E-KONFERANS BİLGİ PAYLAŞIMI

Kodla Büyü
Öğleden önce il milli eğitim baş denetçisi, ilçe milli eğitim müdürü ile birlikte salona geldi. Gelenleri gelmeyenleri, imza listesini kontrol etti. Bir miktar oturup çıktı. Eksiğimiz yoktu ancak Müdür yardımcılarından öğleden sonra için izin isteyenler işlerimiz yarım kaldı diye şikayet edenler falan oluyordu. Artık bir şey diyemiyorlar.

bize de dün ilden denetçiler geldi. Bende imza listesi çıkartmıştım. onlrı kontrol ettiler biraz oturdular ve gittiler..

İki gündür il denetçileri okulda dün tüm eğitime katıldılar ve imzaların fotokobisini aldılar bugün ise okuldalar ama eğitime katılmıyorlar sıkılmışlar aynı şeylerden.Biz hiç sıkılmıyoruz ya

ya neden bırıde bıttı gıdın demez ben cıkıyorum sıstemden

ben bir üst yazıyla imza çizelgelerini ilçe milli eğitime göndereceğim onlar ne yapacaklarsa yapsınlar....

Arkadaşlar ben lisedeyim Branş öğretmeniyim 11 inde okul yok bizim için 19 da sınavlar başlıyor sorumluluk-ort.yukseltme...Sabahtan akşama kadar okulda bekleyecem herhangi bir ücret yok...artı burda görevlyim diye belki sınav görevide vermezler ordan alacağım ücrettende olurum o zaman....e ben ne anladım bu işten?...Böyle saçmalık olabilir mi?sizce ne yapayım? Ücretlerden de bir haber yok...

yine e-konferans var. mail geldi 4-8 haziranda işte mail:

Sayın Mebbis Yöneticileri ve Uzaktan Eğitim Moderatörleri;

04-08 Haziran 2012 tarihleri arasında eğitim kurumu müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına yönelik uzaktan eğitim faaliyetine ait yazı örneği ektedir.

İyi çalışmalar dilerim.

Gonca ÖZKARA

MEB-Bilgi İşlem Grup Başkanlığı

E-Konferans Sistem Yöneticisi

Allah belanızı vermesin .... :verymad:
zaten 11 inden sonra vardı..bide bu çıktı başımıza... :verymad:

arkadaşlar hakkaten bunun için bir ücret falan yokmu ya! bu nasıl iş yaa kendi okulumda bile değilim zoruma gidiyor yani istemeyerek bi iş ne zamana kadar yapılabilir.

daha notları halledemedik. pazartesi hepsini yaparım diyordum ne olcak şimdi:)
bi sürü boş saatim vardı. 1 hafta diye önemsememiştim ama demek ki devam edecek, ücret falan da yok. ücret konusunda bildiğiniz herhangi bi yerde gelişme falan var mı?

Aynen hocam..toplam yarım saat yol gidiyorum, önce dolmuşla sonra yürüyerek...Bir çözüm şart

aslana' Alıntı:
Arkadaşlar ben lisedeyim Branş öğretmeniyim 11 inde okul yok bizim için 19 da sınavlar başlıyor sorumluluk-ort.yukseltme...Sabahtan akşama kadar okulda bekleyecem herhangi bir ücret yok...artı burda görevlyim diye belki sınav görevide vermezler ordan alacağım ücrettende olurum o zaman....e ben ne anladım bu işten?...Böyle saçmalık olabilir mi?sizce ne yapayım? Ücretlerden de bir haber yok...

Al benden de o kadar.

Sınav döneminde okula tam gün geldiğimda sabah bir komisyon öğleden sonra bir komisyon 10 saat ücret alıyordum. Şimdi ne olacak.

4 gün boyunca anlatılanlardan kafam şişti. 30 saat derse giremedim. Sınavlarımı öne almak zorunda kaldım. Ödevleri değerlendiremedim. Beceri sınavlarına hazırlık yapamadım.

mriza' Alıntı:
yine e-konferans var. mail geldi 4-8 haziranda işte mail:

Sayın Mebbis Yöneticileri ve Uzaktan Eğitim Moderatörleri;

04-08 Haziran 2012 tarihleri arasında eğitim kurumu müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına yönelik uzaktan eğitim faaliyetine ait yazı örneği ektedir.

İyi çalışmalar dilerim.

Gonca ÖZKARA

MEB-Bilgi İşlem Grup Başkanlığı

E-Konferans Sistem Yöneticisi

Devamı niteliğindeki yazı
652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlığımızın yeniden yapılandırılması
çerçevesinde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün görevleri arasında öğretmen dışındaki
personele yönelik hizmetiçi eğitimlerin yürütülmesi de yer almıştır. Bu görev kapsamında 4-8
Haziran 2012 tarihleri arasında eğitim kurumu müdür, müdür başyardımcısı ve müdür
yardımcılarına yönelik uzaktan eğitim yöntemiyle seminer düzenlenmesi ilgi Makam Onayı
ile uygun görülmüştür.
Bu çerçevede;
1. Faaliyetin; http://bigb.meb.gov.tr/dosyalar/il_Bazl ... osu_2.xlsx link
adresinde yer alan uzaktan eğitim merkezlerinde düzenlenmesi,
2. Faaliyet ekli program çerçevesinde düzenlenecek olup faaliyet başlangıcından en az 15
dakika önce katılımcıların ve sistemin hazır hale getirilmesi,
3. Katılımcıların, salonlar itibariyle dağılımı okul bütünlüğü korunarak görev yaptıkları
merkezdeki salonlar, yoksa en yakın merkezdeki salonlar olacak şekilde planlanması,
4. Uzaktan eğitim merkezlerine katılımcı planlaması yapılırken yolluk ve yevmiye
gerektirmeyecek şekilde ilişkilendirme yapılması,
5. Katılımcılar belirlenirken, okullarda yürütülen iş ve işlemlerin aksamaması için en az bir
müdür yardımcısının okulda kalmasının sağlanması,
6. Katılımcılara belge düzenlenmesi bakımından bu faaliyetin mahalli hizmetiçi eğitim
kapsamına alınması,
7. Faaliyet bitiminde katılımcı sayılarının ikg_egitim@meb.gov.tr adresine e-posta ile
bildirilmesi hususlarında;
Gereğini önemle rica ederim.

SARİH SAATLER SÜRE KONULAR EĞİTİM GÖREVLİLERİ
04.06.2012 Pazartesi 9:00-10:30 Açılış. Protokol Konuşmaları 10:45-12:15 2 Okul Liderliği Prof. Dr. Emin KARİP

05.06.2012 Salı 9:00-10:30 Mesleki Etik ilkeleri Ftıtıda İŞYAPAN 10:45-12: 15 ? Kurum Kültürü Doç. Dr. Cemil YÜCEL

06.06.2012 Çarşamba 9:00-10:30 2 Stratejik Yönetim ve Okul Geliştirme Yrd. Doç. Dr. Adnan BOYACI 10:45-12:15 2 Performans Değerlendirme Yrd. Doç. Dr. Engin ASLANARGUN

07.06.2012 Perşembe 9:00-10:30 Ekip Yönetimi ve Takımdaşlık Alişaıı KAPAKLIKLA YA 10:45-12:15 2 Etkili İletişim Becerileri Münir AR İKAN

08.06.2012 Cuma 9:00-10:30 2 Değişim ve Yönetim Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ 10:45-12:15 Değişen Dünyada Liderlik Prof. Dr. Selahattin TURAN

hayır 4 gün boyunca sıkılarak dinledik şimdi bir 5 gün daha çıkardınız 11inden sonra yine var bizimle hiçbir alakası olmayan görevi verdiniz yüklendikçe yükleniyorsunuz. hiç sevmediğim tarafı bir de azar işitmemiz gerekli alt yapı ekipman olmadan konferansa katılmaya çalışıyoruz bağlantı koptuğu anda milletin yüzüne bakarak benden kaynaklı değil demekten bunaldım artık. Siz Ankarada olduğunuz halde yayınlarınız kopabiliyor hatta elektrik bağlantınız yüzünden sorun yaşayabiliyorsunuz biz yaşadığımız zaman güya "drop" oluyoruz. Sistem bizi tekrar alana kadar telefonlara yapışıyoruz. Ben bu işi daha doğrusu bize bu şekilde yaklaşımı sevmedim daha farklı bir şekilde olsa severek içimizden gelerek yapabilirdik ama bu şekilde OLMAZ...

Arkadaşlar ücret konusunda benim fikrimherkes nail atsın hem Gonca hanımın mail adresine hem cihan beyin ve hemde bu mail gelen hzmetiçi varya oraya mailler atalım yoksa umursadıkları yok ....dediğiniz gibi birde azarlıyorlar....Aslında zor bir şey değil illere bir yazı gönderseler ekders yönetmeliğine göre deseler çünkü hizmetiçi eğitimlerinde kurs verenler fazlasıyla ekders alıyorlar...

arkadaşlar mail adreslerini yazıyorum ve ilk maili ücret konusunda ben atıyorum...

scihan@meb.gov.tr
gozkara@meb.gov.tr
hegitim@meb.gov.tr

Hepsine aynı maillerden gönderelim Zaten ya Volkan ya Şener yada Gonca bakıyor bu maillere...Destek lütfen....

aslana' Alıntı:
Arkadaşlar ücret konusunda benim fikrimherkes nail atsın hem Gonca hanımın mail adresine hem cihan beyin ve hemde bu mail gelen hzmetiçi varya oraya mailler atalım yoksa umursadıkları yok ....dediğiniz gibi birde azarlıyorlar....Aslında zor bir şey değil illere bir yazı gönderseler ekders yönetmeliğine göre deseler çünkü hizmetiçi eğitimlerinde kurs verenler fazlasıyla ekders alıyorlar...

arkadaşlar mail adreslerini yazıyorum ve ilk maili ücret konusunda ben atıyorum...

scihan@meb.gov.tr
gozkara@meb.gov.tr
hegitim@meb.gov.tr

Hepsine aynı maillerden gönderelim Zaten ya Volkan ya Şener yada Gonca bakıyor bu maillere...Destek lütfen....

Hocama katılıyorum. Bireysel değil ortak hareket edelim. Bu konu ile ilgili maduriyetimizi anlatan ve maduriyetimizin giderilmesi ile ilgili bir matbu yazı hazırlayıp gerekli yerlere gönderelim.

Yoksa: madurum da madurum, madurum da madurum

solomonte' Alıntı:
Madeni buldunuz bilişim öğretmeni arkadaşlar. Bu haftanız, önümüzdeki haftanız, 3 hafta da seminer dönemi. Tatil dönüşünde de 2 hafta yapacaklar. Artık tatillerde olacak dediklerine göre haftasonu ve yarıyıl tatiline de birşeyler koyarlar. Allah yardımcınız olsun...

Şimdi o kadar okul yöneticisini toplayacaklar, tam da okulun yılsonu işlerinin yoğun olduğu son hafta. Benim müdür yardımcım da yok. Bakalım ne olacak... Yöneticiler okullarında durmasın, öğretmenler derslerine girmesin de seminerler olsun, toplantılar olsun. Bu şekilde herşey çok daha iyi olacak(!)

4 gün boyunca hemen hemen aynı şeyleri dinledik. Sistemin başından ayrılamıyoruz. katılımcılar elini kolunu sallaya sallaya gezerken tuvalat ihtiyacımızı bile alel acele giderip geliyoruz. Katılımcılardan en az 30 dakika önce geliyor sistemin kurulumunu yapıyoruz. seminer bitiyor katılımcılar gidiyor 15 dakika salonun ses sitemini elektrikleri kapat mikrofonları yerine koy, laptopu toparla, dolaba koy kilitle.

4 gün laboratuvara girmedim. Çöplüğe dönmüş.... daha nerler.
Kafam kazan gibi oldu.

Geri