BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü
yalcinbayrakci' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:
Önerilerimizi bekliyorlar hocalarımız. Politik kararları etki edebilecek önerilerimizi bekliyorlar. Arkadaşlar, bu sayfa altında önerilerimizi paylaşabiliriz. Ortak akıl ile beyin fırtınıası ile önerilerimizi belirleyip canlı yayın ve mail aracılığı ile bu önerileri hep beraber gönderelim.

:++:

Değerli arkadaşlarım, lütfen burada tartıştaıktan ve paylaştıktan sonra mail atalım ve ortak mail olsun. yoksa ortak dil ve mesaj oluşturamayız. Eğer farkındalık yaratacaksak bu örgütlenmeyi yapalım. Sorun çözümlerimizi paylaşalım.

tek kelimeyle komedi oynanıyor. herkes sorunların farkında ama kimse dile getirmeye bile cesaret edemiyor. korku imparatorlugunun farkında herkes.

vex_alex' Alıntı:
yalcinbayrakci' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:
Önerilerimizi bekliyorlar hocalarımız. Politik kararları etki edebilecek önerilerimizi bekliyorlar. Arkadaşlar, bu sayfa altında önerilerimizi paylaşabiliriz. Ortak akıl ile beyin fırtınıası ile önerilerimizi belirleyip canlı yayın ve mail aracılığı ile bu önerileri hep beraber gönderelim.

Değerli arkadaşlarım, lütfen burada tartıştaıktan ve paylaştıktan sonra mail atalım ve ortak mail olsun. yoksa ortak dil ve mesaj oluşturamayız. Eğer farkındalık yaratacaksak bu örgütlenmeyi yapalım. Sorun çözümlerimizi paylaşalım.

Program 11 hafta sürecek ve bu iyi bir fırsat diye düşünüyorum

vex_alex' Alıntı:
yalcinbayrakci' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:

hocam dile getirmeye fırsat vermiyorlar ki. mail gonderiyoruz dikkate bile almıyorlar. ordaki konuk öğretmenler telefonla baglananalar bile bence düzmece. telefonla baglanmıssın bilg. öğretmenysin tmm içerik konusunda önerini yap ama en sonunda da bu içerikleri hangi derste kullanacaz demiyorsan ben bunda art niyet ararım.

Şu aşamada yapılabilecek en iyi çözüm btr normu verilmesi. bt sınıfı veya fatih uygulanan her okula norm kadro tahsis edilirse sorun % 90 çözülür.

norm versinler. düzgün bir içerikle derslerimizi versinler. bir de öğretmenler için de ders versinler. yani hepimiz kendi okulumuzdaki öğretmenlere ders veriyo olalım. bence mantıklı. her tenefüs akıllı tahta sorunları dinleyip, ders esnasında müdehalelere gidip duracağımıza, onlara da ders verelim. adı da, kurumda hizmet içi eğitim olsun :roll: çok mu şey istiyorum :roll:

Değerli arkadaşlar, halen büyük bir kısmımız olaya karadüzen gidiyor. " Önce normu versinler sonra biz derslerde kendimizi gösteririz..." böyle bir mantık olurmu?. Norm olması için dersin seçilmesi gerekli, dersin seçilmesi için bizim bu dersin diğerlerinden farklı olduğunu göstermemiz gerekir, yani adamların dersi önemsemesi için önce bizim önemsememiz gerekiyor. Bu iş bir kaç kişinin elini taşın altına atmasıyla değil topluluğun bu yükün altına girmesiyle olur.

yagiz38' Alıntı:
Değerli arkadaşlar, halen büyük bir kısmımız olaya karadüzen gidiyor. " Önce normu versinler sonra biz derslerde kendimizi gösteririz..." böyle bir mantık olurmu?. Norm olması için dersin seçilmesi gerekli, dersin seçilmesi için bizim bu dersin diğerlerinden farklı olduğunu göstermemiz gerekir, yani adamların dersi önemsemesi için önce bizim önemsememiz gerekiyor. Bu iş bir kaç kişinin elini taşın altına atmasıyla değil topluluğun bu yükün altına girmesiyle olur.

biz zaten önemsiyoruz, dersimizi anlatıyoruz, öğrencilerin önemsemesi için elimizden geleni yapıyoruz.
derslerimizi de geri istiyoruz

KöfteHoRr' Alıntı:
Bugünkü konuk mükemmel insan Selçuk KARAMAN :)) Atauni Böte olarak bilgisayar hakkında bildiğimiz herşeyin fikir abisi.
selçuk hoca programa mı çıktı.ben izlemi,yorum programı.bişey çıkmaz o programdan.dersin gereksşizliğine inanan bir bakan ve ekibi varken boş yere uğraşmayın.allahtan içtenlikle dileyelim ki bu bakan görevden alınsın yerine bilgisayar dersinin gerekliliğine inanan bi bakan gelsin

ilyas33' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
Bugünkü konuk mükemmel insan Selçuk KARAMAN :)) Atauni Böte olarak bilgisayar hakkında bildiğimiz herşeyin fikir abisi.
selçuk hoca programa mı çıktı.ben izlemi,yorum programı.bişey çıkmaz o programdan.dersin gereksşizliğine inanan bir bakan ve ekibi varken boş yere uğraşmayın.allahtan içtenlikle dileyelim ki bu bakan görevden alınsın yerine bilgisayar dersinin gerekliliğine inanan bi bakan gelsin

Arkadaşım programı izlesen en azından yeni bir terim öğrensen ne kaybedersin?

arkadaşlar bu yayına nasıl katılacaz...

katılmak zorunlumu?

benim dersi var o saatte... derse girmeyip yayını izleyebilir miyim...

muratkkk' Alıntı:
Şu aşamada yapılabilecek en iyi çözüm btr normu verilmesi. bt sınıfı veya fatih uygulanan her okula norm kadro tahsis edilirse sorun % 90 çözülür.

btr normu mu hocam bu olmaz ya dersleri geri verirlerse sorun geçici değil kalıcı çözülmüş olacak geçici çözümlerle nereye kadar gideceğiz

ilyas33' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
Evet, hemde Doç. Dr. Selçuk Karaman olarak :))

görevlendirme işi son bulmadıkçe , norm işi çözülmedikçe her dönem uğraşacağız ....

Valla 24 sayfayı okuyunca sanırsın adamlar hiç bizim sorunlarımızdan bahsetmemiş. Özelikle Soner Hoca müthiş bir adam ve bilişim öğretmenliğinin tanımının yeniden yapılması gerektiğini belirtmiş. Adam lardan şunu beklemeyelim arkadaşlar, bu bize Ankara'da Fatih kursunda da söylendi.Norm sorunumuz için Yegitek'le vakit kaybetmeyelim.Bu sorunumuzu ttkb ve pgm nin çözmesi gerekiyor. Yegitek bence üzerine düşen görevi fazlasıyla yapıyor ve yaptı(b.t rehberlik). Ayrıca bu sohbet programının amacıda , bence bizim önemimizi ilgili yerlere anlatmak. Adamlar gidip ttkb' kilerin yakasına yapışacak değiller ya. Bence yegitek bizim kıymetimizi biliyor bizde en çok burayla kavga ediyoruz.

İlk bölümün tamamını izledim. İkinci bölümü yeni indirdim ve bu gece izlemeyi düşünüyorum. İlk bölümde Soner Yıldırım herşeyi çok güzel özetledi ve bizi bizden daha iyi anlattı. Yapılması gerekenlerle ilgili de gerçeten güzel öneriler sundu. Ancak bir noktaya parmak bastı ki ders içeriği ve görev tanımının yapılması konusunda bir taban oluşturmamız gerektiği konusunda topu biraz bize attı ve işin biz Bilişim Öğretmenlerinde bittiğini de belirtti. Canlı yayına katılan Bilgi Ali YILMAZ arkadaşımız da güzel tespitler de bulundu. Soner hoca ve Yasemin hoca da resmin tamamını görebiliyorlar ve onların da dikkate alınam kaygıları var. Ben bu yayınların faydalı olacağını düşünüyorum.

Ne türkçe öğretmeni, ne fen öğretmeni bilgisayar öğretmeni kadar önemli değil diyor

Geri