bahçe hortumunu musluğa takamadım?

Kodla Büyü
Demhar' Alıntı:
atakom' Alıntı:
tugrulbey' Alıntı:
@demhar hocam
teşekkürler konunun devamında alınganlık yapmayıp devamını sağladığın için

yeni eve taşınacağım uzun kablolu avizeleri elektrik yuvasına takabilir miyim? cidden soruyorum tecrübeli arkadaşlardan yardım please:):)
kaça aldın hocam avizeleri?

avizeleri tavana mı takacan tabana mı yoksa musluğa mı?

soruları açık yazalım net cevap verelim. musluk ve tabanda verim alamazsın! tavana takmak için mutlaka çengel vida kullanmalısın kablolara güvenme. tavana matkapla delik aç dübeli yerleştir ve çengel vidayı tak. avizelerin ağırlığına göre çengel vida büyüklüğünü ayarlamalısın!

çok ciddi yazdım! senin ciddiyetine esasen! arkadaş avizeleri sormuş bende evi hangi il hangi semt ve kaça aldın diye sorasım geldi başlığa istinaden bide hortum alacak mısın? alacaksan musluğa takabilecek misin??

:++:

tugrulbey' Alıntı:
Demhar' Alıntı:
atakom' Alıntı:
tugrulbey' Alıntı:
@demhar hocam
teşekkürler konunun devamında alınganlık yapmayıp devamını sağladığın için

yeni eve taşınacağım uzun kablolu avizeleri elektrik yuvasına takabilir miyim? cidden soruyorum tecrübeli arkadaşlardan yardım please:):)
kaça aldın hocam avizeleri?

avizeleri tavana mı takacan tabana mı yoksa musluğa mı?

soruları açık yazalım net cevap verelim. musluk ve tabanda verim alamazsın! tavana takmak için mutlaka çengel vida kullanmalısın kablolara güvenme. tavana matkapla delik aç dübeli yerleştir ve çengel vidayı tak. avizelerin ağırlığına göre çengel vida büyüklüğünü ayarlamalısın!

çok ciddi yazdım! senin ciddiyetine esasen! arkadaş avizeleri sormuş bende evi hangi il hangi semt ve kaça aldın diye sorasım geldi başlığa istinaden bide hortum alacak mısın? alacaksan musluğa takabilecek misin??

:puhaha: :puhaha: supersiniz yaa

Bizim buralarda elektrikler çok kesiliyor acaba ceyranın tazyiki mi yetmiyor? Galiba elektrikçiler hortumu takamadı. Söyleyim de forumu okusunlar :D

bende " bahçe hortumunu musluğa takamadım?" diye soranlarıda görücez gibi espri zannettim gerçekmiş:) :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Bilim adamlarının yeni çalışma alanı : "Bilimsel araştırmalar devam ediyor"

Hortumu musluğa takamama fobisi : hortumafobi

Anadolu'da Hortuma Fortum da denilmektedir. Acaba Fortumu musluğa veya musluğu Fortuma takamayan var mı? Daha önce başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim.

hortumu musluğa takmayalım, musluğu hortuma takalım o zaman diyen arkadaşlar ...yumurta mı tavuktan ..tavuk mu yumurtadan ..yoksa hortum mu musluğa ..musluk mu hortuma deyip, bi de başımıza hortum parodoksu çıkarmayın zaten isviçleri bilim adamları bile mevzuya karışmış ...asrın geyiği ...havuz problemlerinden sonra hortum problemi ..neşenin kepek sorununa kadar dayanan ...bilimin hatta bilgisayarbilişimin bile çare bulamadığı dert. ...yok mu buna dur diyecek bir yüce ruhhhh..

Hikayenin Konusu : Hortum ile Musluk

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pireler berber, develer tellâl iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken.. Bir hortum ile musluk varmış. Hortum ile Musluk çok iyi arkadaşmış. Gel gelelim bir gün bahçedeki ağaçların sulanması gerekmiş. Bunun için Hortumun Musluğa takılması ve suyun açılması icab etmiş. Ancak Hortum musluğa naz yapmak için ağaçları sulamak istememiş. Su yüzünden araları bozulan Hortum ile Musluk çözüm için bahçe sahibine gitmişler. Durumu anlatmışlar. Bahçe sahibi sorunu çözüp birbirlerini barıştırmak istemiş. Ancak bir türlü hortumu musluğa takamamış. Gel zaman git zaman derken bir tesisatçı çağırmak gelmiş aklına.........

Arkası Yarın,

Yarının özeti;

Bahçe sahibi tesisatçıyı çağırır. Tesisatçı yoğun işlerinden dolayı 1 kaç gün sonra gelir. Tesisatçı da hortumu musluğa takamaz.

Devamı da arkası yarından sonraki yarın.

Not : Bu Hortum ile Musluk bazı arkadaşları şair, bazılarını roman yazarı, bazılarını hikayeci (benim gibi) yapacak gibi. Hatta bu konunun belgeselini de çekerler diye umuyorum.

habibocak' Alıntı:

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pireler berber, develer tellâl iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken.. Bir hortum ile musluk varmış. Hortum ile Musluk çok iyi arkadaşmış. Gel gelelim bir gün bahçedeki ağaçların sulanması gerekmiş. Bunun için Hortumun Musluğa takılması ve suyun açılması icab etmiş. Ancak Hortum musluğa naz yapmak için ağaçları sulamak istememiş. Su yüzünden araları bozulan Hortum ile Musluk çözüm için bahçe sahibine gitmişler. Durumu anlatmışlar. Bahçe sahibi sorunu çözüp birbirlerini barıştırmak istemiş. Ancak bir türlü hortumu musluğa takamamış. Gel zaman git zaman derken bir tesisatçı çağırmak gelmiş aklına.........

Arkası Yarın,

Yarının özeti;

Bahçe sahibi tesisatçıyı çağırır. Tesisatçı yoğun işlerinden dolayı 1 kaç gün sonra gelir. Tesisatçı da hortumu musluğa takamaz.

Devamı da arkası yarından sonraki yarın.
Kamer Genç'i çağırın mutlaka takar :D

habibocak' Alıntı:

Hocam ne hikayesi ne masalı bu konu taaaa eskilere dayanıyor iki rivayet var biri Transilva biri Babil kaynaklarından ...
Birinci rivayete göre Transilvanyada bir çeşme varmış, ona hortum takamayana kız vermezlermiş. Burada yaşayan genç Drakulhort, bir genç kıza aşık olur, ailesinde ister ve haliyle meşhur çeşmenin musluğuna hortumu takması istenir. Lakin genç Drakulhort ne yapsa muvaffak olamaz ve kahrından ölür. Yaşlı bir cadı olan süt annesi bu duruma dayanamaz kazanında karınca yiyen hortumu, sivri sinek hortumu ve efsanelerde adı geçen ender bulunan çift başlı musluk suyu marifeti ile bir iksir hazırlar ve bununla Drakulhort u diriltir. Bu olay hortum mevzusundan çıktığı için o zamandan bu zamana hortlamak olarak ta bilinir. Ve ve vampir mevzularının başlaması da bu tarihe denk gelir ki iksirdeki sivrisineğin bazı özellikleri genç Drakulhort a geçmiştir, kan ile beslenmeye başlamıştır. Geceleri bir vızıltı ile yaklaşan bu karabasan kılıklı canavar ancak kalbine hortum ile vurulunca patlayıp kana dönüşerek yok edile bilmekteymiş.

baybayrak' Alıntı:
habibocak' Alıntı:

Hocam ne hikayesi ne masalı bu konu taaaa eskilere dayanıyor iki rivayet var biri Transilva biri Babil kaynaklarından ...
Birinci rivayete göre Transilvanyada bir çeşme varmış, ona hortum takamayana kız vermezlermiş. Burada yaşayan genç Drakulhort, bir genç kıza aşık olur, ailesinde ister ve haliyle meşhur çeşmenin musluğuna hortumu takması istenir. Lakin genç Drakulhort ne yapsa muvaffak olamaz ve kahrından ölür. Yaşlı bir cadı olan süt annesi bu duruma dayanamaz kazanında karınca yiyen hortumu, sivri sinek hortumu ve efsanelerde adı geçen ender bulunan çift başlı musluk suyu marifeti ile bir iksir hazırlar ve bununla Drakulhort u diriltir. Bu olay hortum mevzusundan çıktığı için o zamandan bu zamana hortlamak olarak ta bilinir. Ve ve vampir mevzularının başlaması da bu tarihe denk gelir ki iksirdeki sivrisineğin bazı özellikleri genç Drakulhort a geçmiştir, kan ile beslenmeye başlamıştır. Geceleri bir vızıltı ile yaklaşan bu karabasan kılıklı canavar ancak kalbine hortum ile vurulunca patlayıp kana dönüşerek yok edile bilmekteymiş.

habibocak' Alıntı:

Not : Bu Hortum ile Musluk bazı arkadaşları şair, bazılarını roman yazarı, bazılarını hikayeci (benim gibi) yapacak gibi. Hatta bu konunun belgeselini de çekerler diye umuyorum.

:+1:

anaaam koptu gitti millet valla! ama ikisinide çok beğendim. arkası yarın olanı radyoya yollayalım. diğerinide film yapalım 3 e bölüp hasılat rekorları kırarız. Musluğa Takılmayan Fortum-1

Demhar' Alıntı:
anaaam koptu gitti millet valla! ama ikisinide çok beğendim. arkası yarın olanı radyoya yollayalım. diğerinide film yapalım 3 e bölüp hasılat rekorları kırarız. Musluğa Takılmayan Fortum-1

hocam daha ikinci rivayeti anlatmadım az bekleyin seri olacak bu ....hortumların efendisi serisi olarak vizyona koyarız ..arada bi de albüm çıkartırız..ooofff ooffff hasılat rekoru kırarız...kristal hortum bile alır ....

baybayrak' Alıntı:
Demhar' Alıntı:

hocam daha ikinci rivayeti anlatmadım az bekleyin seri olacak bu ....hortumların efendisi serisi olarak vizyona koyarız ..arada bi de albüm çıkartırız..ooofff ooffff hasılat rekoru kırarız...kristal hortum bile alır ....

Serinin ikincisi de geldi
İkinci rivayet şudur

Urhortu yazıtlarında olay şöyle geçmektedir;

Muslukadnezar sıla hasreti çeken karısı Armatüris'i neşelendirmek için teraslı üste üste bahçeler yapılmıştır. Babilin asma bahçeleri irem, sahte cennet adını alacak güzelliktedir. Amma işin püf noktası sulamadadır çünkü başlangıçta iş sulamaya gelince karışmış. Dört bi yanda çeşmeler vardır lakin çeşme bi yere kadar. Napalım napalım kime danışalım derken, zamanın büyük alimi dehası Hortuşaşlı Arşihort dan bu işe çare bulması iştenmiş. Çare bulmazsa kellesi gidecek olan Arşihortta evini barkını dahası biricik aşkı Hortu yu (hortu hortuşaşçada sevgi demek) bırakarak dağa kaçar ve dere kenarında bi yol yöntem arar. Günler geçer Arşihort, Hortu nun özlemi ile yanmış halde yine dereye gelir. Sevdiceğinin adını sayıklamaktayken ayağı kayar dereye düşer. Zaten dağıtmış, meczup, piiis bi halde olan Arşihort hazır sudayken du bi yıkanayım der, ne ara nerden geldiyse susayan bir fil dereye gelir ve hotumunu dereye daldırır. Suyun içindeki Arşihort birden bi şeyin teması ile irkilir ve sudan başını çıkarır o da ne fil. Zavallı hayvancağıza korkar ve Arşihorta hortumundaki suyu püskürtür işte o anda Arşihortun kafada ampul yanar çözüm budur ve sevdiceğinin hasretinin sona ermesinin verdiği heyecan ile öylece cıscıbıldak fırlar hortum, hortum (görenler buldum anlamışlar tabi ki) diye diye Hortuşaşa geri döner.Bu buluş haliyle hortum olarak anılır. Babilin asma bahçeleri de o güzelliği hortum ile yani sevgi ile sulanması ile elde etmiştir.(Hortuşaşçada hortu sevgi demiştik ya).
Ayrıca Babilde komşu ülkenin aliminden bu fayda geliği için "komşu komşunun hortumuna muhtaçtır" sözü özdeyiş halini almıştır.

baybayrak' Alıntı:
baybayrak' Alıntı:
Demhar' Alıntı:

Serinin ikincisi de geldi
İkinci rivayet şudur

Urhortu yazıtlarında olay şöyle geçmektedir;

Muslukadnezar sıla hasreti çeken karısı Armatüris'i neşelendirmek için teraslı üste üste bahçeler yapılmıştır. Babilin asma bahçeleri irem, sahte cennete adını alacak güzelliktedir. Amma işin püf noktası sulamadadır çünkü başlangıçta iş sulamaya gelince karışmış. Dört bi yanda çeşmeler vardır lakin çeşme bi yere kadar. Napalım napalım kime danışalım derken, zamanın büyük alimi dehası Hortuşaşlı Arşihort dan bu işe çare bulması iştenmiş. Çare bulmazsa kellesi gidecek olan Arşihortta evini barkını dahası biricik aşkı Hortu yu(hortu hortuşaşçada sevgi demek) bırakarak dağa kaçar ve dere kenarında bi yol yöntem arar. Günler geçer Arşihort Hortu nun özlemi ile yamış halde yine nehire gelir sevdiceğinin adını sayıklamaktayken ayağı kayar dereye düşer zaten dağıtmış, meczup, piiis bi halde olan Arşihort hazır sudayken du bi yıkanayım der, o ara ne ara nerden geldiyse susayan bir fil dereye gelir ve hotumunu dereye daldırır. Suyun içindeki Arşihort birden bi şeyin teması ile irkilir ve sudan başını çıkarır o da ne fil. Zavallı hayvansa korkar ve Arşihorta hortumundaki suyu püskürtür işte o anda Arşihortun kafada ampul yanar çözüm budur ve sevdiceğinin hasretinin sona ermesinin verdiği heyecan ile öylece cıscıbıldak fırlar hortum, hortum (görenler buldum anlamışlar tabiki) diye diye Hortuşaşa geri döner.Bu buluş haliyle hortum olarak anılır. Babilin asma bahçeleri de o güzelliği hortum ile yani sevgi ile sulanması ile elde etmiştir.(Hortuşaşçada hortu sevgi demiştik ya).
Ayrıca Babilde komşu ülkenin aliminden bu fayda geliği için "komşu komşunun hortumuna muhtaçtır" sözü özdeyiş halini almıştır.
Sayın Hocam Harikasın.

BİM de hortum izdihamı yaşanıyor !!!

Vatandaşlar BİM in promosyon günü cuma için şimdiden kuyruğa girdiler. Musluğa takılmayan hortumu almak için günler öncesinden sırada olan vatandaşların tek korkusu, kendilerine sıranın gelmemesi.

Asayişi sağlamak için BİM mağazalarına çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Geri