Elektronik ile Elektronik ve Hab. Öğretmenliği mezunları

Kodla Büyü
bende meslek lisesi yazmak istiyorum ama sonradan sıkıntı olursa çok zor durumda kalıcam.
sonuçta yayınlanan okulların listesi il mem yayınladı ve atamaları bakanlık onaylamalı.

Görünüşe göre aynı sorun bizim için tekrar edecek.
" Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir." dediklerine göre meslek liseleri açılmayacak gibi görünüyor.
Sistemin açılmasını beklemeden ses vermek gerekli yoksa bu konuda inat edecekler.

Bilerek yapıyorlar ya bilerek. Geçen sene böyle bir sıkıntı oldu bu sen eyapmayalım demek yok illa uğraştıracaklar.

Tercih ekranı açılana kadar birşey söylemek zor. Ancak şunu söyleyebilirim: Geçen yıl bize meslek liselerini "sonradan" açmalarının sebebi yasal olarak bir dayanaklarının olmaması. Bu senede yasal olarak bir şey değişmedi. O yüzden meslek liseleri bize açılacaktır. Şubat özür grubunda, nisan özür grubunda sıkıntı yoktu. Klavuzda geçen yılki cümlenin yer alması klavuzun çoğunun kopyala-yapıştır tekniğiyle oluşturulmuş olmasındandır. Eğer aksi birşey olursa bu sefer 10 kişi değil 100 kişi bulacaklardır karşılarında.!!

Ya olacak iş değil arkadaş geçen yıl yaptıklarının aynısını tekrar ediyorlar.Böyle saçmalık mı olur? Arkadaşlar sesimizi çıkaralım!

Biz şimdi bunu düzelttirsek bunlar 10 gün sonra il dışı kılavuzunda da aynı şeyi tekrarlarlar eminim! :verymad:

yine geçen yıl attığımız yerlere mail atalım, arayalım. şimdiden yaptıkları yanlışlığı il dışı kılavuzunda düzeltsinler bari.

bence geçen yıl resmiyet olmadan düzenlediler baskılar sonucu. bu yıl da, ya unuttular sal.klar, ya dayatacaklar yine.

Pazartesi gününden itibaren ne gerekiyorsa yapmaya başlayalım dilekçe,fax,belge ne varsa. 5 günlük bir süre yeterli olabilir düzeltilmesi için. Ben sendikamlada konuşacağım gerekirse Ankara ya kadar giderim. Ayrıca bu olaydan diğer arkadaşlarıda haberdar edelim tepki artsın. geçen yıl tayin isteyende istemeyende uğraştı.

Yazılı başvuru-cevaplar hep TES web sitesinde olduğundan TES'e email attım. Metni düzeltip diğer sendikalarada atacam. Sizlerde yaparsanız sendikaların şimdiden haberi olmuş olur. Başvurular açılana kadar bu işin hukuksuzluğundan sendikaları haberdar edersek sedikalar sorunu çözebilir ve hiç sorun yaşanmayabilir. Ancak sessiz kalırsak elimizdeki hakkıda alırlar. Ne yazıkki burası Türkiye. Sesi çok çıkanın, güçlü olanın dediği oluyor. Sessiz kalmayın.
Başvurular 20 mayısta alınacağı için bu tarihe kadar nasıl bir uygulama olacağını bilemeyeceğiz. Önümüzdeki hafta ankarada bulunan arkadaşlarımız PGMyi ve diğer birimleri bu konuda bizzat giderek rahatsız ederse iyi olur. Diğer arkadaşlarda fax-tel vb. oalrak durumu bildirelim. Eğer yine aynı sorunu çıkartacaklarsa gideriz karşılarına konuşuruz. Çocuk oyuncağı değil ki bu. Eğer resmi dayanağın varsa koy karşımıza bizde bilelim. Ama ben yaptım-oldu hukuksuzluğu il ebu işler yapılmaz. Eğer böyle bir uygulama yapılacaksa TTKBden bunun resmi kararı çıkması gerekir. Ancak böyle birşeyin çıkmasınada imkan yok. Çünlü bizim gördüğümüz dersler BÖTE'ye değil, TEF-Bilgisayara uygun.

gds@turkegitimsen.org.tr
İyi günler. Geçen yıl (2010) öğretmenlerin il-içi ve il-dışı yer değiştirme dönemlerinde Üniversitelerin Elektronik öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunu olup “Bilişim Teknolojileri Öğretmeni” olarak atanan öğretmenlerin Mesleki ve Teknik liselere atanmalarına hukuksuz bir şekilde engel olunmuştu.

Sendikanız bu konuda bakanlığa başvuruda bulunmuştu. (19 nisan 2010)
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2663

Daha sonra bu yazıya PGM’den olumsuz cevap gelmişti. (24 mayıs 2010)
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2807

Olumsuz cevap sonrası 7 haziran 2010 tarihinde sendikanız avukatlarından Av. Dilek ZENGİN ve çeşitli illerden gelen mağdur öğretmenler ile birlikte MEB Personel Genel Müdürü Yrd. V. Hikmet ORMAN ile yapılan görüşme neticesinde sorun çözülmüştü.

MEB 2011 öğretmenlerin il-içi yer değiştirme kılavuzunu 13 mayıs 2011 tarihinde yayınlamıştır.

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13624

Başvuru kılavuzu 8.2. Tercihler maddesinde:
“Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.”
Paragrafına yer verilmiştir.

Geçtiğimiz yıl yaşanan-çözülen hukuksuzluğun yine kılavuzda yer alması bizleri oldukça üzmüştür. Geçtiğimiz yıldan bugüne TTKB’nin kararlarında bir değişiklik olmamıştır. Ancak PGM bu hukuksuzluğa bu senede yine devam edecek gibi görünüyor. Bu sene tayin-tercih döneminin kısa olması nedeniyle de birçok arkadaşımız mağdur olacaktır. Türk Eğitim Sen’in ilgili konuda geçen yıl olduğu gibi yanımızda olacağından eminiz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

....
Bilişim Teknolojileri Öğrt.
....

Diğer sendikalar için:
egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr
bilgi@egitimsen.org.tr
anadoluegitimsen@hotmail.com

İyi günler. Geçen yıl (2010) öğretmenlerin il-içi ve il-dışı yer değiştirme dönemlerinde Üniversitelerin Elektronik öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunu olup “Bilişim Teknolojileri Öğretmeni” olarak atanan öğretmenlerin Mesleki ve Teknik liselere atanmalarına hukuksuz bir şekilde engel olunmuştu.

Bakanlığa ilgili konuda sendikalar ve öğretmenler yazılı başvuruda bulunmuş, hukuksuzluğun düzeltilmesini istemişti. Personel Genel Müdürlüğü başvurulara olumsuz cevap vemişti.

Olumsuz cevap sonrası 7 haziran 2010 tarihinde çeşitli illerden gelen mağdur öğretmenler sendikalarında yardımıyla MEB Personel Genel Müdürü Yrd. V. Hikmet ORMAN ile bir görüşme yapmış ve neticesinde sorun çözülmüştü.

MEB 2011 öğretmenlerin il-içi yer değiştirme kılavuzunu 13 mayıs 2011 tarihinde yayınlamıştır.

http://personel.meb.gov.tr/haber_goster ... n=anasayfa

“Bilişim teknolojileri alanında; bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü dışındaki mezunlar mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.”

Geçtiğimiz yıl yaşanan-çözülen hukuksuzluğun yine kılavuzda yer alması bizleri oldukça üzmüştür. Geçtiğimiz yıldan bugüne TTKB’nin kararlarında bir değişiklik olmamıştır. Ancak PGM bu hukuksuzluğa bu senede yine devam edecek gibi görünüyor. Bu sene tayin-tercih döneminin kısa olması nedeniyle de birçok arkadaşımız mağdur olacaktır. Sendikanızın ilgili konuda geçen yıl olduğu gibi yanımızda olacağından eminiz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

....
....

egunay' Alıntı:
Yazılı başvuru-cevaplar hep TES web sitesinde olduğundan TES'e email attım. Metni düzeltip diğer sendikalarada atacam. Sizlerde yaparsanız sendikaların şimdiden haberi olmuş olur. Başvurular açılana kadar bu işin hukuksuzluğundan sendikaları haberdar edersek sedikalar sorunu çözebilir ve hiç sorun yaşanmayabilir. Ancak sessiz kalırsak elimizdeki hakkıda alırlar. Ne yazıkki burası Türkiye. Sesi çok çıkanın, güçlü olanın dediği oluyor. Sessiz kalmayın.
Başvurular 20 mayısta alınacağı için bu tarihe kadar nasıl bir uygulama olacağını bilemeyeceğiz. Önümüzdeki hafta ankarada bulunan arkadaşlarımız PGMyi ve diğer birimleri bu konuda bizzat giderek rahatsız ederse iyi olur. Diğer arkadaşlarda fax-tel vb. oalrak durumu bildirelim. Eğer yine aynı sorunu çıkartacaklarsa gideriz karşılarına konuşuruz. Çocuk oyuncağı değil ki bu. Eğer resmi dayanağın varsa koy karşımıza bizde bilelim. Ama ben yaptım-oldu hukuksuzluğu il ebu işler yapılmaz. Eğer böyle bir uygulama yapılacaksa TTKBden bunun resmi kararı çıkması gerekir. Ancak böyle birşeyin çıkmasınada imkan yok. Çünlü bizim gördüğümüz dersler BÖTE'ye değil, TEF-Bilgisayara uygun.

gds@turkegitimsen.org.tr

Sendikanız bu konuda bakanlığa başvuruda bulunmuştu. (19 nisan 2010)
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2663

Daha sonra bu yazıya PGM’den olumsuz cevap gelmişti. (24 mayıs 2010)
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... er_id=2807

Olumsuz cevap sonrası 7 haziran 2010 tarihinde sendikanız avukatlarından Av. Dilek ZENGİN ve çeşitli illerden gelen mağdur öğretmenler ile birlikte MEB Personel Genel Müdürü Yrd. V. Hikmet ORMAN ile yapılan görüşme neticesinde sorun çözülmüştü.

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13624

Geçtiğimiz yıl yaşanan-çözülen hukuksuzluğun yine kılavuzda yer alması bizleri oldukça üzmüştür. Geçtiğimiz yıldan bugüne TTKB’nin kararlarında bir değişiklik olmamıştır. Ancak PGM bu hukuksuzluğa bu senede yine devam edecek gibi görünüyor. Bu sene tayin-tercih döneminin kısa olması nedeniyle de birçok arkadaşımız mağdur olacaktır. Türk Eğitim Sen’in ilgili konuda geçen yıl olduğu gibi yanımızda olacağından eminiz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

....
....

Diğer sendikalar için:
egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr
bilgi@egitimsen.org.tr
anadoluegitimsen@hotmail.com

Bakanlığa ilgili konuda sendikalar ve öğretmenler yazılı başvuruda bulunmuş, hukuksuzluğun düzeltilmesini istemişti. Personel Genel Müdürlüğü başvurulara olumsuz cevap vemişti.

Olumsuz cevap sonrası 7 haziran 2010 tarihinde çeşitli illerden gelen mağdur öğretmenler sendikalarında yardımıyla MEB Personel Genel Müdürü Yrd. V. Hikmet ORMAN ile bir görüşme yapmış ve neticesinde sorun çözülmüştü.

http://personel.meb.gov.tr/haber_goster ... n=anasayfa

Geçtiğimiz yıl yaşanan-çözülen hukuksuzluğun yine kılavuzda yer alması bizleri oldukça üzmüştür. Geçtiğimiz yıldan bugüne TTKB’nin kararlarında bir değişiklik olmamıştır. Ancak PGM bu hukuksuzluğa bu senede yine devam edecek gibi görünüyor. Bu sene tayin-tercih döneminin kısa olması nedeniyle de birçok arkadaşımız mağdur olacaktır. Sendikanızın ilgili konuda geçen yıl olduğu gibi yanımızda olacağından eminiz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

....
....

:+1: Aynen gönderildi. Ayrıca bu mesajları özellikle TES avukatı Av. Dilek ZENGİN ile ilgili kısmı meb yetkililerine de göndermeliyiz ki. hatırlasınlar ya da işin peşini bırakmayacağımızı anlasınlar..

Arkadaşlar ben öğlen saatlerinde TES'in il başkanı ile telefonda görüştüm durumu anlattım o da Ankara TES genel merkezini arayarak mevzuat sekreterine durumu bildirdi. bununla ilgili gerekli yerlere yazı yazacaklar. İçiniz rahat olsun ilgileneceklerinden hiç şüphem yok sizinde olmasın. Umarım bu işi artık kesin olarak çözeriz.

atkadaşlar geçen yıl bu işi TES çözmüştü. Birsen bakanlığın yaptığı herşey doğru diyor. hani bakanlıkta etkinlerya ama hak hukuk adalet hak getire işallah bu sorun çözülür ve birdahah başımızı ağıtmaz. ben geçen yıl bu iş çözülene kadar tayin isteyemedim. çözülünce meslek lisesine tayin isteyip geçtim. şuan meslek lisesindeyim. ama bu konu için yine çalışmaya başladım....

arkadaşlar bu konuları faceden falan paylaşsaak twit atsak. güzel olur...

Geçen sene sesini çıkarmayanlar ne oldu ? Ben en iyisi susayım çok yazasım geldi lakin susacam.

Arkadaşlar geçen yıl baya bi ses getirmiştik. Ben geçen yıl tayin istemedim ama buna rağmen inanın çok uğraştım.
Zaten uğraşmasam yanlış yapmış olurum çünkü bu sorun hepimizin sorunu.Yarın bir gün şu anda meslek liselerinde olanların başka bir yere tayin istemeyeceği ne malum.

bilgisayar dersinin gerekliliği ya da sözleşmeliye rehber öğretmenlik kavgası vermeyi bıraktım bu forumda daha da yazmayacağım ama bu konu direk beni de ilgilendiriyor olduğu için merakımı dile getirmek istiyorum. Arkadaşlar ben de elektronik teknik öğretmeniyim. Sözleşmeli çalışıyorum ilk öğretimde ve sözleşmeli aralık 2010 özür durumu tayinlerde bana meslek liseleri açık görünüyordu. Sizin tartıştığınız konuyu anlamadım ben. Çözülmedi mi bu mevzu? Şu an isteyen elektronik mezunu meslek lisesine geçemiyor mu? Sözleşmelilere bile okullar açılıyorsa bu işte bir tuhaflık yok mu? Ben mi okuduklarımı yanlış anladım?

mfk' Alıntı:
bilgisayar dersinin gerekliliği ya da sözleşmeliye rehber öğretmenlik kavgası vermeyi bıraktım bu forumda daha da yazmayacağım ama bu konu direk beni de ilgilendiriyor olduğu için merakımı dile getirmek istiyorum. Arkadaşlar ben de elektronik teknik öğretmeniyim. Sözleşmeli çalışıyorum ilk öğretimde ve sözleşmeli aralık 2010 özür durumu tayinlerde bana meslek liseleri açık görünüyordu. Sizin tartıştığınız konuyu anlamadım ben. Çözülmedi mi bu mevzu? Şu an isteyen elektronik mezunu meslek lisesine geçemiyor mu? Sözleşmelilere bile okullar açılıyorsa bu işte bir tuhaflık yok mu? Ben mi okuduklarımı yanlış anladım?

hocam senin atama branşın Elektronik Öğretmenliğimi yoksa Bilişim Tek. Öğretmenliğimi? Bizim sorun şu Biz Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü Elektronik Öğretmenliği Mezunuyuz TEF çıkışlı.Ancak bizi 2005-2006 lı yıllarda BilişimTeknolojisi Öğretmeni olarak atadılar.Daha öncelerden yer değiştirme yapmak istediğimizde meslek ve teknik lislerin açılmaması gibi bir sorun olmuyordu.şimdi ise bize diyorlar ki siz sadece ilköğretim ve genel liselere tayin isteyebilirsiniz meslek liseleri olmaz. verilmiş olan bir hakkı geri alıyorlar aynı zamanda da teknik öğretmenlik hakkımızı geri alıyorlar.

hocam pardon ilköğretimde çalışıyorum yazmışsın farketmedim yani sizde Bilişimcisiniz. Evet çok tuhaf sözleşmelilerede kadrolularada bundan bir kaç ay evvel açılan mazeret durumu tayinlerinde meslek liseleri açık görünüyordu. Ama şimdi bu durum var. Gerçi modül açılınca daha net olacak herşey ama biz eğer böyle bir durum varsa bunu erkenden çözmek istiyoruz .Geçen yılda aynı muhabbet oldu ve son gün güç bela halloldu.

Bence tayin klavuzundaki ifade tamamen görevli memurun iş güzarlığı. Geçen senekini kopyalamış herhalde. Ben aralıkta sözleşmeliye verilmiş hakkın kadroludan alındığını sanmıyorum. İnş. aksi olmaz. Olursa Kadrolu arkadaşlarım için sendikama baskı yapmaya hazırım. Modül açılınca herşey netleşir yolumuzu çizeriz.

mfk' Alıntı:
Bence tayin klavuzundaki ifade tamamen görevli memurun iş güzarlığı. Geçen senekini kopyalamış herhalde. Ben aralıkta sözleşmeliye verilmiş hakkın kadroludan alındığını sanmıyorum. İnş. aksi olmaz. Olursa Kadrolu arkadaşlarım için sendikama baskı yapmaya hazırım. Modül açılınca herşey netleşir yolumuzu çizeriz.

bizde öyle olduğunu sanıyoruz kopyala yapıştır mantığı olabilir ama insan yine de huzursuz oluyor. İlgin için teşekkürler hocam.

arkadaşlar herkese iyi pazarlar..
bende şu an meslek lisesinde bilişim alan şefliği yapıyorum ve mezuniyetim elektronik ve bilgisayar bölümü elektronik öğrt. SAÜ TEF çıkışlıyım,,,aslında tayin istemesemde olur 15 yıl boyunca tayin istemeden bile çalışabileceğim rahat bir okuldayım anlıyacağınız tabir-i Caizse "tuzum kuru":))) Burada esas sorun sadece tayin isteyecek arkadaşları ilgilendirmiyor hepimizi ilgilendiriyor, oyüzden yazacaklarım var ama yazmıyorum geçen senekiler nerede falan diye yazmak yerine birlik olmalıyız..

şöyleki;
yarın öbürgün okullara bir yazı gelip bizim durumumuzdadaki arkadaşların norm fazlasına düşmeyeceği ve istemeden norm fazlası olarak ilköğretimlere yollanmayacağımız belli değil,,
şöyleki;
bugün çok mutlu olduğumuz ve forumu okuyup "amaan banane ben zaten okulumdan rahatım kim bana neden dokunsunki" diye düşünüyorsakta (ki bunu en çok benim düşünmem gerek sanırım) yarın öbürgün okulda işler düşündüğümüz gibi gitmeyebilir ve yerdeğiştirmek zorunda kalabiliriz,,,
şöyleki;
doğuda sıkışıp kalan bir sürü bilgisayarcı arkadaş var bunlar için bile birlik olmalıyız,,hatırla beden eğitimi öğretmenlerini ,,,
şöyleki;
bugün verilmiş hakkını elinden alınca ses çıkarmazsan yarına işinide elinden alır kadronu da elinden alır ve ses çıkarmaya hakkımız olmaz..

konu özetinden sonra geçen senekilerden daha şanslıyız çünkü TES avukatı olan bayan konuyu biliyor, geçen sene bu hak verildiği için canına okuyacaktır onların eminim,,geçen seneki hatamızı hafifletmek için ise bazı arkadaşlar kalkıp ankaraya gitmişlerdi ve bu bir maddi külfetti bu sene aramızdan 3 tane temsilci seçelim bu arkadaşalar hesap numaralarını yazsınlar kişi başı 5'er lira yatıralım gidip ankarada bizim adımıza avukat bayanıda yanlarına alıp gitsinler talim terbiyeye böylece bu arkadaşalrın yol yemek ders ücreti gerekirse konaklama gibi maddi mağduriyetlerini giderelim..
bence bunu biran önce yapalım çünkü hatırlarsanız geçen sene tercih dönemi 1 hafta uzatılmıştı da bu iş çözülmüştü eğer bu sene uzatılmazsa sorun büyük anlayacağınız,,salıya kadar temsilcilerimizi seçip perşembeye bu arkadaşları yolcu etmeliyiz malum perşembe 19 mayıs tatil cumada liseler tatil kimse mağdur olmasın...

evet yorumları bekliyorum..

arkadaşlar tercih ekranı açılana kadar bekleyin...bugüne kadar ki hiç bi kılavuzda bizim bölüme zaten yer verilmemiş...özür grupların dada bi sıkıntı olmadıysa boşuna panik yapıyosunuz derim..geçen yıl tüm özür gruplarında mesleki ve teknik LİSELER KAPALIYDI...bilmeyenlere hatırlatırım..

arkadaşlar bende elektronik mezunu bir bilgisayarcıyım,ilköğretimdeki okulumda norm fazlasıyım.
milli eğitim tercih yapmamızı istedi tercihlerim arasında meslek liselerinede yer verdim. ne olacak bende merakla bekliyorum sonuçlar ayın 17 nde açıklanacak.

@spider23 haklı olabilirsin boşa velveleye gerek olmayabilir ama malum başımızdaki bakanlığa pek güvencim yok.mesela tepkinin yüksek olduğunu gördükleri anda sehven yazılmış yoksa geçen sene düzeltmiştik diyebilirler ama kimse birşey yapmaz yada bunlara hatırlatmazsa kılavuzu 10 gün önce yayınladık aklınız neredeydi diyebilirler.açıkçası herşeyi beklerim..

Kimse ben okulumda rahatım emekli olana kadar burada çalışırım diye düşünmesin.
2008 yılı şubat ayını hatırlayın. İlköğretim bilgisayar-Meslek Bilgisayarı 2 ayrı branş yapacaklardı. Bunu yaparken arada biz elektronikçilerin ne olacağı ile ilgili sıkıntı çıktı. "Elektronik" mezunlarının durumunu TTKB'ye sorduk ona göre davranacaz dediler. Çalıştığınız okulda bile bir anda fazla olabilirsiniz.
Sonra bakanlık bu işten vazgeçti.

Eğer bugün sesimiz çıkmazsa yarın okullara bir yazı gelir: "elektronik mezunları meslek lisesinde çalışamaz, bize bildirin resen atayacaz" derler.
Eğer bugün sesimiz çıkmazsa yarın okullara bir yazı gelir: "BT alanın adını değiştirecez, herkese yeni kararname gönderilecektir, ancak elektronikçiler bu alana geçemez" derler.

Şu anda meslek liselerinde Elektronik öğretmeni olarak çalışan 2 yıllık mezunlar var. Hepsinin emekliliği gelmiş 20-25 yıllık öğretmenler. Zamanında bakanlık bu 2 yıllık mezunlarının meslek liseleri harici kurumlara göndermeye çalışır ama mahkemeden geri döner.

Verilen hak geri alınmaz.!

@egunay bende aynı şeyden bahsettim umarım yanlış anlaşılmamışımdır,,yani bize dokunmayan yılan bin yaşasın demek yanlış çünkü sana dokunmayan yılan elbet birini sokar ve sıra sana gelir....o yüzden gün birlik olma günüdür,,utanılacak yada sıkılacak bişey yok extra bişey istemiyoruz sadece bizim olan hakkın bize geri verilmesini istiyoruz..

ampulali' Alıntı:
@egunay bende aynı şeyden bahsettim umarım yanlış anlaşılmamışımdır,,yani bize dokunmayan yılan bin yaşasın demek yanlış çünkü sana dokunmayan yılan elbet birini sokar ve sıra sana gelir....o yüzden gün birlik olma günüdür,,utanılacak yada sıkılacak bişey yok extra bişey istemiyoruz sadece bizim olan hakkın bize geri verilmesini istiyoruz..
Yok kimsenin yanlış anladığını sanmıyorum. Aynı şeyleri söylüyoruz. Belki cuma günü meslek liseleri bize açılacak, ama biz bu kılavuza bile tepkimizi koyup ne bilim davamızı bile açmalıyız ki adamlar bir daha bu düşünceye bile giremesin. Geçen yıl tayin telaşı ile kimse sanırım resmi bir sonuç almadı. Dava açılmadı... O yüzden bunlar başımıza tekrar geliyor.

Arkadaşlar bu durumdan TES Genel Mevzuat Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve avukat Dilek ZENGİN hanımefendinin haberi var. Dün il başkanımız aracılığıyla kendilerine konuyu anlattık. Zaten onlarda konuyu hatırladılar geçen yılda aynı durum olduğundan bahsettiler. Pazartesi günü gerekeni yapacaklar arkadaşlar. Bir de şu var sizinde dediğiniz gibi belki de modülde gözükecek bize Teknik ve meslek okulları. daha önceki senelerde de bizim mezuniyet alanımızın ismi geçmiyordu kılavuzda ama okullar açılıyordu. Tabi ki bu bizim yaptığımız önlem almak çünkü geçen seneden ağzımız yandı.

Serhay45 umarım nickin sonundaki 45 memleketimin plakasıdır da hemşeriyizdir..bu arada geçen sene sorunla tek ilgilenen sendika olan TES in bayan avukatının pazartesi konuyu halledeceğini düşünüyorum,,yinede gereken yerlere bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz,,dediğimiz gibi bizi ilgiilendirmiyor gibi görünen ama hepimizin ilerideki haksızlıklara engel olmak için yaptığımız bir oluşum...şimdilik yarını beklemekten başk yapacak birşey yok anlaşılan,,herkese iyi geceler yarın ilk kravatsız ceketsiz gün nede olsa :))

Geri