Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
uguer' Alıntı:
8. sınıflarla excel de uygulama yaparken bir öğrenciyi kontrol ettim, uygulamayı yapmıştı çıkabilirsin dedim ( excel i kastetmiştim) öğrenci bir güzel bilgisayarı kapattı bt sınıfından çıktı ve sınıfına gitti, koptuk sınıfça ve sene sonuna kadar arkadaşları güldü çocuğa :)
:)

Bilgisayarların üzerini tozlanmasın diye örttüğümü gören öğrencinin sorusu güzeldi:
-Öğretmenim bilgisayarlar virüs kapmasın diye mi örtüyosunuz:?

flash diske kopya kaydedip,boynuna asıp, kopya çekmeyi düşünen öğrencimi kutluyorum
:alkis:

murat_ti48' Alıntı:
Bilgisayarların üzerini tozlanmasın diye örttüğümü gören öğrencinin sorusu güzeldi:
-Öğretmenim bilgisayarlar virüs kapmasın diye mi örtüyosunuz:?

Banada öğrencimin birisi önlük giydiğim için "Öğretmenim virüs kapmamak için mi önlük giyorsunuz demişti"

5. Sınıflar Seçmeli Dersinde geçen bir olay.
Ders anlatırken bir öğrenci yanıma gelip der ki ; "Hocam, benim flash belleğimde bir dosya var, siliyorum siliyorum yine geliyor." Ben silemedim getirsem sil silebilir misiniz?

Trajik + Komik + Sinir Bozucu

bir lise öğrencisine

ctrlye basar mısın dedim, o da c + t + r + l ye tek tek bastı.

sorsan internet kurdu.

çankayada iyi bi okuldayım. müfettiş var glip geçerken uğrar okula. oturmuş müdür odasına müdür de yok. çağırdı gittim. facebook öğreniyor paşam yeni daha. resimlere nasıl bakılır nasıl beğenilir vs. anlattırdı.

kaçtım odaya müdür yardımcısı aradı gittim yine aynı.
kaçtım memur geldi ... yine.

en son öğlen oldu yedi içti çıkarken aman kapandığından emin olalım açılınca adım çıkmasın dedi.

onun facebook'unu açılış sayfası yapmak varya ..... :roll:

-------

geçen teftişe gelişinde de müdüre vermiş antika gençlik fotolarını taradım bi güzel 20 fotoyu müdürün ricasıyla. diğer müfettişlerde face attılar. :D

İdareci : Hocam bilgisayar çalışmıyor
Ben : Biraz baktıktan sonra tornavidayı alıp geliyorum hocam kasayı açıp içine bakmam lazım
İdareci : Aaaaa O açılıyor mu..

Okul müdürü öğretmenler odasında İngilizce öğretmenlerinin dersini almışsın işin iş dedi. İngilizce öğretmenlerinin durumdan haberi yok, müdür bey daha önce onlara haber vermemiş. 8) Sonra İngilizce öğretmenlerine dönerek hesap yapmaya başladı, haftalık ders saati 1 saat düştü , seçmeli ders saati 1 saat düştü , Bilişim öğretmeni 5 ve 6 larda 2 saat dersinizi aldı , sizin 5. ve 6. sınıflarda dersiniz 4 ten 3 e düştü. :? Sonra kafası karıştı ve benden de yardım alamayınca konuyu değiştirdi :)

Öğrencimin bir tanesi dersin birimine 2 dk kala parmak kaldırıp. Öğretmenim Bilgisayarı Örtebilirmiyim diyince... Neyle örteceksin demişim... halbuki onun lugatında örtmek bilgisayarı kapatmakmış:)

aynı öğrencim 1 sene önce bilgisayarla sesli bir şekilde kavga ediyordu ne yapıyorsun deyince herkesin bilgisayarı resimleri gösteriyor benimki göstermiyor dedi... arama motoruna aradıgı resmi yazıp bul dememiş....

Eskiden küçük sınıflara dersimiz varken. Bir öğrenci Dos penceresini açmış kendince birşeyler yazıyor. Tabii bilgisayarda böyle bir komut yoktur diye ingilizce cevap veriyor. Öğrenci arkadaşına diyor ki; "Ben biriyle chatleşiyorum, ama ,ingilizce konuşuyor anlamıyorum" :)

bana da bu yıl öğretmen arkadaşlardan biri her kapıyı açan anahtar var mı? diye sordu. boş boş baktım :) . siz bilgisayarcısınız ya olabileceğini düşündüm dedi. ee sonuçta onun için kapıda teknolojik bir alet. :D

Diyarbakıra yeni atanmıştım.. O zaman 5.sınıflara dersimiz vardı... Be de ilk ders diye bt sınıfına çıkmamaştım.. Sınıfta idim.. Ders bitti ben defteri doldurduktan sonra öğrencinin bir tanesi yanıma yaklaştı ve şunu dedi. Öğretmenim defteri dolaba katalım mı? (Aynısını cd için de diyor... Cd'yi bilgisayar katalım mı hocamm.. :D

Erkek Öğrenci e-okul a bakıyor.. e okula girerken güvenli olsun diye artık fotoğraflar gösteriyor güya hangisi diye.. o anda bi baktım diğer fotoların hepsi kız bi bu ortada sap gibi duruyor yanındaki arkadaşları ve ben kahkahayı bastık :mrgreen: :mrgreen:

rose_tek' Alıntı:
bana da bu yıl öğretmen arkadaşlardan biri her kapıyı açan anahtar var mı? diye sordu. boş boş baktım :) . siz bilgisayarcısınız ya olabileceğini düşündüm dedi. ee sonuçta onun için kapıda teknolojik bir alet. :D
:puhaha:
Yakında ütü tamiri için de gelebilirler :D

idril42' Alıntı:
torin' Alıntı:
passeul' Alıntı:
s_bote' Alıntı:
Md. Yard. : Hocam meb açılmıyor...
Bakıyım açın dedim...
Tıkladı , açıldı...
Md. Yard. : Sen gelince açılıyor.
:D

:)

10 yılı devirdik ve 10 yıldır sen gelince muhabbeti devam :)

Aynen devam valla:):)
bana bir kereşinde e-okul çöktüğü zaman bak bakalım açabiliecek misin diye sormuşlardı.
Hocam dedim siz bana tekeden süt çıkarttıracaksınız ama :D

paintte malum arkaplan beyaz ve renk olarak (genelde yanlışlıkla) beyaza basıldığında ne yapıldığı görünmez yani beyaz üstüne beyaz olduğu için işlem yapılmıyor sanılır. paintte resim yaptırırken öğrencimin birisi bu duruma düştüğünde verdiği tepki aynen şöyle olmuştu.
-öğretmenim bunun ucu bitmiş!
:roll:

marcher' Alıntı:
paintte malum arkaplan beyaz ve renk olarak (genelde yanlışlıkla) beyaza basıldığında ne yapıldığı görünmez yani beyaz üstüne beyaz olduğu için işlem yapılmıyor sanılır. paintte resim yaptırırken öğrencimin birisi bu duruma düştüğünde verdiği tepki aynen şöyle olmuştu.
-öğretmenim bunun ucu bitmiş!
:roll:
:D

ilk göreve başladığım zaman ordunun bir ilçesindeydim. bilgisayarda paint anlatıyordum. bilgisayar kilitlendi. öğrencim bana hocam bu fare ırganmıyor dedi. (ırganmıyor hareket etmiyor demekmiş.)
sonra bu olayı bir ortamda anlattım. yaşlı bir teyzemiz vardı. bana dedi ki "o zaman fare ölmüştür." :)
yine birgün öğrencilere dedim ki bilgisayarda bütün programları kapatırsanız masaüstüne çıkarsınız. şimdi masaüstüne çıkın. öğrencinin birisi masanın üstüne çıktı. tabi sınıf ve ben koptum. :lol:

Bugün başımdan geçen bir olayı abartısız anlatayım,
Okulumuzda idare odasında müdür ve rehberlik bilgisayarı olmak üzere iki tane bilgisayar var. Dün herhangi bir sorun olmayan rehberlik bilgisayarına malum Emniyet Virüsü sonunda girmiş. Okulda rehber öğretmen olmadığı için diğer öğretmenler çıktı filan almak için bu bilgisayarı da kullanıyorlar. Sözde Emniyet uyarısını görünce beni buldular. Durumu anlattım. Bir yandan şök, zümre hazırlıyorum. Bir yandan da 8. sınıfların mezuniyet partisi vs. işler var. Uygun bir zamanda hallederim diye düşündüm.
İki saat sonra okulumuza bir soruşturma dosyası için iki tane müfettiş geldi. Müdür odasındaki idare bilgisayarı ve rehberlik bilgisayarını kullanmaları gerekti. Rehberlik pc kullanılmaz olduğundan kendi notebookumu vermem gerekti, ancak batarya az kalmış, şarj aleti yok. Bir öğretmen arkadaşımızın notebookunu verdik. Notebook Almanya'dan geldiği için müfettiş bey klavyeyi kullanmakta zorlandı. Harici klavye taktık, nafile.. Hemen BT sınıfından bir PC kapıp rehberlik bilgisayar masasına kurdum, sistemi açtım. Müfettiş bey en son notebookta oluşturduğu dosyayı kastederek: "Az önce burada dosya vardı" demez mi... Neyse durumu ifade ettim, odadan ayrıldım. Az sonra tekrar beni buldular: "Klavye yanlış yazıyor." BT sınıfında F klavye kullanıldığından kaynaklı bir durum. O karmaşada klavye ayarını değiştirmeyi unutmuşum. Sorun halloldu, müfettiş bey pc başına geçti. Birkaç dakika sonra...tak...elektrikler kesildi. (Köyde çok sık yaşanan bir durum). Jeneratör filan devreye sokalım (jeneratörde yakıt yok) derken neyse ki elektrik geldi. Sonrasında odadan ayrıldım, yarım saat içinde müfettişler de işlerini bitirip okuldan ayrıldı. Böylece bir dönem boyunca meydana gelebilecek bütün talihsizlikleri dönem sonunda bir günde sığdırmış olduk.

ensaroguk' Alıntı:
Bugün başımdan geçen bir olayı abartısız anlatayım,
Okulumuzda idare odasında müdür ve rehberlik bilgisayarı olmak üzere iki tane bilgisayar var. Dün herhangi bir sorun olmayan rehberlik bilgisayarına malum Emniyet Virüsü sonunda girmiş. Okulda rehber öğretmen olmadığı için diğer öğretmenler çıktı filan almak için bu bilgisayarı da kullanıyorlar. Sözde Emniyet uyarısını görünce beni buldular. Durumu anlattım. Bir yandan şök, zümre hazırlıyorum. Bir yandan da 8. sınıfların mezuniyet partisi vs. işler var. Uygun bir zamanda hallederim diye düşündüm.
İki saat sonra okulumuza bir soruşturma dosyası için iki tane müfettiş geldi. Müdür odasındaki idare bilgisayarı ve rehberlik bilgisayarını kullanmaları gerekti. Rehberlik pc kullanılmaz olduğundan kendi notebookumu vermem gerekti, ancak batarya az kalmış, şarj aleti yok. Bir öğretmen arkadaşımızın notebookunu verdik. Notebook Almanya'dan geldiği için müfettiş bey klavyeyi kullanmakta zorlandı. Harici klavye taktık, nafile.. Hemen BT sınıfından bir PC kapıp rehberlik bilgisayar masasına kurdum, sistemi açtım. Müfettiş bey en son notebookta oluşturduğu dosyayı kastederek: "Az önce burada dosya vardı" demez mi... Neyse durumu ifade ettim, odadan ayrıldım. Az sonra tekrar beni buldular: "Klavye yanlış yazıyor." BT sınıfında F klavye kullanıldığından kaynaklı bir durum. O karmaşada klavye ayarını değiştirmeyi unutmuşum. Sorun halloldu, müfettiş bey pc başına geçti. Birkaç dakika sonra...tak...elektrikler kesildi. (Köyde çok sık yaşanan bir durum). Jeneratör filan devreye sokalım (jeneratörde yakıt yok) derken neyse ki elektrik geldi. Sonrasında odadan ayrıldım, yarım saat içinde müfettişler de işlerini bitirip okuldan ayrıldı. Böylece bir dönem boyunca meydana gelebilecek bütün talihsizlikleri dönem sonunda bir günde sığdırmış olduk.
vaybee..demek herşeyin sebebi aslında suların kesik olmasıymış desene..#direnbahcehortumu

benim için en trajikomiklerden birisi ,dersinde sürekli "gaz çıkaran " öğrenci olduğunu belirten yaşları benden oldukça büyük iki öğretmenin bu gaz çıkaran öğrencinin Bilgi ve iletişim Teknolojisi dersinde gaz çıkaramayacağını ve sebebinin de öğrencilerin ilgilenecek bir şeyleri olduğunu söylemeseydi.muhabbet nasıl oraya geldi anlamadım.boş bırakmayın gençleri dedim sadece:)

dün ekrandaki pencereleri kapatın manasında penceleri kapatın dedim kız öğrenci pencereyi kapattı :)

Geri