Eğitici formatör yönergesi geliyor

Kodla Büyü
Kısa bir süre İl MEM'de ilsis'de çalıştım. İlçede'de MEM'de kısa bir süre kaymakamlık ve ilçe mem web sitesini yaparken bulundum. Neler yaşandığını, küçük yerlerde kraldan fazla kralcıların olduğunu da çok iyi biliyorum. Nedense ilçelerdeki okul müdürleri bile, İl MEM Müdüründen daha forslu oluyor(!)
Tüm bu angaryalar arasında dahi onlara teknolojinin eğitimde yaratacağı farklı anlatmak, bu tip projelerde destek istemek gerekli kanımca. Sonucun doğrudan başarıya etkisini gördükçe zihniyetlerin değişeceğini düşünüyorum.
Hepinize görevlerinizde başarılar dilerim.

Denge Tazminatı

Arkadaşlar ben 6 gün önce eğitekte idim. Bu konu aradaki bizden sorumlu olan şube müdürüne soruldu. Müdür bu yönerge için sabahlara kadar çalıştığını söyledi. Aramızdan eğitici bir abimiz eğer bu problem çözülmezse bu yola çok az kişiyle devam etmeniz gerekir şeklinde bir karşılık verince şube müdürü ayne şunu söyledi isterse bir eğitici bile kalmasın! dikkatinize haberiniz olsun bırakmayacam diyenler biraz bu lafı düşünsün...

Ben de dün olan bir olayı yazayım . İntel yetkilileri Eğiteke gidip, bir çok kişi bırakırsa bu projeleri nasıl devam ettireceksiniz diye sormuşlar. Sorunu cevabı zor ama düzeltmek için uğraşmak zorundalar. Daha öncede yazdım. Fatih TERİM neden başarısız olmak istesin ki.

Bu yapılacak ! edilecekleri 1998 yılından beri dinliyoruz , Yıl oldu 2008 , aradan geçti
tam 10 yıl....................
Halaaaaa yapılacak, edilecek,yapacağız,edeceğiz.........................
ÜFÜÜÜÜÜÜÜÜRRRRRRRRRR ÜFÜRR!!!!!

hiç bir şey çıkmaz
eğitekdekilerinde umuru bile değildir bizim durmumuz..diyelimki kimse başvurmadı ne yapack eğitek dükkanımı kapatacak

Re: Denge Tazminatı

format610' Alıntı:
Arkadaşlar ben 6 gün önce eğitekte idim. Bu konu aradaki bizden sorumlu olan şube müdürüne soruldu. Müdür bu yönerge için sabahlara kadar çalıştığını söyledi. Aramızdan eğitici bir abimiz eğer bu problem çözülmezse bu yola çok az kişiyle devam etmeniz gerekir şeklinde bir karşılık verince şube müdürü ayne şunu söyledi isterse bir eğitici bile kalmasın! dikkatinize haberiniz olsun bırakmayacam diyenler biraz bu lafı düşünsün...

neden birazda iğneyi knedimize batırmıyoruz!
adam sabahlara kadar uğraştım diyor
karşılığında düzelmezse bırakırız tek başına kalırsın deniyor
valla az bile demiş
bende eğiticiyim ama burda yazılanları okuyunca
bazen az bile yapıyorlar
diye aklımdan geçmiyor değil!!!

.

burjuva' Alıntı:
format610' Alıntı:

valla az bile demiş
bazen az bile yapıyorlar

.

ya nasıl bir önergeymiş bu, akp 2 günde anayasa hazırlıyor...ama meb ve maliye öğretmenlerden nasıl para tırtıklarım diye düşünüyor... biraz olaya genel olarak bakalım, bakanlık ben kısaca çelik hüsçelik diyorum. ekders ücretleri olsun sevk ve izin işlemleri olsun hep öğretmenlerin aleyhine çalıştı...binlerce kadro vekaleten yürütülüyor...liyakat falan filan unutun ...badem bıyığı bırak egitimbirsene üye ol...önün açık hele bide ihl mezunuysan seni nasanın roketi bile yakalaymaz. kısaca son 6 sene bu hükümet döneminde zulüm gibi geçti, öbür tarafta elim yakanda çelik hüsçelik...sana ve senin omurgasız bürakratlarına hakkımı helal etmiyorum....

wswswq' Alıntı:
ya nasıl bir önergeymiş bu, akp 2 günde anayasa hazırlıyor...ama meb ve maliye öğretmenlerden nasıl para tırtıklarım diye düşünüyor... biraz olaya genel olarak bakalım, bakanlık ben kısaca çelik hüsçelik diyorum. ekders ücretleri olsun sevk ve izin işlemleri olsun hep öğretmenlerin aleyhine çalıştı...binlerce kadro vekaleten yürütülüyor...liyakat falan filan unutun ...badem bıyığı bırak egitimbirsene üye ol...önün açık hele bide ihl mezunuysan seni nasanın roketi bile yakalaymaz. kısaca son 6 sene bu hükümet döneminde zulüm gibi geçti, öbür tarafta elim yakanda çelik hüsçelik...sana ve senin omurgasız bürakratlarına hakkımı helal etmiyorum....

işi siyasete bulaştırmadan yazdıkalrınızı yazmanızı rica edeerim.Medoratör arkadaşalrın bu tür yazışmaları en azından burda yapmamaları gerektiğini arada birde olsa hatırlatması gerekir.Şimdi bizler MEB 15 yıldır çalışıyoruz.Daha öncedende netür oyunlar oynanadığını hangi işlemlerin yapıldığını, NETÜR HAKLARIN YENDİĞİNİ, bİR GECEDE 5000 şube müdürnün atandığını, vs. açmayalım bu konuyu.. dün gibi hatırlıyoruz.Sizden ricam bu tür muh. buraya taşımayalım siyasetle seviyemizi düşürmeyelim.
SAYGILARIMLA...

wswswq' Alıntı:

söylediğin tüm şartları sağlıyorum ve ayrıca çok yakın bir akrabamda akp milletvekili
ama bırak roketi
sınavla
bileğimin hakkıyla geldiğim eğiticilikte bile
kendime mem de oda yı bırak masayı bile zor buldum
sen bayağı uçmuşsun hocam

.

bay_zek' Alıntı:
wswswq' Alıntı:
arkadaşım seni zorla mı eğitici yaptılar. ya da birinden torpilli olarak mı geldin?
sinek burnuna konsa hükümeti suçlayacak insanlar türedi artık. hükümetten vazgeçtik de badem bıyık derken kastlettiğiniz kitlenin altında kalacaksınız birgün.

wswswq' Alıntı:

Burada binlerce üyesi olan bir sivil toplum örgütünü ucuz palavralarınıza alet etmeyiniz. Eğitim sektöründe hizmet veren üç büyük sendikada ellerinden geleni yapıyor öğretmenlerin özlük haklarını düzeltmek için.

Jargon bir dil kullanmasına rağmen arkadaşın eleştirilerinde haklılık payı olduğuna inanıyorum. Yalnız burada kendi hakkı söz konusu olduğunda hiç sesini çıkarmayan arkadaşların herhangi bir parti veya sendikaya laf atıldığında aslan kesildiklerini görüyorum. Biz bu zihniyetle gidersek daha çok semer vuran olur.

Beni siyaset yapma diye eleştirenleri anlamıyorum. Arkadaşlar hangi müdür veya müdür yard. veya bürokrat siyasetle içli dışlı değil ki?... ben siyaset yapmıyorum siyaset yapsam siyasi görüşümün ideolojisini burada yazmam gerekir. Sadece son 6 yıllık dönemde işlerin nasıl liyakat yolundan alınıp idoloji temeline sürüldüğünden şikayetçi oldum. Yalan mı...Okul müdür müdür yardımcıları nasıl atanıyor? sınavla mı?...eğer koalisyon hükümeti kpss sınavını getirmese idi yen hükümet adaleti sağlamak için kpss sınavı getirirmiydi... hiç sanmıyorum. Neyse eğiticilikten devam edelim..arkadaşın biri bileğimin hakkı ile kazandım diyor... bende kazandım hemde ilde birinci olarak...sorun kazanmak değil...50 den az alanlar göreve devam edebiliyorlar mı ediyorlar neden sınav yapıyorsun veya sınav ı yaptın...neden sağlam sınav sonuçlarına göre sağlam bir özlük düzenlemesine gitmiyorsun...neden gitsin ki bazı arkadaşların dediği gibi "egitekin veya meb in umrunda mı" neyse siz yine yüz çevirin burun kıvırın söylediklerime benim söylediklerim palavra...sendikalara da değinelim...eğitimsen: doğuda çalışırken bölücü örgüt sempatizanı ve aşırı sol görüşlü öğretmen arkadaşlar üye olduğu için, okuluma üye yapmak için geldiklerinde hal haraket tavırlarını beğenmediğim için her ne kadar ücret haklarını savunma da başarılı olsada ideolojik olarak yanlarında olmamın imkasız olduğu için üye olmadım olmamda. türk eğitimsen: çalıştığım okullara 1 defa bile ziyarete gelmediği için öğretmen arkadaşların milli manevi duygularını kullanarak üye topladığı için gereğinden fazla devletçi olduğu için zam görüşmelerinde bircan akyıldızın kendi aidatlarını devlete ödetmek için çaba sarfettiği için %2 lik zamlara ve 10-20 ytl muhabbetine girip çalışanların onurlarıyla oynadıkları için üye olmadım olmamda 3- eğitim birsen: daha düne kadar doğru dürüst üye si yokken iktidar sayesinde üye sayısını 100 binlere ulaştırmasındaki tek özlelliği ben iktidarı sendikasıyım bana üye olun işiniz görülsün şekindeki yapısıyla varolduğu için içi boş tamamen siyasi bir kulüp olduğu için maaş özlük hakları gibi konularda öğretmenleri savunmasının imkansız olduğu için..sırf işim yürüsün diye sendika değiştirip üye olanların tarafında bulunmanın iğrençliğine dayanamadığım için üye olmadım olmamda...Badem bıyıklı lafı nerden geliyor... arkadaş bana beddua etmiş...altında kalasın ezilesin...diye...eğer dinimizi bilyor olsaydın müslüman bir kardeşine beddua etmezdin...peygamberi örnek al biraz... badem bıyıklı derken şunu kasteddim kamuda çalışanların bir kısmının sırf iktidar yalakalığı içinde dini mutaassıblığını ön plana ıkara kişiler olarak söyledim...nedense bana bu kişiler bir amaç için bu şekilde bıyık bıraktıkları gelir.. eskiden bıyıklar pos veya hilal şeklinde olurdu şimdi badem...O arkadaşıma bir uyarı beddua iki uçlu ok gibidir...eğer söyledğin kişi bunu haketmemişse sende vuku bulur..Allaha emanet olun...

arkadaşlar yeter artık bütün arkadaşlar 3-5 kişinin siyasi tartışmalarında bıktı ....

anlayan anlar....

exemcli' Alıntı:
arkadaşlar yeter artık bütün arkadaşlar 3-5 kişinin siyasi tartışmalarında bıktı ....

anlayan anlar....

Aynen katılıyorum hocam. Siyaseti takip eden arkadaşlar mutlaka size sizin tarzınızda cevap verirler ancak bu şekilde tartışmalar bitmez bizim sorunlarımıza da ilaç olmaz.

ARKADAŞLAR AYNI YAZI YANİ EBİTEFO ÖNDERİLEN MAİL BUGÜN OKULADA GELDİ. DEMEKKİ ÇALIŞMALAR CİDDİ.

burjuva' Alıntı:
format610' Alıntı:

valla az bile demiş
bazen az bile yapıyorlar

.

İLGİNÇÇÇÇÇ
Demek az bile söylemiş. Hocam nedir bize yaptıklarını "az bile" diye nitelemene sebep olacak davranışlarımız??? Neymiş burada yazılanlardan hangileri seni bu kadar acımasız yaptı? İlginç, çok ilginç. Yani söylenen her söze "hee peki" diyerek kafamızı sallamamız mıdır sizce uygun olan? Eğer anlatılan olaydaki ilgili, "isterse bir kişi kalsın" ifadesini kullanmamış olsaydı o zaman "sabahlara kadad uğraştım" sözü değerli olabilirdi. Ama bu durumda hiç de inandırıcı olmadıkları bir kez daha gözler önüne serilmiş oluyor bence.
Bir kişi bile kalsa önemsemeyecekleri kadar ciddiye aldıkları bir durum var demek... Yazık ve son kez İLGİNÇ...

bay_zek' Alıntı:
wswswq' Alıntı:

işi siyasete bulaştırmadan yazdıkalrınızı yazmanızı rica edeerim.Medoratör arkadaşalrın bu tür yazışmaları en azından burda yapmamaları gerektiğini arada birde olsa hatırlatması gerekir.Şimdi bizler MEB 15 yıldır çalışıyoruz.Daha öncedende netür oyunlar oynanadığını hangi işlemlerin yapıldığını, NETÜR HAKLARIN YENDİĞİNİ, bİR GECEDE 5000 şube müdürnün atandığını, vs. açmayalım bu konuyu.. dün gibi hatırlıyoruz.Sizden ricam bu tür muh. buraya taşımayalım siyasetle seviyemizi düşürmeyelim.
SAYGILARIMLA...

"Siyesetle seviye düşürmek"............ YORUMSUZ....

wswswq' Alıntı:
Hocam bir İHL mezunu olarak sizi kınıyorum. Bu devlet (en azından devletteki bazı kurumlar) bana yaşam hakkı bile tanımazken bunu nasıl söylersiniz..! Hangi ihl mezununun size ne zararı dokundu? Yazık.. Çok Yazık. Ben de bu sözünüz için hakkımı helal etmiyorum.

bulicuk' Alıntı:
wswswq' Alıntı:
Hocam bir İHL mezunu olarak sizi kınıyorum. Bu devlet (en azından devletteki bazı kurumlar) bana yaşam hakkı bile tanımazken bunu nasıl söylersiniz..! Hangi ihl mezununun size ne zararı dokundu? Yazık.. Çok Yazık. Ben de bu sözünüz için hakkımı helal etmiyorum.

hocam kusura bakma ben ihl mezunlarına birşey söylemiş değilim...konuyuda fazla uzatmak istemiyorum..beni eden kınadığınızı da anlamdım. üstelik ihl de 3 yıl çalıştım. ihl ile ilgili sorunum da yok sorunum yönetimle atama yerdeğiştirme özlük hakları gibi konularda yönetimin tavrı davranışı ile ilgili...kınayın ama neyi kınadığızıda söyleyin...Tükiye de 70 milyon insan dolayısıyla 70 milyon beyin var...bazıları...her beynin aynı şeyi düşüneceğini veya düşündüğünü sanıyor olabilir...benim düşüncem bana aittir ne başkasına nede başkalarına...

özlük hakları herkes için eşit bırakın siyasi fikirleri bu noktada. Sağcısı da solcusu da liberali de muhafazakarı da aynı yaptırımlardan etkileniyor.

temmuz görevlendirmeleri için toplantı yapılıyormu? dilekçe vermek gerekiyormu? toplantı yapılıyorsa ne zaman olacak acaba?

Her seferinde yönerge ile ilgili bir değişiklik var sanıp konuya tıklıyorum ancak bakıyorum ki tartışmalar tamamen başka bir boyutta. Lütfen konu dışı tartışmalarınızı başka başlıklar altında yapınız. Sıradan bir kullanıcı olarak çok rahatsız oluyor ve boşuna zaman kaybediyorum.

Sponge Bob' Alıntı:
Her seferinde yönerge ile ilgili bir değişiklik var sanıp konuya tıklıyorum ancak bakıyorum ki tartışmalar tamamen başka bir boyutta. Lütfen konu dışı tartışmalarınızı başka başlıklar altında yapınız. Sıradan bir kullanıcı olarak çok rahatsız oluyor ve boşuna zaman kaybediyorum.

+1000000000000

yoldaynış

yönerge yoldaymış geliyormuş..... ne zaman geleceği belli değil
kim bilir belki yarın belki de yarından da yakın kim bilir

enginniyazi' Alıntı:
burjuva' Alıntı:
format610' Alıntı:

valla az bile demiş
bazen az bile yapıyorlar

.

İLGİNÇÇÇÇÇ
Demek az bile söylemiş. Hocam nedir bize yaptıklarını "az bile" diye nitelemene sebep olacak davranışlarımız??? Neymiş burada yazılanlardan hangileri seni bu kadar acımasız yaptı? İlginç, çok ilginç. Yani söylenen her söze "hee peki" diyerek kafamızı sallamamız mıdır sizce uygun olan? Eğer anlatılan olaydaki ilgili, "isterse bir kişi kalsın" ifadesini kullanmamış olsaydı o zaman "sabahlara kadad uğraştım" sözü değerli olabilirdi. Ama bu durumda hiç de inandırıcı olmadıkları bir kez daha gözler önüne serilmiş oluyor bence.
Bir kişi bile kalsa önemsemeyecekleri kadar ciddiye aldıkları bir durum var demek... Yazık ve son kez İLGİNÇ...

meb in mail grubunda
denge tazminatı ile ilgili sorunuzu biliyoruz ve çözüm için uğraşıyoruz dedikten sonra
daire başkanları ve genel müdürler dahil
kullandığı bir mail grubuna 20 tane biz işi bırakırız, ''
projelerinizi kendiniz yürütürsünüz'' diye mesaj atılıyorsa
sabahlara kadar uğraştık sıkıntılarınızı gidermek için yönerge hazırladık dendikten sonra
işi bırakırız tek başınıza kalırsınız deniyorsa
sonuna kadar hak veririm
ne demesini bekliyordunuz
sizi muhatab alıp açıklama yapan bir daire başkanının
etme yapma nolur gitme diye yalvarmasını mı
zaten bu denge tazminatı kesilmeye başlayınca benimki kesildi başkalarının ki de kesilsin diye, sağa sola sadece görüşten ibaret olan bu yazıyı gönderende eğiticciler değil mi :!:
hak aramaktan bahsediyorsunuz
hak aramak uluorta yerde zehir zemberek birilerine hakaretle olmaz
denge tazminatınız kesildi ve haksız bir uygulama olduğunu düşüşünüyorsunuzda neden mahkemeye gitmediniz
sözde hak aramak!!!
lafla peynir gemisi yürümüyor

Geri