Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
bugün bi öğretmen arkadaş hocam benim bilgisayara firiz programı yüklesene virüsler falan girmesin dedi..ben de deepfreeze yükledim..meğerse firiz derken virüs demek istemiş..ben deepfreeze anladım...neyse aynı hesaba geldi :)

İlk atandığımda laboratuardaki öğretmen bilgisayarında 2 tane kasa,1 monitör,1 klavye ve 2 fare vardı,ilk olarak anlamaya çalıştım, sonra anladım ki mesele projeksiyon için ayrı, monitör için ayrı bir kasa koymuşlar. Aynı şekilde öğretmenler odasına da aynı şekilde, bi kasa yazıcı için, bir kasa da internete girmek için, her yere ikişer bilgisayar :)

ilk okula geldiğimde okul hizmetlisi elektrik süpürgesi tozları çekmiyor dedi :?
bende cevap olarak acaba nedeen bizim evdekide çekmio dedim sen biliyormusun dedim :mrgreen:

wepster' Alıntı:
hocam benim sınıftaki bilgisayarda ofis açmıyor belgeleri ya
neden hocam ofis kurulu değil mi?
kuruluda hocam 2007 kurulmuş şu an 2007 var içinde ama bızım okul 2008 de egıtıme başladı acaba ondan mı kaynaklı
:scared:
:idea:

zik_zak' Alıntı:
bu olay bilgisayarcı bir arkadaşımın başına gelmişti, belli günlerde googlenin logosu o güne özel değişiyor biliyorsunuz, arkadaşın müdürü demişki hocam google bozuldu gel düzelt şunu :puhaha:
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

cevher---' Alıntı:
İlk atandığımda laboratuardaki öğretmen bilgisayarında 2 tane kasa,1 monitör,1 klavye ve 2 fare vardı,ilk olarak anlamaya çalıştım, sonra anladım ki mesele projeksiyon için ayrı, monitör için ayrı bir kasa koymuşlar. Aynı şekilde öğretmenler odasına da aynı şekilde, bi kasa yazıcı için, bir kasa da internete girmek için, her yere ikişer bilgisayar :)
zengin bir okul herhalde .

Öğretmenimiz dersteyken BT sınıfına(Bilişimcilerin mağrası) geldi neyse tek sınıfta etkileşimli tahta vardı bizde birde laptop. Hocam dedi sınıftaki laptop yok tabi ben o anda 50 tane şey düşünüyorum sınıfa bakmaya giderken çalındımı, biri evinemi götürdü felan filan odaya gittim masaya baktım laptopun ekranı kapatılmış masada. :puhaha:

Ne gerek var BT dersine diyen zatı muhtareme ithafen

Bilgisayara neden yakından bakmamalıyız sorusuna aldığım ceyran yapmasın diye :D cevabını veren öğrencime teşekkürler

sinan36' Alıntı:
cevher---' Alıntı:
zengin bir okul herhalde .

:) , beceriksizlik, kimsenin uğraşmak istememesi sanki

Ses kartını sorduğum sınavda cevap olarak SES BOMBASI yazan öğrencime sevgilerimi sunuyorum :alkis: :+1:

biraz önce bir öğrenci evin kapısını çaldı. (pazar günü saat 19.00). öğrencinin babası yazıcıyı kuramamış, beni kurmak için çağırıyomuş. babasını da hiç tanımıyorum. güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.

Dün müdür yardımcısı beni aradı, hocam google şorum da sayfayı açamıyorum dedi. Google Chrome'u kastettiğini çok geçmeden anladım :lol:

xefsanex' Alıntı:
Dün müdür yardımcısı beni aradı, hocam google şorum da sayfayı açamıyorum dedi. Google Chrome'u kastettiğini çok geçmeden anladım :lol:
Çok güldüm ya :lol:

xefsanex' Alıntı:
Çok güldüm ya :lol:

Dün müdür yardımıcısı geldi hocam ana sınıfı öğrencilerinin fotoğraflarını çekelim sisteme atalım dedi. tamam atalım hocam dedim gittik fotoğrafları çektik daha sonra ben fotoğrafları e okula atılacak şekilde biçimlendirdim. normalde e okula da atardım ama şifreyi unuttuğum için atamadım. hocam fotoğraflar tamam şifreyi unuttum e okula atamadım dedim.
Hocam Sen Genç Adamsın Kaç Defa Girdin Şifreyi Nasıl Unutursun dedi.
O an anladım ki görevin ne ise onu yapacaksın. fazlasını yapınca alışıyorlar ve yüzsüzleşiyorlar. içimden sende 15 senelik müdür yardımcısısın ama hala daha e okula fotoğraf atmayı bilmiyorsun demek geçti ama diyemedim :cry:

aymesev' Alıntı:
Öğle arası neden yemeğe gidiyormuşumda okulda bulunan öğretmenlerin bilgisayarda yapması gereken işlere yardım etmiyormuşum.Sizce bu duruma nasıl bir cevap verebilirim.Böyle düşünebilen insanlara cevap bile veremedim:(

maalesef fotosentez yapamıyorum hocam deyin :D

kbaltaci' Alıntı:
Dün müdür yardımıcısı geldi hocam ana sınıfı öğrencilerinin fotoğraflarını çekelim sisteme atalım dedi. tamam atalım hocam dedim gittik fotoğrafları çektik daha sonra ben fotoğrafları e okula atılacak şekilde biçimlendirdim. normalde e okula da atardım ama şifreyi unuttuğum için atamadım. hocam fotoğraflar tamam şifreyi unuttum e okula atamadım dedim.
Hocam Sen Genç Adamsın Kaç Defa Girdin Şifreyi Nasıl Unutursun dedi.
O an anladım ki görevin ne ise onu yapacaksın. fazlasını yapınca alışıyorlar ve yüzsüzleşiyorlar. içimden sende 15 senelik müdür yardımcısısın ama hala daha e okula fotoğraf atmayı bilmiyorsun demek geçti ama diyemedim :cry:
hocam banada bir kez söylendi öyle ben her forumda şifrem var,akıllı tahta şifresi,netsupport değiştirilen şifre deepfreeze şifresi bir-iki şifrem olsa tabiki hatırlarım dedim.tamam hocam haklısın dedi.

kbaltaci' Alıntı:
aymesev' Alıntı:
Öğle arası neden yemeğe gidiyormuşumda okulda bulunan öğretmenlerin bilgisayarda yapması gereken işlere yardım etmiyormuşum.Sizce bu duruma nasıl bir cevap verebilirim.Böyle düşünebilen insanlara cevap bile veremedim:(

maalesef fotosentez yapamıyorum hocam deyin :D

:puhaha: :puhaha: çok komikler

only61' Alıntı:
bugün bi öğretmen arkadaş hocam benim bilgisayara firiz programı yüklesene virüsler falan girmesin dedi..ben de deepfreeze yükledim..meğerse firiz derken virüs demek istemiş..ben deepfreeze anladım...neyse aynı hesaba geldi :)

çok güldüm okudukça burayı, bu da onlardan biri. :D

Geçenlerde öğrencilere bilişimci olmak için; önce Türkçe'niz çok iyi olacak, sonra sayısal derslerde başarılı olacaksınız demiştim. Yoksa bilgisayarın karşısına geçip oyun oynamakla olmuyor bu işler demiştim.

Bir öğrencim bu söylemime baya bir inanmış olacakki, geçen gün bana matematikten özel ders verirmisiniz diye soruyor? 6. sınıf öğrencisi :) Bence sen matematik öğretmenlerine danış onlar kabul etmezse olur dedim. Okulda 8 matematikçi var. Çocuk gelip beni bulmu :) Sanırım daha uyguna ders vereceğimi düşünmüş olsa gerek :)

Bi tane de benden olsun.
Mdr yard: hocam benim laptop 2-3 gündür açılmıyor niye açılmıyor olabilir?
Ben: Şarjı bitmiştir ya da bilmiyorum görmeden bişey diyemem
Mdr yard: tamam hocam yarın getireyim. (ertesi gün olur)
Mdr yard: hocam laptopu getirdim ne zaman bakarsınız.
ben: hocam dersim var şimdi, nöbetçi öğrenciyiyle gönderin laptopu i bakayım. (5 dk sonra öğrenci laptopla sınıfa gelir.)
ben: bilgisayarın bataryasını çıkardım bi kaç kez üfledim yerine taktım açtım bilgisayarı ve bilgisayar açıldı. Açık bilgisayarı nöbetçi öğrenciye verdim gönderdim.

(2 dk sonra açılmış bilgisayarı gören müdür yardımcısı ile öğrenci arasındaki konuşma)
Mdr yard: S.... hoca naptı da açıldı?
Nöb. Öğrenci: Üfledi
Mdr yard: Naptı naptı ??
Nöb. Öğrenci: üfledi hocam. bataryasını çıkardı bi kaç kez üfledi geri taktı bilgisaya açıldı..
tenefüste yanına gittiğim müdür yardımcım üfürükçü hoca geldi diye bi kaç gün takıldılar.. Bi üfürükçülüğümüz kalmıştı :D

partales' Alıntı:
Bi tane de benden olsun.
Mdr yard: hocam benim laptop 2-3 gündür açılmıyor niye açılmıyor olabilir?
Ben: Şarjı bitmiştir ya da bilmiyorum görmeden bişey diyemem
Mdr yard: tamam hocam yarın getireyim. (ertesi gün olur)
Mdr yard: hocam laptopu getirdim ne zaman bakarsınız.
ben: hocam dersim var şimdi, nöbetçi öğrenciyiyle gönderin laptopu i bakayım. (5 dk sonra öğrenci laptopla sınıfa gelir.)
ben: bilgisayarın bataryasını çıkardım bi kaç kez üfledim yerine taktım açtım bilgisayarı ve bilgisayar açıldı. Açık bilgisayarı nöbetçi öğrenciye verdim gönderdim.

(2 dk sonra açılmış bilgisayarı gören müdür yardımcısı ile öğrenci arasındaki konuşma)
Mdr yard: S.... hoca naptı da açıldı?
Nöb. Öğrenci: Üfledi
Mdr yard: Naptı naptı ??
Nöb. Öğrenci: üfledi hocam. bataryasını çıkardı bi kaç kez üfledi geri taktı bilgisaya açıldı..
tenefüste yanına gittiğim müdür yardımcım üfürükçü hoca geldi diye bi kaç gün takıldılar.. Bi üfürükçülüğümüz kalmıştı :D

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Geri