Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
Md. Yard. : Hocam meb açılmıyor...

Bakıyım açın dedim...

Tıkladı , açıldı...

Md. Yard. : Sen gelince açılıyor.

:D

teknoloji tasarım öğretmeni elinde "TEKNOLOJİ TASARIM" yazan kağıdı bana gösterip - hocam bundan bitane çıktı alabilirmiyiz dedi bende tabiki alabilirsiniz hocam dedim özel bir yeteneğe ihtiyacınız yok :)

hayalcisuat' Alıntı:
teknoloji tasarım öğretmeni elinde "TEKNOLOJİ TASARIM" yazan kağıdı bana gösterip - hocam bundan bitane çıktı alabilirmiyiz dedi bende tabiki alabilirsiniz hocam dedim özel bir yeteneğe ihtiyacınız yok :)
:D

Bana göre uzakta oturan bir akrabam bir gün beni bilgisyar çalışmıyor acil gel diye çağırdı ben bu uzun mesafeye gittim.Birde baktım fişi takılmamış...

Yaşca büyük Bir öğretmenimiz,
Hocam Facebookta birisi bana yazı yazmış onu nasıl silebilirim? Ben facebook kullanmıyorum dedim. İnternet cafedekiler yapabilir mi bunu? Genç akrabalarınız varsa onlara söyleyin silsinler dedim. Tövbe yarabbi..

Yine müdür yardımcımız yine yaşca var ... :)
Masaüstünde torunu ile fotoğrafı var arkaplanda o silinmiş. Hocam fotoğraf nerede kayıtlı bilgisayarınızda dedim. Fasede dedi. :eek: Nerdeee dedim. Şaşkınlıkla. yanımızda da genç memurumuz var. Feyste hocam dedi :) tamam siz açın hocam dedim. açtı ordan kaydettik bilgisayarına ve arka plan yaptık :?

hocam kusura bakmayın da çok yüz vermişsiniz.. bunlar yüz bulmaya görsünler..

geçen de bir arkadaş kendine laptop alacakmış...
yaklaşık 1 yıldır laptop fiyatlarını takip ediyor internet sitelerinden..
"Hocam internette şu sitede şu laptop şu kadar" "Nasıl? iyi mi? Alayım mı? Fiyatı şu kadardı şuna düştü" gibi sorular sorulmasından da bıktım ben.
Ben fiyatları takip etmiyorum desen de laf anlatamıyorsun insanlara..

alperre' Alıntı:
kız arkdaşım aradı biraz önce,
-aşkım sunucu ne demek?
-server
-server ne demek?
-sunucu:)))
çok güzel ya :puhaha: koptum ay benim eşmde öyle bütün emniyete rezil ediyo beni 2 ay öncesine kadar kasalara disket takmaya çalışan bir eşe sahibim :? ( aşkın gözü kör alırken hiç bakmadım teknoloji bilgisi ne diye )

bu olay bilgisayarcı bir arkadaşımın başına gelmişti, belli günlerde googlenin logosu o güne özel değişiyor biliyorsunuz, arkadaşın müdürü demişki hocam google bozuldu gel düzelt şunu :puhaha:

"Hocam benim bilgisayara dün etkinleştirme programı kurdum" sonra konuyu birden değiştirip herhangi bir site açıp sağ tıklayıp kaynağı görüntüle hareketleri ile hava atmaya çalışmalar :)

sabah sabah apar topar hocam bilgisayar çalışmıyor nidalarıyla bir arkadaş geldi..
gittim güç kablosu takılmamış..
az sonra tekrar geldi internet yok diye..
a kablosu takılmamış :D

İstiklal Marşı'nı törenlerde vcd çalardan amfiye veriyorduk gayet de kullanışlıydı. Ama her seferinde aynı soru ile karşılaşıyordum törenden sonra. "Hocam hızlı çalıyo bu, çocuklar yetişemiyor" İlk başta vcd çaların hızlı çaldığı şüphesine kapıldım ve kronomotre tuttum, doğru. "Müdür bey, doğru hiçbir hata yok" dedim. hatta ekledim. "İstiklal marşı hızlı söylenir, 59 sn. sürer"

Amma velakin aynı soruyla karşılaştım yine hep. "Hızlı çalıyor, çocuklar yetişemiyor"

Tamam hocam dedim, bilgisayardan çalalım amfiye giden bir ara kablo alırım hallederiz. Bilgisayarın hızlı çalma ihtimali yok dedim..

İstiklal Marşı'nı bilgisayardan çaldık ve o törenden sonra Müdür bey direk geldi ve "Hocam bu yine hızlı çalıyor"

O anı en yalın haliyle söylüyorum, kafamı gözümü duvarlara vurmak istedim.

"Hocam bilgisayardan çalınıyor bunun da hızlı çalma ihtimali yok takdir edersiniz ki" dedim.

"O zaman ben bi dahakine çocukları uyarayım yetişmeye çalışsınlar" dedi..

Çocuklara uyarı yaptı ve okumaları anında düzeldi.

:verymad: :verymad:

ergun833' Alıntı:
öğretmenin biri maç sırasında ntvspor şifreye giriyormuş.bizim uydu şifreyi neden kırmıyor dedi.
uydu konusunda fazla fikr sahibi değilim dedim.

hocam benim kendi öz babam bana bunu yaptı:)))))) kızım bizim uyduya bi bakıver dedi.. ben de baba ben uydudan anlamam dedim :) nası kızdı bana görseniz: "sen bilgisayarcı değil misin? ne biçim bilgisayarcısın seennnn?? bi bakıversen nolcakk..falancanın oğlu format atmış uydu düzelmiş!!! ..... vs vs " bayaaa bi azar işitmiştim :puhaha:

tatilde müdür yardımcısı aradı internete bağlanamılorum diye yakın bir ildeydim yarın gelebilirim dedim gelince hemen geelin dedi gelip baktım kablo çıkık

Dün okul aile birliğinde ki internetle ilgilenirken 2.sınıf öğrencisi geldi.
"annemi arayabilir miyim? abla" dedi.
Bende sakin bir halde "sen benim kim olduğumu bilmiyor musun da abla diyorsun bana?"dedim.
o da "biliyorum tabi siz bilgisayar tamircisisin" dedi. :eek: :?

küçük çocuklar üzerinde bıraktığım etki tamircilikten başka bişi değil demek ki...
2. kademede ki derslerimizde giderse bütün okul beni tamirci olarak bilecek :cry: ...

Öğle arası neden yemeğe gidiyormuşumda okulda bulunan öğretmenlerin bilgisayarda yapması gereken işlere yardım etmiyormuşum.Sizce bu duruma nasıl bir cevap verebilirim.Böyle düşünebilen insanlara cevap bile veremedim:(

İki tane de benden olsun :
1. Okulda dersteyim. Pat bir telefon, İlçe Milli eğitim Müdürü beni çağırıyor. Allah Allah deyip çıktım yola. 15 dk falan yürüdükten sonra vardım milli eğitime. Müdürün yanına girdim, hayırdır hocam dedim. Bi laptop aldık ta çalışmıyor bir bak dedi. Düğmesine bastım açılmıyor, şarja bi taktım açıldı :? Bi de bana demez mi "Bu muydu yani sorun ?" diye... :puhaha:

2. Bu da kaymakamlıkta gerçekleşen bir olay. Kaymakamlıkta toplantı yapacaklarmış. Akşam 10 falan. Uğraşmışlar uğraşmışlar projeksiyonun görüntüsünü düzeltememişler. Yamuk yumuk duruyomuş görüntü. Araba göndertip beni evden aldırdılar. Odaya girdim, hocam bu makineden anlıyomusun, görüntüyü yarım saattir düzeltemedik dediler. Bi baktım makine çapraz duruyo, haliyle görüntü de yamuk duruyo. Tuttum makineyi düz hale getirdim, görüntü de düzeldi. :alkis: Hepsi ağzıaçık bakakaldı :puhaha:

Dün müdürümüz tablet bilgisayarlar ve fatih projesi ile ilgili konuşuyordu bana dönüp hocam yeni bt sınıfı istedim bakalım inş olur dedi. Gerçi kapatılacak diye bir söylenti de var ama hayırlısı dedi. Ordan matematik öğretmeni çıkıp ee bt'ler kapatılınca sen ne olacaksın tablet tamircisi mi dedi gülerek. Müdürle ikimiz sadece baktık ve sustuk...Yaptığı terbiyesizliği bizim susuşumuzdan anlamıştır umarım.

3-4 yıl önce de yazmıştım forumda.

Okuldaki arkadaşlardan biri;

- Hocam, sizde şifre var mı?
- Anlamadım, ne şifresi ?!!
- Bizim oğlan dün internete girmiş, girdiği sayfada şifre falan istemişler. (Muhetemelen üyelik isteyen bir site)
Sizde varsa verir misiniz?
- (Milyonlarca site olduğunu bunların çoğunu kullanmak için üyelik.... uzun uzun açıklamaktansa kısaca; )
Ben o şifreleri bilmiyorum dedim.

- Sen nasıl bilgisayarcısın, bi şeyden haberin yok!!
Tabi ben: :eek: :eek: :verymad:

aymesev' Alıntı:
Öğle arası neden yemeğe gidiyormuşumda okulda bulunan öğretmenlerin bilgisayarda yapması gereken işlere yardım etmiyormuşum.Sizce bu duruma nasıl bir cevap verebilirim.Böyle düşünebilen insanlara cevap bile veremedim:(

Aynı problemle toplantıda bende karşılaştım, cevabım gülüşmelere neden oldu.

"Sizin gibi değil de normal insan olduğum için yemek yeme ihtiyacı hissediyorum kusura bakmayın." dedim.

saat 17:10 paltomu giyip çıkmaya hazırlanıyorum, bir soru yankılandı..
- hocam bi şey sorabilirmiyim?
- Kusura bakmayın hocam çıkıyordum, yarın hallederiz?
- Bilgisayarla ilgili mi soracağım sandınız?
- evet! buyrun?
- Hocam telefonuma kontör yükleyemiyorum!
-Ben telefon bilmiyorum, bilgisayar biliyorum! dedim ve çıktım.(bi ara böyle bir cümlenin geçtiği reklam vardı)

ilk çalıştığım okulda müdür yardımcımız ben bt de ders işlerken beni cep telefonumdan aradı..o sırada elektrikler kesik
-hocam nerdesin ?
-bt deyim hocam dersteyim
-elektrikler kesildi bi şartallere bakıver
-ses yok....
-indir kaldır işte bişey yap

yerinden kalkıp şartele bakmak zoruna gitmiş beyimin :(

bilogrt038' Alıntı:
meslek lisesinde görev yapıyorum ve o gün internet yok dediklerinde var yaa işte benim yandığım gün koca okul araki sorunu bulasın

en sevmediğim durumda internet yavaş diyorlar yaa o zaman güzel bir cevabı olan varsa yazarsa sevinirim

milli eğitimin okullara verdiği internet bu işte ne beklersin haklısınız çok yavaş ama elden bişey gelmiyor

Geçenlerde bayan hoca bana "hocam benim arabanın kliması çalışmıyor, bakabilirmisiniz"? dedi. Verecek bi cevap bulamadım, öyle geçtim gittim. Tamirciyiz ya ordan bi ortak nokta bulmuş sanırım.

aymesev' Alıntı:

Onun cevabı değil hocam hareketi var.

teion' Alıntı:
İki tane de benden olsun :
1. Okulda dersteyim. Pat bir telefon, İlçe Milli eğitim Müdürü beni çağırıyor. Allah Allah deyip çıktım yola. 15 dk falan yürüdükten sonra vardım milli eğitime. Müdürün yanına girdim, hayırdır hocam dedim. Bi laptop aldık ta çalışmıyor bir bak dedi. Düğmesine bastım açılmıyor, şarja bi taktım açıldı :? Bi de bana demez mi "Bu muydu yani sorun ?" diye...
2. Bu da kaymakamlıkta gerçekleşen bir olay. Kaymakamlıkta toplantı yapacaklarmış. Akşam 10 falan. Uğraşmışlar uğraşmışlar projeksiyonun görüntüsünü düzeltememişler. Yamuk yumuk duruyomuş görüntü. Araba göndertip beni evden aldırdılar. Odaya girdim, hocam bu makineden anlıyomusun, görüntüyü yarım saattir düzeltemedik dediler. Bi baktım makine çapraz duruyo, haliyle görüntü de yamuk duruyo. Tuttum makineyi düz hale getirdim, görüntü de düzeldi. :alkis: Hepsi ağzıaçık bakakaldı

Bakana anlatmak lazım bunları :D Allahtan yardım iste diyeceğim sizi boşa göndermişim diye hepsinin canını alır walla. yazık :D

miracle1985' Alıntı:
Dün müdürümüz tablet bilgisayarlar ve fatih projesi ile ilgili konuşuyordu bana dönüp hocam yeni bt sınıfı istedim bakalım inş olur dedi. Gerçi kapatılacak diye bir söylenti de var ama hayırlısı dedi. Ordan matematik öğretmeni çıkıp ee bt'ler kapatılınca sen ne olacaksın tablet tamircisi mi dedi gülerek. Müdürle ikimiz sadece baktık ve sustuk...Yaptığı terbiyesizliği bizim susuşumuzdan anlamıştır umarım.
Hocam iki kişi konuşuyoruz deseydiniz. 3. kişi oldugunu anlama kapasitesi varsa ne yiyeceğini bilir. :)

Geri