyledir hemşerim ondan bizden bi cacık olmuyor zaten,,gerçi hakkını yememek lazım şu an foruma üye alımları durduğu için üye olamayıp dilek hanımın numarasını alanlar ve belkide arayanlar olacaktır..zaten ortada bir enkaz olursa hepimiz altında kalacağız umarım bir an önce tehlikenin farkına varırız....

Elektronik ve haberleşme öğrt. mezunları olarak Meslek lisesi seçip seçemeyeceğimizi cuma günü görebileceğiz sanırım hiçbir netlik yok.

Av. Dilek hanım söylediği gibi konuyla ilgilenmiş.
TES bakanlığa resmi yazı yazmış, mağduriyetimizin düzeltilmesini istemiş.
http://turkegitimsen.org.tr/haber_goste ... r_id=13629

Bundan sonra yapılacaklar. MEB olumlu cevap verirse sorun yok.
Olumsuz cevap verirse okulumuzdan PGMye gönderilmek üzere dilkçe yazıp cevabını beklemek ve cevap gelince dava açmak.

Evet durumu gayet iyi anlatmış TES. İnşallah bir aksilik çıkmaz. Yazıya verilecek olan cevabı ve cuma gününü beklemekten başka yapılacak bir şey yok şu anda.

ARKADAŞLAR MERAK ETMEYİM SEÇİM ÖNCESİ BİR SIKINTI OLMAZ. AMA TALİM TERBİYENİN KARARI MAHKEMEYE VERİLMELİ. HER DÖNEM STRESLE YAŞAYAMAYIZ.

Akşam saatlerinde TES il başkanı beni aradı arkadaşlar.Dilek ZENGİN ile görüştüğünü ve bir sıkıntı çıkacağını düşünmediklerini söylediğini aktardı. Tabi bu bizim düşüncemiz İnşallah tahmin ettiğimiz gibi olur arkadaşlar.

hadi bakalım cumaya kadar uykusuz hergece,,,cumadan sonra 1 hafta hangi okulu hangi sıraya yazayım diye uykusuz her gece,,sonra tayin çıkacakmı diye uykusuz hergece,,sonra kararname, taşınma, ev bulma,depozito için uykusuz hergece :))

Arkadaşlar,

İl içi yer değiştirme kılavuzunu okuduğumuz zaman maddelerde Elektronik öğretmenliği mezunu olup da mevcutta bilişim teknolojileri alanına atanmış olanarla ilgili bir ibare yok. Yani bilişim teknolojileri alanı ile ilgili iki madde de yer almıyor. 1 madde BÖTE gibi alanlarda mezun olanlarla ilgli diğeri ise Bilişim Teknolojileri alanına atanacaklarla ilgili.

Bu durumla ilgili bana söylenen TTKB kararı olduğu ve bu durumla ilgili bir sıkıntı yaşanmayacağı. Bütün bunlara rağmen panelde açılmazsa gerekli düzeltmenin yapılacağı yine eklendi. Umarım bu durumla ilgili bir sıkıntı yaşanmaz ve herkes istediği gibi yer değiştirebilir.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
googlenin alan şefleri grubundaki yazışmalarda bu mesaj yeni gelmiş biigölden bir şef arkadaş yazmış..

arkadaşlar aynı sorunun yaşanacağını pende pek sanmıyorum. pegem'e güven olmaz aslında ama benzer tepkilerin geleceğini tahmin ederler, verebilecekleri adam akıllı bi cevapları olmadığını görmüştük zaten. tes'in devrede olması iyi ama asıl pek sanmama nedenim geçen yıl erkek teknik genel müdürlüğünün aynı sorun tekrar yaşanmasın diye işi resmiyete dökmeye çalışması. pegemle aralarındaki yazışmalar bi dönüt alamasakta şimdiye kadar bitmiştir heralde. yada İnşallah. ama o zamandan sonraki yerdeğiştirmelerde de bi sorun yaşamadık. bundan sonrada tekrar edeceğini sanmıyorum. ama pegem bu şekilde davrandığı sürecede emin olmak zor.

Erkek Tekniğe giden ve resmi bir sonuç varmı diye soran var mı? ETOGMde olumlu resmi bir cevap olabilir. Çünkü geçen yıl tayin istememize rağmen PGM her resmi yazıya olumsuz cevap vermişti.

Cuma günü ak mı akra mı belli olur arkadaşlar. Bu atama döneminden önceki özür atamalarında meslek lisleleri konusunda bir sorun yaşamadık ve bir çok arkadşım meslek liselerine yer deiştirdi. İçinizi ferah tutun bir sorun çıkmayacak. Modülü bir açıp bir kapamazlar artık. Sorun çıkarsa da atama isteyecek arkadaşlarla birlikteyiz. Burada yazışmasakta takipteyiz arkadaşlar. Geçen seneki sıkıntıları unutmadık.

Ankara'da görüşüp de bu sorunu hallettik diye sevinmiştik.Ama bu sevinçle giden arkadaşlarımdan da özür dileyerek bir cümle kurmak istiyorum.Geçen yıl MEB dava açmayarak SALAKLIK ettik.Adamlar bizi başından saldı.Ben bu sene il içi tayin isteyemiyorum.Geçen sene il içi meslek lisesine atandım.Ama eğer bu sene il dışına elektronik öğretmenlerine meslek lisesi açılmazsa dava açacağım, yiyorsa meslek lisesini açmasınlar...!Açtıklarında bile klavuzu düzeltmeseler bile yine dava açacağım.Nedir bu eziyet ya...!Ama geçen sene Ankara'da sadece 9 kişi vardık!Bize müstahak...!100 kişi olsaydık, bir daha böyle birşey yapabilecekler miydi...!

Geçen yıl bu sorunu yaşayıp son dakikada ataması gerçekleşen arkadaşları da burda görmek mutlu etti beni. Geçen yıl tayin isteyecek istemeyecek herkes burada birşeyler yaptı bu senede aynı durum olursa (İnşallah olmaz) desteğinizi eksik etmeyin arkadaşlar bizden. flame 81 hocam sen haklısın yinede orada daha fazla kişi olmamız gerekiyordu.

Geri