E-KONFERANS BİLGİ PAYLAŞIMI

Kodla Büyü
3 ssat bekledik de ne oldu.el kaldır el indir mrb 28 mayısta görüşürüz falan filan oldu..şimdi de sistem dışında kaldık

ben de bekliyorum ama daha bi connected demedi. hala bağlanıyor. neymiş bu da 3 saattir bağlanmaya çalışıyor. zaten burada akşam da yaklaştı, akşam üzeri fazla tekin değil buralar, 1 km ilçe dışına yürüyüp eve kapak atacam ne bu beeee!!!!

saat 14.00 de bi girdik salona 18.00 de ancak sıra geldi. bir an hiç sıra gelmeyecek sandım. yaptığımızda el kaldır indir. tamam odanın dışındasın. 28 inde hepimiz bir tek kişiyle salondamı olacağız gerçekten? anlamadım.

umarım konferansı verenler tüm salonları görmek istemez sonucunu düşünemiyorum :)

şener bey 1 er 2 şer giderken herşey güzeldi ses net görüntü net volkan bey 10-15 er kişi bağlandırınca kesilmeler oldu. Ayrıca konferansı veren büyüklerimiz tüm salonları görmek isterse nasıl olacak ayrıca 28-29 unda merkezde ben görevliyiim ilçe milli eğitim müdürleride merkeze gelecek mi yoksa sadece milli eğitim müdürüne mi verilecek burasını anlamadım.

Prova gününü saatini e-postayla gönderirler diye düşündük ve provaya katılmadık sorun olurmu acaba ya.

bötö' Alıntı:
Prova gününü saatini e-postayla gönderirler diye düşündük ve provaya katılmadık sorun olurmu acaba ya.

ya hocam yazı bizede gelmedi zaten başka okulda görevliyim rezillik ama ne yapalım. Bişey olacağını sanmıyorum hocam siz sisteminizi hazır edin.

Ya arkadaşlar ben bağlandım genelde sıkıntı olmadan izledim. Sıra bize yaklaştı koptuk sistemden tekrar giriş yapınca da sadece video ve notlar penceresini gördük ne videoyu izleyebildik ne ses falan duyabildik neden böyle oldu bir fikri olan var mı...

botett' Alıntı:
Ya arkadaşlar ben bağlandım genelde sıkıntı olmadan izledim. Sıra bize yaklaştı koptuk sistemden tekrar giriş yapınca da sadece video ve notlar penceresini gördük ne videoyu izleyebildik ne ses falan duyabildik neden böyle oldu bir fikri olan var mı...
dünkü sııkıntılar aynı anda 10-15 kişinin video ekranına bağlanması yüzünden oldu herhalde arkadaşlar, çünkü ilk başta gayet iyiydi.

Arkadaşlar yapılacak eğitimleri bilgisayarımıza kaydetme imkanımız var mıdır sizce?

kaydedılebılır aslında kasacagını sanmıyorum camtasıa ıle kaydeder bence

recepata' Alıntı:
6ya kadar bekleyeyim de ben onlara yapacağımı biliyom,
e-konferansları batsın
Hocam bende bu moderatörlük işini hiç sevmedim. Altı ay sonra ne yapacaksın. Arkadaşlar halinden memnun gibi ama bu iş bütün arkadaşların sırtında bir yük olacak gibi.

Arkadaşlar bende bize sıra yaklaştığında sistemden düştüm. bi daha giremedim. bunun için bugün şener beyi aradım. dün sisteme saldırı olduğunu söyledi. pazartesi düşme olayı olursa sisteme tekrar girebileceğimizi söyledi.

Yeni e-mail geldi arkadaşlar.
Pazartesi günü konferans 9:30 da başlayacaktı 9:00 'a almışlar başlangıç saatini.

9 da bakan bey konuşmaya başlayacakmış

8:45'te girişler kapatılacakmış. 8:00 - 8:45 arası giriş yapmaya başlayın diyorlar.

ayrıca durum acil olduğu için il mebbis yöneticisi de telefonla aradı. bende ilçe milli eğitim müdürünü aradım. haber verdim :D

28-31 mayıs tarihleri arasında yapılacak olan uzaktan eğitim seminerlerinde görevli arkadaşlar, sizin o tarihlerde hiçmi dersiniz yok.
Konferans esnasında öğrencilerin(Endüstri meslek lisesi öğrencileri) başına bir şey gelse kim sorumlu olacak, benim o tarihlerde (4 gün) 29 saat dersim var. Şimdi ben o derslere imza atacakmıyım, atmayacakmıyım bu konu belirsiz. Konu hakkında bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim...

bu sistem böyle olmamalı soru cevap kısmı hiç olmamalı. Yoksa 24 ssaatte bitmez toplantılar. Ayrıca sistemi kapatma diye birşey olmamalı ne bileyim o anda neler olacak koptummu gittin bir üstüne bilip bilmeden bizleri suçlayacaklar. Birde görev yaptığın okul dışında görevlendirme olmamalı BU İŞE BİRAN ÖNCE BİR ÇÖZÜM BULUNMALI.

hocam görevlisin sen izinlisin yani volkan bey bu durumlarla ilgili bir şeyler hazırlandıgını söylemişti ama yalan oldu galiba

by_lion' Alıntı:
28-31 mayıs tarihleri arasında yapılacak olan uzaktan eğitim seminerlerinde görevli arkadaşlar, sizin o tarihlerde hiçmi dersiniz yok.
Konferans esnasında öğrencilerin(Endüstri meslek lisesi öğrencileri) başına bir şey gelse kim sorumlu olacak, benim o tarihlerde (4 gün) 29 saat dersim var. Şimdi ben o derslere imza atacakmıyım, atmayacakmıyım bu konu belirsiz. Konu hakkında bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim...

gorevlı ızınlısın hocam sınıfta mebi cokertseler sana bısey olmaz :)= atolye sefın halleder korkma

Şimdi arkadaşlar ilçede 2 tane salon var benim salona yarınki konferansda ihtiyaç yok. o zaman ben sisteme girmeyecem sanırım. doğru mu anlıyorum. neden girmedin demezler haralde.

e-konferans' Alıntı:
Şimdi arkadaşlar ilçede 2 tane salon var benim salona yarınki konferansda ihtiyaç yok. o zaman ben sisteme girmeyecem sanırım. doğru mu anlıyorum. neden girmedin demezler haralde.

hocam sen ne diyosun ben merkezdeyim ve tüm ilçe müdürlerini sivasa çağırmışlar salı günüde kalabalığım ben anlamadım ki ben bu işi.

dobra1979' Alıntı:
e-konferans' Alıntı:

hocam sen ne diyosun ben merkezdeyim ve tüm ilçe müdürlerini sivasa çağırmışlar salı günüde kalabalığım ben anlamadım ki ben bu işi.

İstanbuldayım hocam ben. ilçeler büyük olduğundan bir ilçede bir kaç konferans salonu olabiliyor.

e-konferans' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
e-konferans' Alıntı:

İstanbuldayım hocam ben. ilçeler büyük olduğundan bir ilçede bir kaç konferans salonu olabiliyor.

hocam size özelden mesaj attım tekrardan özele cevap yazabilirmisiniz.

e-konferans' Alıntı:
??? :?

Arkadaşlar bende ses sistemi var amfi direk ona bağladım kulaklık kullanmadan mikrofon nasıl bağlayabilirim bilgisayar leptop bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

müdüryardımcısı' Alıntı:
Arkadaşlar bende ses sistemi var amfi direk ona bağladım kulaklık kullanmadan mikrofon nasıl bağlayabilirim bilgisayar leptop bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

hocam laptopta 2 giriş vardır birisi hoparlör biride mikrofon. Mikrofon girişine takabilirsiniz ama kulaklıklı mikrofon istiyolar malum bugün volkan bey bağlandığında iyi bir kızdı yani.

bağlanamayan arkadaşlar için Volkan bey biraz ağır konuştu. sinirliydi de.. Neden bağlanamadılarki.

bağlanamayanlardan nedenlerini öğrensek acaba sorunlar nelerdi?

bizim müdür soru sormak istemedi o nedenle de söz alamadık :D ama müdürlerden mutlaka sormak isteyen olacaktır :D

valla bende onu merak ediyorum bağlanamayanlar bağlantıyı nasıl yaptılar ses sistemini diyorum. Volkan bey gerilmişti bayaa ama sabahın ilk saatlerinde bakan beyde kızmıştı ama neye onu anlayamadık. Ya rapor edecem falan dedi en fazla moderatörlükten alırlar birde idarecilere bişiler yapılabilir. Bakalım hayırlısı. Ya biz kendimiz denemeler yapabilsek daha iyi seste problem varsa onu hallederiz bi şekilde ama o anda sorun olması gerçekten kötü. Ya bide eminim çoğu salonda internet alt yapısı 4 mb değildir suçu moderatöre atmak biraz haksızlık sonuçta idaresi var o kurumların yani.

arkadaslar anfı(ses sıstemı) nedenıyle seslerınız gerı yansıdı soru sorarken ya anfıyı tamamen kısıcaklardı yada kulaklıkla cevabı dınleyeceklerdı cok gurultu oldu

Geri