bahçe hortumunu musluğa takamadım?

Kodla Büyü
baybayrak' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hikayenin Konusu : Hortum ile Musluk

Hocam ne hikayesi ne masalı bu konu taaaa eskilere dayanıyor iki rivayet var biri Transilva biri Babil kaynaklarından ...
Birinci rivayete göre Transilvanyada bir çeşme varmış, ona hortum takamayana kız vermezlermiş. Burada yaşayan genç Drakulhort, bir genç kıza aşık olur, ailesinde ister ve haliyle meşhur çeşmenin musluğuna hortumu takması istenir. Lakin genç Drakulhort ne yapsa muvaffak olamaz ve kahrından ölür. Yaşlı bir cadı olan süt annesi bu duruma dayanamaz kazanında karınca yiyen hortumu, sivri sinek hortumu ve efsanelerde adı geçen ender bulunan çift başlı musluk suyu marifeti ile bir iksir hazırlar ve bununla Drakulhort u diriltir. Bu olay hortum mevzusundan çıktığı için o zamandan bu zamana hortlamak olarak ta bilinir. Ve ve vampir mevzularının başlaması da bu tarihe denk gelir ki iksirdeki sivrisineğin bazı özellikleri genç Drakulhort a geçmiştir, kan ile beslenmeye başlamıştır. Geceleri bir vızıltı ile yaklaşan bu karabasan kılıklı canavar ancak kalbine hortum ile vurulunca patlayıp kana dönüşerek yok edile bilmekteymiş.

Yürü beee

baybayrak' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hikayenin Konusu : Hortum ile Musluk

Hocam ne hikayesi ne masalı bu konu taaaa eskilere dayanıyor iki rivayet var biri Transilva biri Babil kaynaklarından ...
Birinci rivayete göre Transilvanyada bir çeşme varmış, ona hortum takamayana kız vermezlermiş. Burada yaşayan genç Drakulhort, bir genç kıza aşık olur, ailesinde ister ve haliyle meşhur çeşmenin musluğuna hortumu takması istenir. Lakin genç Drakulhort ne yapsa muvaffak olamaz ve kahrından ölür. Yaşlı bir cadı olan süt annesi bu duruma dayanamaz kazanında karınca yiyen hortumu, sivri sinek hortumu ve efsanelerde adı geçen ender bulunan çift başlı musluk suyu marifeti ile bir iksir hazırlar ve bununla Drakulhort u diriltir. Bu olay hortum mevzusundan çıktığı için o zamandan bu zamana hortlamak olarak ta bilinir. Ve ve vampir mevzularının başlaması da bu tarihe denk gelir ki iksirdeki sivrisineğin bazı özellikleri genç Drakulhort a geçmiştir, kan ile beslenmeye başlamıştır. Geceleri bir vızıltı ile yaklaşan bu karabasan kılıklı canavar ancak kalbine hortum ile vurulunca patlayıp kana dönüşerek yok edile bilmekteymiş.

Drakulhort ha? :D

Allah iyiliğinizi versin hocam :lol:

baybayrak' Alıntı:
baybayrak' Alıntı:
Demhar' Alıntı:
anaaam koptu gitti millet valla! ama ikisinide çok beğendim. arkası yarın olanı radyoya yollayalım. diğerinide film yapalım 3 e bölüp hasılat rekorları kırarız. Musluğa Takılmayan Fortum-1

hocam daha ikinci rivayeti anlatmadım az bekleyin seri olacak bu ....hortumların efendisi serisi olarak vizyona koyarız ..arada bi de albüm çıkartırız..ooofff ooffff hasılat rekoru kırarız...kristal hortum bile alır ....

Serinin ikincisi de geldi
İkinci rivayet şudur

Urhortu yazıtlarında olay şöyle geçmektedir;

Muslukadnezar sıla hasreti çeken karısı Armatüris'i neşelendirmek için teraslı üste üste bahçeler yapılmıştır. Babilin asma bahçeleri irem, sahte cennet adını alacak güzelliktedir. Amma işin püf noktası sulamadadır çünkü başlangıçta iş sulamaya gelince karışmış. Dört bi yanda çeşmeler vardır lakin çeşme bi yere kadar. Napalım napalım kime danışalım derken, zamanın büyük alimi dehası Hortuşaşlı Arşihort dan bu işe çare bulması iştenmiş. Çare bulmazsa kellesi gidecek olan Arşihortta evini barkını dahası biricik aşkı Hortu yu (hortu hortuşaşçada sevgi demek) bırakarak dağa kaçar ve dere kenarında bi yol yöntem arar. Günler geçer Arşihort, Hortu nun özlemi ile yanmış halde yine dereye gelir. Sevdiceğinin adını sayıklamaktayken ayağı kayar dereye düşer. Zaten dağıtmış, meczup, piiis bi halde olan Arşihort hazır sudayken du bi yıkanayım der, ne ara nerden geldiyse susayan bir fil dereye gelir ve hotumunu dereye daldırır. Suyun içindeki Arşihort birden bi şeyin teması ile irkilir ve sudan başını çıkarır o da ne fil. Zavallı hayvancağıza korkar ve Arşihorta hortumundaki suyu püskürtür işte o anda Arşihortun kafada ampul yanar çözüm budur ve sevdiceğinin hasretinin sona ermesinin verdiği heyecan ile öylece cıscıbıldak fırlar hortum, hortum (görenler buldum anlamışlar tabi ki) diye diye Hortuşaşa geri döner.Bu buluş haliyle hortum olarak anılır. Babilin asma bahçeleri de o güzelliği hortum ile yani sevgi ile sulanması ile elde etmiştir.(Hortuşaşçada hortu sevgi demiştik ya).
Ayrıca Babilde komşu ülkenin aliminden bu fayda geliği için "komşu komşunun hortumuna muhtaçtır" sözü özdeyiş halini almıştır.

Yeni bölüm ne zaman yayınlanacak , beklemedeyiz :lol:

ooo değerli hocalarım daha

"HORTU POTER ve LORD WOLDEMHORTUM"
"ÜÇ HORTUMŞÖRLER" (ki dartanhort hortumu ıslık çaldıracak ustalıkta kullanabilen hatta hatta ıslıkla 5 .senfoniyi çalabilen bir hortumşördür)
"HORTUMMAN" (hortumları ile ünlü amerikan kasabasında bahçe sularken çıkan hortuma kapılıp radyoaktif bir hortuma dolanıp süper kahramana dönüşen bir adamın hikayesi)
"SON HORTUMCU" (HORTUMSANIN destanlaşan direnişi)
"HORTUMATÖR" (hortumları dünyayı yönettiği gelecekten gelen "hortuma vista beybe" repiği ile hafızalara yerleşen siberhortumatik robot "
yerlilerden
"HORTUMSUZ ADAM"
"HORTUMLU KONAK"
"DÜNYAYI HORTUMLAYAN ADAM"
"DÜNYAYI HORTUMLAYAN ADAMIN OĞLU"
vs...
daha bunlar var hocam ama sıkmayalım dedim
.
.

Peter Jackson yeni film projesini açıkladı. Film 3 ayrı film ile 2013 -2014-2015 yıllarında vizyona girecek.
Sinemalarda!

!!!Hortumların Efendisi 1 - (Hortum Kardeşliği)
!!!Hortumların Efendisi 2 - ( İki Musluk)
!!!Hortumların Efendisi 3 - ( Muslukçunun Dönüşü )

mycomputer' Alıntı:
Oooooo. Foruma bir kaç gün takılamadık neler olmuş neler. Geyik uzamış. Hortum uzamış. vay beee
boşuna mı demişler hocam "hortumun götürdüğü yere git diye"
ALLAH kimseyi hortumsuz bırakmasın...

Ahmet Şerif İzgören, bu hortumun gizemli bir şey olduğunu önceden kestirmiş ki "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır" diye kitap çıkarmıştı. Bence BBNET olarak bunun devamını biz yazmalıyız.

osman abim evde mi ? Üç odalı yerde mi? Hortumu da yanındaydı... Bilen, duyan, gören var mı? :scared:

OKUMAMAK İÇİN O KADAR DİRENDİM AMA EN SON KONUYU AÇTIM, 1,2 MESAJ OKUYUNCA MESAJLARI OKUMAKTAN KENDİMİ ALAMADIM BİRDE BAKTIM SON SAYFADAYIM, AMA EN GÜZEL ESPRİ ATLANMIŞ BENCE...

şimdi ben buraya neden çıktım? niçin çıktım? nasıl çıktım? bunu izaha gerek yok gördünüz, yürüdüm çıktım! ama, çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy... uzakta değildir buraya çıktıksa sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bi takım uydurma laflardır...
sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?!
NİCE 16. SAYFALARA...
:puhaha: :puhaha:

yadigartbaykal' Alıntı:
bugüne kadar yazmamayı düşünüyordum bu konuya ama 16 sayfa olmuş. bir keramet var bu işte. benim de mesajım bulunsun. ne olur ne olmaz sonra neden mesaj atmadın demesinler

Hocam sen benden çok yaşayacaksın :)) benim yazacağımı elimden almışın diğer 15 sayfayı bilmem başka böyle yazan varmı:)

gel gel hortumla gel
kaslarin arasina hortum ucumu degdi
bir hortum vurdu beni
bin hortum yedi beni
ah dedim hortumladim hortumu bagladim...

20090205_031347_davaro-hortum.jpg

Sonunda yazmak zorunda kaldım.. Kendimi daha fazla tutamıcam artık..

Yaw bu hortum geçtiğimiz yıllarda bankaların hortumlanmasında kullanılan hortum değilmi...

gzegen hocam ilk Kemal Sunal Şener Şen ikilisi mükemmel ya hortuma en güzel örnek :) koptum yaaaa

ct442002' Alıntı:
Peter Jackson yeni film projesini açıkladı. Film 3 ayrı film ile 2013 -2014-2015 yıllarında vizyona girecek.
Sinemalarda!

!!!Hortumların Efendisi 1 - (Hortum Kardeşliği)
!!!Hortumların Efendisi 2 - ( İki Musluk)
!!!Hortumların Efendisi 3 - ( Muslukçunun Dönüşü )

çok iyi yaa :)

Geri