BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü

btformatör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilişim Teknolojileri Sohbetleri 22/10/2012 Perşembe Saat 10:30'da başlayıp 60 dakikalık 11 Bölüm olarak her perşembe "uzem.eba.gov.tr" adresinde...

Ekli dosyalar

• BT_Sohbet.jpg
    BT_Sohbet.jpg
    251.4 KB · Görüntüleme: 9,152
Re: BT Sohbetleri (22 Ekim - uzem.eba.gov.tr)

Yarın bu yayını seyretmeyi düşünen var mı?

daha sonra da izlenebiliyoruz sanırım.

latcakir' Alıntı:
daha sonra da izlenebiliyoruz sanırım.

Hocam daha sonra izlenebiliyormuş ama soru soramayınca sonradan izlemenin faydası olacağını düşünmüyorum...

Arkadaşlar bu yayın protesto için bir fırsat. Ortak karar alıp ya katılmayalım yada yayında Bilişim Teknolojilerinin seçmeli ders olmaması gerektiğini dile getiren bir protesto düzenleyelim.

fat32man' Alıntı:
Arkadaşlar bu yayın protesto için bir fırsat. Ortak karar alıp ya katılmayalım yada yayında Bilişim Teknolojilerinin seçmeli ders olmaması gerektiğini dile getiren bir protesto düzenleyelim.

+1

fat32man' Alıntı:
Katılmamak olmaz, tembel damgası yeriz hemen... Hep beraber katılıp sadece ve sadece BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİ NEDEN SEÇMELİ? diye soralım, başka bir soru bile sormayalım...

Ben katılmayı düşünüyorum. 3. saatime denk geliyor. Soru sorma imkanı verirlerse ben de sorarım birkaç soru

amip33' Alıntı:
Hep beraber katılıp sadece ve sadece BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİ NEDEN SEÇMELİ? diye soralım, başka bir soru bile sormayalım...

Aynen katılıyorum. Bende canlı yayını izleyeceğim. Soralım bakalım ne diyecek.

Zaten test yayını başlamadan sesleri duyuluyordu, sonradan farkettiler. Biraz daha farketmeseler bir pot kırılırdı heralde :)

e-posta: uzem@meb.gov.tr
soruları hazırlayalım sabah göndermeye başlarız, telefonla da bağlandığımızda konumuz belli. Psikolojisi bozulmuş bir zümre, bir bt öğretmeni ile bu ders ne kadar verimli işlenebilir? Dersi seçmeli olan tek öğretmen. İçerik konuşmaya başlamadan önce bu sorunun çözülmesi lazım.

fat32man' Alıntı:
aynen

uşakta bütün bilişimcileri konferans salonunda toplayıp bilişim sohbetine katılımı sağlanıyor...

keyloger' Alıntı:
uşakta bütün bilişimcileri konferans salonunda toplayıp bilişim sohbetine katılımı sağlanıyor...

olması gereken bu bence..yoksa kiminin dersi var kiminin haberi bile yok..toplu halde bunu yapmak daha mantıklı.Kesinlikle ordakilerle ortak bi çalışma yapın hocam..fırsat bu fırsattır

Sabah 10.30 da süpermiş hani. Dersimi bırakıp izlerim artık...

netame' Alıntı:
e-posta: uzem@meb.gov.tr
soruları hazırlayalım sabah göndermeye başlarız, telefonla da bağlandığımızda konumuz belli. Psikolojisi bozulmuş bir zümre, bir bt öğretmeni ile bu ders ne kadar verimli işlenebilir? Dersi seçmeli olan tek öğretmen. İçerik konuşmaya başlamadan önce bu sorunun çözülmesi lazım.

Kesinlikle imkanı olan herkes bağlanarak aynı sorunu dile getirmesi lazım...

Dersi seçmeli okutulan tek branş öğretmeni olarak sürekli norm fazlası durumuna düşüyoruz ve gidebileceğimiz yeni okulda da norm fazlası olmayacağımızın garantisi yok iken senelerdir bu duruma maruz kalmaktayken, BT Öğretmenleri olarak artık psikolojimiz tamamen bozulmuşken, norm problemimize bir türlü çözüm bulunmuyorken, öğretmenlik mesleğinden soğutulmuş ve bize öğretmen değil teknik servis gibi bakılıyorken acaba bizden ne kadar performans beklenebilir???

Ben bir mail yazdım...

mesutkaraca' Alıntı:
Dersi seçmeli okutulan tek branş öğretmeni olarak sürekli norm fazlası durumuna düşüyoruz ve gidebileceğimiz yeni okulda da norm fazlası olmayacağımızın garantisi yok iken senelerdir bu duruma maruz kalmaktayken, BT Öğretmenleri olarak artık psikolojimiz tamamen bozulmuşken, norm problemimize bir türlü çözüm bulunmuyorken, öğretmenlik mesleğinden soğutulmuş ve bize öğretmen değil teknik servis gibi bakılıyorken acaba bizden ne kadar performans beklenebilir???

Ben bir mail yazdım...
:+1: Allah razı olsun...

bende "Dersi seçmeli okutulan tek branş öğretmeni olarak sürekli norm fazlası durumuna düşüyoruz ve gidebileceğimiz yeni okulda da norm fazlası olmayacağımızın garantisi yok iken senelerdir bu duruma maruz kalmaktayken, BT Öğretmenleri olarak artık psikolojimiz tamamen bozulmuşken, norm problemimize bir türlü çözüm bulunmuyorken, öğretmenlik mesleğinden soğutulmuş ve bize öğretmen değil teknik servis gibi bakılıyorken acaba bizden ne kadar performans beklenebilir???"mail attım

ders yaygınlaşsa bile yeni lablar açılmayacağı için dersin sonu aydınlık değil. Akıllı tahtalar falan gelirse zaten bitti demektir.

uzaktan eğitimin konusu çok komik arkadaşlar:bt ve yazılım dersinin yaygınlaşmasıymış :p dersimizi seçmeliden zorunluya getir bak bakalım nasıl yaygınlaşıyor.resmen dalga geçiyorlar yani :verymad:

arkadaşlar bence hepimiz bu yayına katılmalıyız.. okullara resmi yazı geldi..gerekirse dersinize başkası girer 1saat gene de katılırsınız..sesimizi duyuralım, eylem yapalım deyip deyip duruyoruz fırsat ayağımıza kadar gelmiş kaçırmayalım..bu başlığın şimdiye 15-20 sayfaya ulaşmasını beklerdim :(

Katılmamak olmaz, tembel damgası yeriz hemen... Hep beraber katılıp sadece ve sadece BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİ NEDEN SEÇMELİ? diye soralım, başka bir soru bile sormayalım...
tembellik değilde hem dersleriniz seçmeli hem de size şans verilmiş kullanmıyorsunuz diyebilirler. izlemek bol bol soru sormak gerek.

Ben bir şey soracağım lütfen dikkate alıp cevap verin çünkü kimsenin umurunda olmayan bir konu yanlış bildiğimi zannetmediğim bir konu,
Seçmeli bilgisayar dersi seçilse bile en fazla 8 saat olacak doğrumudur arkadaşlar?
6-7-8 lerde bu yıl 1'er saat okutuluyor(medya yokmuş gibi düşünün)doğrumudur?
4+4+4 ile 2013-2014 de 5-6 larda 1 saat bile olmayacak doğrumudur?
2014-2015 de 5-6-7 lerde seçilmeyecek bu da doğrumudur? o yıl da 8 lerde medya zorunlu seçileceği için hiç bir kademede dersimiz olmayacak bu da doğrumudur?
o halde 2014-2015 de bütün BT Öğretmenleri Norm fazlası olacak bu doğrumu?
Bunları hepsi doğru ise en fazla 8 saat dersimiz olacak, O halde neyin peşinde birileri ve biz, geleceğini görebilen varmı?

Eğer yanlış biliyorsam düzeltin lütfen... beni tedirgin eden bir durum 2 gün dersim yok, ekdersim yok, formatörlük istemedim, ne olucaz biz!

Katılalım bencede en fazla bir kez içi boş olacaksa, yada gönül alma işine girip hiç birşeyin değişmeyeceğini hissedersem işte o zaman tüm gemileri ve limanıda yakar, hiç birşeye elimi sürmem, geleceğin ne getireceği önemli ve yukarıdakilere göre pek aydınlık değil... sizce.

Dersi seçmeli okutulan tek branş öğretmeni olarak sürekli norm fazlası durumuna düşüyoruz ve gidebileceğimiz yeni okulda da norm fazlası olmayacağımızın garantisi yok iken senelerdir bu duruma maruz kalmaktayken, BT Öğretmenleri olarak artık psikolojimiz tamamen bozulmuşken, norm problemimize bir türlü çözüm bulunmuyorken, öğretmenlik mesleğinden soğutulmuş ve bize öğretmen değil teknik servis gibi bakılıyorken acaba bizden ne kadar performans beklenebilir???"

maili attım başka ne tip sorular sorabiliriz.

1)Fatih Projesinde Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin yeri nedir? bu tip bir soru olabilir mi?
2)Eğitmde Teknolojinin kullanılması ve genişletilmesi ile ilgili bir projede teknolojiye en yakın öğretmenlerin yeri ve görevi tam olarak belirtilmemiş yok sayılmıştır. bu durumu nasıl açıklayabilir siniz?

göndermedim ama gönderecem 2. soruyu

Geri