Ek İş Fırsatları Bu Başlıkta!

Kodla Büyü
Kural 1: Hiçbir saadet zinciri ben saadet zinciriyim demez...
En başta ben de sizin gibi düşünüyordum, nasıl oluyor bu sistem, nasıl işliyor, para nereden geliyor gibi sorularım vardı. Ama sistemi inceleyip işleyişi gördükten sonra bakış açımızın bizi yanılttığını gördüm. Klasik ticaret modelleri aslında bu tarz ticaret modellerinin algılanmasını güçleştiriyor. Ürünün üretiminden tüketiciye gelene kadar eklenen çeşitli giderlerini(en başta reklam, aracılar, birçok üründe birkaç aracı) referans olan kişilere aktarıyor bu tarz sistemler. Bu da bizi bu tarz düşüncelere sevk ediyor. Siz Saadet zinciri olarak da değerlendirebilirsiniz, ponzi gibi de değerlendirebilirsiniz dediğim gibi bakış açısı. Ben ürünleri kullandıktan sonra şunu söyleyebilirim ki kullandığım ya da arkadaşlarıma tavsiye ettiğim ürünler verilen bedeli fazlasıyla karşılıyor. Buradan yola çıkarak da kaybın olmadığı kazancın kişiye göre değişebileceği bir sistem olarak değerlendiriyorum.

Okuldaki borsacı öğretmenleri gayet iyi biliyoruz, okulla-öğrenciyle-dersle alakası olmayan kişiler. (İstisnası varsa haber edin gelelim oraya)

Onların en ufak olumlu bir şey yapmaması yüzünden okul-öğrenci işleri hep yarım yamalak, görevlerini hakkıyla asla yapmıyorlar.
Bu bu kişilere düşmanım.

Şunu fark ediyorum, kimse asıl işini ana-asıl iş olarak yapmıyor, herkes ek işi gibi yapıyor ne yazık ki.
Sonrası malum, sıkıntılı-mutsuz-huzursuz bir ülke.

Benden borsacılara hatıra olsun.

Öğretmenliğin yanında yapılabilecek, fazla zaman harcamanıza gerek olmayan, doğal iletişim çevrenizde yürütebileceğiniz bir iş var arkadaşlar. Ben yaklaşık 1.5 aydır bu sisteme girdim. Girme sebebim, şirketin ürünlerinden biri dikkatimi çekmişti onu kullanırım en kötü demiştim. Bu ürün zayıflamaya destek bir ürün ve gerçekten işe yaradı 1 ayda 10 kilo verdim. Bendeki bu değişimi görenlerin de doğal iletişim ortamında dikkatini çekti ve çevremdeki birçok kişiye bu şekilde tavsiye ettim. Koli içerisinde çıkan 4 farklı ürünü kullandım şimdiye kadar hepsi de ihtiyaç doğrultusunda başarılılar.

Bu işe girmeye teşvik eden diğer sebepte şirket daha yeni yayılım aşamasında. Firma Eskişehir firması, en çok üyesi Eskişehir’de ve 400 üyesi var. Bu durum yakın gelecekte fırsata dönebilir diye düşündüm.

Ürünlerin arka planında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ayhan Altıntaş var. Bu durum da sisteme girmemi destekleyen bir faktör oldu.

Bu işi anlatan bir video ekliyorum. Konu ilginizi çekerse video ayrıntılı olarak işi anlatıyor. Daha sonra isterseniz iletişime geçebiliriz.

Allah muhafaza 1 kişi bile, hastalansa veya ölse büyük bir vebal. Para kazanmak önemli değil; önemli olan insanları mağdur etmemek. Bence aç gözlülüğe hiç gerek yok. Türkiye şartlarına (özel sektör çalışanlarına, emeklilere ve asgari ücretlilere) göre, çok şükür maaşımız iyi. Sonuçta kefenin cebi yok.

Öğretmenliğin yanında yapılabilecek, fazla zaman harcamanıza gerek olmayan, doğal iletişim çevrenizde yürütebileceğiniz bir iş var arkadaşlar. Ben yaklaşık 1.5 aydır bu sisteme girdim. Girme sebebim, şirketin ürünlerinden biri dikkatimi çekmişti onu kullanırım en kötü demiştim. Bu ürün zayıflamaya destek bir ürün ve gerçekten işe yaradı 1 ayda 10 kilo verdim. Bendeki bu değişimi görenlerin de doğal iletişim ortamında dikkatini çekti ve çevremdeki birçok kişiye bu şekilde tavsiye ettim. Koli içerisinde çıkan 4 farklı ürünü kullandım şimdiye kadar hepsi de ihtiyaç doğrultusunda başarılılar.

Bu işe girmeye teşvik eden diğer sebepte şirket daha yeni yayılım aşamasında. Firma Eskişehir firması, en çok üyesi Eskişehir’de ve 400 üyesi var. Bu durum yakın gelecekte fırsata dönebilir diye düşündüm.

Ürünlerin arka planında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ayhan Altıntaş var. Bu durum da sisteme girmemi destekleyen bir faktör oldu.

Bu işi anlatan bir video ekliyorum. Konu ilginizi çekerse video ayrıntılı olarak işi anlatıyor. Daha sonra isterseniz iletişime geçebiliriz.

Sağolun hocam. Bizim kendi dolandırıcımız var. Şimdi başkasına dolandırılırsak ona ayıp olur.

Sağolun hocam. Bizim kendi dolandırıcımız var. Şimdi başkasına dolandırılırsak ona ayıp olur.
Bu tarz önyargılar çok normal hocam çünkü karşınızda hiç bilmediğiniz ürünlerle, belki ihtiyacınızın da olmadığını düşündüğünüz ürünlerle dolu bir ticaret sistemi kurmuşlar. Eğer bu şirket stanley firması olsaydı ve size 15-20 bin liralık bir paket yaptık bu ticaret yöntemiyle ülkenizde ticaret yapmak istiyoruz deselerdi, fazla düşünecek ve eleştirecek bir şeyimiz olmazdı gibi. Her şirketin farklı bir ticaret ve reklam stratejisi mevcut. Bu ve benzeri ticaret modellerinden ülkemizde oldukça fazla var ve bazıları başarılı olmuş bazıları ilerleyemeden, kendini duyuramadan yok olmuş. Başarılı olanlar içinde yer alanlar iyi bir gelire muhakkak ulaşmıştır. Örneğin tupperware böyle bir satış yöntemiyle ülkemize girip sonra farklı satış yöntemlerini de ekleyerek halen satışta olan ürünleri olan bir şirket. Yine avon ve farmasi benzer ticaret yöntemlerini kullanarak belirli başarılar elde etmişler. Başarılar elde etmişler derken herkes tarafından biliniyor olmasını kastediyorum yoksa ayrıntılı kazançları hakkında fikrim yok. Bahsettiğim şirket takviye ürün kategorisinde ürünleri olan bir şirket ki birçok insan takviye ürünlere başlı başına karşıyken birçoğu da kullanıyor. Bu işte yer aldıktan sonra dikkatimi çekti ki zaten evimizde kullandığımız çok sayıda takviye ürünü varmış(Resverol, Umca, Easy Fish Oil, Ocean Daily one gibi). Bazı şirketler klasik ticaretle eczaneler aracılığı ile ticareti benimsemiş bazıları bu bahsedilen ticaret yolunu seçmiş. Ürünleri kullanmadan hiç kimseye ne ürün tavsiyesi ne de sistem tavsiyesinde bulundum çünkü sizler gibi düşünüyordum. Ortada paraya karşılık bir şey yoksa evet bu bir saadet zinciri olarak isimlendirilebilir. Şahsen kendimin dolandırıldığını düşünmüyorum yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü ki siz değerli meslektaşlarımı bir bilinmeniz içine sokmaya çalışayım. En başta dediğim gibi bilinmez, deneyimlediğimiz ürünler karşımızda olduğu için bu şekilde düşünmemiz normal. Bir hocamız Ek İş başlığıyla bir konu açmıştı ben de bu konuda bir paylaşımda bulunmak istedim. Belki arkadaşlarımızdan ilgilenen olabilir.

Bu tarz önyargılar çok normal hocam çünkü karşınızda hiç bilmediğiniz ürünlerle, belki ihtiyacınızın da olmadığını düşündüğünüz ürünlerle dolu bir ticaret sistemi kurmuşlar. Eğer bu şirket stanley firması olsaydı ve size 15-20 bin liralık bir paket yaptık bu ticaret yöntemiyle ülkenizde ticaret yapmak istiyoruz deselerdi, fazla düşünecek ve eleştirecek bir şeyimiz olmazdı gibi. Her şirketin farklı bir ticaret ve reklam stratejisi mevcut. Bu ve benzeri ticaret modellerinden ülkemizde oldukça fazla var ve bazıları başarılı olmuş bazıları ilerleyemeden, kendini duyuramadan yok olmuş. Başarılı olanlar içinde yer alanlar iyi bir gelire muhakkak ulaşmıştır. Örneğin tupperware böyle bir satış yöntemiyle ülkemize girip sonra farklı satış yöntemlerini de ekleyerek halen satışta olan ürünleri olan bir şirket. Yine avon ve farmasi benzer ticaret yöntemlerini kullanarak belirli başarılar elde etmişler. Başarılar elde etmişler derken herkes tarafından biliniyor olmasını kastediyorum yoksa ayrıntılı kazançları hakkında fikrim yok. Bahsettiğim şirket takviye ürün kategorisinde ürünleri olan bir şirket ki birçok insan takviye ürünlere başlı başına karşıyken birçoğu da kullanıyor. Bu işte yer aldıktan sonra dikkatimi çekti ki zaten evimizde kullandığımız çok sayıda takviye ürünü varmış(Resverol, Umca, Easy Fish Oil, Ocean Daily one gibi). Bazı şirketler klasik ticaretle eczaneler aracılığı ile ticareti benimsemiş bazıları bu bahsedilen ticaret yolunu seçmiş. Ürünleri kullanmadan hiç kimseye ne ürün tavsiyesi ne de sistem tavsiyesinde bulundum çünkü sizler gibi düşünüyordum. Ortada paraya karşılık bir şey yoksa evet bu bir saadet zinciri olarak isimlendirilebilir. Şahsen kendimin dolandırıldığını düşünmüyorum yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü ki siz değerli meslektaşlarımı bir bilinmeniz içine sokmaya çalışayım. En başta dediğim gibi bilinmez, deneyimlediğimiz ürünler karşımızda olduğu için bu şekilde düşünmemiz normal. Bir hocamız Ek İş başlığıyla bir konu açmıştı ben de bu konuda bir paylaşımda bulunmak istedim. Belki arkadaşlarımızdan ilgilenen olabilir.
Forumda sadece bu başlıkta mesaj yazmışsınız. Hangi okulda görevlisiniz sayın hocam?

gemisini yürüten kaptan

zarar etmeyinde
Kasa her zaman kazanır orası kesin hocam. Ama bu sistemde zarar edecek bir şey yok. Karşılıksız bir para verme ya da sermaye girişi gibi bir çalışma sistemi yok. Benim girişimcilikle işim olmaz ama şu ürüne ihtiyacım var diyene perakende satış var. Bu satış girişimciler aracılığıyla da olabilir, kişi genel siteden de alabilir. Girişimci olmak isteyene de 1400 liradan 20.000 liraya kadar içeriklerin farklı olduğu paketler mevcut. Kişi, benim bu ürünlere ihtiyacım var ve bu ürünleri başkalarına da tavsiye ederim ya da başkalarına da girişimci olmasını tavsiye ederim derse girişimci olabilir ve bundan gelir elde edebilir. Hangi paketi alırsa alsın girişimci olan kişi, bir kayıp yok bana göre daha önceki mesajlarda açıklamaya çalışmıştım. Kısaca tercih meselesi bu ürünleri kullanmak ya da kullanmamak, girişimci olmak ya da olmamak.

Yakın sayılırız okulunuzu özelden gönderin de okulda yüz yüze görüşelim. En azından gerçek meslektaş olup olmadığımızı arkadaşlara teyit etmiş olurum. (Benim sisteme girme niyetim de dolandırılacak fazla param da yok bu arada!)
Size en başta özelden mesaj atmaya çalıştım fakat özelden mesaj seçeneği çıkmıyor sizin hesapta

Saadet zinciri mi girirşim :D Allahım her yerde karşıma bişey çıkıyor yeter yawwwwww, site yöneticileri konuya davet
Hocam kafanıza yatmayan konu her neyse ayrıntılı olarak yazarsanız burada fikir alış verişi yapabiliriz. Kalıplaşmış ifadelerle site yöneticilerini davet etmenize gerek kalmadan beni de zincirden koparabilirsiniz ve başkaları da zarar görmeden içerikleri bir an önce kaldırmış oluruz.

Geri