DYK ders seçim listesinde dersimiz yok; ortaokul

Kodla Büyü
Şimdi henüz tercih yapmamış bir öğrenci için giriş yaptım, bilişim teknolojilerini seçebiliyor. Acaba bu sistem hataları esnasında oluşan bir sorun mu? Hiçbir mantığı yok. Gerçekten dersi sildilerse lanet olsun bunlara.

AsurBanipal' Alıntı:
Şimdi henüz tercih yapmamış bir öğrenci için giriş yaptım, bilişim teknolojilerini seçebiliyor. Acaba bu sistem hataları esnasında oluşan bir sorun mu? Hiçbir mantığı yok. Gerçekten dersi sildilerse lanet olsun bunlara.
hocam sizin idareniz ilk zamanlarda dersi eklemiştir. bakalım ilçeniz onay verecek mi?

2-3 gündür e-kurs sisteminde problemler vardı yoğun olarak. Muhtemelen yetkili birileri programcıları haşlamışlardır sorundan dolayı, programcılarda sorunun kaynağını bilişimciler tarafından yapılan toplu şifre programlarının sistemi kilitlemesine bağlamışlardır. Siz misiniz bizim kaldırdığımız toplu şifreyi delenler diyerek bilişimcileri cezalandırma yoluna gitmişlerdir onlarda. Hem kendi dersleri olmazsa onlarda uğraşmaz artık toplu şifre işlemleriyle demişlerdir.

Tamamen senaryo...

KöfteHoRr' Alıntı:
2-3 gündür e-kurs sisteminde problemler vardı yoğun olarak. Muhtemelen yetkili birileri programcıları haşlamışlardır sorundan dolayı, programcılarda sorunun kaynağını bilişimciler tarafından yapılan toplu şifre programlarının sistemi kilitlemesine bağlamışlardır. Siz misiniz bizim kaldırdığımız toplu şifreyi delenler diyerek bilişimcileri cezalandırma yoluna gitmişlerdir onlarda. Hem kendi dersleri olmazsa onlarda uğraşmaz artık toplu şifre işlemleriyle demişlerdir.

Tamamen senaryo...
yok artık :)

Müdür Bey'le kurs ders listesine baktık şimdi,listede Bilişim Teknolojileri yok Çok ayıp ettiler yaa, Bilişim seferberliği ilan etmek, çocuklara kod eğitiminden bahsetmek güzel de eğitim bürokratlarının kafası, nato mermer nato kafa, önce bu işgüzar bürokratların değişmesi lazım, hala BTY dersini oyun ve ofis otomasyonlarından ibaret zanneden ve belki de bu algıya kapılmalarına sebep olan baĞzı meslektaşlar olmasaydı bizim branşımız da hakkettiği değeri görürdü :x

Şimdi konuştum bir memurla telefondan
haberin doğru olduğunu söyledi.
müzik bile duruyor dedim
onun tartışmasını yapamam, ben karar vermiyorum dedi
kim karar veriyor dedim
müsteşar dedi
kapattık
:puhaha:

şaka gibi bende konuştum sadece bizim ders kaldırıldı neden diyorum üst birim diyor tamam bakanlığın hangi birimini arayayım sorayım diyorum sölemiyor allah kahretsin lanet olsun ne diyeyim diyorumki sadece bizim dersmi tüm dersler dururken bilmiyorum diyor

Başbakanımız kendisi bahsetti kodlamanın öneminden eğitimde kodlamaya yer verileceğinden

hocam yazın örnek metin gönderin bizde yazalım gerekirse okul aracılığı ile bunun olamıcağını beyan edelim saçmalığa bak allahım sabır ver lan o kadar ders var neden biz ya neden lanet olsun böle bölüme

4133073- 3266 arayın arkadaşlar hangi üst birimiyse sölenilsin iletişime geçelim yazıktır günahtır ya böle bi saçmalık yok

yemin ediyorum dalga geçiyorlar ne üst kimseye sormanıza gerek yok öle uygun görülmüşse öledir ne üstünün telefonun veriyor ne birşey ayıp ya geçmiş olsun beyler unutmayın her zaman bir derse birşey olacaksa öncelik kesinlikle bilişim teknolojileridir herzaman böle olacaktır yarın ders saatleri azaltılırsa ilk kırpılacak bizim derstir nedeni çok açık onca dersten ilk gözden çıkarılan bt dersi

Aradım sordum arkadaşlar; "Listede açılan dersler haricinde ders açılmayacak. Öncesinde de seçenler sınıf oluşturma aşamasında iptal edilecek" aynen bu şekilde bir cevap aldım.

yeğiteki aradım kimse aramamış adamların haberide yk bende şimdi oldu dedim resmi olarak başvurun hocam haksızlık diyolar arayın arkadaşlar ne duruyorsunuz

şaka gibi vallahi ağzımı bozacağım şimdi, zor güç velileri aştık grupları oluşturduk şaka mı bu ya geçen sene sayfalar dolusu btr açamaz dediler onun mücadelesini verdik şimdide bu yazıklar olsun başka birşey demiyorum.

Branş değişikliği versinler 1 dk düşünmem yeter ya oyuncak ettiler hiçmi eğitim politikası olmaz kodlama kodlama dediler elimizdekinden oluyoruz şimdi yarında ders kalkarsa şaşırmayalım

Bugün ilgili birimlere ulaşıp derdimizi anlatamazsak bu yıl da kurs olmayacaktır. sorun çözülene kadar bir dönem geçecektir. İlgili sendikalarla temas kurulabilir. Twitter üzerinden ilgili kişiler bilgilendirilebilir.

murat_erg' Alıntı:
yeğiteki aradım kimse aramamış adamların haberide yk bende şimdi oldu dedim resmi olarak başvurun hocam haksızlık diyolar arayın arkadaşlar ne duruyorsunuz

hocam yeğitek geçen senede aynısını söyledi öylelikle sene bitti bu senede kökten çözüm bulmuşlar olaya

Birileri çıkıp teog harici kurs açılmayacak dense anlarım fakat beden müzik görsel var bilişim yok. çocuklara kahoot ile sorü çözüyorduk çok faydalı oluyordu. code org kullanıyordum scratcha paralel olarak

arkadaşlar yasal olarak bunu yapabilirlermi adam yönetmelikle alakalı bir sıkıntı yok diyor ya lanet olsun neden sadece biz

bakanlıkta birilerinin bilişimciler ile ilgili bir karın ağrısının olduğunu düşünüyorum.

Haber ciddi mi? Biri kaynağını gönderebilir mi?
Bu bariz bir haksızlık ve kasıttır. Kimse bu şekilde göz göre göre haksızlık yapamaz bir iki kişi değiliz biz. Okulda görsel sanatlara bile 10 saat kurs açılacak bilişime yok ne demek?

bimere yazın diyor kadın teknoloji tasarımıda kaldırdık diyor saten meslek dersleride yoktu diyor allahm aklım almıyor gerçekten meslek lisesinde meslek dersleri yok diye bunudamı kaldıralım dediler abi şaka gibi ya yeğiteki arayın arkadaşlar yeğiteki söleyin bildirilsin müsteşarlık belirliyor diyorlar birde şaka gibi

Geri