Burdur' da formatörlük hakkında bilgisi olan varmı ?

Kodla Büyü

orlin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başvurular haziran ayında alınmıştı ama hala ses seda yok. bilgisi olan varmı?

haziran ayında yaz için yapılmıştı.sonradan iptal edildi. Ama eylül ayı için daha bi haber yok galiba.

burdur meb de 3 temmuzda yayınlanan duyuuru

Bakanlığımız tüm görevlendirmeleri iptal ettiğinden okullarımızda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen görevlendirmeleri 2012 Eylül ayına ertelenmiştir. Temmuz-Ağustos aylarında BİTEFO görevlendirmeleri yapılmayacaktır.

Ben bugün il formatoruyle görüştüm listenin Pazartesi itibariyle hazırlandığını bugün için müdürün onayına sunulacağını söyledi. Müdürün kararına bırakılmış durumda su an. Hatta onaylanırsa internet sitesinde yayınlarız demişti.

maverick07' Alıntı:
Ben bugün il formatoruyle görüştüm listenin Pazartesi itibariyle hazırlandığını bugün için müdürün onayına sunulacağını söyledi. Müdürün kararına bırakılmış durumda su an. Hatta onaylanırsa internet sitesinde yayınlarız demişti.

Evet bende sabah aynı görüşmeyi yaptım bu dyned muhabbetinden dolayı sınıfların aktif kalması gerekir diye imzalarlar diye düşünüyorum.

hocam burdurda çalışan arkadaşlar olarak cuma günü milli eğitim müdürüne topluca çıkalım diyoruz. şu an da bazı arkadaşlar ilçedeki arkadaşlarla görüşüyor. bucaktan 2 araba gelecekler diye biliyorum. sizde katılmak isterseniz haberleşelim.

maverick07' Alıntı:
hocam burdurda çalışan arkadaşlar olarak cuma günü milli eğitim müdürüne topluca çıkalım diyoruz. şu an da bazı arkadaşlar ilçedeki arkadaşlarla görüşüyor. bucaktan 2 araba gelecekler diye biliyorum. sizde katılmak isterseniz haberleşelim.

Hocam Burdur Bucak'tan sayıyı arttırmak için çabalıyoruz. Umarım arkadaşları ikna eder geliriz. İyi günler.

hatay da yozgat ta ve bir iki ilde daha başvurular alınmış.demekki yapılacak. Bizde acaba neden bekletiliyor.

hocam bekletilme gibi bir durum yok. il formatörleri müdürün imzalamadığını bakanlığa soralım dediğini ifade etti. zaten çok sayıda il başvuru alıyor ancak onay aşamasında sıkıntı var. Şu an başvurusu onaylanan bir il var mı bilmiyorum. zannedersem bizim durumumuz geçici görevlendirmelerin iptali sonrasında formatörlüğünde arada kaynaması. biz zaten kendi okulumuzda çalışıyoruz. bana kalırsa onay makamları bu işte bilgili değiller yada işlerine gelmyior. açıkçası ben formatörlüktende umutlu değilim. ders yok, formatörlük yok, norm yok. ne yapacağımı şaşırdım artık.

evet biz gerçektende arada kaynadık. Bizim kendi okulumuzda görev yaptığımızı biri mem müdürü ve bakanlığa anlatmalı :)

bizim bu il müdürü bakana ne zaman soracakmış acaba. Formatör olmayacaksak bizde kendimizi ona göre ayarlasak dersler dağıtılmadan.Sonradan ortada kabak gibi kalmakda var :)

Bunu İl MEM müdürü ve bakanlığa anlatacak kimse yok.MEM müdürü bu konuda pek olumlu bakmıyormuş.Büyük bi ihtimal imzalamayacak.Biz de sıkıntılarımızı anlatmak için cuma günü Bucak tan Burdura getirebildiğimiz kadar kişiyle gelip MEM müdürüyle bir görüşme yapacağız.Burdur dan da arkadaşlar gelecek.Ne kadar kalabalık gidersek sesimiz o kadar fazla çıkar ve etkili olur.Ben bugün MEM müdüründen randevu almaya çalışacağım cuma için.Gelişmeleri haberdar edeceğim.Ama sizde etrafınızdakileri bilgilendirin ki kalabalık olalım.

Tim207' Alıntı:
Bunu İl MEM müdürü ve bakanlığa anlatacak kimse yok.MEM müdürü bu konuda pek olumlu bakmıyormuş.Büyük bi ihtimal imzalamayacak.Biz de sıkıntılarımızı anlatmak için cuma günü Bucak tan Burdura getirebildiğimiz kadar kişiyle gelip MEM müdürüyle bir görüşme yapacağız.Burdur dan da arkadaşlar gelecek.Ne kadar kalabalık gidersek sesimiz o kadar fazla çıkar ve etkili olur.Ben bugün MEM müdüründen randevu almaya çalışacağım cuma için.Gelişmeleri haberdar edeceğim.Ama sizde etrafınızdakileri bilgilendirin ki kalabalık olalım.
Hocam yarın toplanalım tamam da bence durumumuzu izah edebilecek sorunlarımızı konuşacak 2 temsilci arkadaş seçelim. Bana kalırsa yarın ki görüşmede Milli eğitim müdürü bakanlığın gönderdiği geçici görevlendirme iptal yazısından bahsedip görevlendirmelerin yapılmadığını anlatacaktır. Bizim ise norm durumumuzu, seçmeli derslerin müdürün insiyatifinde olduğunu müdürlerin seçmeli derslere müdahale ettiğini ayrıca fatih, dyned gibi projelerin yürütülmesi için formatör öğretmenlere ihtiyaç olduğunu, formatörlük görevlendirmelerinin yapılmaması durumunda okullardaki donanımların bakımının yapılamayacağını, web sitelerin güncellenemeyeceğini vb. durumları anlatmamız gerekir.
Bu arada sorunlarımızı anlatırken fevri davranmamakta önemli, fevri davranışlar bize zarar verir. Müdürün izmir milli eğitimdeki bilişimcilerle sorun yaşadığını bizzat arkadaşımdan duydum.

Karabük görevlendirmeleri bugün yapmış.Demekki yapılabiliyormuş. Bu durumda söylenebilir yarın gidince, emsal gösterilebilir.

il formatörüne bilgi verdim başka bir ilin yapması emsal gösterilemez diyor bakanlık görüşüne göre hareket edecekler... :verymad:

Aklın yolu birdir derler fakat işine gelen yola giriyor diğerine girmiyor bunlar. Arkadaşlar bu görevlendirme iptallerinin asıl amacı öğretmenlik mesleğini kendi okulunda icra etmeyip başka birimlerde görevlendirilenlerin görevlendirmeleri iptal edilirken hangi akla hizmet ile okullarındaki asli görevlerinin dışında kalan zamanlarında gerçekleştirmeleri karşılığında görev verilen okul formatörlüğünüde bu kapsama sokuyorlar ya onu anlayamıyorum

bugun randevuyu aldım.cuma saat 2 de.Bucaktan arkadaslarla gelecegiz.burdurdan da katılacak arkadaslar.Saat 1.30 da ögretmen evinde toplanıp oradan mem e gececegiz.Tanıdıgınız arkadaslara haber verin.Birlikten kuvvet dogar.

Milli eğitim müdürüyle bugün yaptığımız görüşmede formatörlük görevlendirmeleri için olumsuz konuştu. Bakanlığın gönderdiği yazıda ilsis yöneticileri dışında tüm görevlendirmelerin iptali istenmiş. bu yazıyı bahane ederek görevlendirmelerle ilgili 2. bir yazı gelinceye kadar yapılmayacağını belirtti. Başka illerin yapması beni bağlamaz diyerek konuyu kapattı. Tek çare bakanlıktan görüş isteyen illerde eğer görüş yazısı olumlu olursa görevlendirmeler tekrar yapılabilir.

İş bakanlığa kaldıysa bu sene bize formatörlük yok demek. Anlaşılan başımızın çaresine bakacaz.

Yapılan her haksızlığı başkasına atarak bu durumlara geldik.Ben bu işle ilgilenmem başkaları yapar nasıl olsa diyen arkadaşlarla aynı mesleği icra ettiğimizi cuma günü gördüm.Uzun uğraşlar sonucu İl MEM müdürüyle görüşme ayarladık.Bucak ve Burdurdan arkadaşlarla beraber gitmek için sözleştik ama topu topu 10 kişi olabildik koskoca Burdurdan.15 aylık çocuğumla eşimle beraber gittim.Kimi memlekete kimi bi işe gitiiğini kimi ise bunun kendisini ilgilendirmediğini düşünerek buluşmaya gelmedi.Biz de 10 kişi ile bi sonuç almaya çalıştık.Ama nafile.Bundan sonra ben kendi adıma bir daha bu işlere kalkışmayacağım.Çünkü biz bunları hak etmiyoruz.Gelen arkadaşlara çok teşekkür ederim.Sağolun varolun.

hocam bazı noktalarda haklısnız ama şunu da unutmayın burdurdaki tüm bilişimciler bu foruma üye değil.Haberi olmayan arkadaşlar illaki vardır.Üye olan adam da hergün girip takip etmeyebilir.Mem müdürü ile konuşma işi 3 4 gün önceden konuşulmaya başlandı bu yüzden herkesin haberinin olmaması doğal. Tabi haberi olup da gelmeyenlerde vardır.
Benim fikrim bölgesel olarak bilişimcilerin toplanması ve ilçe mem ler ile görüşmesi her ilçenin müdürü ikna edilirse onlar da il memi ikna etmek noktasında bizden daha iyidirler.Bu bölgesel olunca da her bilişimciye hem ulaşılmış olur ve maximum katılım sağlanır gibi geliyor bana.
Pazartesinden itibaren her ilçede tüm arkadaşlar haberleşip birleşirse salı çarşamba gibi ilçe müdürleri ile görüşülebilir.Onlarda il memi arayıp baskı yapabilirler.
Tabi bu sadece bir düşünce ...
Katılım olurmu sizin fikirleriniz nedir bilemem ? :idea:

orlin' Alıntı:
hocam bazı noktalarda haklısnız ama şunu da unutmayın burdurdaki tüm bilişimciler bu foruma üye değil.Haberi olmayan arkadaşlar illaki vardır.Üye olan adam da hergün girip takip etmeyebilir.Mem müdürü ile konuşma işi 3 4 gün önceden konuşulmaya başlandı bu yüzden herkesin haberinin olmaması doğal. Tabi haberi olup da gelmeyenlerde vardır.
Benim fikrim bölgesel olarak bilişimcilerin toplanması ve ilçe mem ler ile görüşmesi her ilçenin müdürü ikna edilirse onlar da il memi ikna etmek noktasında bizden daha iyidirler.Bu bölgesel olunca da her bilişimciye hem ulaşılmış olur ve maximum katılım sağlanır gibi geliyor bana.
Pazartesinden itibaren her ilçede tüm arkadaşlar haberleşip birleşirse salı çarşamba gibi ilçe müdürleri ile görüşülebilir.Onlarda il memi arayıp baskı yapabilirler.
Tabi bu sadece bir düşünce ...
Katılım olurmu sizin fikirleriniz nedir bilemem ? :idea:
Bucaktan katılacak olmaz.Aynı kişilerden ibaret olur.Hem zaten ilçe mem lerin bu konuda etkisi olamaz.İlla ki bakanlık diyor başka da bişey demiyor.Bekleyeceğiz artık. Ben kendi sendikamla konuşup konuyu sendikanın ana sayfasına taşımasını talep edeceğim.Şimdilik yapabileceğim bu.Diğer sendikalardaki arkadaşlar da bunu yaparsa bakanlık bununla ilgili bir açıklama ve girişimde bulunacaktır.Şimdilik tek çözüm bu gibi gözüküyor.

Geri