BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü
figosde' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
Bugünkü konuk mükemmel insan Selçuk KARAMAN :)) Atauni Böte olarak bilgisayar hakkında bildiğimiz herşeyin fikir abisi.
selçuk hoca programa mı çıktı.ben izlemi,yorum programı.bişey çıkmaz o programdan.dersin gereksşizliğine inanan bir bakan ve ekibi varken boş yere uğraşmayın.allahtan içtenlikle dileyelim ki bu bakan görevden alınsın yerine bilgisayar dersinin gerekliliğine inanan bi bakan gelsin

Arkadaşım programı izlesen en azından yeni bir terim öğrensen ne kaybedersin?
yeni terim öğrenenler genelde hakkımızda konuşulan bi programdan yeni küfürler öğreniyor.

karinca_52' Alıntı:
Ne türkçe öğretmeni, ne fen öğretmeni bilgisayar öğretmeni kadar önemli değil diyor
Peki ben neden bunu zerre kadar hissetmiyorum, bende söylüyorum en önemli ders kadar önemli bu ders ama farkında olana.

Dünkü programın tekrarını yayın arşivi bölümüne eklememişler. Nerden bulabilirim fikri olan var mı?

biz norm fazlası olup görevlendirmelerle uğraşırken, halk eğitim merkezlerinde de bilgisayar öğretmeni olmayan kişilere kurslar açılıyor. aslında halk eğitimlerde usta öğretici durumu ortadan kaldırılıp bize norm açılsa sorun büyük oranda çözülür.

Bugün türkçe sosyal bilgiler öğretmenleri var,
bilişim öğretmenlerinden beklentileri kendilerine destek vermemizmiş.
Öğrenciler biliyormuş zaten.
Ya şu bilen öğrenciler neden bana denk gelmiyor :shock:

Evet yaa ben de diyorum o kadar isim geçiyor hiç tanıdık çıkmadı derken Abdulbaki Ensaroğlu bağlandı :alkis: :alkis:
selamlar Baki hocam...

sayın bakan ve onun gibi düsünenler gelin bı okulları gorun internet explorer acılınca google acılacagını sanan ogrencı baska bı anasayfadan google ı acamayan bı adresı ıllakı arama motoru ıle bulup sıteye gırn ogrencıler var liselerde bile bizim çabalarımız kadar bıze destek olunsa bu durumda olunmazdı .bugun ilçedeki malum sendıka nın temsılcısı le konustum neymıs sızı aramızda gormek ıstıyoruz falan fılan dedımkı bizimle ilgili bir çalısmanız varmı adamların dunyadan haberı yok neymıs su konuda calısmamız var sızınkılerın yok calısmalarının da egıtımle öğretimle alakası yok siyaset peşindeler rant peşindeler vay bizim halimize vay bu memleketin haline

yine kaçırdım yahu :mrgreen:
bi denk gelemiyorum şu programa
çok şey kaçırdım mı acep :scared:

Hocam merak etmeyin bir kaybınız yok..Ben 3 haftadır izliyorum bir arpa boyu yol alınmaz bu şekilde.Biz zaten materyal hazırlamayı da, kullanmayı da, materyallerimizi paylaşmayıda(zaten bu site aracılığı ile yapıyoruz) vs...her şeyi biliyoruz..4 sene ünv. eğitimini bunun üzerine gördük.Bu konuların haricindeki şeylerden bahsedilmeli. Kendi etrafımızda dönüyorz şuan. Her program sonununda bir çözüm yolu bulunmalı bizim için.

Bazı seçmeli derslerin seçimi için bakanlık nasıl yazı gönderiyorsa Bt dersi içinde gönderiversin. Seçmeli Bt dersininin öğrencilere seçtirilmesi hususunda gereğini rica ederiz. diye altında da bakan bey' in kendi imzası oldu mu bak nasıl her okul seçtiriyor... Sohbet vs benim inancım yok.

Arkadaşlar programın akışıyla ilgili yönlerdirmeyi bizler sağlayabiliriz. Geçen hafta e-posta gönderenlerin sayısı 25. Komik bir rakam. Çözüm önerilerimizi uzem@meb.gov.tr adresine göndererek bir sonuca varabilir miyiz bilmiyorum ancak koca ülkede 25 e-posta çok komik geldi bana.

ben izliyorum şuanda diğer ülkelerin eğitim sistemleri anlatılıyor. amerika,japonya,ingiltere vs..bu ülkelerde bilişim teknolojileri dersi var mı yok mu nasıl işleniyor öğretmen nasıl olunuyor vs............

geçen haftanın videosunu izliyodum da 25 e posta gelmiş sebebi de muhtemelen çözüm önerili e posta gönderin denmiş ondanmış :eek:

arkadaşlar okunan maıllerı konussulanları gorduk bu programda takıp etmenın de geregı yok artık bızım bransımız ıcın hıc bır calısma falan yaptıkları yok uyutuyolar bızı olacak edecek kac yıldır boyle ben her donem nrm dan yer degıstırdıgımde gore demekkı yapacak olacak edecekle olmuyo hıc bı sey

caya' Alıntı:
geçen haftanın videosunu izliyodum da 25 e posta gelmiş sebebi de muhtemelen çözüm önerili e posta gönderin denmiş ondanmış :eek:

ya sakin sakin dururken izledim yine sinirlerim tavan yaptı , böyle artistler hep mi bizi bulur. bi işe yaramıyo porgramınız diye millet boşverdi diye mail atmak lazım..

BT Sohbetleri (Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmenleri)

Değerli Arkadaşlar.

Bilişim Sohbetlerinin ertesi hafta veya gelecek bir haftaki programında;
konu olarak Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmenlerinin yürürlükteki mevzuata göre görevleri,
norm ve ders durumları, görevlendirilme ve çalışma esasları konu başlığında sohbet yapılacak ve
uygun görülürse Bakanlık ile YEĞİTEK'teki görevlendirmelere bakan ilgililer programa katılacaklardır.

Ayrıca bu programa Bilgisayar / Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini temsilen,
BT öğretmenleri tarafından kurulan tüm derneklerden birer temsilcinin katılması ve
sahadaki öğretmenleri temsilen de büyük illerden bir iki Eğiticinin katılması bekleniyor.

Bu kapsamdaki sohbet programına resmî olarak birden fazla kurulmuş,
BT Öğretmenlerine yönelik derneklerden öğretmenleri temsilen kimler katılabilir,
bu derneklerle irtibatı olan BT alanı öğretmeni olan arkadaşlar o derneklerle irtibata geçip,
sohbete katılacak dernek temsilcisi öğretmenleri benimle irtibata geçirebilirlerse iyi olur.

Sayın Hocam;

Bilge Bey sizler adına birşeyler yapabilmek için uğraşan bir arkadaşımızdır. Organizasyondaki kişilerle irtibata geçip talepte bulunmuştur, bu sizi neden rahatsız etti anlamadım.
Kendisi yayın ekibinde yada içeriği belirleme ekibinde değil ancak malesef niyeti iyi birşeyleri ifade etmek için enerji harcayan birkaç meczuptan birisi.
Benimde bilgim dahilinde grup başkanımızla görüşerek bilgilere ulaşabilmektedir.
Amann ne olursa olsun diyen 12000- 200 = 11800 öğretmenimizden birisi değilseniz sizinde genel müdürlükteki idarecilerimizle irtiabata geçmenizi Bilge Bey veya ben sağlayabiliriz ki zaten Bakanlıkta öğretmenlerle en sıcak ilişkiler içinde olan genel müdürlük YEGİTEK'tir, sizde birazcık enerji harcarsanız aynı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Geri