Ek İş Fırsatları Bu Başlıkta!

Kodla Büyü
aslında bu başlığın amacı nasıl kolay para kazanılırı değil de ek iş fırsatlarını arkadaşlarla paylaşmak.

rahmetli babamın dediği gibi bedava peynir sadece fare kapanında olur...

ben emek verip, üretip kazançtan yanayım. bununla ilgili detaylı bir ikinci paylaşım yapmayı da düşünüyorum..

hocam eğer emeksiz kazançtan kastınız borsa ise borsa emeksiz kazanç değildir.
bir hissenin bilançosunu incelemek
araştırmak
bulmak
günlük takip etmek
ve daha bir sürü şey
gerçekten çok zordur.

hocam eğer emeksiz kazançtan kastınız borsa ise borsa emeksiz kazanç değildir.
bir hissenin bilançosunu incelemek
araştırmak
bulmak
günlük takip etmek
ve daha bir sürü şey
gerçekten çok zordur.
doğrudur hocam. ben zaten bencesini söyledim. her işin bir zorluğu vardır elbet.

Ülkenin ekonomik durumu iyi olsaydı 10 sene bile fazla öğretmenlikte direk başka bir işe girilirdi.Netflix dizisine benziyor türkiye.platforma benziyor.Biz heralde aşagıdan 3 kat asansör yukarıdayız.zemini düşünün artık.Avrupa -abd ekonomik kriz geciriyor adamlar ipad,mac ps5 falan alamadıklarına üzülüyor bizdekiler ise torunları biraz et yesin diye aç kalıyor.Sadece beslenme olarak düşünmeyin.Platformu mevkide yükselme,deger verilme,onurlu bir yaşam gibi şeyleri de düşünün en altan 3 sıradasın.Öğrenci seni sokak kedisinden bile değersiz görebilir.Bilgili adam çöp topluyor,cahil adam bmw sürüyor.

Ülkenin ekonomik durumu iyi olsaydı 10 sene bile fazla öğretmenlikte direk başka bir işe girilirdi.Netflix dizisine benziyor türkiye.platforma benziyor.Biz heralde aşagıdan 3 kat asansör yukarıdayız.zemini düşünün artık.Avrupa -abd ekonomik kriz geciriyor adamlar ipad,mac ps5 falan alamadıklarına üzülüyor bizdekiler ise torunları biraz et yesin diye aç kalıyor.Sadece beslenme olarak düşünmeyin.Platformu mevkide yükselme,deger verilme,onurlu bir yaşam gibi şeyleri de düşünün en altan 3 sıradasın.Öğrenci seni sokak kedisinden bile değersiz görebilir.Bilgili adam çöp topluyor,cahil adam bmw sürüyor.
Platform diye bir film vardı sanırım. İsminde yanılıyor olabilirim. Mesajınızı okuyunca aklıma geldi.

haklısınız hocam

Bu gidişle başöğretmenliğe formül bulamayacaklar.Kesin biraz süre ve online sınav gelecek.Mesele hep para.

• Beğen
Tepkiler: omd
Hocam Cuma günü hem seçim görevi hem de izin tebliğ edildi.Edevletten seçim görevi düştü.

• Beğen
Acaba ek iş yapıp voleyi vuran oldu mu mesela öğretmenlikten fazla kazanmayı beceren birileri var mı tecrübesinden faydalanmak isteriz. Malum memur adam riske girmeyen olduğuyla yetinen garantici kesimdir. Tecrübe sahibi cesur arkadaşlar var mı?

Kendi memleketinizde de görev yapıyorsanız. Küçük çaplı tarım hayvancılık faaliyetleri yapabilirsiniz.

• Beğen
Ek iş yapan arkadaşlara sormak isterim; mesai ile ek işi beraber nasıl yürütmektedirler?

• Beğen
Acaba ek iş yapıp voleyi vuran oldu mu mesela öğretmenlikten fazla kazanmayı beceren birileri var mı tecrübesinden faydalanmak isteriz. Malum memur adam riske girmeyen olduğuyla yetinen garantici kesimdir. Tecrübe sahibi cesur arkadaşlar var mı?
Ek iş yapanları gördüm ama voleyi vuran bana denk gelmedi. Sadece birkaç duyduğum oldu. Onun dışında borsada çok ciddi kazançlar elde etmiş öğretmen arkadaşların hesaplarını bizzat gördüğüm oldu. Bir de emlak işi üzerinden ciddi kazançları olan öğretmen arkadaşlar da gördüm. Çift maaşlı olup zamanında birikimleri ile kiracılı yatırımlık konutlar alarak kendine ek bir maaş gibi getiri sağlayan arkadaşlar da biliyorum.

yöresel ürün getirtip eşe dosta satma olabilir. Elektronik alanında iyiyseniz telefon vs tamir olabilir. Ya da bit pazarından alıp yapıp satma olabilir. Nefis yemek tarifleri sitesi sahibi de bir bilgisayar öğretmeniydi sanırım sonra mesleği bırakmıştı diye hatırlıyorum. Turizm sektörünün olduğu yerlerde villaları sezonluk kiralayıp günlük-haftalık kiraya veriliyor ama bu yasal değil sanırım.

Platform filmini o zaman indirip izlemiştim iğrenip sildim. Geçen zaman içinde yaşadıklarımıza ne kadar benzediğini anladım. Şimdi izleyesim var.

Hayatını sadece borsadan kazanan bu işi gayet ciddi yapan hatta borsa konusunda eğitim bile veren bir arkadaşım bana şunu söylemişti.
Hocam küçük yatırımcı borsaya girmeli çünkü ateşe odun lazım!!!

Bu düşüncede olan arkadaş kendisi hemen büyük yatırımcı mı oluvermiş
patronu düzgün, karlılığı devam eden, düşük sermayeli, lotu az, hantallaşmamış, hisselere girip sabırla beklemek gerek. bu kriterleri yerine getirenler ister büyük yatırımcı olsun ister küçük yatırımcı bence sonunda kazanıyor.

Hayatını sadece borsadan kazanan bu işi gayet ciddi yapan hatta borsa konusunda eğitim bile veren bir arkadaşım bana şunu söylemişti.
Küçük yatırımcıyım ama şükür ki o tür düşünenlere para kazandırmadım. Öyle diyorlar ki çok parayı hemen kazanmak isteyip az bi zararı görünce kaçanlara yol gösteriyorlar.

Her yatırım aracı, çok paranız yoksa ve yatırım aracına yön vermiyorsanız kısa vadede kaybettirir. Kısa vadede para kazanmaya değil sabırla uzun vadede kazanmaya bakacaksınız. Bu sadece borsa için geçerli değil. Altın yükseliyor diye alanlar 2240 larda aldıysa zarar ettim daha düşer deyip satarsa şu aşamada işte odun oluyor. Beklerse o zaman kazanır.

Tüm paranı yatırım aracına yatırmak kısa vadede kötü sona hazır olmak demektir. O sebeple ihtiyacın olan parayı ayırıp kalanını yatırıma yönlendirip uzun beklemek kazandırır.

Küçük yatırımcıyım derken gerçekten küçük. 2 aydır daha 10.000 tl yatırdım.

10.000 tl ile mi ahkam kesiyorsun dersen. Daha öncekileri ev alırken sattım. Sonra biriktirdim araba alırken sattım. Sonra eski model de olsa araba alırken yine sattım. Bir buçuk yıl biriktirip geçen 15 tatilde de 2. Olarak aldığım arabamı değiştiriken sattım.

Çok büyük meblağlar değildi ama elimden tuttu.

Allah herkese bereketli bol kazançlar versin.

Bu dediklerim yatırım tavsiye değildir.

Son düzenleme:
Küçük yatırımcıyım ama şükür ki o tür düşünenlere para kazandırmadım. Öyle diyorlar ki çok parayı hemen kazanmak isteyip az bi zararı görünce kaçanlara yol gösteriyorlar.

Her yatırım aracı, çok paranız yoksa ve yatırım aracına yön vermiyorsanız kybettirir. Kısa vadede para kazanmaya değil sabırla uzun vadede kazanmaya bakacaksınız. Bu sadece borsa için geçerli değil. Altın yükseliyor diye alanlar 2240 larda aldıysa zarar ettim daha düşer deyip satarsa şu aşamada işte odun oluyor. Beklerse o zaman kazanır.

Tüm paranı yatırım aracına yatırmak kısa vadede kötü sona hazır olmak demektir. O sebeple ihtiyacın olan parayı ayırıp kalanını yatırıma yönlendirip uzun beklemek kazandırır.

Son düzenleme:

Her yatırım aracı, çok paranız yoksa ve yatırım aracına yön vermiyorsanız kısa vadede kaybettirir. Kısa vadede para kazanmaya değil sabırla uzun vadede kazanmaya bakacaksınız. Bu sadece borsa için geçerli değil. Altın yükseliyor diye alanlar 2240 larda aldıysa zarar ettim daha düşer deyip satarsa şu aşamada işte odun oluyor. Beklerse o zaman kazanır.

Küçük yatırımcıyım derken gerçekten küçük. 2 aydır daha 10.000 tl yatırdım.

10.000 tl ile mi ahkam kesiyorsun dersen. Daha öncekileri ev alırken sattım. Sonra biriktirdim araba alırken sattım. Sonra eski model de olsa araba alırken yine sattım. Bir buçuk yıl biriktirip geçen 15 tatilde de 2. Olarak aldığım arabamı değiştiriken sattım.

Çok büyük meblağlar değildi ama elimden tuttu.

Allah herkese bereketli bol kazançlar versin.

damlaya damlaya göl oluyor hocam gerçekten. bende borsadan güzel kazançlar elde ettim. dediğiniz gibi ihtiyacım olduğunda da çektim. özellikle milletin öldüm bittim yandım dediği dönemlerde borsaya yatırım yapmak gerekiyor. Ama takibi dahada düşer mi ne zaman çıkar vs diye insanın eli alım tuşuna kolay kolay gitmez.

damlaya damlaya göl oluyor hocam gerçekten. bende borsadan güzel kazançlar elde ettim. dediğiniz gibi ihtiyacım olduğunda da çektim. özellikle milletin öldüm bittim yandım dediği dönemlerde borsaya yatırım yapmak gerekiyor. Ama takibi dahada düşer mi ne zaman çıkar vs diye insanın eli alım tuşuna kolay kolay gitmez.
Evet güvendiğim ve aldığım 4-5 hisse var. Onları uzun vade için biriktiriyorum. Altın da alıyorum. Hatta geçen sene hisse peş peşe - gitti. 900 tl kar varken -2000 zarara gitti. Arkadaş battı hisse dedi. Bende paran varsa al demedi deme dedim. 140'tan 120'ye kadar geriledi. Param olsa alacağım ama yok maaşı bekliyorum dedim. O sıra güvenemedi ama yine de 10 tane aldı. Tekrar yükseliş trendine girdi maaş yatınca bende o sıra ekledim. 1 yıl sonunda 15 tatilinde 400 tlden sattım. Keşki dediğinde daha çok alaydım dedi. Şu an 380'lerde 390'dan aldım zarardayım ama ekleme yapacağım bugün.

Al satla biz kazanamayız paralarımız yüklü miktarda olmadığı için.

Geri