E-KONFERANS BİLGİ PAYLAŞIMI

Kodla Büyü
mfacil' Alıntı:
arkadaslar anfı(ses sıstemı) nedenıyle seslerınız gerı yansıdı soru sorarken ya anfıyı tamamen kısıcaklardı yada kulaklıkla cevabı dınleyeceklerdı cok gurultu oldu

hocam kulaklıkla cevabı dinleselerdi bu sefer salondakiler duymazdı. Yani 2 salon çok güzel bağlantı yaptı. Ama maşallah sorular trabzondan çoğunluktaydı sonra hatay ve kayseri :) Banada espri yaptılar bak biz sormadık senin için diye :)

aynen bende mudurum bız dınlıyelım soru bızı bozar dedım bende Hatay dayım :) salonda kımse yoktu zaten o nednele kulaklıkla sorulabılırdı yada ses dusurulebılırdı pc ler ses sıstemının altında yanı her zaman sorun cıkıcak ben ıkıye ayıran aparattan alıcam bırını kulaklıga bırını anfı ye baglıcam anfıyı cıkar tak yapıcam ama zaten korktu mudur soru modu sormaz heralde :puhaha:

mfacil' Alıntı:
aynen bende mudurum bız dınlıyelım soru bızı bozar dedım bende Hatay dayım :) salonda kımse yoktu zaten o nednele kulaklıkla sorulabılırdı yada ses dusurulebılırdı pc ler ses sıstemının altında yanı her zaman sorun cıkıcak ben ıkıye ayıran aparattan alıcam bırını kulaklıga bırını anfı ye baglıcam anfıyı cıkar tak yapıcam ama zaten korktu mudur soru modu sormaz heralde :puhaha:

hocam benim sistem öyleydi girişin biri anfiye diğeri kulaklıklı mikrofona. Kulaklıklı mikrofonuda kendi cebimden aldım. Bu şekilde soru sorsaydım bende de aynı problem olurmuydu ya da şöylemi yapılmalı soru sorarken anfiyi kısmalı cevap alırken kamerayı kapatıp cevap mı almalı. olur ya yarın birgün biri çıkar soru sormak istiyorum der. Yani buna kalıcı bi çözüm bulmak lazım. 2-3 ilin sesi netti onlar nasıl yaptılar acaba???

mrsduzcelee' Alıntı:
bağlanamayan arkadaşlar için Volkan bey biraz ağır konuştu. sinirliydi de.. Neden bağlanamadılarki.

bağlanamayanlardan nedenlerini öğrensek acaba sorunlar nelerdi?

bizim müdür soru sormak istemedi o nedenle de söz alamadık :D ama müdürlerden mutlaka sormak isteyen olacaktır :D

Yedek salon olduğu için bizimkisi bağlanmadık. Zaten bağlanılacak ne bir donanım nede başka birşey sanki vardı. Beni atamışlar modaratör ben söylerim kim ne takar benim söylediğimi. modaratörlerin bu olayda hiç kusuru yok. kusur yönetimlerde ve daire başkanlığında. modaratör e yetki verdin mi ki adamdan hazır bekliyorsun.

projeler-ve-etkinlikler-f123/e-konferans-muammasi-t88447.html

başlığında ikinci mesajda yazdım.

7. Anfili Ses sistemi
Konferans salonlarında bulunan arızalı ses sistemlerinin onarılması veya ses sistemi temini gerekmektedir. Ayrıca bilgisayarlardan tek ses çıkışını 2 ye bölecek bir Connector gerekmektedir(Pc deki sesin Kulaklık ve anfiye aynı anda gidebilmesi için). Konferans salonunda bulunan ses sistemi iletişim sağlanan bilgisayar yönüne mümkün olduğunca az ses verecek şekilde ayarlanmalıdır(Mikrofon ile dönüşüm sonrası ses yankısı olmaması açısından). Ayrıca anfiye bağlantısı yapılmış klasik mikrofonda bulunmalıdır veya çalışır halde olmalıdır.

Ne seminere katıldım nede başka bir şeye damdan düşer gibi modaratör yaptılar buna rağmen mantık var diye gerekli olan şeyleri yazdım.

İlçedeki bir e-konferasn salonunu bugun 1 saatte adam haline getimişler.

fırçayı yeyince bakandan ilçe milli eğitim müdürü 1 saatte herşeyi full hazırlattı.

benim salonumda ne katılımcı olarak nede bir tesisat var.

listede ismi var icraatta ismi yok.

banada yarın için bir yere git bağlan diyorlar.

bağlı görün kimse olmasın önemli değil diyorlar.

ne saçma iştir bu.

bir akıllı adam yokmu bi işleri adam gibi organize edecek

organize edecek adamlara verecek.

hayır zoruma giden nedir biliyomusunuz hem intrnet alt yapısı iyi olmaz dersin seni kaale almazlar bir hata olduğunda moderatör suçlu. Kardeşim yaz yazını salonların bulunduğu kurumlara bakalım dediklerinizi yapıyolar mı yapmıyolar mı.

dobra1979' Alıntı:
hayır zoruma giden nedir biliyomusunuz hem intrnet alt yapısı iyi olmaz dersin seni kaale almazlar bir hata olduğunda moderatör suçlu. Kardeşim yaz yazını salonların bulunduğu kurumlara bakalım dediklerinizi yapıyolar mı yapmıyolar mı.

En iyi bilinen şey bağırıp çağırıp fırça çekmek. Yönetimdekiler de en bildikleri şey bir gariban bulup soruşturma açıp tüm suçu ona yüklemek.

yok ya dicem yarın bugün kimse soru sormadı internetimiz yavaş soru sormayın diye. Ne ki bu işin gerilimini de biz yaşıyoruz. Okulda kendi okulum değil zaten bide bu sinir bozucu.

volkan kızdı çünkü bakanda onları fırçaladı sanırım laptopun şarjı yoktu şarj aletide kopunca kızdı volkan beyde sinirini bağlanamayanlar dan çıkardı bbirde sistemden kosakrta sistem bizi geri aldı 10 dakikada bir interneti kopan arkadaş herseferinde girdi sisteme

unforgiven55' Alıntı:
volkan kızdı çünkü bakanda onları fırçaladı sanırım laptopun şarjı yoktu şarj aletide kopunca kızdı volkan beyde sinirini bağlanamayanlar dan çıkardı bbirde sistemden kosakrta sistem bizi geri aldı 10 dakikada bir interneti kopan arkadaş herseferinde girdi sisteme

doğrusunuz, herkes gücü yettiğine fırça çekti işte hocam.

elektrik gitmişmiş. eee gittiyse neden hiçbirimiz sistemden düşmedik de sadece görüntü ve ses gitti. ya da neden ilk etapta ses hiç gelmedi.

nerde bunlara cevap? tabiki de yok...

sisteme 8:45te giriş son dediler. öyle olacak. girmezseniz bir daha giremezsiniz şöyle olur böyle olur. off hepsi palavra işte. sistem oturmamış daha.

Ama suçlu kim? ....MODERATÖR

arkadaşlar şimdi okula tel zinciri geldi
13:00teki toplantı için dün okul müdür yardımcıları çağrılmıştı bugün onların gelmeyecekleri söylendi. sizin il ilçelerde böyle bir durum var mı yada nasıl bir durum sözkonusu. lütfen bilgi verir misiniz

Bugün uyarı
ğitimler esnasında dikkat edilecek hususlar;

- Sisteme girişler 09:00 -09:45 arasında yapılacaktır. Bu saatten sonra girişler kabul edilmeyecektir. Bu sebeple aksaklığa sebeb olacak önlemlerin alınması,
- Söz hakkı isteyen katılımcı mutlaka kulaklı microfon kullanmak zorundadır,
- Söz hakkı verilen katılımcı ivedi olarak önce sesini ve sonra görüntüsünü paylaşmalır. (paylaşımı başlat butonuna basmadan görüntü paylaşımının gerçekleşmediği unutulmamalıdır)
- Ses ve görüntü problemi yaşanıyorsa zaman kaybetmeden notlar kısmından sorularını sormalıdır.
- Söz alan katılımcı sorusunu sorarken salondaki sesi kapatmak zorundadır.
- Kesinlikle ekranımı paylaş butonuna basılmamalıdır.

Bundan sonraki eğitimlerde sözü edilen konularda sıkıntı yaşanması halinde moderatör sorumlu olacaktır.

bugünki program işleyişi nedir tam olarak. bilgilendirme programına göre 10 da başlayacak ama ekranda görünen metne göre saat 1 de MEB Bakanı konuşacak, sonra program normal akışında ilerleyecek dior.
bi bilgisi olan var mı, bugün kimlere konferans var ve saat kaçta ???

Şube müdürlerinin programı var sabah öğleden sonra bakan konuşacak daha tekrar şube müdürleri programı devam edecek

Teşekkür ederim arkadaşlar diğer bilgisaarda flash player yüklemesiyle ilgili bir hata veriyor. ben de evden laptopu getirdim. ekranı görünce kalbime inecekti.. :(

sahininces' Alıntı:
Teşekkür ederim arkadaşlar diğer bilgisaarda flash player yüklemesiyle ilgili bir hata veriyor. ben de evden laptopu getirdim. ekranı görünce kalbime inecekti.. :(

kırmızı ekran geldimi hocam

egitimci34' Alıntı:
(ekran boş ) öğlen bağlantıdan çıksak tekrar girebilecekmiyiz acaba ya ?
şuan ilçe milli eğitimde şube müdürleri e-konferansı dinliyorlar..öğleden sonra saat 1 de müdürlere yönelik bakan konuşacak..öğlen arası çıkıp saat 1 de tekrar giriş yapabilecekmiyiz????

empatichuman' Alıntı:
şuan ilçe milli eğitimde şube müdürleri e-konferansı dinliyorlar..öğleden sonra saat 1 de müdürlere yönelik bakan konuşacak..öğlen arası çıkıp saat 1 de tekrar giriş yapabilecekmiyiz????

hocam kesinlikle çıkış yapılmayacak denildi.

sabahki programda ilde görevli değildik giriş yapmadık bu yüzden ancak 13:00 deki programda salonu kullanıcaz. Girişi kaçta yapacağız.

adnan54' Alıntı:
risen' Alıntı:
Arkadaşlar http://konferans.meb.gov.tr/ sitsindeki kullanıcı adı ve şifre ile ilgili bizi bilgilendirmediler.Nasıl giriyosunuz siteme?

sisteme giriş görevli moderatörler tarafından yapılacaktır. ilçenizde bulunan moderatör ile temasa geçiniz.
Teşekkürler.Peki bu bağlantının olması için adobe connect'in yüklü olması gerekiyor sanırım.?

sabahki programda ilde görevli değildik giriş yapmadık bu yüzden ancak 13:00 deki programda salonu kullanıcaz. Girişi kaçta yapacağız.

Geri