Burdur' da formatörlük hakkında bilgisi olan varmı ?

Kodla Büyü
Bu işin zaten sendikalar eğer doğru belgelerle gidip doğru bir şekilde aktarırlarsa yapılacağından eminim.Ama doğru adımı atmak önemli.Şu bir gerçek mem öğretmenleri sallamıyor. O yüzden onun dikkate alacağı adamların bu işte görev alması,görüşmesi gerek.Sendikalar gibi ...

Arkadaşlar cuma günü mili eğitime gittiğimde eğitici arkadaşlar seminerlere gitmişler, ben de şube müdürüne sordum o da "bakanlığa görüş yazısı gönderdik formatörlük görevlendirmelerini yapalım mı yapmayalım mı diye. Cevabı bekliyoruz. Cevap gelmeden hiç bir şey söyleyemem" dedi. Kişisel kanaatim bakanlık yapmayın demez. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bakanlık yapmayın demez de yine yuvarlak bir cevap verirler her zamanki gibi. Net bir şekilde olur yapın demiyeceklerine göre bu müdürle bu iş yaş...

1. dönem sonuna doğru ancak gelir bakanlıktan cevap. Bunların yapacağı iş anca bu kadar olur. Arkadaş madem bilmiyorsun sor yazdan beri aklınız nerdeydi. Bi bu iş değil ki. Adamların her işi böyle. Kendin söyle kendin dinle peh..

Olmaz mı :D 9 saat ders seçilmiş Bilişim idarede saolsun nasıl olsa formatör olursun diye her güne 1 saat ders atmış gidip geliyoruz. Gülermisin ağlarmısın....

Merkezde ise sorun değilde benim gibi beldede isen 30 km yi gidip geliyosan sıkıntı olurdu. :)

Bugün daha önceden görüştüğüm 2 ebs li arkadaşla görüştüm.Onlar da ağız değiştirdiler.Olmayacağına dair.Bir de bakanlık müfettişiyle görüştüm yüz yüze.adamın bana söylediğine bakın."talim terbiye ve bimer e mesaj atın"Sanki biz bunu bilmiyoruz sanki yapmadık. :verymad:

Yok abi ben baştan beri söylüyorum formatörlük falan yok. Yaptırcak olsalar yazdan görüş alırlardı adamlar. Nihayetinde bu sorun temmuz ayında da oldu. Ama kılını kıpırdatan olmadı.Benim için 9 saat derse devam :shock:

Bu saatten sonra bu müdür tükürdüğünü yalamamak için inat eder yinede imzalamaz

Burdur a yazacak bişey bulamadım. sanırım sizin formatörlük ii olcak.

Arkadaşlar bulundugum okulda seçmeli olarak bilgisayar secilmedi norm fazlası durumdayım, hergün okula gitmel zorunda kalıyorum ve mesai bitimini bekliyorum , bu durum dogru mudur? 6 saat dersi olan arkadaslar norm fazlası olmuyorlar mı? benim secmeli derlerim secilirse norm fazlası durumdam kurtulur muyum?? Lütfen cevap bekliyorum

evet 6 saat dersin seçilirse norm fazlası durumundan kurtulursun.Yalnız maaş karşılığını doldurman lazım. O yüzden ya görevlendirme gidersin yada başka ders alırsın oda olmazsa toplamda 15 saate kadar idari görev verirler. 6 saat dersin olursa 9 saat idari görev alırsın

orlin' Alıntı:
evet 6 saat dersin seçilirse norm fazlası durumundan kurtulursun.Yalnız maaş karşılığını doldurman lazım. O yüzden ya görevlendirme gidersin yada başka ders alırsın oda olmazsa toplamda 15 saate kadar idari görev verirler. 6 saat dersin olursa 9 saat idari görev alırsın

tesekkür ederim demekki bir garez söz konusu ki norma almamak için ders secmemisler... Bunu bugun mem ile görüsecegim, yazılı olarak bir yönetmelik var mı bununlaalakalı..

Bugün burdur memi aradım ve formatörlük hakkında gelişme varmı diye sordum.Bugün şube müdürü tekrar görüşecek dedi bakanlıkla dedi.Sonuçtan haberim yok.

orlin' Alıntı:
6 saat olmuyor . 5 .sınıflarda 2 , 6,7,8 lerde 1 er saat 5 oluyor gene norm fazlasıyım... hergün okula gitmek zorunda mıyım gene

arkadaşlar ankara bugün onaylamış. Ankarada bakanlıkla görüşme yapılmış. Bakanlık bizim bir yaptırımımız yok insiyatif valiliklerde diye söylemiş

Dün ingilizce öğretmeni hocam dyned ile ilgili yarımcı olurmusun dedi. Cevabın hocam kusura bakma yardım edemem milli eğitimi ara birini göndersin yapın işinizi dedim.
Bugünde müdür ile lab'daki bilgisayarların çoğu çalışmıyor sıkınıtılı muhabbeti geçti. Hocam kusura bakma yapamam milli eğitimi ara birini göndersinler dedim. Bana ne muduna geçtim bir rahatım.

bu yıl 3 saat dersim var pazartesiye ayarlattım, nöbetimde aynı gün 6 saat okuldayım. diğer 4 gün evdeyim. idari görevi kim tınlar...

İl milli eğitim müdürünün geldiği ve formatörlük görevlendirmelerinin yapılmadığını söylediği izmir bile yapmaya başladı.Bizim müdür de hala tık yok.

arkadaşlar kendi okul müdürümle ipleri kopardım. artık ne selam veriyorum ne yüzüne bakıyorum. gerçi iyiykende selam vermezdi ben yinede müdürümüz der verirdim. beni 3 saat derse mahkum ettiği yetmezmiş gibi müdürler toplantısında görevlendirmeler yapılırken sessiz kaldığı için ipleri tamamen kopardım. yönetiminde bulunduğu sendikadan da istifa ettim. formatörlük görevlendirmeleri bu saatten sonra yapılmaz. artık yapabileceğimiz en güzel şey okullarımızda formatörlük dahilinde yaptığımız işleri yapmamak olacaktır.

maverick07' Alıntı:
arkadaşlar kendi okul müdürümle ipleri kopardım. artık ne selam veriyorum ne yüzüne bakıyorum. gerçi iyiykende selam vermezdi ben yinede müdürümüz der verirdim. beni 3 saat derse mahkum ettiği yetmezmiş gibi müdürler toplantısında görevlendirmeler yapılırken sessiz kaldığı için ipleri tamamen kopardım. yönetiminde bulunduğu sendikadan da istifa ettim. formatörlük görevlendirmeleri bu saatten sonra yapılmaz. artık yapabileceğimiz en güzel şey okullarımızda formatörlük dahilinde yaptığımız işleri yapmamak olacaktır.

aynı durumdayız arkadasım, peki hergün okula gidiyormusun dersin olmasa bile?

Bana şuanda din kültürü dersini verdiler ilk dönem dinci doğum izninde diye ordan biraz ek ders alıyorum.Ama formatörlüğü tercih ederim,kendi dersine girmek gibisi yok..
Bu arada izmir de formatörlük başvuruları başladığına göre bizdede bu hafta onaylanır herhalde,İzmir de bu konuda baya katıydı orası yaptığına göre demekki bunlara yazı geldi.Bizim meme de gelmiş olabilir.

enigmawall' Alıntı:
maverick07' Alıntı:

Sadece Pazartesi gidiyorum. Onun dışında Çarşamba gunü kulüp var. Gidip gitmeme konusunda kararsızım.

maverick07' Alıntı:
enigmawall' Alıntı:
maverick07' Alıntı:

Sadece Pazartesi gidiyorum. Onun dışında Çarşamba gunü kulüp var. Gidip gitmeme konusunda kararsızım.

ben anlamıyorum arkadaş, müdürle bu konuda tartıstım, ilçe memüdürüne gittim oda hergün gitmelisin ve idari görev verilebilir dedi , gitmeme konusunda resmi bir yazı bir gerekce nedir ne degildir bir resmi yazısı varmıdır, lütfen yardımcı olun?

ne idari göreviymiş arkadaş. hiç bişe de veremezler. dersinize girin kulüp rehberlik varsa yapın. nöbet tutun gerisine de hayır deyin.

Geri