Eğitici formatör yönergesi geliyor

Kodla Büyü
Bugün saat 19.00 da formator grubuna mail geldi. Yönerge çalışmalarının sonuna gelinmiş yakında çıkacakmış.Gelen mail de denge tazminatıyla ilgili çalışmada sürüyor deniyor. Ancak şu ilginç; bakanlık ilk kez denge tazminatı konusunu resmi bir yazıda kullandı.

ne yönergeymiş beee
gelemedi bir türlü
gelsede kurtulsak bari
haaa birde yönerge çalışmaları bitti ama denge hala çözülemedi de mi üzerinde çalışılıyor :!:

yav hocam adamlar ilk defa açıklama yapıylar onada kızıyorsunuz. bence bu eğitek adına önemli gelişme. sonunda bu denge tazminatı karmaşasıda olumlu veya olumsuz bitecek artık rahatlayacaz demektir.

sakın, yeni görevlendirmeler öncesi "aman görevi bırakmasınlar" düşüncesi ile son bir manevra olabilir mi bu?
Umarım, doğrudur ve yeni görevlendirmeler olmadan önce gelir. Bu yeni gelecek yazıya göre görevlendiriliriz. Umarım...

Bence de bir parmak bal sürüp aynen olduğu gibi devam edecek. Denge tazminatı konusunda fazla ümitlenmeyin biz aksarayda iken ankaradan eğitekten gelen yetkili denge tazminatı yakın zaman da çözülemez demişti. Ama kurs ücretleri sanırım ödenecek. Bakalım bakalım sihirli kutudan ne çıkacak :?: :?: :?:

konu hakkında

Benim bilgisayar biraz şaşırmış şu Önemli Açıklama.pdf dosyasını indiremiyorum mail grubundan alan birisi eklese de buradan bari alalım

iki hafta önce ankarada denge tazminatlarını bize sormayın maliye bakanlığıyla ilgili bir konu, kesilecek denge tazminatları, yapılacak bir şey yok denmişti. ""okulda .. saat derse girerler" diye yönergeye koysak ta denge tazminatları kesiliyor, maliye bakanlığıyla onu da görüştük" demişlerdi ya hayırlısı bakalım.

Bence tarafımıza olumlu yansıyacak bir yönerge çıkacak.Sadece üst makamlardakilerin onayı bekleniyor. 30 haziranda yenilenecek olan görevlendirme yazısında da bu yönerge de gelecektir. Bu yazı, yapılan eleştirilere, isteklerimize ve sorunlarımıza kayıtsız kalmadıklarının bir göstergesidir. Bu nedenle umutlu olmalıyız.

"Söz konusu eğitici bilisim teknolojileri formatör Öğretmenlerin basarılı çalısmalara imza atması Bakanlığımız tarafından gurur vericidir."
ÇOK ŞIK BİR CÜMLE!!!!

eğitici formatör yönergesi

egitimci_13' Alıntı:
"Söz konusu eğitici bilisim teknolojileri formatör Öğretmenlerin basarılı çalısmalara imza atması Bakanlığımız tarafından gurur vericidir."
ÇOK ŞIK BİR CÜMLE!!!!
bu daha şıktı

İnşallah denilenler yapılır. Ümitli olmak lazım. Bizim burdan(Manisa) bir arkadaş şu denge tazminatı yazısını çıkaran SGD yi aramış orda iç kontrol dairesindeb biri sizin sorunlarınızdan haberimiz var bakan bey emir verdi bir müsteşar bu konuda çalışıyor inşallah çözülecek demiş. Eğiteki aşan bir olaya sonuçta. Ama bazı arkadaşların dediği gibi görevi bırakacaklar çok bunu engellemek için olabilir benim tavsiyem bir 6 ay daha görev alıp duruma bakmak.

ya arkadaşlar ne oldu anlamadım ben nisan ayında başlıyan eğiticiler bile biz bırakacaz demeye başladılar hele br durun ya bakalım ne olacak valla ben denge kesilsede devam edecem. dikkat edelim ama eğitek ile arası bozuk olan bazı arkadaşlar var onlar bazen bu forumlarda gazlıyo yenileri veya eskileri işte şöledir böledir diye herkesin aklı başında çok şükür kimse kimseye akıl vermesin bence kişi kendisi için en hayırlısı ne ise ona karar verir zaten.

Herkes Fatih Terimi eleştiriyor. Hiç bir teknik direktör başarısız olmak ister mi ?

Buyurun hocam sözkonusu açıklama:

Eğitici Bilisim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinin ( EBİTEFO ) Dikkatine;
Teknolojide yasanan bas döndürücü gelismelere bağlı olarak ortaya çıkan yeni uygulama ve
yöntemlerin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılması bir zorunluluk haline gelmektedir. Bu sebeple,
Genel Müdürlüğümüz, bilisim teknolojilerinin Bakanlığımız faaliyetleri içine entegrasyonu konusunda
çok çesitli program ve projeler gelistirerek ülke genelinde uygulamaya almaktadır.
Bu projelerden en yüksek verimin alınması, bilisim teknolojisi sınıflarının daha etkin, verimli,
yoğun, yaygın ve bilinçli kullanılması ile mümkün olacaktır. Bunu sağlamak üzere, eğitim kurumlarımıza
kurulan bilisim teknolojisi sınıflarının il genelinde amacına uygun olarak etkin ve verimli bir sekilde
isletilmesini, kullanılmasını, bu sınıflarda düzenlenecek eğitimlerin planlanmasını sağlamak, bilisim
teknolojilerine yönelik düzenlenen eğitim programları kapsamında ihtiyaç duyulan yetiskin eğitimlerini
vermek, söz konusu çalısmaları koordine etmek, raporlamak ve benzeri amaçlarla “Eğitici Bilisim
Teknolojileri Formatör Öğretmenleri”nden etkin bir sekilde yararlanılmaktadır.
Söz konusu eğitici bilisim teknolojileri formatör Öğretmenlerin basarılı çalısmalara imza atması
Bakanlığımız tarafından gurur vericidir. Bu nedenle, Genel Müdürlüğümüz eğitici bilisim teknolojileri
formatör öğretmenlerini ilgilendiren yönerge çalısmasını son asamaya getirmistir. Bakanlığımıza bağlı
diğer genel müdürlüklerin ve daire baskanlıklarının görüsü alınarak yönerge çalısmasına son sekli
verilerek yakın bir zaman içinde yürürlüğe konacaktır.
Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirilen öğretmenlerin denge tazminatı ve
benzeri ödemeler ile ilgili sorunlarına yönelik olarak Bakanlığımızın üst düzey yöneticileriyle ve ilgili
Bakanlıklar arasında görüsmeler devam etmektedir. Söz konusu çalısmalar sonuçlandığında Milli Eğitim
Müdürlükleri bu konuda bilgilendirilecektir.
Bilgilerinize önemle rica ederiz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

esperadoz' Alıntı:
ya arkadaşlar ne oldu anlamadım ben nisan ayında başlıyan eğiticiler bile biz bırakacaz demeye başladılar hele br durun ya bakalım ne olacak valla ben denge kesilsede devam edecem. dikkat edelim ama eğitek ile arası bozuk olan bazı arkadaşlar var onlar bazen bu forumlarda gazlıyo yenileri veya eskileri işte şöledir böledir diye herkesin aklı başında çok şükür kimse kimseye akıl vermesin bence kişi kendisi için en hayırlısı ne ise ona karar verir zaten.

Arkadaşım madem herkesin aklı başında, gazlama olayı ne demek o zaman???Bu bir çelişki değil mi?
Buradaki kimsenin gaza gelerek hareket edeceğine inanmıyorum. Kimsenin de kimseyi gaza getirmeye çalıştığını düşünmüyorum. Herkes herşeyi görüyor. Nisan ayında başlayan tüm eğiticiler adına konuşamam ama, kendi adıma şunu söyleyebilirim: ilçemdeki, ilimdeki bir çok eğitici arkadaşla sürekli görüştüğüm için görev almadan önce, sıkıntıları zaten biliyordum. Dolayısı ile nisanda görevlendirilmiş olmamız, bu kötü durumlara sessiz kalmamızı gerektirmez. Durum gayet açık ve net: Eğer görevlendirmelerden önce olumlu bir gelişme olursa iyi niyet, samimiyet var demektir. Yok eğer böyle bişey olmazsa tam olarak "bir parmak bal" olayıdır. Tabi kimseyi böyle düşünmeye zorlamak gibi bi niyetim, gaz vermek gibi bi düşüncem yok. Sadece kendi görüşüm bu.
Kalın sağlıcakla.

kesinlikle "bir parmak bal" dün hangi işleri yapıyorsan görevlendirmeden sonrada devam edeceksin. dün şube müdürü,şef,memurun gözünde neredeysen yönerge çıkınca da öyle olacak. Ha ne olur en fazla ortalama da denge tazminatı alamayan 30 il var diyelim nar tazminatlarını alırlar haftada 4 6 8 10 vb. saat derse girerek. Zaten tazminatını alan arkadaşlarda fazladan derse girmeye başlarlar. Bu işi yapılabilir düzeye gelmesi insanların gözünde kurs veren,teknik servis elemanlığı yapan bir öğretmen sıfatından kurtulmak için köklü bir değişiklik gerekir ki bu güzel bir rüya olur.

Maç 90 dakika ve uzatmaları oynuyoruz :))

artık herşey düdüğe kaldı. Hakem ne derse o olur. Millilerimiz gibi bizde galip geleceğiz. Allah'ın izniyle. Tüm arkadaşlara hayırlısı olsun....

peki okul formatörleri için yeni yönerge ne zaman çıkacak haberi olan var mı?

Arkadaşlar 7 yıldır formatör öğretmenim geçen yıl yapılan EĞİTİCİ BİLGİSAYAR FORMATÖRLÜK SINAVINA katıldık ama konyada sıra bize gelmeden EĞİTİCİ BİLGİSAYAR FORMATÖRLÜK işi bitti bu bir. EN ÖNEMLİSİ İSE 20 YILLIK OLDUĞUMUZ İÇİN BUYIL YAPILAN EĞİTİCİ BİLGİSAYAR FORMATÖRLÜK SINAVINA MÜRACAAT EDEMEDİK 18 yıldan aşağısı girer diye bir madde vardı. PEKİ BUNCA YIL EMEK VEREN KİŞİLERİN DURUMU NE OLACAK.

tazminat işini hallediler ki sanmıyorum....derse gireceğiz bu sefer hem okul müdürü ve okulun işleri le uğraş hem il veya ilçede uğraş amirin şube müdürü il ilçe müdür derken birde okul müdürü okul müdür yardımcısı olsun.oulda öğretmenler dışardan gelen yabancı muamelesi yapsın..sende bu kadar sıkıntı içinde görev yap..eğer bu eğitek dekiler komple değişmeden bu işler çözülmez..
adamlar daha iki sınavı doğru dürüst beceremediler ki bu kadar karmaşık özlük işlerini becersinler

Zamanla bilişim alanında Milli Eğitim'de "kariyer" ve "pozisyon" kavramları belirginleştirilecektir eminim. Denge tazminatı konusunda Eğiticilere haksızlık yapılıyor.
Ancak kendi adıma (düz bir bilgisayar öğretmeni olarak) şöyle bir eleştirim var Eğiticilik yapan meslektaşlarıma: Bu görevi <Hizmetiçi eğitim-Tamirat-Network Ekipmanları-Web tasarımı>ndan ibaret görenler var. Oysa asıl yapılması gereken eğitim-öğretime doğrudan olumlu etki edecek projeleri desteklemek, projeler üretmek, Bilgisayar Destekli Eğitim'in nimetlerinden yönetici-öğretmen-öğrencileri haberdar etmektir.
Çok iyi C# bilebilirsiniz, Joomla Ustası olabilirsiniz ama bunlar 10 yaşında öğrenciyi ve onun 30 yaşındaki öğretmenini bağlamaz. Sadece Powerpoint bilirsiniz ama bir konuşturusunuz, o programla derslere yardımcı öyle materyaller geliştirirsiniz ki öğrenciler ve öğretmenler KALICI ÖĞRENME için BDE'nin etkisini fark ederler.
Söylediklerim öz fikirlerimdir, Eğitici olma imkanım olursa ilerde bu söylediklerimi yapmaya ben de gayret göstereceğim. Lütfen yanlış anlaşılmasın.

tdemirparmak' Alıntı:
Zamanla bilişim alanında Milli Eğitim'de "kariyer" ve "pozisyon" kavramları belirginleştirilecektir eminim. Denge tazminatı konusunda Eğiticilere haksızlık yapılıyor.
Ancak kendi adıma (düz bir bilgisayar öğretmeni olarak) şöyle bir eleştirim var Eğiticilik yapan meslektaşlarıma: Bu görevi <Hizmetiçi eğitim-Tamirat-Network Ekipmanları-Web tasarımı>ndan ibaret görenler var. Oysa asıl yapılması gereken eğitim-öğretime doğrudan olumlu etki edecek projeleri desteklemek, projeler üretmek, Bilgisayar Destekli Eğitim'in nimetlerinden yönetici-öğretmen-öğrencileri haberdar etmektir.
Çok iyi C# bilebilirsiniz, Joomla Ustası olabilirsiniz ama bunlar 10 yaşında öğrenciyi ve onun 30 yaşındaki öğretmenini bağlamaz. Sadece Powerpoint bilirsiniz ama bir konuşturusunuz, o programla derslere yardımcı öyle materyaller geliştirirsiniz ki öğrenciler ve öğretmenler KALICI ÖĞRENME için BDE'nin etkisini fark ederler.
Söylediklerim öz fikirlerimdir, Eğitici olma imkanım olursa ilerde bu söylediklerimi yapmaya ben de gayret göstereceğim. Lütfen yanlış anlaşılmasın.

+1453

tdemirparmak' Alıntı:

uzakdan davulun sesi güzel geliyor..Söylediklerinde elbetteki haklısın ancak il ve ilçelerde çöreklenmiş ve kendisini update edememiş bazı insanalara bunu anlatmakda çok zorlandığımızı ancak içimize girince anlayacaksın.
SAYGILAR...

bay_zek' Alıntı:
tdemirparmak' Alıntı:

uzakdan davulun sesi güzel geliyor..Söylediklerinde elbetteki haklısın ancak il ve ilçelerde çöreklenmiş ve kendisini update edememiş bazı insanalara bunu anlatmakda çok zorlandığımızı ancak içimize girince anlayacaksın.
SAYGILAR...

aynen katılıyorum niyetlerin isteklerin çok olumlu ama sen bir ilçeye başla şube müdürü senle uzaktan yakından alakalı olmayan işleri versin bütün mesain o işler olsun bak görüşlerin nasıl değişecek.

Geri