Burdur' da formatörlük hakkında bilgisi olan varmı ?

Kodla Büyü
maverick07' Alıntı:
şimdide fatih projesinin uygulandığı 3 okula öğretmen bulamamışlar. dün bana ve bazı arkadaşlarıma bu okulları teklif etmişler. ben kendi adıma sırtımın üstünden başkalarının nemalanmasına izin vermemek adına tekliflerini geri çevirdim. bazı okullara 2 başvuru yapılmış onları yönlendirseniz olmaz mı dedim. öncelikli olarak sizi aradık dedi. biz kendi okullarımızdan gitmeye zorlanırken 180 saat kurs belgesi olanlar kurduğumuz düzenin üstüne oturacak. ben buna itiraz ettim.

beni de aradılar dün :D ilk sizi aradık dediler :D ben de reddettim başka kimse yok mu dedim 2 arkadaş daha var dedi ben de onlara sorun dedim :D

Tefennideyim, İmamhatip lisesini uygun görmüsler, şimdi imam hatip lisesinde ders saati 5*8 40 saat sanıyorum, ben 30 saat mi girecem 40 saat mi , 3 tercihim btlab olan okullardı ama diğer okullarda calısmak istiyorum seceneginden imam hatip vermisler..

bugün bir arkadaşım aramış herkesi istediği yere verdik gibi bir şey söylemişler. bakalım hayırlısı pazartesiye başlarız zannedersem.

ben bu haftadan başlamıştım.Geçen hafta cuma toplanınca başvurular.7 dersi 5 güne dağıtmışlardı.
Yazıyı gönderseler bari okullara...

enigmawall' Alıntı:
haftaya baslar buyuk ihtimalle , okulda 40 saat ders var haftada 40 saat mı beklicez 30 saat mi?
Eskisi gibi 18 saat ekders almak için idare ile oturup derslerinin dışındaki saatlere bu 18 saati beraber yayabilirsiniz.

ben şimdi şunu merak ediyorum merkezde 8 liseye görevlendirme yapılmış bu 8 liseye görevlendirilenler 2 okulda görevlendirilmiş 2 okulda nasıl yapılıyor anlamadım.

http://burdur.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_10/15023222_btr_2012_2.pdf

".... ve örgün eğitim-öğretim saatleri dışında çevre halkının yararlanmasını sağlamak gibi görevleri yerine getirmek amacıyla ...."

Ya YEĞİTEK'in yazısını okumadılar, ya da unuttular. Eğitim-öğretim saati dışındaki görev haftalık ders çizelgesinin neresine yazılacak? Kaldı ki Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeninin Görevleri olarak sayılan 13 madde içinde böyle bir görev yok.

Listenin başlığında da hala Bilişim Teknolojileri Okul Formatörleri yazıyor.

Lütfen Burdur MEM'e en son güncellemeleri yükleyiniz :D

Ekli dosyalar

• madde11.jpg
    madde11.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 447
görevlendirme yazısında 3 Eylül-31 Aralık yazıyor geriye dönük ek ders alınabiliyor mu? mesela 1 ekimden itibaren alabilir miyiz?

maverick07' Alıntı:
ben şimdi şunu merak ediyorum merkezde 8 liseye görevlendirme yapılmış bu 8 liseye görevlendirilenler 2 okulda görevlendirilmiş 2 okulda nasıl yapılıyor anlamadım.

YEĞİTEK'in yazısının 6. maddesinde "Okulda görevlendirme şartlarını taşıyan birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda" aynı ilçede başka okullara görevlendirme yapılabileceği yazıyor. Dolayısıyla o okullarda birden çok BT öğretmeni varsa birini o okula, diğerini liseye görevlendirmeleri gerekirdi. Birden çok BT öğretmeni olmadığı için bu maddeye göre başka okullara görevlendirme yapılamayacağı sonucu çıkıyor.

Her ne kadar görevlendirmeye ilgi tutulan yazılarda iki okula görevlendirme ile ilgili bir madde bulunmasa da mutlaka bir resmi yazıya göre yapılmıştır. Hangi resmi yazıya göre iki okulda görevlendirme yapıldığını resmi kanaldan sormanız halinde bir cevap verilecektir.

maverick07' Alıntı:

Anlasılmayacak birsey yok , kendi okulunda derslere gireceksin eger varise yoksa sadece BTR oldugun okulda takılacaksın 30 saat..

e şimdi 3 eylül baz alınırsa ben başka okula görevlendirilmiştim o görevlendirme iptal mi olucak o zaman :?

enigmawall' Alıntı:
maverick07' Alıntı:

Anlasılmayacak birsey yok , kendi okulunda derslere gireceksin eger varise yoksa sadece BTR oldugun okulda takılacaksın 30 saat..

Hangi okulda ne zaman rehberlik yapacağınız size verilecek haftalık ders çizelgesinde yazılacaktır.

Fakat arkadaşın anlamadığı yer sanırım hangi maddeye göre 2 okulda görevlendirme yapıldığı. Mesela ek ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre görevlendirilen bir müdür ya da müdür yardımcısına sen pazartesi-salı kadronun olduğu okulda, çarşamba-perşembe-cuma günleri de şu okulda müdürlük, müdür yardımcılığı yapacaksın denilemediği gibi, ayrıca gönderilen yazıda da bir okulda iki adet bt öğretmeni varsa biri başka okula görevlendirilebilir dediği halde hangi formal yada informal yollardan gelen emirle bu görevlendirme yapılıyor. Onu merak etmiş heralde.

c1han' Alıntı:
enigmawall' Alıntı:
maverick07' Alıntı:

Hangi okulda ne zaman rehberlik yapacağınız size verilecek haftalık ders çizelgesinde yazılacaktır.

Fakat arkadaşın anlamadığı yer sanırım hangi maddeye göre 2 okulda görevlendirme yapıldığı. Mesela ek ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre görevlendirilen bir müdür ya da müdür yardımcısına sen pazartesi-salı kadronun olduğu okulda, çarşamba-perşembe-cuma günleri de şu okulda müdürlük, müdür yardımcılığı yapacaksın denilemediği gibi, ayrıca gönderilen yazıda da bir okulda iki adet bt öğretmeni varsa biri başka okula görevlendirilebilir dediği halde hangi formal yada informal yollardan gelen emirle bu görevlendirme yapılıyor. Onu merak etmiş heralde.
Hocam ortaokulda çalışan arkadaşımı hem kendi okulunda hemde fen lisesinde görevlendirmişler. başvuruya sırayla kendi okulunu sonra fen ve sosyal bilimler lisesini yazdığını söyledi. tercih dışına da evet işaretlemiş. yine kendi okulunda başka branştan bir arkadaşıda bulunduğu okulu istemiş. kısaca ikisininde ilk tercihleri kendi okulları. o da düşünmüş ki beni fen yada sosyal bilimlere görevlendirirler diğer arkadaşı da bizim okula görevlendirirler. sonuç olarak 2 okula birden görevlendirmişler. diğer öğretmen arkadaşı görevlendirmemişler. arkadaşım resmi yoldan itiraz edeceğini söyledi.

bu göstermiştir ki görevlendirme yazısı konusuyla, içeriğiyle, görevlendirme tarihi ve şekliyle burdur mem'e yakışmamıştır.

maverick07' Alıntı:
görevlendirme yazısında 3 Eylül-31 Aralık yazıyor geriye dönük ek ders alınabiliyor mu? mesela 1 ekimden itibaren alabilir miyiz?

Aynı soruyu bende sorucaktım... 3 Eylül yazınca ek dersi almak durumundayız diye biliyorum.

Eylülü falan boşverin hocam onlar yazıldı bitti gitti. Biz ekim 1 den itibaren yazdıralım yeter. Ekim ek dersi daha kbs ye girilmedi.

yazıları ilçelere ne zaman göndereceklermiş , ne zamn baslayacagız , ilden onay yazısını faks latsak baslarmıyız yeter artık

ben çoktan başladım okul idaresi biliyor yazı bir şekilde gelecektir. ek dersi başladığınız tarihten itibaren alırsınız.

Geri