Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

biltek2007' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Böyle yaparlarsa Fatih projesi ellerinde patlar onu da adları gibi biliyorlar ama neden hala ısrar ediyorlar anlamış değilim..

Çünkü hocam hala Kendi okullarını terk edip, Fatih olan liselerde görev almak isteyen arkadaşların çoğunlukta olması buna etken.

Ekonomik sebepler çoğunlukta olması bir yana, okullarından memnun olmayanlar da bu yolu seçti.

Ama dönüp dolaşacakları kendi okulları olacaklarını bilmiyorlar. Ve geri döndüklerinde o kadar uğraştıkları düzenlerinin bir dönemde bozulduğunu görecekler.

Sürekli aynı lisede görevlendirilemeyecekler. Sebebi tayin vs. Anadolu kadroları açıklandığında ve atama yapıldığında sıkıntı yaşayacaklar.

Bakanlığa hak vermemek elde değil, Bakanlık kendi işini yaptıracak, E iş yükü Eğiticilere aktarıldı, Eğiticiler de kendi işlerini Okullarından ettikleri bilişimcilere yapacaklar. Bu kadar mağduriyete rağmen bile bile lades diyor arkadaşlar.

Allah yardımcıları olsun.
:+1:

cidden böyle bir yazı var mı yoksa afyon için konuşuyorum eğitici formatörümüz 30 saat çalışacaksınız demişti

hugo4545' Alıntı:
Ben de bilim sanat merkezinde görevlendirildim. Akşam 7 de çıkıyorum.
Hocam en büyük sıkıntı bu okullarda günde 12 ders var.08-19 çalışma saatleri ayrıca hafta sonlarıda günde 12 saat ders var.Malesef

Kara Kule 61' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:
Ben de bilim sanat merkezinde görevlendirildim. Akşam 7 de çıkıyorum.
Hocam en büyük sıkıntı bu okullarda günde 12 ders var.08-19 çalışma saatleri ayrıca hafta sonlarıda günde 12 saat ders var.Malesef

yaz hocam durumu maille gönder o okula düşenin suçu ne.rehber öğretmen gibi günde 6 saati geçemez maddesi eklenmesse bu şekilde sorunlar olacaktır.

soyludenizci' Alıntı:
Ne zaman çıkacak bu yazı bilgisi olan yok mu acaba?
Şimdi eğitici arkadaşla görüştüm ankarada kendisi verdiği cevabı söylemiyorum binlerce kez duymuşsunuzdur..(ç.... d..... e.....) :x

Kara Kule 61' Alıntı:
Şimdi eğitici arkadaşla görüştüm ankarada kendisi verdiği cevabı söylemiyorum binlerce kez duymuşsunuzdur..(ç.... d..... e.....) :x
Ne söylediğini yazabilir misiniz hocam çde ne?

ikili eğitim yapan okullarda 2 öğretmen görevlendirirlir diyor ...Hala kaç saat çalışacağız diye sağa sola neden mesaj atıyorsunuz anlamıyorum.... Daha ne yazsınlar yazıda....

karinca_52' Alıntı:
ikili eğitim yapan okullarda 2 öğretmen görevlendirirlir diyor ...Hala kaç saat çalışacağız diye sağa sola neden mesaj atıyorsunuz anlamıyorum.... Daha ne yazsınlar yazıda....
:alkis:

katalizör' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Ne söylediğini yazabilir misiniz hocam çde ne?

Çalışmalar Devam Ediyor galiba :)

Bakanlıkta tereddüte düşülen konularla ilgili bir çalışma olduğu söylenti değil kesin, zira eğiticilere öyle bir mail gönderdiler. ne zaman çıkacak bu konuda bir kesinlik yok. hazırlandı bitti mi? o da belli değil.
muhtemelen bir değişiklik olmazsa çıkacak olan ikili eğitim yapılıyorsa iki BT rehber öğretmen varsa biri sabah biri öğlen, tek BT rehber varsa ya sabah ya öğlen.
Normal eğitimde ders saat kaçta bitiyorsa o zamana kadar. Ha buna göre kimi fazla kimi az çalışmş olacak. Ama çalışma saatlerinin özünün bu şekilde, bakanlık yazısı ile örtüşecek şekilde olması muhtemel imiş. MAntık şu öğrenci öğretmenler gidince rehber öğretmeninde durması gerekmiyor. Yani diğer tereddüte düşülen konularda ne gelecek onuda merakla bekliyoruz :)

Arkadaşlar en iyi şartları da sağlasalar ki sağlama niyetleri yok bu iş görevlendirme yani hiçbir sorunumuz çözülmüyor.Ne norm ne ders.Şimdi bana ders gitti zaten diyeceksiniz.Eğitim öğretim sınıfında öğretmen olarak atanmış bizler ne işlerle uğraşıyoruz.Bugünlerde mebbiste öğretmenlerinin öğrenim bilgilerini güncelleyenler varsa bilirler öğretmen olmadığı halde ya da alanı branşı alakasız olduğu halde öğretmenlik yapanlarla dolu bakanlık.Bizse resmen sürünüyoruz.Ek dersle gözümüz boyanıyor.Bence mahkemeden başka yol yok.Artık bu haksızlığa mahkemenin dur demesi lazımdır...

Bugünlerde mebbiste öğretmenlerinin öğrenim bilgilerini güncelleyenler varsa bilirler öğretmen olmadığı halde ya da alanı branşı alakasız olduğu halde öğretmenlik yapanlarla dolu bakanlık.
çok dogru söylüyorsun hocam. okulumuzda 33 tane sınıf öğretmeni %80i sınıf öğretmeni değil yarısının öğretmenlikle alakalı bölüm mezunu bile değil. Ama onlar paşa gibi. bizse sürünüyoruz.

karinca_52' Alıntı:
Sayın hocam bu açıklayıcı yazı söylenti değil kesin.Zaten yazı bu 30 saati düzeltmek için geliyor büyük ihtimal.Siz halen daha birşey yokmuş gibi görüyorsunuz.

bakanlık bizi fatih projesi muhabbetleri bittikten sonra şutlayacak gibi.

ne yazıymış şu imzadaki yazı 1 haftadır imzalanamadı.. çok bürokrasi var..

Böyle bir yazı varmı acaba :)

Kara Kule 61' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
Sayın hocam bu açıklayıcı yazı söylenti değil kesin.Zaten yazı bu 30 saati düzeltmek için geliyor büyük ihtimal.Siz halen daha birşey yokmuş gibi görüyorsunuz.
değişen bir şey yoksa,neden ünvanımızı değiştirdiler?bence de yazı açık..

bu yazı açıklayıcı bir yazı değil mi şimdi 7,8 ve diğer maddelere yönelik açıklayıcı yazı olduğuna göre yeni bir şey değil inş bize yönelik bir açıklama gelr
yazı (söylenti ya da kesin daha ortada yok)

karinca_52' Alıntı:

Hocam bilmeden konuşuyorsunuz. Kusura bakmayın ama aptallık parayla olmayınca etrafımız aptal müdürlerle doldu. benim görevlendirildiğim okulda müdür istediğin zaman gelip istediğin zaman gidebilirsin 30 ders saati yükü kadar derken, eşimin müdürü 30 ders saatini ben ders programı ayarlar gibi 8-5 arası ayarlayacağım çünkü benim bilgisayarcıya herzaman ihtiyacım var diyebiliyor. ha bunun tartışması var şikayeti var mahkemesi var ama durup dururken huzursuzluğu kim ister. o yüzden net açıklayıcı bir yazıya ihtiyacımız var.

kimi nereye şutluyorlar hocam 2 yıllık eğitim enstitüsü mezunlarını sadece ellerinde beden eğitimi derslerine girebilir diye muhteremin biri zamanında belge tutuşturmuş diye beden eğitimi öğretmeni yaptı bu bakanlık.lütfen kendimizi bu şekilde ezik görmeyelim çünkü bu kozu bizlere karşı kullanmak isterler.

Ortalığı birileri bulandırıyor ve bizleri Eğitek'e mesaj atmak telefon açmak için yem atıyorlar gibi geliyor bana. Bi kere yazı çıkar gelir o şekilde haberiniz olur, birileri size böyle bir yazı çıkacak diyorsa yem atıyordur arkadaşım. Sen de yemi yutarsan senin parmağının ucunda istediği gibi oynatırlar. Hadi hayırlı işler.

hocam ortalığı bulandıranlar bazı müdürler ve bt rehberliğini 8 5 olayından dolayı istememiş bilgisayar öğretmenleri. bulunduğum yerde bilgisayar öğretmeni olup bt rehberliğini istememiş kimle konuşsam hocam ders olduğu sürece okulda kalmanız lazım diyor. müdür bile 30 saate ikna olmuşken kendi branşdaşım 30 saat olayını kabul etmiyor kendi beynince. şaka gibi

arkadaşlar kafanızı karıştırmayın. eğitim-öğretim süreci kadronuzun bulunduğu okula göre başlar ve biter o zaman. benim ki ortaokul ben ortaokulların saatine uyarım. okulum ikili öğretim. sabah 7,20 de başlayıp akşam 6,30 gibi bitiyor dersler. kimse kusura bakmasın 11 saat çalışılmaz bir günde. sizde müdüre bile sormayacaksınız. ortaokul öğretmeni misiniz? saat 1 dedi mi çıkın. öyle herşeyi sorarsanız öyle cvplar alırsınız.

arkadaşlar metni düzgün okuduğunuzda
bir sorun yok anlaöayan o müdürler işlerine gelmediğinden bu şekilde 8-5 diyor. Her şey açık haftalık ders çizelgesi bir öğretmenin 30 saat ve bu saatleri eğitim öğretim içerisinde yapılacak yazıyor. Yani orta okulda görevlini isen ilkokula sarkmadan 30saat dolacak. 5 kadar bekle geçti artık anlamayanlara bakanlığın yazısını iyice bi okusun

Şu soruya cevap verir misiniz? Okulum ilkokul ama ikili. Kademeli geçiş olacak. Eğitim öğretim saat 7:20 18:00 arası.
Ve ben tek bt öğretmeni olarak görevlendirildim.(2 öğretmen görevlendirilebilir diyo kesinlik yok. ) Okul müdürü görüş istiyor milli eğitimden aynen devam etsin diyo onlar da 8-5. Ne yapmam gerek? Resmi yazıya göre açıklar mısınız? Erdoğan Petük ü aradım 30 saat diye bişey diyemem ama idare 9-3 ayarlayabilir isterse diyo. İdare yazı olmadan yapmam diyo.

bilisim_09' Alıntı:
arkadaşlar metni düzgün okuduğunuzda
bir sorun yok anlaöayan o müdürler işlerine gelmediğinden bu şekilde 8-5 diyor. Her şey açık haftalık ders çizelgesi bir öğretmenin 30 saat ve bu saatleri eğitim öğretim içerisinde yapılacak yazıyor. Yani orta okulda görevlini isen ilkokula sarkmadan 30saat dolacak. 5 kadar bekle geçti artık anlamayanlara bakanlığın yazısını iyice bi okusun

Sayın Hocam sen de arar mısın Erdoğan PETÜK ü . 30 saat diye birşey varmıymış? Gerçi ben aradım bu hafta kurstaymış ama Necdet Sarı falan da olabilir

bariskoc006' Alıntı:
Şu soruya cevap verir misiniz? Okulum ilkokul ama ikili. Kademeli geçiş olacak. Eğitim öğretim saat 7:20 18:00 arası.
Ve ben tek bt öğretmeni olarak görevlendirildim.(2 öğretmen görevlendirilebilir diyo kesinlik yok. ) Okul müdürü görüş istiyor milli eğitimden aynen devam etsin diyo onlar da 8-5. Ne yapmam gerek? Resmi yazıya göre açıklar mısınız? Erdoğan Petük ü aradım 30 saat diye bişey diyemem ama idare 9-3 ayarlayabilir isterse diyo. İdare yazı olmadan yapmam diyo.

arkadaşım senin normun hangi okulda görünüyor. görevlendirmen hangi okulda görünüyor ona göre hareket edersin. diyelim ki görevlendirmen ortaokul bölümüne çıktı. sen ilkokul kısmına girmek zorunda değilsin. takılmayın 30 saat olayına. okul bazında değerlendirin olayı. 30 saat dersen türlü türlü cvplar alırsın.

karinca_52' Alıntı:

kusura bakma biz senin gibi akıllı değiliz anlayamadık.ikili eğitim yapan okullardaki tek hoca olma gibi bir sorunumuz var da o yüzden bu kadar uğraşıyoruz umarım bu durumu anlarsın

badem85' Alıntı:
bariskoc006' Alıntı:

arkadaşım senin normun hangi okulda görünüyor. görevlendirmen hangi okulda görünüyor ona göre hareket edersin. diyelim ki görevlendirmen ortaokul bölümüne çıktı. sen ilkokul kısmına girmek zorunda değilsin. takılmayın 30 saat olayına. okul bazında değerlendirin olayı. 30 saat dersen türlü türlü cvplar alırsın.

Bulunduğum okul ilkokul. Görevlendirmem ilkokula. Ve bulunduğum ilkokulda kademeli geçiş var. Sabah 7 de başlayıp akşam 6 da biten.

Geri