Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
Ben de artık boşlukları doldurmaktan sıkıldım. Okulla ilgili her toplantıya alakalı alakasız ben gidiyorum.Rehberlikle ilgili seminer varmış hocam siz boşsunuz siz gidin, öğretmen evi kurulu seçilcekmiş hocam siz boşsunuz siz gidin ..vs. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen öğretmenlerin e- okul uygulamalarını siz doldurun hocam. Anketleri siz girin. Okulun iyiki formatörüyüz. Nereye kullanacaklarını bilemediler..

internet çok yavaş sorusuna verilebilecek güzel bir cevap daha

- okul bölgesindeyiz hocam hız sınırlaması var, 30 (mbps) ile gidiyor internet ondandır.

Son zamanlarda idarecilere bi haller oldu :D birisi "canım sakarya türküsü dinlemek çekiyor dinleyemiyorum" diyor diğeri "mesela ferdi tayfur açıcam açamıyorum" diyor. Benimse tek yaptığım masaüstüne kısayol oluşturmak...Ve sonunda kendimle gurur duyuyorum yine eğitim sistemine sonsuz katkı sağladım diye.

geçenlerde müdür yardımcımız "hocam sana bi kasa göndereceğim bi bakarmısın açılmıyor dedi(ben derse giderken)" ben de olur hocaam ben bi ara öğrenciye aldırtırım. benkendi kullandığı makine zannettim. makine geldi bizim okuldaki kasalara hiç benzemiyor. yeni diye düşündürm. neyse makineyi çocuklar bağladı açtık açıldı.3 defa terarladım sorun yok. hocamı çağırdım görterdim. bu seferde hocam şuna lazım olan progaramlara bir bak eksiği filan varmı diye.bende yağına suyuna baktım yürür aksamında sıkıntı yok dedim güldük geçtik.... :puhaha:

Öğretmenler odasında her telefon çaldığında bilin ki banadır.
Müdür:
- Hocam internette bir problem var bakarmısın?

eylem_06231' Alıntı:
.... Bilgisayar kullanmayı bilmeyen öğretmenlerin e- okul uygulamalarını siz doldurun hocam. Anketleri siz girin. Okulun iyiki formatörüyüz. Nereye kullanacaklarını bilemediler..

"Bilmiyorlarsa zahmet gösterip öğrensinler. Gerekirse gelsinler kurs vereyim öğrensinler ama kimsenin işini yapmam." Sen de böyle de geç hocam.

3 sene önce özel eğitim sınıfı öğretmeni geldi
-hocam ekrana görüntü gelmiyor bi bakıversen nesi var
ben de yeniyim, gitmeden bir baktım netten neden olur diye kağıda da not aldım.
sınıfa çıktığımda birde baktım ki monitörün kasanın kabloları yerde, bağlantı yapılmamış
gülermisin ağlarmısın

biraz önce yaşlı başlı öğretmen arkadaşlarımdan bi tanesi odasındaki bilgisayarda bi sorun olduğunu söyleyip bakmamı istedi.
Bilgisayarı açtı,
windows açıldı gayet güzel
bekliyorum ne gösterecek diye.
Masaya sert sert vurmaya başladı
ben de hiç bozuntuya vermiyorum bişey söylemiyorum çünkü bu hocam hep böyle abidik gubidik şeyleri sorar genelde yine bişey buldu heralde diye bekliyorum:)
masaya bi kaç defa vurduktan sonra ekranın görüntüsü küçülmeye başladı.
Bu niye oluyor diye soruyor bana?
Hocam vurunca mı oluyor diye sordum?
evet dedi
vurma o zaman dedim gülerek çıktım:)))

zik_zak' Alıntı:
arkadaşlar anlatacağım olay biz bilgisayarcılarla ilgili değil ama anlatmazsam çatlıcam benim arkadaş yiboda çalışıyor ogün nöbetçiymiş gece saat 11 öğrenci geliyor
- öğretmenim beni köpek ısırdı (yibonun bulunduğu kasabada köpekler çok fazlaymış bahçeyede girerlermiş çoğu zaman)
-tamam çocuğum seni hemen doktora götürelim
40 dakkalık yoldan sonra acildeler, doktor;
- ne zaman ısırıdı köpek
çocuk;
- 6 ay önce :puhaha:
tabi bizim arkadaşın hali perişan :puhaha:
:puhaha:

alperre' Alıntı:
biraz önce yaşlı başlı öğretmen arkadaşlarımdan bi tanesi odasındaki bilgisayarda bi sorun olduğunu söyleyip bakmamı istedi.
Bilgisayarı açtı,
ben de hiç bozuntuya vermiyorum bişey söylemiyorum çünkü bu hocam hep böyle abidik gubidik şeyleri sorar genelde yine bişey buldu heralde diye bekliyorum:)
evet dedi

Labda çalışırsın öğretmenler bi süre görmeyince hocam arazi oldun derler, çalışıp tenefüste öğretmenler odasına inersin hep oralarda oturur zannederler derse giderlerken bi rahat sizde hocam derler

bugün iki öğrencimi elektirikli ellerimle çarptım hatta ben kıvılcımı gördüm...üzerimde elektirik var hem de çok yoğun...olsa olsa negatif elektirk :)

bulunduğum okulda bilgisayar dersim az
teknoloji tasarım derslerine ve müzik derslerine giriyorum
tek. tas. ve müzik derslerini sınıfta işliyorum ki laboratuvardan diğer hocalarda yararlansın diye

hocanın biri beni koridorda sınıfa girerken gördü
bana : "Hocam seni böyle laboratuvar dışında görünce soyulmuş muza benzetiyom" dedi...

omd' Alıntı:
eylem_06231' Alıntı:
.... Bilgisayar kullanmayı bilmeyen öğretmenlerin e- okul uygulamalarını siz doldurun hocam. Anketleri siz girin. Okulun iyiki formatörüyüz. Nereye kullanacaklarını bilemediler..

"Bilmiyorlarsa zahmet gösterip öğrensinler. Gerekirse gelsinler kurs vereyim öğrensinler ama kimsenin işini yapmam." Sen de böyle de geç hocam.
aynen

technolog' Alıntı:
alperre' Alıntı:
Bilgisayarı açtı,
evet dedi
:)

müdürüm bana mozaliza kursana dedi...biraz düşündüm ve mozilla firefox olduğunu anladım :)

toprak60' Alıntı:
tek. tas. ve müzik derslerini sınıfta işliyorum ki laboratuvardan diğer hocalarda yararlansın diye

bana : "Hocam seni böyle laboratuvar dışında görünce soyulmuş muza benzetiyom" dedi...

Re: İlginç isteklerin sonu gelmiyor..

havin.de' Alıntı:
Bana dün bir iş verdi müdür bey; anahtar dolabını düzenleyecekmişim. Aradığında istediği anahtarı bulabilcekmiş. Sadece güldüm ne diyim güldüm. Sonra biraz bakıştık. Sonra odama döndüm. Bir daha tekrarlarmı bilmem.

aynı şey bugün başıma geldi...müdür yardımcısı dedi bana da.. hizmetlinin işi bunlar dedim çektim gittim... yuhhh dedim sonra kendi kendime ne sanıyorlar bizi.

Re: İlginç isteklerin sonu gelmiyor..

by.BaCTeRY' Alıntı:
havin.de' Alıntı:
Bana dün bir iş verdi müdür bey; anahtar dolabını düzenleyecekmişim. Aradığında istediği anahtarı bulabilcekmiş. Sadece güldüm ne diyim güldüm. Sonra biraz bakıştık. Sonra odama döndüm. Bir daha tekrarlarmı bilmem.

aynı şey bugün başıma geldi...müdür yardımcısı dedi bana da.. hizmetlinin işi bunlar dedim çektim gittim... yuhhh dedim sonra kendi kendime ne sanıyorlar bizi.
çok can sıkıcı durumlar

blg_ort' Alıntı:
toprak60' Alıntı:

+1+1+1+1+1 :puhaha: :puhaha: :puhaha:

elrond' Alıntı:
blg_ort' Alıntı:
toprak60' Alıntı:

+1+1+1+1+1
Canın muz mu çekti deseydin :))))))))))

sert_hard' Alıntı:
Kaspesiki
avaks
nort32
gogıl erat
sikipe
zeynel -> Zyxel
farefox
mikrofost ofice(yazıldığı gibi telaffuz ettiler :) )
godıl
gogle
fiyspuk
tviter
tipilink
ertays

en komiği de MSN için, mesene deseler neyse, EM-SE-NE... Neyi emeyim? töbe töbee... :?

:puhaha: :puhaha:

MSN YE mesane diyen var be hocam cigabayta cogobayt diyen mi ararsın, ortalık kara cahil dolu...üstüne üstlük bir de sürekli oturan kişi de biziz, başları sıkıştı mı kurtarıcıları da biz...anlamadım ki ben şimdi...

elrond' Alıntı:
MSN YE mesane diyen var be hocam cigabayta cogobayt diyen mi ararsın, ortalık kara cahil dolu...üstüne üstlük bir de sürekli oturan kişi de biziz, başları sıkıştı mı kurtarıcıları da biz...anlamadım ki ben şimdi...

bugün bir sınıf öğrt. benden yazıcı ismi istiyor çok fonk.
tanıtıcısı da olsun dedi.(Anladım tarayıcı demek istiyor)
düşündüm tanıtıcı klavuzu var hocam kutudan çıkar dedim gitti.

Öğleden sonra bilgisayar laboratuarındayım. Laboratuarın öğrencilere açık olduğu saatte teyzenin biri geldi çocugunu bilgisayarın başında görünce bana baktı 'Kızım bunları burda fazla eyleme' dedi. :eek: aynen böyle bakakaldım

Mesainin ilk dakikaları navitech navigasyon güncellemesi isteği geldi :)
Arkadaşım güncellemeye başlamış yarım kalmış derse geçeceğim dedi. yukarıdaki gibi bi istek yok ama olabilirde.

marbled' Alıntı:
Öğleden sonra bilgisayar laboratuarındayım. Laboratuarın öğrencilere açık olduğu saatte teyzenin biri geldi çocugunu bilgisayarın başında görünce bana baktı 'Kızım bunları burda fazla eyleme' dedi. :eek: aynen böyle bakakaldım
süper yaa :))) bizde de 70 yaşında okuma yazmaya gelen teyzeler var yanındakinden kopya çekerken yakalanmış öğretmen arkadaş sırasını değiştirmiş :)

Aslında böyle çok durumla karşılaşıyoruz. Ama galiba hatırlamak istemediğim için bir çoğunu beynim kaydetmiyor. Burada yazılanları okudukça hatırlıyorum benzer şeyleri. Onları ileride anlatırım. Şimdi birkaç dakika önce olanları yazmakla işe başlayayım.

BT Sınıfındayım. Dersi boş olan bir öğretmenimiz geldi bir bilgisayarda sınav hazırlıyor. Teneffüs zili çaldı. Tabi BT sınıfını kullanmak isteyen bir sürü öğrenci içeri doluştu. Öğretmen başladı garip garip bunlara bakmaya. Bir müddet sonra bağırmaya başladı. "Ayyy bi susun. Niye geldi bunlar. Çok gürültü yapıyorlar. Ayyy bi gidin. " gibi bir moda girdi. Ben hiç istifimi bozmadım. Ders zili çalınca da hepsini kovdu.

Bir sonraki teneffüs öğrenciler gene gelmeye başladılar. Ve "ayyyyyy yine geldi bunlar. sen böyle hep alıyor musun" dedi. Ben de evet öğretmenim çocuklar istedikleri takdirde BT sınıfını onlara açmak durumundayım" dedim. "Teneffüslerde de mi, öğle arasında da mı, akşam 5e kadar?" dedi. "Evet" dedim. "Senin işin de çok zormuş öğretmeniiiiim. Başın şişer bunlardan" dedi.

Aynı öğretmen daha önceleri laba geldiğinde "ayyy ne güzeeel bilgisayar öğretmeni olmak. Çoluk çocukla uğraşmıyorsun. Burada ne güzel sakin sakin oturuyorsun. Pek işin de olmaz, bilgisayarın var" demişti. Oturmak mı? Uğraşmamak mı? İşimin olmaması mı? Bu soruların cevabını kendisine vermeye tenezzül bile etmemiştim. Zira desem bile anlamayacaktı.

toprak60' Alıntı:

hepsine güldümde bu ayrı bi komikti ya hocam söyleyen arkadaın espri kabiliyetide güzelmiş :puhaha:

Geri