Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

arkadaşlar ben 8 yıllık bilişim öğretmeniyim bizim durumu takip ettiğim kadarıyla bu sorun bakanlıktaki insanların yönetmeliği çıkaramaması sorunu değil. bana göre bu sorunun kaynağında başka bir durum var gibi geliyor. yani hiçbir kamu sorunu bu kadar uzamadı. mesela sınıfçıların sorunu birkaç ay gibi kısa bir sürede, yine beden eğitimcilerin geçmişte ders sayısı azalmasından kaynaklanan sorun yine kısa sürede çözülmüştü. ve daha nice örnekler..ama gerçekten bizim bu sıkıntımızın çok uzun sürmesini ben kesinlikle nomal bulmuyorum. eğer durumum müsait olsaydı, yani ekonomik açıdan kaybedecek birşeyim olmasaydı, Allah şahit ki dava açardım ve bu dava ömrüm boyunca sürmüş olsaydı da bu bakanlığı ve iş bilmez personeli mahkum etmek için elimden geleni yapardım. ama gelin görünki bazen insan öfkesini ve kızgınlığını içine atıp ya sabır ya sabır demek zorunda kalıyor...anlayacağınız ne kadar öfkelensek de ne yazık ki kendi işine gelince ortalığı velveleye verip, başkasının işine gelince derya gibi sabırlı olanların olduğu bir kurumun çalışanlarıyız, ama özellikle de bizim branşla ilgilenenler çoooooooo sabırlı çook.

bariskoc006' Alıntı:
bilisim_09' Alıntı:
arkadaşlar metni düzgün okuduğunuzda
bir sorun yok anlaöayan o müdürler işlerine gelmediğinden bu şekilde 8-5 diyor. Her şey açık haftalık ders çizelgesi bir öğretmenin 30 saat ve bu saatleri eğitim öğretim içerisinde yapılacak yazıyor. Yani orta okulda görevlini isen ilkokula sarkmadan 30saat dolacak. 5 kadar bekle geçti artık anlamayanlara bakanlığın yazısını iyice bi okusun

Sayın Hocam sen de arar mısın Erdoğan PETÜK ü . 30 saat diye birşey varmıymış? Gerçi ben aradım bu hafta kurstaymış ama Necdet Sarı falan da olabilir

hocam normalde bir branş öğretmenine kaç saat ders verilir. senin okulda 36 saat dersin olsa kaç saatini girebilirsin? en fazla 30. yazıda öğretmenin haftalık ders çizelgesinde bt reh. yazacaktır diyo 30 saatlik çizelgede 40-50 saati nasıl yazacaksın? eğitim-öğretim içinde demesi şu geçen yıl 14:30 okul biterdi biz 5 e kadar beklerdik. bu yazıda 14:30 dan sonra görev veremezsin diyor. ayrıca bu 30 saat konusunda duyarlı bazı mem ler yazı yayınladı.

bariskoc006' Alıntı:
badem85' Alıntı:
bariskoc006' Alıntı:
Şu soruya cevap verir misiniz? Okulum ilkokul ama ikili. Kademeli geçiş olacak. Eğitim öğretim saat 7:20 18:00 arası.
Ve ben tek bt öğretmeni olarak görevlendirildim.(2 öğretmen görevlendirilebilir diyo kesinlik yok. ) Okul müdürü görüş istiyor milli eğitimden aynen devam etsin diyo onlar da 8-5. Ne yapmam gerek? Resmi yazıya göre açıklar mısınız? Erdoğan Petük ü aradım 30 saat diye bişey diyemem ama idare 9-3 ayarlayabilir isterse diyo. İdare yazı olmadan yapmam diyo.

arkadaşım senin normun hangi okulda görünüyor. görevlendirmen hangi okulda görünüyor ona göre hareket edersin. diyelim ki görevlendirmen ortaokul bölümüne çıktı. sen ilkokul kısmına girmek zorunda değilsin. takılmayın 30 saat olayına. okul bazında değerlendirin olayı. 30 saat dersen türlü türlü cvplar alırsın.

Bulunduğum okul ilkokul. Görevlendirmem ilkokula. Ve bulunduğum ilkokulda kademeli geçiş var. Sabah 7 de başlayıp akşam 6 da biten.
benim bildiğim kadarıyla kademeli geçiş bizi ilgilendirmez. ilkokullar yani 1-4 sınıflar saat kaçta girip kaçta çıkıyor ona dikkat edin bence.

Bursa mem'in okullara gönderdiği yazıda açık açık yazıyor. 30 saatten fazla ders verilemez diye. İfade tam olarak bu. Hiç kimse başka bir şey anlayamıyor. 8 saat kendi okulumdayım ben şimdi. 22 saatte bt rehberlik yapıyorum. Gittiğim okulda ders programı yapıldı bana. Kimi gün 6 ders ordayım kimi gün 7 ders. Emsal gösterilebiliyor mu bilmiyorum ama Bursa mem'in yazısı işinize yarayabilir belki.

Bursa samsun nevşehir düzce trabzon vb. bütün yazıları alıp mem e götürdüm. Onların hepsinin yanlış uygulama yaptıklarını söyleyip diğer 80 ilde de bulunmayan farklı bir bakış açısıyla değerlendirip saçma sapan birşeyler söylediler limdi söylersem bi yerlerinizle gülersiniz:) Ayrıca aradım bakanlığı bt rehberliği ile ilgilenen personel( erdoğan bey, necdet bey, leyla hanım ) 5 günlük toplantı yapıyorlarmış. Haftaya tekrar aramam söylendi. Bu söylediğim kişilere ulaşabilecek varsa (özel telefon mail vb.) ulaşıp sıkıntıları söylemek lazım yazı çıkmadan

delisincap' Alıntı:
arkadaşlar ben 8 yıllık bilişim öğretmeniyim bizim durumu takip ettiğim kadarıyla bu sorun bakanlıktaki insanların yönetmeliği çıkaramaması sorunu değil. bana göre bu sorunun kaynağında başka bir durum var gibi geliyor. yani hiçbir kamu sorunu bu kadar uzamadı. mesela sınıfçıların sorunu birkaç ay gibi kısa bir sürede, yine beden eğitimcilerin geçmişte ders sayısı azalmasından kaynaklanan sorun yine kısa sürede çözülmüştü. ve daha nice örnekler..ama gerçekten bizim bu sıkıntımızın çok uzun sürmesini ben kesinlikle nomal bulmuyorum. eğer durumum müsait olsaydı, yani ekonomik açıdan kaybedecek birşeyim olmasaydı, Allah şahit ki dava açardım ve bu dava ömrüm boyunca sürmüş olsaydı da bu bakanlığı ve iş bilmez personeli mahkum etmek için elimden geleni yapardım. ama gelin görünki bazen insan öfkesini ve kızgınlığını içine atıp ya sabır ya sabır demek zorunda kalıyor...anlayacağınız ne kadar öfkelensek de ne yazık ki kendi işine gelince ortalığı velveleye verip, başkasının işine gelince derya gibi sabırlı olanların olduğu bir kurumun çalışanlarıyız, ama özellikle de bizim branşla ilgilenenler çoooooooo sabırlı çook.

öfkenizi içinize attıkçada ruh haliniz yavaştan yavaştan bozuluyor.. siz fark edemezsiniz ilk etapta ama 3-5 yıl böyle sürse hepimiz topluca ruh hastası olabiliriz.. depresyon vb.. sonrasında birileri cinnet geçirecek, bakalım hangimiz..

Halen daha anlamsız tartışmalar var.
1.Bakanlık ilmemlerin hepsine tereddüt edilen konularla ilgili imzada bir yazı olduğunu bildirdi.Bazı memlerde bunu tüm bt öğretmenlerine bildirdi.
2.Yeğiteke giden arkadaşlara söylediğine göre özellikle 30 saat diyen illere büyük bir tepki var.Yazı o yüzden yayınlanacak.(son anda tepkileri değerlendirirseler ne olur bilmem)
Bunlar gerçek arkadaşlar bu kadar gerçek varken halen daha bazı arkadaşlar ,yazı yok ,bu uydurma,ortalığı bulandırma falan gibi şeyler ortaya atıyor.
Lütfen kafamazı kuma gömerek sorunların çözüleceğini sanmayalım.

Kara Kule 61' Alıntı:
Halen daha anlamsız tartışmalar var.
1.Bakanlık ilmemlerin hepsine tereddüt edilen konularla ilgili imzada bir yazı olduğunu bildirdi.Bazı memlerde bunu tüm bt öğretmenlerine bildirdi.
2.Yeğiteke giden arkadaşlara söylediğine göre özellikle 30 saat diyen illere büyük bir tepki var.Yazı o yüzden yayınlanacak.(son anda tepkileri değerlendirirseler ne olur bilmem)
Bunlar gerçek arkadaşlar bu kadar gerçek varken halen daha bazı arkadaşlar ,yazı yok ,bu uydurma,ortalığı bulandırma falan gibi şeyler ortaya atıyor.
Lütfen kafamazı kuma gömerek sorunların çözüleceğini sanmayalım.
:alkis: :alkis: :alkis:

Yazı şu an imzada değil toplantı aşamasında hocam. Haftaya imzaya gider dediler. Yani haftaya tam belli olur herşey. Tanıdıkları olanların baskı yapması lazım.

ben de bunu anlamıyorum, elin rehber öğretmeni, ikili öğretimde de 30 saat duruyor, normal öğretimde de ders devam ederken çekip gidiyor. onlar adam da, biz adam değil miyiz? onlar bu işi nasıl başarmış, bu hakları nasıl elde etmişler, hala bu haklarını nasıl koruyorlar, anlamıyorum. yeğitek buna da el atsın bi zahmet.

Biz 30 saat dedik, sonunda işimize gelen bi yazı çıktı dedik, MEB den bilgilendirici yazı gelecek söylentisi var, hemen yolumuza taş koydular. milletle tartışarak 30 saati kabul ettirdik, şimdi bu iş bozulursa bizim için tam bir fiyasko olur.

acer50' Alıntı:
ben de bunu anlamıyorum, elin rehber öğretmeni, ikili öğretimde de 30 saat duruyor, normal öğretimde de ders devam ederken çekip gidiyor. onlar adam da, biz adam değil miyiz? onlar bu işi nasıl başarmış, bu hakları nasıl elde etmişler, hala bu haklarını nasıl koruyorlar, anlamıyorum. yeğitek buna da el atsın bi zahmet.

Biz 30 saat dedik, sonunda işimize gelen bi yazı çıktı dedik, MEB den bilgilendirici yazı gelecek söylentisi var, hemen yolumuza taş koydular. milletle tartışarak 30 saati kabul ettirdik, şimdi bu iş bozulursa bizim için tam bir fiyasko olur.

Arkadaşım 30 saat diyenler açıklayıcı yazı ile demediler mi? (Bursa, Nevşehir, samsun vb.) Demekki bakanlığın yazısından 30 saat anlaşılamıyormuş. Bunun için de bakanlığa görüş sormuş bazı iller. Onlar da şu an toplantıdalar. Hatta bu hafta boyunca toplantı sürecekmiş. 0312 296 9400/9451 arayıp sorabilirsin. Yani bazı illerin olayı yorumlayıp çözmesi yeterli değil. Bütün illerin aynı uygulamayı yapması lazım...

bariskoc006' Alıntı:
acer50' Alıntı:

Arkadaşım 30 saat diyenler açıklayıcı yazı ile demediler mi? (Bursa, Nevşehir, samsun vb.) Demekki bakanlığın yazısından 30 saat anlaşılamıyormuş. Bunun için de bakanlığa görüş sormuş bazı iller. Onlar da şu an toplantıdalar. Hatta bu hafta boyunca toplantı sürecekmiş. 0312 296 9400/9451 arayıp sorabilirsin. Yani bazı illerin olayı yorumlayıp çözmesi yeterli değil. Bütün illerin aynı uygulamayı yapması lazım...

Bİr hafta toplantı mı sürecekmiş. Bir haftada ne konuşacaklar merak ettim. Yazı çıkınca anlarız bekleyelim bakalım bir haftada neler yapmışlar.

Size söyleyeyimde toplantı en az 2 sene sürüyor. :mrgreen:

Onlar toplantı yaparken bizler mağdur oluyoruz. Onlardan yazı gelecek de biz de görevlendirileceğiz diye bekliyoruz ama hikaye. Bulunduğum yerde f@tih olan okullar dolduğu halde farklı ilçelerde 1-2 okul kaldı diye bizi de görevlendirmiyorlar. MEM sadece bir bilgilendirme bekliyor ama bir zahmet bunu bile söylemiyorlar. Sanki uçak motoru tasarlıyorlar.

bu imzadaki yazı her neyse o yazı hiçbir zaman da çıkmayacak bence. bakanlık btrehber öğretmen görevlendirme yazısını bile ekkim sonunda yayınladı okullar açıldıktan birbuçuk ay sonra. neyin kafasındalar neyin yazısındalar neyin imzasındalar. dönem sonunda bitecek görevlendirmeler. 2. dönemde tekrar yapılacak ama bu yazı çıkmaz

biz daha ne istediğimize net olarak karar vermediğimiz sürece daha çok yazı çıkar...dersimizimi istiyoruz..formatörlükmü..matematik öğretmenliğimi...idarecilikmi biz buna bi karar verelimde ona yönelik yazı çıkması daha kolay ve hızlı olur bence...

Teachnologist' Alıntı:
bariskoc006' Alıntı:
acer50' Alıntı:

Bİr hafta toplantı mı sürecekmiş. Bir haftada ne konuşacaklar merak ettim. Yazı çıkınca anlarız bekleyelim bakalım bir haftada neler yapmışlar.
Sayın hocam ankarada görevli eğitici arkadaş toplantının fatih projesiyle alakalı olduğunu söyledi kendide katılmış,yani btr ile ilgili değil .
Ve btr ile ilgili yazılacak yazıyada daha başlanılmamış malesef.

Bursa İl'den aldığımız bugün tarihli mail...

Daha önceki maillerimde toplantı yapacağımızı belirtmiştim. Bakanlığımız BT Rehberliği görevi ile ilgili tereddüt edilen konulara açıklık getirmek üzere bir görüş yazısı yayınlayacak, yazı elimize ulaştıktan sonra toplantımızı yapacağız.

......................................................................

arkadaşlar bu çıkması beklenen yazıda , ortaokullara tercih yaptığımız için görevlendirilmememiz hususunda bir gelişme olacak mı acaba?

antigen' Alıntı:
bu imzadaki yazı her neyse o yazı hiçbir zaman da çıkmayacak bence. bakanlık btrehber öğretmen görevlendirme yazısını bile ekkim sonunda yayınladı okullar açıldıktan birbuçuk ay sonra. neyin kafasındalar neyin yazısındalar neyin imzasındalar. dönem sonunda bitecek görevlendirmeler. 2. dönemde tekrar yapılacak ama bu yazı çıkmaz

hocam yazı çıkana kadar görevlendirme süresi bitecek,trajikomik bi durum,şurada kalmış 3 aydan az bi zaman:) neyin kafası bu anlamadım ben de :) devlet baba işleri ağırdan almayı seviyor

böyle bi yazı gerçekten varmı? İnanın piskolojimiz bozulacak. Şimdi gidip müdüre 30 saati ilden gelen yazı ile kabul ettirecez. 2 -3 gün sonra aksi yönde bir yazı gelirse ne olacak. böeyle bi yazı varsa ne zaman gelir. Resmi bişeyler duyanlar görenler varmı.

Arkadaşlar. bu yıl bu sorunu Rehberlik adı altında çözdüler işte. Yine görevlendirdiler. Yazı geldi ekim de daha ne yazısı bekliyorsunuz. Şöyle bir hava yaratılıyor. Sanki MEB'te sürekli bizim için uğraşan çalışan didinen bakanın kapısında yatan bize yazı çıksın diye yırtınan bir insan topluluğu varmış gibi konuşuluyor. Yazı çıktı olay bitti yaa.Boşverin artık canın isterse BTR olarak görevlendiriliyorsun yok istemem dersen dersine gir çık diyolar. Zaten hepimiz norm fazlasıyız. Bunun da sonu yok. 2014 sonuna kadar bütün okullara gelecek fatih projesi. Bu sefer de norma fazlası olduğumuz okula tekrar görevlendiriliz diye tahmin ediyorum. Burası Türkiye burda olmaz olmaz...

Birde şunu eklemek istiyorum. Sen kendini düşünmezsen seni kim düşünsün be arkadaşım.
Bir yazıdan türlü türlü anlamlar çıkarıyorsunuz. Yazı bir tane meali 1000 tane. Yazı ingilizce çıksa belki bu kadar zorlanmayız çevirirken.
Ekimdeki yazıyı herkes kafasına hayal gücüne yeteneğine, anlama kapasitesine, müdürüne, çalıştığı kuruma, çalıştığı ile, aile düzenine, yetişme şartlarına, çevre koşullarına vs. vs. vs. vs. vs. (bin tane sayabilirim) yorumlamış. Böyle şey olur mu yaa. Yazı tek anlam açık, ama uygulamalr farklı tabi dediğim gibi müdürlerin Türkçeyi anlama ve yorumlama kapasitesiyle alakalı yine.
Sonra vay efendim yazıda şu yok o zaman bunu mu yapcaz. Vay efendim yazıda saat vermemişler napcaz. Soran arkadaş gece yarısına kadar beklesin okulda ne diyim sana ben.
Vay efendim nöbet yazmıyo ama ben nöbet tutacakmıyım. Müdür tut dedi. bu okulda değilmişim BTR öbür okuldaymışım hımmmm bak sen.
Olmayan şeyi niye yorumluyosun arkadaşım. Doğa üstü güçlerin var da senin mi haberin yok.
Olmuyo işte bozma bırak ne kurcalıyorsun herşeyi yazıda tuvalete gitme yazılmamış diye okulda tuvalete mi girmiyeceksin.
Yada sorcan mı müdüre tuvalete hangi teneffüste giricem diye.
İlkokul çocuğu gibi ne bu böyle yaa.
Okuyorum acıyorum valla bir de bir yazımda dedim ki en yüksek puanla alınan bölüm bizimki hepimiz kalbur üstüyüz ama
bu kadar saçmalanmazki canım.
konuyu irdeliycez diye suyunu çıkarıyorsunuz.
Arkadaşlar biraz kendinize gelin artık lütfen
Lütfen biraz sağlam duralım basiretli olalım. Hakkımızı savunalım arayalım.
Yazmıyo ama müdür öyle diyolarla olmaz bu iş.
Mademki herşey yazıyla oluyo bu ülkede madem ki saat yazmıyo o zaman al sana 30 saat.

"bilgisayarcıyım" hocam kimse saçmalamıyor herkes sorununa çözüm arıyor. sen aksi bir müdürle karşılaşmamışsın heralde. müdür ekimde gelen yazıyı kafasına göre yorumladı okulumuz 2 li eğitim yapıyor.2. öğretmen görevlendirilmediğine göe eğitimin devam ettiği saatlerde btr olarak okuldasın diyor. 30 saat diye bişey yok 30 saat fiili derse girenler içinmiş ne yaparsın.

bilgisayarcıyım' Alıntı:
Birde şunu eklemek istiyorum. Sen kendini düşünmezsen seni kim düşünsün be arkadaşım.
Bir yazıdan türlü türlü anlamlar çıkarıyorsunuz. Yazı bir tane meali 1000 tane. Yazı ingilizce çıksa belki bu kadar zorlanmayız çevirirken.
Ekimdeki yazıyı herkes kafasına hayal gücüne yeteneğine, anlama kapasitesine, müdürüne, çalıştığı kuruma, çalıştığı ile, aile düzenine, yetişme şartlarına, çevre koşullarına vs. vs. vs. vs. vs. (bin tane sayabilirim) yorumlamış. Böyle şey olur mu yaa. Yazı tek anlam açık, ama uygulamalr farklı tabi dediğim gibi müdürlerin Türkçeyi anlama ve yorumlama kapasitesiyle alakalı yine.
Sonra vay efendim yazıda şu yok o zaman bunu mu yapcaz. Vay efendim yazıda saat vermemişler napcaz. Soran arkadaş gece yarısına kadar beklesin okulda ne diyim sana ben.
Vay efendim nöbet yazmıyo ama ben nöbet tutacakmıyım. Müdür tut dedi. bu okulda değilmişim BTR öbür okuldaymışım hımmmm bak sen.
Olmayan şeyi niye yorumluyosun arkadaşım. Doğa üstü güçlerin var da senin mi haberin yok.
Olmuyo işte bozma bırak ne kurcalıyorsun herşeyi yazıda tuvalete gitme yazılmamış diye okulda tuvalete mi girmiyeceksin.
Okuyorum acıyorum valla bir de bir yazımda dedim ki en yüksek puanla alınan bölüm bizimki hepimiz kalbur üstüyüz ama
Mademki herşey yazıyla oluyo bu ülkede madem ki saat yazmıyo o zaman al sana 30 saat.

hocama katılıyorum lütfen bu başlıkta silinsin yazı çıkarsa tekrar bir başlık açılır silinmesi için başlığın ne yapmamız gerek

bilgisayarcıyım'ın yazıları alınıp anasayfa resmi yapılsın.. O kadar nokta atışı yapmış sayın hocam.. :alkis:

bilgisayarcıyım' Alıntı:

Hocam süper açıklamışsın daha üzerine diyecek birşey yok...

Geri