Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Bende bugün delirdim.

ben de bugün çıldırdım.
3 adet pc bozuldu 2 tanesini kan ter içinde deneme yanılma yöntemiyle yaptım.bi tanesinin anakartı yandı satın aldım 2.el mecbur.
fatura 80 tl....böylece masraf çıkaran öğretmen konumuna düştüm...
daha bitmedi sunum odasının projeksiyonun pili bitti yedeğini taktım o da anlamsız bi şekilde sinyal hatası verdi..
kendi bilgisayar sınıfımdaki projeksiyonun kablo ucunu bi öğrenci kırdı çalışmıyor
müdürü bey yeni laptop aldı eskisi bi hoca tarafından yedeklendi ben de eskisini formatladım haliyle ama tam yedeklememiş önemli dosyalar gitti
şimdi hardisk evde kendi pc'me taktım...kurtarma programıyla kurtardım şimdi de dosya isimlerini değiştiriyorum...
haa bi de okul modeminin arayüz şifresini ve kablosuz şifresini unuttum ee kafa mı kalır...?
bu arada 3 4 adet internet kablosunda sorun var..değiştireyim diyorum ama kablolar öyle bi döşenmiş ki bi el atsam al sana iş...
spor odasına ve kimya labaratuarınıda internet gidicek bu aradaa......kısacası saymakla bitmez...
hizmetli bile şaşırdı bugün halime hocam senin böyle uğraşman garibime gidiyor dedi sen tamirci değilsin ki dedi...o an ona sarılasım geldi :cry:

only61' Alıntı:
ben de bugün çıldırdım.
3 adet pc bozuldu 2 tanesini kan ter içinde deneme yanılma yöntemiyle yaptım.bi tanesinin anakartı yandı satın aldım 2.el mecbur.
fatura 80 tl....böylece masraf çıkaran öğretmen konumuna düştüm...
daha bitmedi sunum odasının projeksiyonun pili bitti yedeğini taktım o da anlamsız bi şekilde sinyal hatası verdi..
kendi bilgisayar sınıfımdaki projeksiyonun kablo ucunu bi öğrenci kırdı çalışmıyor
müdürü bey yeni laptop aldı eskisi bi hoca tarafından yedeklendi ben de eskisini formatladım haliyle ama tam yedeklememiş önemli dosyalar gitti
şimdi hardisk evde kendi pc'me taktım...kurtarma programıyla kurtardım şimdi de dosya isimlerini değiştiriyorum...
haa bi de okul modeminin arayüz şifresini ve kablosuz şifresini unuttum ee kafa mı kalır...?
bu arada 3 4 adet internet kablosunda sorun var..değiştireyim diyorum ama kablolar öyle bi döşenmiş ki bi el atsam al sana iş...
spor odasına ve kimya labaratuarınıda internet gidicek bu aradaa......kısacası saymakla bitmez...
hizmetli bile şaşırdı bugün halime hocam senin böyle uğraşman garibime gidiyor dedi sen tamirci değilsin ki dedi...o an ona sarılasım geldi :cry:

valla hocam okulda bizim durumumuzu en iyi anlayanlar hizmetliler zaten.
kan çekiyor heralde :)

Valla bugün açılan başlıklar arasında çıldıran baya bir kişi var ..:) Arkadaşlar kişilere bizim branşımız ile ilgili yaptıkları şaka veya dokundurmaları kendi branşları ile ilgili yapın .. Çok işe yarıyor.. Geçen resim öğretmenini gördüm arada bana takılır iyi ya da kötü niyetli olarak .. Hocam dedim siz egzersiz yapıp ek ders alıyorsunuz ya dedim hani pek bir şey yaptıkları da yok şahit oldum biliyorum egzersiz saatlerinde öğrenciler sağda solda dolaşıyor.. Hani bana laf edeceğinize madem resimcisiniz (özellikle böyle dedim) okulun duvarları sıvalı şekilde duruyor.. Şöyle boyasanızda resimler yapsanızda hem okula hem de gözlerimize bir güzellik yaparsınız.. Hatta dedim bir ara idare ile konusmak lazım böyle şeyleri dillendirmek gerek dedim.. O gün bu gündür iyi geçiniyoruz.. :) Az kaldı sıra diğerlerine de gelecek..

Bazı öğretmen arkadaşlar insanın sabrını zorlamakta çocuktan beterler. Bizi çıldırtmak için elinden geleni yapıyorlar.
Branşımız bilişim olmasına rağmen derste internet bize bile çok az yerde lazım oluyor. Diğer branş öğretmenlerinin derste internette ne yaptıklarını merak ediyorum.

O öğretmenin bilgisayarını alıp internet geçmişini bir incelemek lazım. Gerçekten dersle ilgili mi kullanıyor ? Yoksa borsa, iddia, diğer saçma sapan sitelerde mi geziniyor.
Meb vitamin haricinde çoğu ders dökümanı daha önce indirilip internete gerek olmaksızın kullanılabiliyor.

Kurduğum makinaların ağdaki isimlerini ve MAC adreslerini kaydediyorum :mrgreen: Modem arayüzünden bazılarına operasyon yapmak gerekebilir :puhaha:
Okulda modem ayarlarından anlayan sizden başka kimse yoksa arada o öğretmene güzellik yapın. Özellikle o sınıfta dersi varken MAC adresinden engelleyin.

Şurası da olmasa stres atıp derdimi paylaşak yer yok gibi.. Bazen forumda sinirlensemde bazı başlıklara mesajlarada burayı seviyorum.. 6 yıldan beri burayı her gün defalarca ziyaret eder dururum .. Bağımlılık gibi..

5. ve 9 sınıflara 2. dönem elektronik kitap dağıtımı söz konusuymuş.. buraya kadar herşey iyi güzel hoş.. e-kitaplar dağıtıldıktan sonra asıl büyük iş bizlere düşüyor.. çünkü her öğrencinin kullandığı tabletden öncelikle öğrenciler, daha sonra bizler sorumluyuz.. yarın bir gün bir arıza vs söz konusu olduğunda öğrenciler öncelikle bizleri bulacaklar.. bizler de yine her zamanki gibi biçare cebelleşip duracağız.. işte asıl o zaman her gün delirieceğiz... umarım korktuğumz gibi olmaz ama başımızın çok ağrıyacağı kesin birşey.. Allah yardımcımız olsun.. umarım vicdanlı birileri mağduriyetimizn farkına varır da şu yanlış düzen değişir..

traxx26' Alıntı:
5. ve 9 sınıflara 2. dönem elektronik kitap dağıtımı söz konusuymuş.. buraya kadar herşey iyi güzel hoş.. e-kitaplar dağıtıldıktan sonra asıl büyük iş bizlere düşüyor.. çünkü her öğrencinin kullandığı tabletden öncelikle öğrenciler, daha sonra bizler sorumluyuz.. yarın bir gün bir arıza vs söz konusu olduğunda öğrenciler öncelikle bizleri bulacaklar.. bizler de yine her zamanki gibi biçare cebelleşip duracağız.. işte asıl o zaman her gün delirieceğiz... umarım korktuğumz gibi olmaz ama başımızın çok ağrıyacağı kesin birşey.. Allah yardımcımız olsun.. umarım vicdanlı birileri mağduriyetimizn farkına varır da şu yanlış düzen değişir..

tabletlerin geldiği zamanı düşünmek bile istemiyorum hocam

Zizu_' Alıntı:
Hocanın biri kesintisiz 1 aydır bıkmadan usanmadan sıkılmadan;
hocam ben okuldaki bu modemden giriyorum başka sınıfa geçtiğimde buradan giremiyorum.
beni her gördüğünde bu şekilde.
yalnız sadece bu giremiyor.Bakıyorum bir problem yok pointer de
diyorum hocam diğer arkadaşlar giriyor siz sınıfta iken beni çağırın bir bakayım.
Hakaret etmek istemiyorum ama arkadaş problemin olmadığı sınıfta beni çağırıyor :) ben sabrımı denediğine inanıyorum.

Neyse bugün sabahın körü dersten sonra ilk tenefüs bir çay içeyim dedim. adamın sorduğu ilk soru hocam ben bu sınıftan hala giremiyorum.
Benim sabır filan kalmadı. yav nerden bileyim bozuktur dedim, başka herkes giriyor bir sen giremiyosun dedim.
ben dedi kaç senedir bilgisayar kullanıyorum bunu mu yapamıcam dedi. O zaman git yap dedim.

Valla varya iyi niyetli oldukça üstüne geliyorlar insanın. birgün yakacam okuldaki bütün teknolojik araçları, geçircem cinneti bunu arıyorlar :)
Bizim iş gerçekten öğretmenlikten farklı boyutta. Biz öğrencileri bırakın, öğretmenlerle de uğraşıyoruz.

fen hocasına kendine bi Anten tak o zaman sadece o sınıftan değil sizin evden bile çeker yazsaydın apo

Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

benim bt sınıfındaki 2 kasa bozuk no signal detected uyarısı veriyor anakartta sorun var herhalde..o pcler öylece yatıyor..ayrıca monitörler de bozuk 3 tane filan..çalışan kasa var montörü yok..ben de kaldım öyle elim kolum bağlı.. :(

sutura' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
Hocanın biri kesintisiz 1 aydır bıkmadan usanmadan sıkılmadan;
hocam ben okuldaki bu modemden giriyorum başka sınıfa geçtiğimde buradan giremiyorum.
beni her gördüğünde bu şekilde.
yalnız sadece bu giremiyor.Bakıyorum bir problem yok pointer de
diyorum hocam diğer arkadaşlar giriyor siz sınıfta iken beni çağırın bir bakayım.
Hakaret etmek istemiyorum ama arkadaş problemin olmadığı sınıfta beni çağırıyor :) ben sabrımı denediğine inanıyorum.

Neyse bugün sabahın körü dersten sonra ilk tenefüs bir çay içeyim dedim. adamın sorduğu ilk soru hocam ben bu sınıftan hala giremiyorum.
Benim sabır filan kalmadı. yav nerden bileyim bozuktur dedim, başka herkes giriyor bir sen giremiyosun dedim.
ben dedi kaç senedir bilgisayar kullanıyorum bunu mu yapamıcam dedi. O zaman git yap dedim.

Valla varya iyi niyetli oldukça üstüne geliyorlar insanın. birgün yakacam okuldaki bütün teknolojik araçları, geçircem cinneti bunu arıyorlar :)
Bizim iş gerçekten öğretmenlikten farklı boyutta. Biz öğrencileri bırakın, öğretmenlerle de uğraşıyoruz.

fen hocasına kendine bi Anten tak o zaman sadece o sınıftan değil sizin evden bile çeker yazsaydın apo
valla sedat bundan sonra elimde antenle gezecem zaten. Bu tarz sorulara soranlara anteni eline tutuşturacam :)

belirsizlik zor...

formatörlük konusundaki belirsizlikten dolayı benim gibi sıkıntı yaşayan var mı ??
okuldaki ders sayım belki birçok arkadaşımıza göre fazla (15 saat) ama sadece maaş karşılığı kadar...formatörlükten aldığımız ek ders azımsanmayacak nitelikteydi eğer görevlendirme yapılmazsa hepimiz ekonomik yönden etkileneceğiz ...
çok zor mu bi yetkilinin bu konuda açıklama yapması Milli Eğitimi anlamak mümkün değil...

not : bu konu kabak tadı verdi farkındayım herkesten özür diliyorum canım sıkıldı yazdım hakkınızı helal edin

Re: belirsizlik zor...

ben size durumumu anlatsam sabaha kadar şükür namazı kılarsınız.

Re: belirsizlik zor...

on@ur' Alıntı:
formatörlük konusundaki belirsizlikten dolayı benim gibi sıkıntı yaşayan var mı ??
okuldaki ders sayım belki birçok arkadaşımıza göre fazla (15 saat) ama sadece maaş karşılığı kadar...formatörlükten aldığımız ek ders azımsanmayacak nitelikteydi eğer görevlendirme yapılmazsa hepimiz ekonomik yönden etkileneceğiz ...
çok zor mu bi yetkilinin bu konuda açıklama yapması Milli Eğitimi anlamak mümkün değil...

not : bu konu kabak tadı verdi farkındayım herkesten özür diliyorum canım sıkıldı yazdım hakkınızı helal edin
Sıkıntı yaşamayan var mı diye sorsaydın hocam keşke, sıkıntı yaşamayan kaldımı bu zümreden kimse

wertyu6' Alıntı:
ben size durumumu anlatsam sabaha kadar şükür namazı kılarsınız.
anlat hocam dök içini, dertleşme başlığı dedik nasıl olsa..

Hizmetliden az maaş almak gururunuzu incitiyor mu?

Benim içim içimi yiyor.kabullenemiyorumn...yediremiyorum...bu haksızlığı kim bize reva görmüşse ALLAH BELASINI VERSİN...

Re: Hizmetliden az maaş almak gururunuzu incitiyor mu?

only61' Alıntı:
Benim içim içimi yiyor.kabullenemiyorumn...yediremiyorum...bu haksızlığı kim bize reva görmüşse ALLAH BELASINI VERSİN...
AMİN..
kabullenilir mi hocam bu durum , benim derdim onların aldığı para değil Allah daha çok versin ... ben bize reva görülene üzülüyorum.Bir kadının , bir de öğretmenin adı yok bu ülkede...... :-1: :-1: :-1:

dün arkadaş bordroda
1540tl öğretmen
1670 hizmetli maaşı..
amma güldük :puhaha: :puhaha: ne hale gelmişiz..bari eşit işe eşit ücretten hizmetli ile maaşımızı eşitleselerdi...

gurur demeyelim de hani küçümsemek istemiyorm kimseyi onlarin aldıklarında da gözüm yok ama bizim de olsa dimi ya biz de şöle tatmin edici maaşlar alsak mutlu olsak :wink:

layık olduğumuzu yaşıyoruz.

Eğitim bu ülkeyi bozar. İmam alımına devam :x

arkadaşlar ben de diyorum ki hepimiz de gurur denen bir duygu varsa 21 aralalıkta sendika gözetmeksizin grev yapar.ben sevk alıp okula gitmeyeceğim.....

bu durum için, ortak bir çalışma planlayalım ve hep beraber hareket edelim. ne dersiniz? bimer başvurusumu olur yada ne önerirsiniz?

memo41' Alıntı:
dün arkadaş bordroda
1540tl öğretmen
1670 hizmetli maaşı..
amma güldük :puhaha: :puhaha: ne hale gelmişiz..bari eşit işe eşit ücretten hizmetli ile maaşımızı eşitleselerdi...
:+1:

şükredeli arkadaşlar(!)..neden grev yapıyorsunuz...hiç yakıştımadım diyenler nerde kaldı acaba...

memurlar netten bir yorum

Okuldaki din kültürü öğretmenimizle bugün öğretmenler odasında havadan sudan konuşuyorduk.Hocam siz bilirsiniz Ne olacak bu öğretmenlerin durumu dedim .
Oda bana dedi ki sana tek bir şey söyleyeyim Sayın bakan bakanlıkta bile öğretmen görmeye dayanamıyor diyormuş ki .Eğitim bakanlığında çalışan bir tek öğretmen bile
görmek istemiyorum.Aklıma görevlendirmelerin iptal edilmesi geldi birden.Yakında bakanlıkta çalışan öğretmenler tek tek eski görev yerlerine geri dönerler.Bu arkadaş
bakanlık bürakratlarına yakın bir simadır.O bile dertli yani..

Geri