Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü
Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

:+1:
crescent' Alıntı:
Arayıp zorlayarak baskı yaparak açıklayıcı yazıyı lehte çıkartmalıyız, aksi taktirde bu görevi kessinlikle kabul etmeyerek biz onları zora sokalım. bunu herkes yaparsa zaten olay hallolur.. herkes yapmassa bile olduğu kadarıyla.

not:ikili eğitim yapan okullarda idareciler 20 saat ek ders alıyormuş bugün duydum.
idarenizle anlaşın deyip bizi yine idarenin insafına bırakıyorlar.mail attım cevap gelmedi daha.bende okulumda şu an rahatım ama yarın ne olacağı belli değil.sendikaya üye olanlar sendika aracılığıyla birşeyler yapmaya çalışsa daha iyi gerçi sendikalar öğretmen hakları yerine politikayla uğraşıyorlar.

hangi numarayı arayacağız arkadaşlar bizde arayalım bastıralım

Birincisi rehber öğretmenlerde 18 saat ekders alır.
İkincisi Erdoğan beyin haberi yoksa bu yazıyı yazan kim hayaletlermi ?
Üçüncüsü idare ile anlaşın diyor.Binlerce öğretmen idareyle çatışacak niye bunlar yazıya 30 saat yazamadı diye bu nasıl bir anlayış İdareler zaten sırada bekliyorlar 30 saat için.

bariskoc006' Alıntı:
netame' Alıntı:
bariskoc006' Alıntı:
Arkadaşlar Erdoğan PETÜK kesinlikle 30 saat diyemem dedi. Ben telefonda konuştum. Ben ve eşim ikimizde bt ciyiz. Aynı ildeyiz. Ben rahatım 30 saat giriyorum çünkü okulum öyle. Eşim ikili öğretimde o hala 8-5 çalışıyor. Bu olayı çözemedim bir türlü. Her yeri aradım. Milli eğitim tamamen farklı yorumluyor zaten. Şunu anlayın artık yazıdaki 7. ve 8. maddeler 30 saat olduğunu söylemiyor. Bunu yazıyı çıkaran kişi bile öyle söylüyor. Ya bastırıp 30 saat ibaresini ekleteceğiz. Ya da gelen açıklayıcı yazıda istemediğimiz durumlarla karşılaşacağız. Böyle bir açıklayıcı yazı olduğu kesin. Artık buna karşı gelmeyin. İllerin büyük çoğunluğu bu yazıya ihtiyaç duyduğunu belirtmiş. Okulumda rahatım diyerek bu iş çözülmez...
yazı 2 Ekim'de yayınlandı, 10 Ekim'de Erdoğan Petük ile telefonda görüştüm sorduğum sorular ve aldığım cevaplar aşağıda, siz kendi aldığınız cevaplarla karşılaştırınız hocam

Soru: İller bu uygulamayı formatörlük gibi 8-5 mesai şeklinde algılıyor. Bu uygulama doğru mudur?
Cevap: Yok öyle bir şey.
Soru: Diyelim ki sabahtan 10 saat kendi okulumuzda dersimiz var. Öğleden sonra başka bir okula bt rehber öğretmen olarak görevlendirildik. Ne kadar çalışacağız.
Cevap: 20 saat.
Soru: Çizelgede ders olarak gösterildiğine göre 30 saat olarak işaretlenmesi gerekir mi?
Cevap: Evet, mesela bir matematik öğretmeni kaç saat derse giriyor. 30 saat. Siz de böylesiniz.

Ben de şöyle sordum hocam

Soru:Benim okulum sabah 8:15 te başlıyor 14:35 te bitiyor. Bitince gidecek miyim?

Cevap:Evet hocam bi 10 dk daha bekleyip açık bilgisayarların kontrolünü yapıp gidersiniz.

Soru: Peki eşimin okulu ikili öğretim, okulu sabah 7 de başlayıp 18 de bitiyor. O nasıl olacak?

Cevap:Hocam derslerine girer geri kalan zamanda idareyle anlaşıp 9-15 gibi çalışabilir.

Soru:30 saat di mi Hocam?

Cevap: Hayır 30 saat diyemeyiz Hocam o idare ile anlaşmanıza bağlı. zaten illere açıklama yazısı göndereceğiz bu hususlarda.

Ya yok artık burası benim ülkemmi. Ders bittikten sonra 10 dk daha kalıp açık bilgisayar var mı diye kontrol edecekmişiz he? Cidden böyle dedi mi adam? Bunu bilke hesap edenler işlerini hakkıyla yapıyor mu acaba? Ayrıca aşi içinde idareyle anlaşmanıza bağlı demiş! TR Cumhuriyetinde bir memur çalışma saatini idare ile anlşarak belirleyecek öylemi? Siz oturduğunuz yerden adam gibi yazı cıkaramayın. Biz idareye yalakalıp yapıp 40 takla atıp anca diğer öğretmenler gibi çalışmaya çalışalım. İmaknım olsa 1 dk durmam bu meslekte

Ben Bu gereksiz genelge çıktığında söylemiştim. BEN GÖRVLENDİRME ALMIYORUM DİYE.

İdare ile anlaşma demek Yetkin bilişim öğretmeninin daha da yerlerde sürünmesi demek.

Arkadaşlar inanın 1 yıl tüm görevlendirmeleri reddedip, tavır koysak, ŞU çok övdükleri akıllı tahtalar kullanılamaz hale gelse, ki bir yılda esamesi bile kalmaz, Devleti sömüren, kendilerini paşa zanneden, bu genelgenin maksadının bilişim eğitimini daha da bitirmek olduğunu anlamayacağımızı sanan şahsiyetler, anlarlar o zaman yaptıklarının yanlış olduğunu.

Yine anlamazlarsa, işini yaptıramayan idareciler anlatır onlara eninde sonunda.

Ben bunları söylüyorum ya, benim zorda olduğumu düşünmeyin sakın. 20 küsur dersim, beni anlayan öğretmen arkadaşlarım ve idarecilerim var.
Arkadaşın da dediği gibi ya ileride ne olacak. Bu sorunların çözümlenmesi gerekli.

biltek2007' Alıntı:
Ben Bu gereksiz genelge çıktığında söylemiştim. BEN GÖRVLENDİRME ALMIYORUM DİYE.

İdare ile anlaşma demek Yetkin bilişim öğretmeninin daha da yerlerde sürünmesi demek.

Arkadaşlar inanın 1 yıl tüm görevlendirmeleri reddedip, tavır koysak, ŞU çok övdükleri akıllı tahtalar kullanılamaz hale gelse, ki bir yılda esamesi bile kalmaz, Devleti sömüren, kendilerini paşa zanneden, bu genelgenin maksadının bilişim eğitimini daha da bitirmek olduğunu anlamayacağımızı sanan şahsiyetler, anlarlar o zaman yaptıklarının yanlış olduğunu.

Ben bunları söylüyorum ya, benim zorda olduğumu düşünmeyin sakın. 20 küsur dersim, beni anlayan öğretmen arkadaşlarım ve idarecilerim var.
Arkadaşın da dediği gibi ya ileride ne olacak. Bu sorunların çözümlenmesi gerekli.

Şuan BTR yim , şartların kendi lehimde olduğunu düşünmemden dolayı. Fakat Bakanlık açıklayıcı diye bize tam gün görevledirme çıkarırsa görevden ayrılırım. Ve dediğiniz gibi 1 yıl fatih projesinin bakımı yapılmazsa neler olacağını hepimiz biliyoruz.
Buradan arkadaşlara sesleniyorum tam gün çalışma durumuna karşı bir tavır almaları gerek. Bunu kendi onurlarını koruma adına yapmaları gerekiyor.

biltek2007' Alıntı:

:alkis: :alkis: :alkis:
Canı gönülden kutluyorum son bir kaç gün önceki gönderilerime bakarsanız bu konuda ne düşündüğümü herkes anlar, biz günü kurtarma peşindeyiz ve yazdıklarımda özet şu; 2 sene sonra dersler kalmayınca ve fatih Projesi işleri bitince ne olacak, bitmez demeyin BİTER, Ya şimdi yada HİÇ. Bende istemedim ihtiyacım çok ama birlik olmak lazım. şimdi çete mete deyip evden alacaklar çok konuşmayayım :p yakında bu forum ağlama duvarına döner, işte o zaman çok ağır konuşacağım, bir kaç ay dişimizi sıksaydık daha sağlam şeyler elde edebilirdik, ama yok ekderste ekders, neyse bu konuyu okudukça sinirlerim kendini kaybediyor, kırdıysam kusura bakmayın ama ileride olacaklardan ben sorumlu değilim demesin kimse...
Hee birde bir arkadaşı bizim okulun elektrik tesisatı için görevlendirmişler, norm fazlasıymış, kabloları falan çekiyor, önlükde vardı, adamı 3 gün işçi zannettim Öğretmen çıktı(şaka şaka yok öyle birşey sadece İRONİ)

mesai eskisi gibi olacağına dair yazı gelirse bende anında btr iptal dilekçesi vereceğim iptal etmezlerse iki ay sonra başvuru yapamayacağım ek derse çok ihtiyacım var ama olsun. btr ye hayır diyorum

sisss' Alıntı:
mesai eskisi gibi olacağına dair yazı gelirse bende anında btr iptal dilekçesi vereceğim iptal etmezlerse iki ay sonra başvuru yapamayacağım ek derse çok ihtiyacım var ama olsun. btr ye hayır diyorum

ben 4 senedir formatörlüğe başvurmuyorum ek ders almadığım halde. tepki olsun diye. ama değişen bir şey olmadı btr dışında. btr yazısında 30 saat yazıyor diye görev aldım çünkü artık ben de ek ders almak istiyorum . 8-5 diye yazı gelirse ben de istifa ederim

patari' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

:alkis: :alkis: :alkis:
Canı gönülden kutluyorum son bir kaç gün önceki gönderilerime bakarsanız bu konuda ne düşündüğümü herkes anlar, biz günü kurtarma peşindeyiz ve yazdıklarımda özet şu; 2 sene sonra dersler kalmayınca ve fatih Projesi işleri bitince ne olacak, bitmez demeyin BİTER, Ya şimdi yada HİÇ. Bende istemedim ihtiyacım çok ama birlik olmak lazım. şimdi çete mete deyip evden alacaklar çok konuşmayayım :p yakında bu forum ağlama duvarına döner, işte o zaman çok ağır konuşacağım, bir kaç ay dişimizi sıksaydık daha sağlam şeyler elde edebilirdik, ama yok ekderste ekders, neyse bu konuyu okudukça sinirlerim kendini kaybediyor, kırdıysam kusura bakmayın ama ileride olacaklardan ben sorumlu değilim demesin kimse...
Hee birde bir arkadaşı bizim okulun elektrik tesisatı için görevlendirmişler, norm fazlasıymış, kabloları falan çekiyor, önlükde vardı, adamı 3 gün işçi zannettim Öğretmen çıktı(şaka şaka yok öyle birşey sadece İRONİ)

cuma günü iptal edin benim görevlendirmeyi diye dilekçe verdim. Hayırlısı bakalım

Okul müdürüm 'öğretmenimi başka okula görevlendirmeyin benim ihtiyacım var' diyince eğitici arkadaş müdüre 'benim daha çok ihtiyacım var' demiş(fatih gelen okullar için ). Maşallah herkesin bize ihtiyacı var ama kimse kılını kıpırdatmıyor. Eğer böyle aleyhimize bir yazı çıkarırlarsa, bu bizimle oynadıkları kedi fare oyununda zirve yapmış olucaklar. Bu şartlarda kesinlikle btr ye hayır alsınlar başlarına çalsınlar. Bu arada merak edenlere tuzum kuru filan değil bir çoğumuz gb kredi borcumuz var. Vakti zamanında bazı arkadaşlar reddetseniz ne olucak devletin işi yürür diyordu. Bütün bt ciler bir olsun bakalım ne oluyo? Hodri meydan. Hem yürürse yürüsün en azından psikolojimiz sağlam kalır herşey maddiyat değil. Eskiden düzeliceğine dair hep umudum vardı ama bu iş bilmez işgüzarlar sayesinde umudumuda kaybetmeye başladım.

Bu isin böyle olacağını tahmin ettigim için BTR istememiştim gelen yazidaki kesin olmayan ifadeden dolayı.. İyi ki de istememisim.. Su hale bak ya rezalet yine... Bu bilisimcilerin yüzü hic gulmicek sanırım..

Arkadaşlar kötüye koşullanmayın hemen.E.Petük 30 saat diye belirtiyodu şimdi kendiside bu soruya net bir cevap veremiyor.Ama demek değilki 8-5 olacak.

aslında yazıda ikili öğretimlerde 2 öğretmen görevlendirilebilir demesi ve haftalık ders çizelgesi hazırlanması 30 saat olarak öngörülüyor.Ama sanki şlimdi seçmeli derslerle 36 saat oluyo dersler diyince biri yazıyı yazanlarda takılmış kalmışlar.

Derneğimizle ve sendikalarımızla acilen bu görevlendirme için talepte bulunup rehber öğretmen gibi özlük haklarımızın korunmasını ve bu işin görevlendirme ile değilde kadro ile yapılmasını sağlamalıyız.

Ben bütün illerde görevlendirme yapılırken sıkıntıların yaşandığını ve illerinde durumdan müzdarip olup bakanlıktan fikir istemeleri gibi bir cok sorun yaşanıyor su anda .Kesin çözüm kısa zamanda bastırıp mesai saatlerini netleştirmemiz(30 saat geçmeyecek şekilde) ve bu işin görevlendirme ile olamayacagını anlatmamız gerkiyor.

Şu anda fatih projesi yeni başlatıldı ve BT rehber öğretmen görevlendirmesi yeni başlandı .Bence bastırmanın tam sırası.Seneye çok geç olabilir!

hocam katılıyorum size. Ne yapalım varmı aklınızda bir plan.

cefecan' Alıntı:
hocam katılıyorum size. Ne yapalım varmı aklınızda bir plan.

Vala hocam bu işi resmi yollarla çözmemiz lazım.Mesela Pazartesi bu forumdan herkes sendikaya bir yazıyla durumu paylaşsa küçük bir adım atmış oluruz.Başka fikir beyan edeceklere sormak lazım varmı fiki olan.?

Aslında bir şekilde bizim adımıza bir sendika veya derneğin bu durumun çözümü için gerekirse milli eğitim bakanıyla görüşme sağlanabilirmi ?

bilmiyorum neler yapılabilir ama ne yapıcaksak geç olmadan yapılmalı : :(

sisss' Alıntı:

Hocam bu sefer btr olmazsak da idarecilerimiz ders programını yayar da yayar. 8 saat dersim var ve benim ders programımı 5 güne çok da güzel ayarlarlar.

arkadaşlar ders saati olarak 30 saat derse giren bir öğretmeniz şuan BTR ye o gözle bakın 30 saat derse giren bir branş öğretmeni zaten 18 saat ekders alır.daha ne 8-5 çalışması benim okulum gündüzlü 8:30/15:00 çalışıyorum.Alttan almayın hakkınız bu.Nasıl başlarsanız öyle gider.

pureheart' Alıntı:
arkadaşlar ders saati olarak 30 saat derse giren bir öğretmeniz şuan BTR ye o gözle bakın 30 saat derse giren bir branş öğretmeni zaten 18 saat ekders alır.daha ne 8-5 çalışması benim okulum gündüzlü 8:30/15:00 çalışıyorum.Alttan almayın hakkınız bu.Nasıl başlarsanız öyle gider.
Yarın bakanlıktan eğitim öğretim süresince okulda olacaksınız diye açıklama gelirse o zaman idareye karşı hak arayamayız. Bunun çözümü olarak burada bir yazı şekillendirelim. Bu yazıda Rehber öğretmenlerden örnek vererek çalışma saatlerinin onlar gibi olması gerektiğini vurgulayalım. Zaten bazı haber sitelerinde her okula 2 rehber öğretmen başlığıyla Rehber ve BT Rehber öğretmenlerden bahsediliyordu. Bu hazırladığımız yazıyı da hem eğitek'e hemde "sendikalara mail atalım. Ama bu mailleri bütün BT'ci arkadaşların göndermesi lazım. O kadar çok gönderi olmalı ki mail adreslerinde bizim mailler dışında mail göremesinler. Belki o zaman bir kazanç elde edebiliriz.

Arkadaşlar adam gibi bir durum çıkmassa 2. dönem kimse görevlendirme almasın. bu forumu takip etmeyen bilişimci çok az, takip etmeyenlerinde canı sağolsun. toplu halde görevlendirmeyi kabul etmessek bakalım ne yapacaklar.

Benim önerim toplu halde tepki koyup görevlendirmeyi kabul etmemek, tabi bakalım bakanlıktan ne çıkacak.

sisss' Alıntı:
bende an
aynı düşüncedeyimbu dönem iptal olmazsa 2.dönem görev almıycam ,zaten müdürüm dört göz bekliyo tam gün çalıştırmak için

akan' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bende an
aynı düşüncedeyimbu dönem iptal olmazsa 2.dönem görev almıycam ,zaten müdürüm dört göz bekliyo tam gün çalıştırmak için

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama maraş gibi bu işi zorunlu yapan, ben yaptım oldu arkadaş mecbursunuz diyen bir ilde çalışıyor olsaydınız böyle konuşamazdınız. sizler görev almassınız biter ama bize mecbur verirler. o yüzden diğer arkadaşlara katılıyorum. benim çalışma şartları olarak hiç sıkıntım yok çok şükür müdürüm mükemmel ama eşimin ki ise tam zıttı. tam bir şe...siz. bu yüzden çalışma şartları konusunda yeğiteke bastırıp bu hakları almalıyız. gerisi norm olarak gelir inşallah

Ayrıca arkadaşlar eğitici arkadaşlarda söylüyor bakanlıktaki eğiticilerde dahil olmak üzere forum sürekli takip ediliyor. herkes ortak hareket etsinki haklarımızı alabilelim.

akan' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bende an
aynen. çalışma saatleri tekrar formatör gibi olursa topluca istifa edelim.

daha ne kadar bekleyeceğiz, ne zaman çıkacak şu yazı? :verymad: Yok mu bilen, gören, duyan? daraldım beklemekten :(

Öyle bir yazı çıkarsa ve buna rağmen bu görevi kabul edenlere helal olsun olsun derim artık..

achillus' Alıntı:
Arkadaşlar kötüye koşullanmayın hemen.E.Petük 30 saat diye belirtiyodu şimdi kendiside bu soruya net bir cevap veremiyor.Ama demek değilki 8-5 olacak.

aslında yazıda ikili öğretimlerde 2 öğretmen görevlendirilebilir demesi ve haftalık ders çizelgesi hazırlanması 30 saat olarak öngörülüyor.Ama sanki şlimdi seçmeli derslerle 36 saat oluyo dersler diyince biri yazıyı yazanlarda takılmış kalmışlar.

Derneğimizle ve sendikalarımızla acilen bu görevlendirme için talepte bulunup rehber öğretmen gibi özlük haklarımızın korunmasını ve bu işin görevlendirme ile değilde kadro ile yapılmasını sağlamalıyız.

Ben bütün illerde görevlendirme yapılırken sıkıntıların yaşandığını ve illerinde durumdan müzdarip olup bakanlıktan fikir istemeleri gibi bir cok sorun yaşanıyor su anda .Kesin çözüm kısa zamanda bastırıp mesai saatlerini netleştirmemiz(30 saat geçmeyecek şekilde) ve bu işin görevlendirme ile olamayacagını anlatmamız gerkiyor.

Şu anda fatih projesi yeni başlatıldı ve BT rehber öğretmen görevlendirmesi yeni başlandı .Bence bastırmanın tam sırası.Seneye çok geç olabilir!

:+1:

çok komik ya idareyle anlaşın demiş. aramızz iyi değilse idareyle yalakalık mı yapacaz yani.
şu an bende rahatım ama bastırmak lazım çalışma saatlerinin 30 saat üzerinden yapılması için

ben de şu an rahatım ama böyle saçmalamaya devam ederlerse bu görevlendirme zaten 25 ocakta bitiyor
bakın başınızın çaresine deyip BTR olmam olur biter
varsın gerisini onlar düşünsün artık
toplu halde hareket edersek bu iş çözülür yoksa bizsiz yapamazlar zaten

muamma25' Alıntı:
akan' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bende an
aynen. çalışma saatleri tekrar formatör gibi olursa topluca istifa edelim.
katılıyorum sayın hocam topluca istifa edelim, haklarımızı alana kadar, bakalım ne yapacaklar..

Bakın arkadaşlar önce 30 saat diyenler bile şimdi 30 saat diyemem diyor bizim daha çok çekeceğimiz var yazanın bile ne olduğunu bilmediği genelgelerle.

Belki de bu zamana kadar yaptığımız en iyi eylem ikinci dönem btr ye hayır demek olacaktır. Bence iyi organize olup btr yi istemeyelim belki o zaman bişeyler değişelebilir.

Geri