Ek İş Fırsatları Bu Başlıkta!

Kodla Büyü

Accipiter

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ek iş fırsatları:

1.

Arkadaşlar ülkenin durumu malum. Çevremde pek çok öğretmen arkadaşta ek iş yapma isteği görüyorum. Bu başlığın ek iş yapmak isteyenler için fikir verici bir kaynak olmasını istedim.

Bazı noktaları iyi okumanızı tavsiye ederim çünkü deneyimlenmeyen, sadece akıldan geçen şeyler değil deneyimlenen ve sonuç alınan fikirleri paylaşacağım.
Paylaşan arkadaşların da buna dikkat etmesi çok yararlı olacaktır.

Aktif biri misiniz? Zamanımızın çoğu okulda geçtiğine göre öncelikle okula yönelik bazı çalışmalar planlanabilir. Sadece kendi okulunuzda değil çevre okullara ulaşma imkanınız varsa veya çok başka okullarda bağlantılarınız varsa getirisi çok yüksek bir işten bahsedeceğim.

Rozet, Madalya, Plaket işi...

Okullardaki turnuvalarda madalya alan öğrenciler için,
Okuldaki öğretmenler için,
Her türlü plaket ihtiyacı için,

uygun fiyatlarla bir bağlantı bulabilirseniz getirisi yüksek bir işi sermayesiz buldunuz demektir.

Örneğin;

bir rozetin maliyeti 15TL civarında iken satış fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz:
r1.jpg
r2.jpg

Ben bunları nereden temin edebilirim ki diyorsanız bana yazanlara en uyguna alabilecekleri yeri söyleyebilirim.

Eğer konu ilginizi çekerse başka fikirleri ve imkanları da yazacağım...

Son düzenleme:
1. ingilzce öğren.
2. yurt dışına yurt içinden yapabileceğin iş bul.

* yurt dışı hat al = güven her şeydir.

Örnek iş :

Ben size paradan para kazanmanızı tavsiye ederim. Bu ekonomik şartlarda kimse bir şey satın almaz. Fonlara yatırım yapmayı öğrenerek çok yüksek miktarda para kazanabilirsiniz. Bizim anaokulu öğretmeni 17.5 liraya çocukların isimlerini yazdırarak madalya oluşturdu. Rekabetin çok olduğu yerde kazanç çok olmaz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Ek iş fırsatları:

Arkadaşlar ülkenin durumu malum. Çevremde pek çok öğretmen arkadaşta ek iş yapma isteği görüyorum. Bu başlığın ek iş yapmak isteyenler için fikir verici bir kaynak olmasını istedim.

Bazı noktaları iyi okumanızı tavsiye ederim çünkü deneyimlenmeyen, sadece akıldan geçen şeyler değil deneyimlenen ve sonuç alınan fikirleri paylaşacağım.

1. Aktif biri misiniz? Zamanımızın çoğu okulda geçtiğine göre öncelikle okula yönelik bazı çalışmalar planlanabilir. Sadece kendi okulunuzda değil çevre okullara ulaşma imkanınız varsa veya çok başka okullarda bağlantılarınız varsa getirisi çok yüksek bir işten bahsedeceğim.

uygun fiyatlarla bir bağlantı bulabilirseniz getirisi yüksek bir işi sermayesiz buldunuz demektir.

Örneğin;

bir rozetin maliyeti 15TL civarında iken satış fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz:
Ekli dosyayı görüntüle 75575Ekli dosyayı görüntüle 75576

Ben bunları nereden temin edebilirim ki diyorsanız bana yazanlara en uyguna alabilecekleri yeri söyleyebilirim.

Hocam kargo parasını ihmal ediyorsun Kargoyu kattın mı pek kar yok.

hocam birkaç açıdan yanılıyorsunuz. kargoyu tabii ki düşündüm. Rozet yaptıran kişiler en az 50-60, bazen de 1000 adet ürettiriyorlar.

İkinci olarak diyelim ki on rozet sattınız. kargo anlaşmasıyla ilgili detayları ileride yazacağım. en fazla 60 liraya Türkiye'nin her yerine kargo gönderebilirsiniz.

10 adet rozet maliyeti size 150 lira olacak. 60 da kargo 210 lira. 70 liraya tanesini satsanız 700 lira kazanacaksınız 10 rozetten. Maliyet ve kargoyu çıkarınca yaklaşık 500 lira kar elde edersiniz. Bu 100 rozet olursa tabii ki 5.000TL gibi bir kazanç demek bu.

Ek iş fırsatları:

1.

Aktif biri misiniz? Zamanımızın çoğu okulda geçtiğine göre öncelikle okula yönelik bazı çalışmalar planlanabilir. Sadece kendi okulunuzda değil çevre okullara ulaşma imkanınız varsa veya çok başka okullarda bağlantılarınız varsa getirisi çok yüksek bir işten bahsedeceğim.

Örneğin;

Ekli dosyayı görüntüle 75575Ekli dosyayı görüntüle 75576

Hocam toptan rozet isi mi yapıyorsunuz?

incik boncuk işinde müthiş kâr var hocam, az biraz işin içindeyim bir yakınımdan dolayı.
Şahit olduğum bir olay geçen sene, dükkan sahibi kendisi söyledi, öğrenciler bizden 14TL'ye aldığı bilekliği 75-100 TL'ye satıyor diye. Bu 14TL toptan fiyatı tabi. İncik boncukta toptan alırsanız ciddi indirim yapıyor toptancılar, hatta eminönünde bazı yerler sadece toptan satıyor. Yani malı ucuza alırsanız ve çevre yaparsanız kâr edersiniz. Çevre yapmadan yani satacak kitleniz olmadan bu işe girilmez ama.

Bu tür işlerde kâr marjı yüksek. Ne kadar çok ürün satabilirsiniz. İş orada düğümleniyor. Bana göre değil. Fon ile çok yüksek rakamlar kazanabilirsiniz.

Borsa öğrensek en güzeli aslında
Kimseye satma derdin yok
Beğen de beğendiğini al

hayırlı geceler arkadaşlar. Türkiye'ye yeni gelen, dünyada 28 yıldır var olan bir şirketin bayiliğini aldım. Çok büyük bir proje. Düşünen olursa özelden yazabilir, detaylı bilgiyi online zoom üzerinden veya yüz yüze sunum şeklinde verebilirim. Herkese bereketli kazançlar dilerim.

İş kuranların yüzde 85'i ilk yıl batar kalan yüzde 5 te 2. yıl batar bu dediğim araştırılmış bilgi. Bu zamanda iş kurarsanız çok büyük ihtimalle batacaksınız. Batma ihtimali daha düşük olan ve sizin yerinize paranızı işleten profesyonel fon yöneticilerine güvenirseniz kaybetme ihtimaliniz çok düşük. Bir iş kurun işlerin nasıl yürüdüğünü görün. Sonra benim dediğime geleceksiniz. Çok kolayı varken zoru niye dener insan anlamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: omd
İş kuranların yüzde 85'i ilk yıl batar kalan yüzde 5 te 2. yıl batar bu dediğim araştırılmış bilgi. Bu zamanda iş kurarsanız çok büyük ihtimalle batacaksınız. Batma ihtimali daha düşük olan ve sizin yerinize paranızı işleten profesyonel fon yöneticilerine güvenirseniz kaybetme ihtimaliniz çok düşük. Bir iş kurun işlerin nasıl yürüdüğünü görün. Sonra benim dediğime geleceksiniz. Çok kolayı varken zoru niye dener insan anlamıyorum.
Benim bildiğim fon Alınteri Helal kazanç fonu. Gerisinden anlamam...

Helal kazanç yetmediği için insanlar ek işe bakıyor...
O araya bir şerh koyayım istedim. Helal kazanç derken sadece emek vererek kazandığımız para kastediliyor ise bu yanlıştır. Paranın ticaretini yapmak haram değildir. Bizzat peygamberin kendisi de ticaret yapmış. Paralı işlerden korkmanın-çekinmenin sonu yaşlılıkta açlık sınırının altında bir emekli maaşını kabul etmektir. Yarınınızı düşünün yatırım yapın.

Benim bildiğim fon Alınteri Helal kazanç fonu. Gerisinden anlamam...
Merak ettiğim için alim birine sordum, "düşme veya çıkma ihtimali var mı?" dedi "var" dedim. "O zaman helal" dedi. "Faiz gibi garanti olsaydı haram olurdu" dedi. Tabii katılım endeksine uygun olması, fon parasının faizde işletilmemesi de gerekiyor. Ticarettir yani bu. Üstelik emek ve alınteri içeriyor. Hangi fonu hangi hisseyi alayım, neye yatırım yapayım diye insanlar okuyor araştırıyor emek veriyor. Tarlaya ne eksem diye düşünmekten de, ne alıp satsam diye düşünmekten de emek ve risk açısından hiç farkı yok. Bedava para dağıtmıyorlar fonlarda veya borsada. Üstelik memur olduğumuz için bakkal bile açamıyoruz. Sermaye piyasaları haricinde ne yapsak yasak. En basiti elimizden yazılım geliştirmek gelir, onu da geliştirip satayım desek bile faturasıydı şuydu buydu derken bir ton tantana çıkıyor. Ya kaçak göçek iş yapmak ya da eş dost üstüne işletme açmak zorunda kalınıyor.

İşin şu boyutu da var ki, devlet de çatır çutur faizli para veriyor, faiz işletiyor. Bizim öğretmenlikten kazandığımız para alınteri olduğundan helal olabilir ama faiz, sistemin ve devletin her köşesine sirayet etmiş. Yani söz konusu faiz ise, katılım endeksine uygun fonlar ve hisseler bizim maaşlardan vallahi çok daha temizdir.

Son düzenleme:
Ticaret zaman ayırmak isteyen birsey. Tamamen oraya yönelmezsen hem ogretmenlik hem ticaret yürümez. Bosa kafayi yormayin biz memur zihniyetine alismisiz. Zaten iki is yorar ve asıl meslegimiz olan öğretmenligi hakkiyla yapamayiz. Ben kendi adima diyorum ama sizler ben yaparim diyorsaniz saygi duyarim. Onun yerine birikmiş para varsa arsa alip beklemek mantikli. Yoksa da ufak ufak fonlara ve borsaya yatirim yapmak mantikli geliyor

Yakında borsada batan intihar edip hayatına son verenleri duymaya başlarız.
İntihar edip başınıza bir şey gelmezsin diye fonlar diyoruz. İşi bilenler paranızı yönetsin. Sen işi öğrenene kadar 5 yıl geçer. Ettiğin zararlar sana tecrübe olarak döner.

Yakında borsada batan intihar edip hayatına son verenleri duymaya başlarız.
Borsada kardeşler ticaret aş gibi uyduruk kaydırık spekülatif bam bam zıplayan kağıtlara evi arabayı hanımın altınlarını satıp girenler sıkıntı yaşar kesinlikle. Ancak ülkenin yıllardır en büyük şirketlerinden oluşan bir sepet oluşturup en önemlisi de yakın vadede ihtiyacınız olmayan parayla yatırım yaparsanız düşse de nasılsa çıkacağından sorun yaşamazsınız. Borsa sabırsızların parasının sabırlılara aktığı bir ortamdır.

Ayrıca portföyün aylık getirisi maaşla yarışır hale gelene kadar tekleme hisse seçmek yerine fonları tercih etmek acemilik dönemi için büyük bir koruma kalkanı oluşturur. Maaş seviyesinde hareketler gördüğünüz zaman da istekliyseniz zaten borsa konusunda temel konularda belirli bir düzeye gelmiş olursunuz. O saatten sonra ister kendiniz tekleme portföy denersiniz, isterseniz de fonlarla devam edersiniz. Çok da birşey farketmez açıkcası.

Geri