Eğitici formatör yönergesi geliyor

Kodla Büyü
bay burjuva hak aramaktan bahsetmiş...
bu bakanlık sorun bakalım kaç mahkemeye verilmiş ve bakanlık kaçdefa haklı bulunmuş...
denge tazminatına gelince..adamlar banlar kurulu kararı olarak fiilen öğretmenlik yapanlar diye ayırmış...ayırırken şunu düşünmüş ya zam yapacağız ama biraz bunu tırtıklayalım emekli almasın bakanlık ve taşra teşkilatındaki müd md.yrd. almasın böyle daha iyi olur...
adı eğitici formatör ÖĞRETMEN olan ve geçici görevlendirilen ayran görünse de aslı yoğurt olan bir çalışan dan neye göre kesiyorsun. Bir özlük hakkı geçici görevlendirme sonucu değişmez ki...ama hükümet akla zarar kurul kararı alıyor...tabiki imf direktifleri sonucu oluyor bu...
Bazısı da çıkmış bizim sorunlarımızı bunlar çözmez siyaset yapmayın diyor...neresi siyaset bunun...altı üstü geçici görev bu birkaç yıl yapıp bırakırsınız...
bende öyle 1 yıl çaılışıp bırakacığım...yani tayin dönemine kadar....denge tazminatı kesilmiş kesilmemiş umrumda değil aslında...nasıl olsa görevi bırakır hem ekders alıp hemde denge tazminatı alma imkanım 365 günün tamamında mevcut...gider paşa paşa derse girerim...
ama denge tazminatının kesilmesine sevinen şb müdürleri gidip öğretmenlik yapabilecek mi hayır...
dolayısıyla bizi kendisi gibi mahkum zannediyorlar....hayır mahkum değiliz mahkum olan sizsiniz... o koltukta işe yararsınız sadece......

hepsi bu kadar.........

yönergenin çıkması birşeyleri değiştirmez bence. Milli Egitin aynı Milli Egitim. Dağ fare doğuracak denge tazminatlarını da düzeltmeyecekler. Ayrıca eylülde verilen egitim öğretim ödeneğini de vermezlerse şaşırmayın. Forumda bi bırakma furyasıdır gidiyor. Bütün bunlar olur ve kimse de egiticiliği bırakmaz merak etmeyin. Benden söylemesi :D

Kolemans' Alıntı:
yönergenin çıkması birşeyleri değiştirmez bence. Milli Egitin aynı Milli Egitim. Dağ fare doğuracak denge tazminatlarını da düzeltmeyecekler. Ayrıca eylülde verilen egitim öğretim ödeneğini de vermezlerse şaşırmayın. Forumda bi bırakma furyasıdır gidiyor. Bütün bunlar olur ve kimse de egiticiliği bırakmaz merak etmeyin. Benden söylemesi :D

Lütfen kendi adınıza konuşun. 4 yıldır il koordinatörlüğü yapıyorum. 30 haziran itibariyle bırakıyorum. Formatör grubuna gelen mailleri isterseniz bir okuyun. Arkadaşlar vedalaşmaya ve helallik dilemeye başladılar.

Bırakanlara da bırakmayanlara da şimdidien hayırlı olsun.

bilgisayarcı' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:

Lütfen kendi adınıza konuşun. 4 yıldır il koordinatörlüğü yapıyorum. 30 haziran itibariyle bırakıyorum. Formatör grubuna gelen mailleri isterseniz bir okuyun. Arkadaşlar vedalaşmaya ve helallik dilemeye başladılar.

Bırakanlara da bırakmayanlara da şimdidien hayırlı olsun.

burada o kadar çok ferman yazan oldu ki
hangisine inanacağımızı şaşırdık
eğiticilik yapılacak iş değil
bırakacaz deyip deyipte
hala istikrarla görev alanlar olduğu için maalesefki sapla saman karışıyor :!: :roll:

hayır yeni yönetmelik çıkınca ne olacak sanıyosunuz kadrolu şube müdürü okul müdürü falan mı. Denge kesilmesin diye derse girilir her işin biter birde derse gidersin. Ki denge alamayanlar toplasan 30 35 il geri kalan iller zaten denge alıyor onlara da boşuna iş çıkacak yani yaşın yanında kuru muhabbeti.
Ayrıca hala bu işin bi geleceği olduğunu hala bir kariyer yapacağını sanan arkadaşlara selamlarımı iletir, yaz tatilinde müdür müdür yardımcılığı kadrolarının da büyük ölçüde doldurulacağını söyler selam ederim. :roll:

denge tazminatı bizlerden kesilirken yaş olmuyorda siz derse girincemi yaş oluyor arkadaşım...konuşmalrına biraz dikkat etmen dileği ile.
saygılaırmla..

Arkadaşlar, sorun hepimizin sorunu. Hakkımızı aramak için neler yapacağımızı, nasıl birlikte hareket edeceğimizi konuşmak gerekirken birbirimize laf atıyoruz. Bunlara gerenk yok. Ama herkes kendisini düşünüyor gibi. Böyle seçkin bir topluluğa pek de yakışmıyor açıkçası. burjuva arkadaşın da demek istediğine katılıyorum. Zaten kendiside haksızlık olduğuna inanan ve ilk brakacaklardan biri.

bariscan57' Alıntı:
hayır yeni yönetmelik çıkınca ne olacak sanıyosunuz kadrolu şube müdürü okul müdürü falan mı. Denge kesilmesin diye derse girilir her işin biter birde derse gidersin. Ki denge alamayanlar toplasan 30 35 il geri kalan iller zaten denge alıyor onlara da boşuna iş çıkacak yani yaşın yanında kuru muhabbeti.
Ayrıca hala bu işin bi geleceği olduğunu hala bir kariyer yapacağını sanan arkadaşlara selamlarımı iletir, yaz tatilinde müdür müdür yardımcılığı kadrolarının da büyük ölçüde doldurulacağını söyler selam ederim. :roll:

Yeni yönetmelikle hiç kimsenin öyle bir beklentisi yok. Eğer bu işi kariyer yapacağım diye yapan varsa ki zannetmiyorum 10 yıldır bu işi yapanlar var adamlar hala ebifeto. Ben öyle düşünmüyorum bir çok arkadaşımın bu işi gerçekten severek ve isteyerek yaptıklarına inanıyorum. Severek yaptıkları bir işi yaparkende herhangi bir maddi kayıba uğramak istemiyorlar. Bunda da haklılar çünkü buraya torpille gelmediler. Bileklerinin hakkıyla geldiler. Denge tazminatı alamıyanlar 30-35 diye küçümsemek yanlış. Ben şahsen denge tazminatı alıyorum ancak ben alıyorum diye diğerlerinin sorununu görmemezden gelmek bencillikten başka bir şey değildir. Eğer denge tazminatı olayı derse girmekle çözülecekse ben onada razıyım yeterki arkadaşlarımız arasında mağdur olan olmasın

Re: Denge Tazminatı

burjuva' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
burjuva' Alıntı:
format610' Alıntı:
Arkadaşlar ben 6 gün önce eğitekte idim. Bu konu aradaki bizden sorumlu olan şube müdürüne soruldu. Müdür bu yönerge için sabahlara kadar çalıştığını söyledi. Aramızdan eğitici bir abimiz eğer bu problem çözülmezse bu yola çok az kişiyle devam etmeniz gerekir şeklinde bir karşılık verince şube müdürü ayne şunu söyledi isterse bir eğitici bile kalmasın! dikkatinize haberiniz olsun bırakmayacam diyenler biraz bu lafı düşünsün...

neden birazda iğneyi knedimize batırmıyoruz!
adam sabahlara kadar uğraştım diyor
karşılığında düzelmezse bırakırız tek başına kalırsın deniyor
valla az bile demiş
bende eğiticiyim ama burda yazılanları okuyunca
bazen az bile yapıyorlar
diye aklımdan geçmiyor değil!!!

.

İLGİNÇÇÇÇÇ
Demek az bile söylemiş. Hocam nedir bize yaptıklarını "az bile" diye nitelemene sebep olacak davranışlarımız??? Neymiş burada yazılanlardan hangileri seni bu kadar acımasız yaptı? İlginç, çok ilginç. Yani söylenen her söze "hee peki" diyerek kafamızı sallamamız mıdır sizce uygun olan? Eğer anlatılan olaydaki ilgili, "isterse bir kişi kalsın" ifadesini kullanmamış olsaydı o zaman "sabahlara kadad uğraştım" sözü değerli olabilirdi. Ama bu durumda hiç de inandırıcı olmadıkları bir kez daha gözler önüne serilmiş oluyor bence.
Bir kişi bile kalsa önemsemeyecekleri kadar ciddiye aldıkları bir durum var demek... Yazık ve son kez İLGİNÇ...

meb in mail grubunda
denge tazminatı ile ilgili sorunuzu biliyoruz ve çözüm için uğraşıyoruz dedikten sonra
daire başkanları ve genel müdürler dahil
kullandığı bir mail grubuna 20 tane biz işi bırakırız, ''
projelerinizi kendiniz yürütürsünüz'' diye mesaj atılıyorsa
sabahlara kadar uğraştık sıkıntılarınızı gidermek için yönerge hazırladık dendikten sonra
işi bırakırız tek başınıza kalırsınız deniyorsa
sonuna kadar hak veririm
ne demesini bekliyordunuz
sizi muhatab alıp açıklama yapan bir daire başkanının
etme yapma nolur gitme diye yalvarmasını mı
zaten bu denge tazminatı kesilmeye başlayınca benimki kesildi başkalarının ki de kesilsin diye, sağa sola sadece görüşten ibaret olan bu yazıyı gönderende eğiticciler değil mi :!:
hak aramaktan bahsediyorsunuz
hak aramak uluorta yerde zehir zemberek birilerine hakaretle olmaz
denge tazminatınız kesildi ve haksız bir uygulama olduğunu düşüşünüyorsunuzda neden mahkemeye gitmediniz
sözde hak aramak!!!
lafla peynir gemisi yürümüyor
Öncelikle şunu hemen belirteyim: "sizi muhatap alıp açıklama yapan bir daire başkanı" ifadesini çok garipsiyorum. bu ne demek? daire başkanı insanüstü bir yaratık mı? tabi ki muhatap alacak. komplekslerimizden kurtulmalıyız arkadaşım. eğer aynı ortamda bulunuyorsam, konuşabiliyorsam kendisi ile elbette cevap verecek.cevap vermesi bana bir lütuf değil, insani bir davranış olacaktır sadece.
lafla peynir gemisi yürümezmiş! evet doğru yürümez. benim de yazdığım bir mesaja cevap olarak yazıldığı için bu mesaj, kendi adıma konuşayım: benim denge tazminatım kesilmiyor, kurs ücretim ödeniyor bu yüzden de mahkemeye gitmiyorum. falanca şehirdeki arkadaşlarımın ücretleri kesiliyor diyerek mahkemeye başvurmamın hukuken ne kadar komik olacağını söylememe gerek yok sanırım. zaten mahkemeye başvuracak bir durum da kalmıyor yakında kendi açımdan. kendime göre bir takım gerekçelerle nisan 2008'de başladığım eğiticilik görevini büyük bir ihtimalle (henüz kesin karar vermedim) bırakıcam. bir çok alanda olduğu gibi bu konuda da kedinin fareyle oynadığı gibi bizimle oynandığını hissediyorum çünkü. ama sonuçta yine de resmi yazıyı bekliyorum elbette.
evet benim bu haklarım henüz elimden alınmamış. denge tazminatım ödeniyor, ücretim kesilmiyor. bu yüzden mahkemeye gitmemişim. ama bu hakları elinden alınan arkadaşlarımı duyunca neden sessiz kalmam isteniyor? neden mail gruplarında, forum sitelerinde dile getirmem engellenmek isteniyor? cevabı ben vereyim: BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN felsefesi. "aman susun, bizimkini de keserler sonra haaaa" mantığı... utanılacak bir durum bence... bir haksızlık varsa buna çeşitli gerekçelerle ses çıkartmamak gerektiğini söylemektir asıl SİYASET YAPMAK... hükümete iki söz söylendi mi hemen "siyaset yapmayın kardeşim" deniyor.... ama asıl siyaset yapanlar gözden kaçıyor... sanki birileri, birilerinin avukatlığını yapıyor..halbuki herkesin içinde bulunduğu toplumun ve doğal olarak kendisinin haklarını gözetmesi gerekmez mi? bir takım hesaplarla hemen hükümeti savunmaya kalkmak siyasetin daniskasıdır... hükümeti benimsersiniz benimsemezsiniz, bu ayrı bişey, ama onun icraatlarını eleştirmeye her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının olduğu kadar hakkımız var... sizin de var unutmayın...
kalın sağlıcakla...

ben başından beri bu FORMATÖR lüğün gereksizliğğinden bahsediyorum. Halende greksiz diyorum... :)

Peki neden formatörsün diyecek olursanız???

En yüksek puanla girdigim Bilgisayar Sistemleri öğretmenliği bölümünügecem gündüzüm karısık çalışarak iyi bir derece ile bitirirdikten sonra MEB saflarında atıl bırakıldığım,( kimse alınmasın sözüm birilerini incitmek yada yermek için değil) en düşük puanla unv ye girip lay lay lom unv bitiren bir öğretmen arkadasımın aldıgı ek ders ücreti kadar ek ders ücreti alıp geçimim için gerekli olan parayı temin edebilmek için formatörüm.

ama kesinlikle eğiticilik düşünmedim düşünmemde çünkü bence o daha da gereksiz.

siz yorumlarınızı paylaşmaya devam edin.

enginniyazi hocama cesaretinden ve dürüstlüğünden dolayı teşekkür ediyorum.

Lay Lay uniyi bırakın.Neredeyse en düşük derecedeki hemşireden daha az aldığınızı biliyormusunuz.Bunları örnek verseniz.Üstelik laylay lom universitesiyle sizin universteniz arasındaki puan farkının bir uçurum olmadığı aşikardır.Bilgisayar öğretmenliği idiğer bolumlere kıyasla laylaylom universtesi bile yuksek puanlıdır üstelik.Lay lay lom lar öğretmenlik yapsın.Benim yuksek uniden mezun ,yuksek dereceli arkadaşlarımın da en düşüğü tofaşta çalışıyor ,birde özel deneseydiniz iyi dereceli arkadaşım.Birbirimize düşmekten bir vazgeçsek diyorum

elfida393' Alıntı:
Lay Lay uniyi bırakın.Neredeyse en düşük derecedeki hemşireden daha az aldığınızı biliyormusunuz.Bunları örnek verseniz.Üstelik laylay lom universitesiyle sizin universteniz arasındaki puan farkının bir uçurum olmadığı aşikardır.Bilgisayar öğretmenliği idiğer bolumlere kıyasla laylaylom universtesi bile yuksek puanlıdır üstelik.Lay lay lom lar öğretmenlik yapsın.Benim yuksek uniden mezun ,yuksek dereceli arkadaşlarımın da en düşüğü tofaşta çalışıyor ,birde özel deneseydiniz iyi dereceli arkadaşım.Birbirimize düşmekten bir vazgeçsek diyorum
Yok...İstediğin kadar niyetinin kötü olmadığını söyle, kimseyi incitmek ya da yermek için olmadığın söyle sözlerinin; yine de yanlış anlama becerisine sahip birileri çıkıyor Hacker...
Boşa uğraşmamak gerekiyor bazen sanırım... Hala, birbirinize düşmekten vazgeçin diyebiliyor birileri işte...Ne ilgisi varsa?

madem dersede gireceğiz o zaman gidelim okul formarölüğü yapalım daha iyi hiç olmazsa kafamız rahat eder..
daha öncede yazıştım..derse girersek okul müdürü de bize iş çıkarmaya başlar sırf hava olsun diye....
ama eğitek teki h.k.s derse girse bende girerim ve çok hoş olur

bay_zek' Alıntı:
denge tazminatı bizlerden kesilirken yaş olmuyorda siz derse girincemi yaş oluyor arkadaşım...konuşmalrına biraz dikkat etmen dileği ile.
saygılaırmla..

benim denge tazminatım hiç kesilmedi ama,
kimsenin kesilmemesi için
değil4 saat, 14 saat bile derse girerim
bay_zek arkadaşıma sonuna kadar destek veriyorum :+1:

Hakkımız olanı istemek ya da alabilmek için birbirimizi ikna etmek zorunda kalıyoruz gaiba.

bence bu işin artık adının belli olması lazım, yani hem eğitici hem okul formatörlerinin kadrolu olması gerekir diye düşünüyorum...

hademirel kardeş, birde kadrolu olursak hiç kurtuluş yok, kesmedik bişey bırakmazlar. En azından geri dönüşümüz var diye girdim bu belirsizliklerle dolu yola.
Lanet olsun içimdeki bilgisayar sevgisine...

balakom' Alıntı:
hademirel kardeş, birde kadrolu olursak hiç kurtuluş yok, kesmedik bişey bırakmazlar. En azından geri dönüşümüz var diye girdim bu belirsizliklerle dolu yola.

:+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

.

balakom' Alıntı:

:+1: :+1: :+1: :+1: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :+1: :+1: :+1: :+1:

figanili.jpg

enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:
Yok...İstediğin kadar niyetinin kötü olmadığını söyle, kimseyi incitmek ya da yermek için olmadığın söyle sözlerinin; yine de yanlış anlama becerisine sahip birileri çıkıyor Hacker...
Boşa uğraşmamak gerekiyor bazen sanırım... Hala, birbirinize düşmekten vazgeçin diyebiliyor birileri işte...Ne ilgisi varsa?
Kıt değiliz Allah'a bin şükür anlama becerisine sahibim en azından şahsım adına.
Hocam (hacker) mesaj atmış ok anlaşıldı .Birşeyler yanlış ta anlaşılabilir ve mesajın ucu açıktı.
İnsanlar saygı çerçevesinde tartışabilirde.
Birileride nedense yapıcı olmaktansa tersini hep tercih etmiştir

elfida393' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:
Kıt değiliz Allah'a bin şükür anlama becerisine sahibim en azından şahsım adına.
Hocam (hacker) mesaj atmış ok anlaşıldı .Birşeyler yanlış ta anlaşılabilir ve mesajın ucu açıktı.

Son iki cümle müthiş. Yürekten katılıyorum :)

enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:

Laf cambazlığında üstünüze yok değil ama birazda üstünüze alının deyip kapatıyorum

elfida393' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:

Laf cambazlığında üstünüze yok değil ama birazda üstünüze alının deyip kapatıyorum

:alkis: :+1:

Hacker' Alıntı:
ben başından beri bu FORMATÖR lüğün gereksizliğğinden bahsediyorum. Halende greksiz diyorum... :)

Peki neden formatörsün diyecek olursanız???

En yüksek puanla girdigim Bilgisayar Sistemleri öğretmenliği bölümünügecem gündüzüm karısık çalışarak iyi bir derece ile bitirirdikten sonra MEB saflarında atıl bırakıldığım,( kimse alınmasın sözüm birilerini incitmek yada yermek için değil) en düşük puanla unv ye girip lay lay lom unv bitiren bir öğretmen arkadasımın aldıgı ek ders ücreti kadar ek ders ücreti alıp geçimim için gerekli olan parayı temin edebilmek için formatörüm.

ama kesinlikle eğiticilik düşünmedim düşünmemde çünkü bence o daha da gereksiz.

siz yorumlarınızı paylaşmaya devam edin.

enginniyazi hocama cesaretinden ve dürüstlüğünden dolayı teşekkür ediyorum.
eğiticilik dahada gereksizse neden forumunda yer veriyorsun herkes gibi araba forumu filan yap :x

elfida393' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
elfida393' Alıntı:

keyfine bak.

Geri