Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
bir arkadaş , aradığı dosyayı google kullanarak bulmayı öğrendikten sonra " bu google geçen sene de var mı" diye sormuş..

yyavuz07' Alıntı:
Müfettiş teftişe geldi. Teftişten önceki teneffüste Hotmail hesabına girmemi istedi. Kullanıcı adını girdim.Sıra şifreyi girmem gerektiğinde ben ondan şifreyi söylemesini bekliyorum.O da bana "Girsene" şifreyi dedi.Hocam sizin bana söylemeniz gerekiyor şifreyi dediğimde de Sen nasıl bilgisayarcısın dedi.Neyse ben devam ettim.Belki güvenlik sorusuna bir cevap verir diye.Güvenlik sorusunu sordum.Gene aynı cevap:Sen nasıl bilgisayarcısın!...
Müfettişin 42.yılıymış meslekte.

Senin gibi müfettişin diyip başlasaydın hocam :puhaha:

alfa-turk' Alıntı:
abuk subuk istek ve eleştiriler geldiğinde direk laf sokuyorum bidaha aynı istekte bulunmuyorlar. mesela, "internet yavaş" diyene "bugün tazyiksiz geliyor" yada "yada pompalamayı unutmuşum" gibi cevaplar veriyorum. geçenlerde birisi "hocam benim evdeki bilgisayardan hırıltılar geliyor" dedi, "sıkı giydir, üşütmüş olabilir" dedim.

hepsine güldüm ama bu çok komik ya :D

alfa-turk' Alıntı:
abuk subuk istek ve eleştiriler geldiğinde direk laf sokuyorum bidaha aynı istekte bulunmuyorlar. mesela, "internet yavaş" diyene "bugün tazyiksiz geliyor" yada "yada pompalamayı unutmuşum" gibi cevaplar veriyorum. geçenlerde birisi "hocam benim evdeki bilgisayardan hırıltılar geliyor" dedi, "sıkı giydir, üşütmüş olabilir" dedim.

:puhaha:

metef fuarına gidicez .gerekli evrakları falan flasha kaydettim.Ama müdürün içine sinmedi.nolur nolmaz dedi biz kasayı da götürelim.ne yaptıysam anlatamadım.

yeni okulumda müdür baş yardımcısı sanki iş yapıyo gibi görünmek için solitaire ı açmış oynuyo hergün.ben odasına girince de kapatmaya çalışıyo aceleyle.....düştüğü durumu herkese anlatıp gülüyorummm.bi keresinde de saf adam toplantı yapacaz projeksiyon var bu yine solitaire oynuyo bende açınca projeksiyonu herkes görmüş oldu :))) ayyyyyy ne gülmüştüm.

gokcek' Alıntı:
metef fuarına gidicez .gerekli evrakları falan flasha kaydettim.Ama müdürün içine sinmedi.nolur nolmaz dedi biz kasayı da götürelim.ne yaptıysam anlatamadım.

müdür bey odasındaki koltuguda götürseymiş nolur nolmaz :))

gokcek' Alıntı:

:++: :++: :++: koptum yaa :D

okulun masa tenisi benim sınıfımda yani bilişim sınıfında çocukları tenefüste zor zaptediyorum bir de derste hocam masa tenisi oynayak mı diye soruyorlar. ne yaptım ettiysem de müdüre çıkarttıramadım masa tenisini. en uygun yer burasıymış.

seraydın' Alıntı:
okulun masa tenisi benim sınıfımda yani bilişim sınıfında çocukları tenefüste zor zaptediyorum bir de derste hocam masa tenisi oynayak mı diye soruyorlar. ne yaptım ettiysem de müdüre çıkarttıramadım masa tenisini. en uygun yer burasıymış.

bu da süpermiş... :++:

seraydın' Alıntı:
basketbol potası da isteyin hoca.. spor kompleksi olsun..

Perşembe günleri rehber öğretmen velilere seminer yapıyor benim odada. Sürekli öğrenciler geliyor sen iyi alıştırmışsın aa diyor. Öğrenciler yok birşeye bakacam yok şu işim var diye geliyor, önceden böyle hiç değildi diyor. Çünkü önceden bilişimci olmayan öğretmenler formatördü. Zaten lab kullanımda bile değildi. Herşey darmadağınıktı. Şimdi oda güzelce laboratuvar oldu mis gibi. İyi olsa kötü, kötü olsa yine kötü anlamadım gitti. Öğrenciler için her zaman açık, teneffüslerde ben oradayım ki öğrenci geliyor. Boş derslerinde de gelen olabiliyor. Ne bileyim ya canım sıkıldı gibi. Sanki disiplinsiz bir öğretmenmişim gibi laflar etti gitti:). Gerçi kapıya toplantı var diye astık ama allta afiş vardı, pek dikkat çekmedi sanırım. Afişi çıkartayım en iyisi hemen.

adige' Alıntı:
Perşembe günleri rehber öğretmen velilere seminer yapıyor benim odada. Sürekli öğrenciler geliyor sen iyi alıştırmışsın aa diyor. Öğrenciler yok birşeye bakacam yok şu işim var diye geliyor, önceden böyle hiç değildi diyor. Çünkü önceden bilişimci olmayan öğretmenler formatördü. Zaten lab kullanımda bile değildi. Herşey darmadağınıktı. Şimdi oda güzelce laboratuvar oldu mis gibi. İyi olsa kötü, kötü olsa yine kötü anlamadım gitti. Öğrenciler için her zaman açık, teneffüslerde ben oradayım ki öğrenci geliyor. Boş derslerinde de gelen olabiliyor. Ne bileyim ya canım sıkıldı gibi. Sanki disiplinsiz bir öğretmenmişim gibi laflar etti gitti:). Gerçi kapıya toplantı var diye astık ama allta afiş vardı, pek dikkat çekmedi sanırım. Afişi çıkartayım en iyisi hemen.

O labın asıl kurulma amacı o öğrencilerin kullanması zaten. RAhatsız olan rehber öğretmen alsın bir laptop, projeksiyonla başka bir sınıfta görsün işini hocam.

seraydın' Alıntı:

bu bombaymış hocam.
yere minder falanda gelsin aralarda güreşte yaparlar

bu sene okulumuzda yeni bir derslik yapıldı. normalde her sınıfta projeksiyon ve bilgisayar olmasına rağmen bu sınıfta yok şu an.

az önce de bu sınıftan bir veli ile geldi müdür bey

"Biz Ocak ayında okul olarak projeksiyon alabileceğiz. Sizin bilgisayar sınıfındaki projeksiyonu geçici olarak oraya takalım." dedi ve ben Hayır dedim. Ben kullanıyorum, burada ders yapan arkadaşlar da kullanıyor dedim. Sinir katsayım tavanlarda şu an. Veli de yandan hala çok lazım değilse hocam verin iki ay dedi arada. Müdür aynı teklifi başka bir sınıf için sene başında da yapmıştı ve ben izin vermemiştim.
:verymad:

Az önce öğretmen arkadaşın biri konu açtı havadan sudan sonra nereden geldiyse e okula foto yüklemeye geldi. Hocam benim resimleri yüklermisiniz dedi. Yok olmaz dedim. Bu benim görevim mi sizin mi dedi. Hiç konuşmadan elimle kendisini gösterdim. Geçen yıl formatör öğretmenimiz yüklemişti dedi. Bende hocam o arkadaş eşekmiş sizde semeri vurmuşsunuz dedim :)

aliogus' Alıntı:
Az önce öğretmen arkadaşın biri konu açtı havadan sudan sonra nereden geldiyse e okula foto yüklemeye geldi. Hocam benim resimleri yüklermisiniz dedi. Yok olmaz dedim. Bu benim görevim mi sizin mi dedi. Hiç konuşmadan elimle kendisini gösterdim. Geçen yıl formatör öğretmenimiz yüklemişti dedi. Bende hocam o arkadaş eşekmiş sizde semeri vurmuşsunuz dedim :)
:+1: :++: :alkis:

5 sene önce ilköğretimde çalışırken o zamanlar yazılı yapardık tabi virüslerden korunma yöntemlerini sordum 8.sınıflara ;

bi öğrencinin cevabı: ekranı camsille iyice temizleriz...

bir sabah okula gelmişim müdür bey andımızın bitmesini bile bekleyemedi, hocam benim bilgisayar açılmadı, bi baksan, tamam bakalım hocam. odaya doğru ilerliyorum bir hoca seslendi. 1 senedir birlikte çalışıyorum benimle konuştuğu yanlızca bir sefer vardı (eşimle nasıl tanıştığımı sorması) 2.si bu oldu,
- şeyy baksana (adım yok benim, uzaylıyım ben)
- öğretmenler odasındaki yazıcı çalışıyormu (herkes harıl harıl çıktı alıyor ama niyeyse bi sefer bile görmemiş)
- çalışıyor hocam
- peki kağıt var mı?
(sanki öğrenciyim ben, nerdeyse "hadi bi koşu getiriver" diyecek)

manhem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

hepsine güldüm ama bu çok komik ya :D
:puhaha:
hocam gercekten bunlara cok güldüm

anathema' Alıntı:
hocanin birisi winamp'i aciyorum ses gelmiyor dedi. ben de donanim falan sorunlu sandim, gittim baktim ki winamp'in sesi 0'daymis.

:puhaha: :puhaha: gülmekten karnım ağrıdı valla, okuldan sonra gelip bu başlığı açıp biraz okuyorum daha sonra hiç derdim sıkıntım kalmıyor :D

eemree' Alıntı:
seraydın' Alıntı:

bu bombaymış hocam.
yere minder falanda gelsin aralarda güreşte yaparlar

Gerçekten çok ilgin. , fotoğraflamak gerekir aslında o kareyi :)

Bir arkadaşımız çağırdı "bilgisayarın word'ü bozulmuş" baktık ki paragraf (¶) işareti düğmesine basmış , haliyle ekranda bir sürü karakter görünüyor. Düğmeye tek sefer tıklayıp düzeltme sırasındaki anı görmenizi isterdim. Önce büyük bir şaşkınlık ve ardından malum sözler "basitmiş gerçi" :lol:

Emekliliği yaklaşmış bir öğretmen sinirli bir şekilde geldi ve "hoca hanım farem bana itaat etmiyor. Sola sürüklüyorum gelmiyor, sağa çekiyorum tınmıyor" dedi. Bi an düşündüm ve cevabım "kuyruğunu kopar o zaman hocam" oldu.

geçenlerde saat 15:15 saygıdeğer müdürüm (yanındada 2-3 müdür arkadaşı, onların yanında da hava atacak ya)özel işlerinde kullandığı netbook'u formatlayıp (yavaşmış...netbooktan ne kadar verim alacağını sanıyorsa o ayrı) office,antivirüs,video indirme vs tüm programları kurup saat 4'e kendisine teslim etmemi toplantıda kullanacağını söyledi.
-Rüyanızda görürsünüz, gözlerimden de süperman gibi ışın çıkarıyım mı dedim.
-Rüyamda mı görürüm (bozuldu,hemde çok)
-Rüyanızda görseniz dahi hayra yormayın.(dedim oh içimde kalıp beni deli edeceğine o delirsin)
-İyi yarın sabaha yaparsın o zaman

Ertesi gün akşama tüm programlarıyla teslim ettim. Bunlar bizi doğaüstü falan mı sanıyor.

Arkadaşlar okuduklarımın hepsi oldukça komikti:bende bitane anlatayım:dersteyim bigün kapı çaldı bi öğrenci hocam müdür yardımcısı çağırıyor dedi en çok kızdığım şeylerden biri gerekli ggereksiz dersteyken çağrılmamdır:neyse anlatımı yarıda kesip gittim odasına buyrun hocam dedim:beden eğitimi öretmeniyle bişeylerle uğraşıyomuş gbi duruyolar:müdür yardımcısı bana hocam şu kablo çıkmış bak bakayım nereye takılıyor dedi(fotokopi makinasının data kablosundan bahsediyor diğeR uCu bilgisayara takılı)kabloyu aldım gerekli yere taktım ama aklımada gelmedi değil takacak bi yer bulamadım siz... diye söylemEk ama neyse. SONRA GERİ DERSE döndüm.

Geri