Bayan Müdür Yardımcıları

Kodla Büyü

balemine

Site Gezgini
Bayan Müdür Yardımcılarıyla ortak paylaşımlar,sıkıntılar ve bilgiler paylaşabiliriz...
Ben yaklaşık 3 ay oldu atanalı Anadolu Lisesi'nde pansiyondan sorumlu olarak atandım...
Her türlü idari sorumluluk yüklenen bilişimcilerin mutlu sonu galiba :)

hocam ben de idareci olmay çok istiyordum ama hamileliğimin son ayına denk geldi sınav ve giremedim. Bende eşim çalışssın diye ona yardım ettim bol bol sessiz ortam yemekler vs vs iyi çalışssın diye tv bile açmadıgımzamanlar oldu simdi kendisi okul muduru oldu ben de sınava bile giremeyen fedakar anne :) her basarılı erkeğin arkasında bizim gibi bayanlar var ... :lol: inşallah tekrar sınav yapılır bu sefer ben de gireceğim...

bir bayan ve idarecilik ben almayım..eve ne zaman erken gitcem diye bekliyorum hergün

sınava giren ve barajı aşamayan tembel bir pc öğretmeni olarak yeni sınav tarihi sabırsızlıkla bekliyorum...Pansiyonun işleri çok zor hocam..Allah yardımcınız olsun...Belletmen olarak o ortamda 3-4 aydır bulunuyorum...Eğer bigün idareci olma ihtimalim ortaya çıkarsa pansiyonda idareciliğe cesaret edemem sanırım...

Şuan okulumda formatör-idareci ve azıcıkta öğretmen olarak çalışıyorum... :) deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim...Formatöre olacağıma idareci olurum daha iyi...

ozdemir1001' Alıntı:
Şuan okulumda formatör-idareci ve azıcıkta öğretmen olarak çalışıyorum... :) deneyimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim...Formatöre olacağıma idareci olurum daha iyi...
katılıyorum kesinlikle...

Formatör olarak çalışıp idarecilik düşünmeyen yoktur diye düşünüyorum...Bende 5 yıl formatörlük sonunda idareciliği düşündüm..İlk ay nasıl olacak,yapabilir miyim diye düşünürken şuanda keşke daha erken olsaymışım dedim :)

ozdemir1001' Alıntı:

katılıyorumm açılacak ilk sınava bende hazırlanacağımm ...

bende bir bayan ve formatör öğretmen olarak müdür yardmcısı olmayı tercih ederim.en azından yerin belli.şimdi ne olduğum belirsiz. öğretmen mi idareci mi arasında gidip geliyoruz işte.

Acaba yeni sınav ne zaman açılır. Ben birkaç ayla kaçırdım sınava girme hakkımı :( idareci olmayı çok istiyorum.

ben sınava girme hakkını 3 günden kaçırdım hocam. 3 yılımın dolmasına 3 günüm vardı :( şimdi görevlendirme müdür yardımcılığı yapıyorum. formatörlükten kat kat daha iyi:)

Kesinlikle formatörlükten daha iyi.İşiniz belli sonuçta..Pansiyon müdür yardımcılığı da söylendiği kadar korkulacak bişey değil,sorumluluğu var ama alıştıktan sonra severek yapılıyor :) Tavsiye ederim..sınavı kaçırmayın..

nurhayat' Alıntı:
ben sınava girme hakkını 3 günden kaçırdım hocam. 3 yılımın dolmasına 3 günüm vardı :( şimdi görevlendirme müdür yardımcılığı yapıyorum. formatörlükten kat kat daha iyi:)

3 gün çok fena olmuş hocam :eek: olsun kendimizi diğer sınavda gösteririz tüm bilişimci kadın meslektaşlarımın idarecilik görevini harika yürüteceğine eminim :)

balemine' Alıntı:
Kesinlikle formatörlükten daha iyi.İşiniz belli sonuçta..Pansiyon müdür yardımcılığı da söylendiği kadar korkulacak bişey değil,sorumluluğu var ama alıştıktan sonra severek yapılıyor :) Tavsiye ederim..sınavı kaçırmayın..
bende idareciliği çok istiyorum, dediğiniz gibi yapılacak işler belli de beni yaz tatilinde okulda olma fikri caydırıyor

Yaz tatilinde yıllık izninizi kullanabilirsiniz..Yakında öğretmenlerin yaz tatilleriyle ilgili olumsuz haberler gelebilir diye düşünüyorum umarım kurs v.s koymazlar ama öğretmenlerin yaz tatillerine takmış durumdalar..Bunu da hesaba katarsanız pek bir sıkıntı olmaz :)

4 yıl formatörlüğün ardından kesinlikle tavsiye ederim. Ben şu an eğitim öğretim bakıyorum. Göreve mart ayında başladım. En azından görev ve sorumluluklarınız belli.

bu seneye kadar hiç düşünmemiştim doğrusu. ama oğlum büyüdükçe acaba diyorum girsem mi sonraki sınava. tereddütlerim var fakat. özellikle meslek liselerinde çalışan idareci arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

evet arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa bizimde bir fikrimiz olur görülüyor ki hepimizin aklının bir köşesinde bu var...

bende düşünmeye başladım. Sürekli noprm fazlası olma ihtimali, yok formatör yok btr ne olduğun belli değil

sınava girenler nasıl çalıştılar acaba? geçmiş yıllaraın sorularını çözsek yeterli olur mu acaba?

eğer bayan olsaydım ne idareci nede btr olurdum. 5-10-20 saat artık kaç saat varsa derse girerdim sadece. yaz tatili-15 tatil var..

bende 2010 martta müdür yardımcısı oldum. kız meslek lisesindeydim, koordinatörlük, döner sermaye, uygulama anoukulu, temrinlik işlemleri, stajer öğrenci sigortaları, açık lisenin tüm işlemleri ve bunların dışında da bir sürü ıvır zıvır işler bendeydi, malum bilgisayardan anlıyoz ya :) bence idarecilik öğretmenlikten daha yorucu evet ama en azından yaptığınız iş belli, adınız belli. benim tek sıkıntım 2 yaşındaki oğluma fazla vakit ayıramamak, yaz tatillerindeki 20 günlük izin bana yetmiyor.

aslında benim müdür yardımcılığımla ilgili farklı bir problemim var, uzun zamandır forumda paylaşmak istiyordum fırsat olmadı.

benim müdür yardımcısı olduğum dönemde atandığım okulun müdür yardımcılarından biri de müdür olarak başka bir okula atanmıştı. ancak ona karşı sınav puanıyla ilgili bir değişiklik nedeniyle dava açılmış ve kazanılmış. şimdi adamın müdürlüğünü iptal edip geri gönderdiler. benden sonra atanan müdür yardımcısı olmamasına rağmen ek2 puanı en düşük ben olduğum için norm fazlası olmuşum ve benim kadromu atandığım dönemde ikinci tercihim olan sağlık meslek lisesine vermişler. en kötüsü bütün bunlar olurken ben eşimin işi nedeniyle ücretsiz izindeyim ve yurt dışındayım. haziran sonunda dönünce olacakları da merakla bekliyorum.

nurhayat' Alıntı:
Ben de 3 günden sınava girememiştim. Şimdi ilçe okul geziyorum

idarecinin derdi bitmez. insan ilişkilerinde iyiyseniz, bu zamana kadar idarenin yaptığı işler mantığınıza uyduysa ve yapabiliyorsanız, rahatlığı da var. Ben bu sene 30 saat derse girince daha bi istiyorum idareci olmayı.

arkadaşlar merhaba mart 2016 da yapılacak olan sınava girmeyi düşünüyorum nasip olursa 9.senemi çalışıyorum ve artık şu akıllı tahta tablet ,...vs olaylarından sıkıldım hepiniz gibi zor yanları elbet vardır ama denemek lazım diye düşünüyorum sizlerin fikirleri nelerdir?

Geri