DYK ders seçim listesinde dersimiz yok; ortaokul

Kodla Büyü
Madem meslek öğretmeniyiz niye hiç bir haktan yararlanamıyoruz? Bu özel bize yapılan bir uygulama.

0 312 413 32 66 numaralı telefonu aradım.
Ölçme değerlendirmeden verdiler, bu numarayı.

telefonu açan bayan, kurulan komisyonlarda ilçe ve il mem 'lerin görüşleri doğrultusunda bir karar alındığını ve Bilişim DYK kursunun yetersiz başvuru aldığını ve çoğunlukla açıldıktan sonra kapandığı gerekçesi ile kapatıldığını dile getirdi.

Israrla diğer derslere (sınav dersleri dışındakiler) bizden daha fazla başvuru olmadığını söyledim. Bazı bölgelerde dediğiniz gibi olabilir dedi.

DYK bilişimle, halk eğitimlerde verilen mesleki bilgisayarı karıştırmamalarını istedim. Zorunlu olan Bilişim teknolojileri ve yazılım dersine paralel konularımız olduğunu kapatılmasının yanlış olduğunu söyledim.

Bu dönemlik yapılabilecek birşey olmadığını söyledi.

İşi yaptık gene arkadaşlar. Gelecek dönem gene sıkıntılar bizi bekliyor ve hatta bize özel AÇILMASIN genelgesi çıkarsa şaşırmayın.

Böyle saçma bir uygulama zaten başka branşta olmaz, seçen isteyen öğrencilerin bilişim alma hakkını nasıl ellerinden alabilirsiniz. Resmen çifte standart uygulanmış.

Benim dersime haziran ayında TEOG dan sonra öğrenciler geliyordu 8. sınıflar hariç en çok devam benim kursumdaydı ne demek bu şimdi.

halen inanmayanlara gelsin Sivas Reddetti bile. Ders seçilmiyormuş güleyim bari sadece 5. sınıflarda 79 kayıt var.

Ekli dosyalar

• kurss.jpg
    kurss.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 377
  • kurs2.jpg
    kurs2.jpg
    109.5 KB · Görüntüleme: 365
Okul İdaresi seçiyor hocam. Beden eğitimi dersinde bugün hoca laf etti okul ilçe mem'i aradı onu da eklediler

batman da red vermis derslere. artik dersler secilemiyor. boyle sisteme lanet olsun gercekten.

kac gundur sifresiydi ogrencisiydi girisiydi nasil ugrastim nasil emek verdim. sifirdan laboratuvar kurdum ogrencilere sessiz olun da oyun ynayin kafasina hic girmedim kodlama 3d cizim ogrettim. kendimce dogudaki 4. senemde ogrencileri faydali oldum. suan aldatilmislik hissi oldu bende.

Kafalarindaki bilisim dersi sablonu gibimi davranalim anlamadim gitti ya ne olsa kabak bu bolume patliyo lanet olsun dereceyle kazandigim bolume

#desteklemekursundabilisimolmali @Yusuf__Tekin @tcmeb

Arkadaşlar bu hastag ı tt yapalım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

normalde dersimiz vardı. okul şeçmişti öğrencide tercih yapmıştı buğün çıkarıldı. işin saçmalığı bilişimi çıkar bedeni çıkarma böyle saçmalık olmaz.

Show Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 701 91 61

Tgrt Haber Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 543 269 71 92 / 0 544 269 71 92

Habertürk Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 532 165 01 15

Trt WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 662 05 62

Sözcü WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 549 807 27 99

Kanal D WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 930 04 91

DHA WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 714 86 90

Arkadaslar mutlaka twitter uzerinden harekete gecelim...ben yusuf tekine mesajlar atiyorum..bu konuda en etkili ve nitelikli insan o...

Bir sabah kalkiyoruz ve yeni yeni huylar edinmis bakanlik öğreniyoruz. Dyk yönetmeliği gayet acik müfredatta olan derslerden acilir diyor sonra sistemde izin vermiyor. Gerekce yok keyfi uygulamalar sonumuz hayrola

#desteklemekursundabilisimolmali @Yusuf__Tekin @tcmeb

Arkadaslar destek olalim...bilisim cağında bilisimden uzak kalmayalım...

Duyuma göre bilişim teknolojileri ve teknoloji tasarım dersleri DYK dan çıkarılmış.

Nedeni ise maliye DYK ekders ödemeleri fazla oluyor diye ödeme onayı vermemiş.

Bütçeyi planlayanlarda ilgili birime sormuşlar hangi dersleri çıkaralım diye, onlarda bilişim teknolojileri ve yazılım ile teknoloji tasarım demiş.

Öylece bizim dersler DYK dan çıkarılmış.

Bu saatten sonra iş oldu bittiye gelir, yarın sistem kapanıyor.

Başta BİMER olmak üzere sesimizi duyurmalıyız. Kodlama diyorlar, gelecek bilişimde diyorlar, fatih diyorlar durum malum.

Arkadaşlar BİMER'i boş bırakmayalım. SENDİKAlarımızı boş bırakmıyalım. Herkes yazsın lütfen, dile getirsin.

Yönetmelik diyor ki, haftalık ders çizelgesinde olan tüm dersler seçilebilir. Öyle kafaya göre törpülemek olmamalı.

Show Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 701 91 61

Tgrt Haber Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 543 269 71 92 / 0 544 269 71 92

Habertürk Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 532 165 01 15

Trt WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 662 05 62

Sözcü WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 549 807 27 99

Kanal D WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 930 04 91

DHA WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 714 86 90

çok fazla konu başlığı oldu, forum yöneticileri aslında şu başlıkları tek bir yerde toplasalar....

saat 20:00 da #desteklemekursundabilisimolmali @Yusuf__Tekin @tcmeb

bu tag yüklenelim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri