BÖTE - Teknik Öğretmenlik İlk Dava

Kodla Büyü
sanarsın meslek liselerinde doğru düzgün kou işleniyor, öğrenciler bitik durumda abartmayın. inşallah hocamızın da emeğiyle hakkımızı alacağız, zaten teknik eğitimler kapanmış mezun vermiyor yeni öğretmenler nerden gelecek.

EagleX' Alıntı:
sanarsın meslek liselerinde doğru düzgün kou işleniyor, öğrenciler bitik durumda abartmayın. inşallah hocamızın da emeğiyle hakkımızı alacağız, zaten teknik eğitimler kapanmış mezun vermiyor yeni öğretmenler nerden gelecek.
Hocam kim diyor doğru düzgün konu işlenemiyor diye her meslek lisesi bir değil..teknik eğitimler kapandı azınızda pelesenk bi bilgisayar mı kapandı makina mobilya metal buralaradamı böteden atanacak..işin özü avrupadaki almanyadaki gibi meslek liselerinde artık mühendisler öğretmenlik yapacak..ki dünyada böle..ilerde avrupdaki gibi özel sektör tecrübeside istenecek..zira sektörü bilmeyen biri ne derece faydalı olur..yeni öğretmenler böyle gelecek..mesleki eğitimden bi habersiniz malesef..hep kulaktan dolma bilgilerle..yani illa böteye gerek yok meslek lisesinde kendini yetiştirmil iyi bir yazılımcıda ders anlatır tefliye mühendisede gerek yok..kanuni ve anayasal hakkını kullanmış aranızdan bazı öğretmen arkadaşlar..görelimm sonucu velakin Tefliler olArak ki aynı zamanda mühendisimde mühendis arkadaşlarla senelerdir çalışıyoruz zaten birlikte bundan da bi habersinizdir sanırım..tefli veya mühendislerle çalışmayı hakkaniyet açısından ve mesleki teknik eğitim açısından daha doğru buluyorum..ancak çıkacak her kararada saygılı olur sizlerlede çalışırız..

EagleX' Alıntı:
Bunu soylemeyecektim ama yeter artik açıkça söyleyeyim. Fatih Projesi Altyapı fizibilite calismasi icin bir meslek lisesinin tüm sınıflarını ders esnasında dolaştım.
Gördüğüm tek şey etkileşimli tahtalarda açık olan "Cem Yilmaz" "Yilmaz Erdoğan" benzeri standuplardi. Öğrencilerin ders umurlarında değildi. Birisinin kulağında kulaklık, diğeri ayakta izlediği komik videoyu arkadaşına göstermek için ayakta. Bütün sınıflarda bu durumla karşılaştım.
Öğretmenler ise ne yazık ki yazın okula gelmeden ya da staj yerlerine gitmeden alacakları 18 saat işletme ekdersi için kavgadalardi. Hem tatil yapayım hem ekders alayim derdine herkes.
İlk görev yerimde meslek lisesinin ismi "Kahvaltı okulu" ydu.
Yeter artık, gerçekten çok iyi mesleki eğitim veren MTAL'ler parmakla sayılıyor. Kuzenim elektronik bölümü son sınıf öğrencisi bu yaz ben ogrettim mikroişlemci programlamayi, lojik devreleri, analog ve dijital ölçümleri. Daha çok şey var anlatılacak da neyse. Aranızda da aramızda da çok sağlam teknik öğretmenler var, ama bir o kadarı da tirt. Bırakın kavgayı da bu çocuklara nasıl meslek ogretiriz onu düşünelim.
Davayı açmak o kavgalı toplantıya yanlışlıkla girene kadar aklımda bile değildi.

Dahası Bilgisayar Mühendisi olan ve MEB'de çalışmayı düşünecek kişiler Özel Sektorde 3000TL ve aşağısı para kazanan kişilerdir. Bilgisayar Mühendisi olup da bu kadar az para kazanan birisi o bölümü hakkaniyetle okumamıştır. İki sayıyı toplayan algoritma bile kuramaz.

hocam meslek liselerin laf atmayı bırak orası kahvaltıymış burası şöleymiş.diğer ilkçğretim ve liselerde ne oluyorsa oradada onlar olur...böteliler gelincemi değiişecek..Bırakın lütfen bu ucuz lafları..bilişimi bilmeyen biriyle meslek liselerini
Bilmeyen biriyle konuşmuyorsun..bize işimizi öğretmeye kalkmayın..kötüden misal olmaz..bende sana robot yarişmalarında odtüyü itiyü geçen meslek liselerini örnek vereyim...her okulun iyisi var kötüsü var her branşta iyi öğretmen var kötü öğretmen var...türk milli eğitiminin suçunu sakın teflilere ve meslek liselerine kesme..ilköğretimlerde kod dersi geliyor.görelim maharetlerinizi...sizin yetiştiriliş amacınız belli onu icra edin...mühendis deyince bile aklına sadece program yazmak geliyor kusura bakma ama hakikate sektörden piyasadan mühendislikten ve teknik eğitimden bi habersin..Amacınız kaliteyse işte mühendisler çalışacak..dediğim Gibi anayasal hakkınızı kullanmışsınız davanızı açmışsınız sonucun müsbet gelmesini bekleyeceksiniz..gelirse birlikte çalışırız.ancak burda atıp tutulan gibi meslek liselerinde hiç birşey değişmiyecek..bu dava menfi sonuçlanırsa yetiştireceğiniZ güzide öğrencileri burada merakla bekliyor olacağım..umarım zaman sizi haklı çıkarır velakin türk milli eğitim sistemi Malesefki bitik durumda..sistem dedim ama sistem alınmasın:)

cmnhost' Alıntı:
EagleX' Alıntı:
Bunu soylemeyecektim ama yeter artik açıkça söyleyeyim. Fatih Projesi Altyapı fizibilite calismasi icin bir meslek lisesinin tüm sınıflarını ders esnasında dolaştım.
Gördüğüm tek şey etkileşimli tahtalarda açık olan "Cem Yilmaz" "Yilmaz Erdoğan" benzeri standuplardi. Öğrencilerin ders umurlarında değildi. Birisinin kulağında kulaklık, diğeri ayakta izlediği komik videoyu arkadaşına göstermek için ayakta. Bütün sınıflarda bu durumla karşılaştım.
Öğretmenler ise ne yazık ki yazın okula gelmeden ya da staj yerlerine gitmeden alacakları 18 saat işletme ekdersi için kavgadalardi. Hem tatil yapayım hem ekders alayim derdine herkes.
Yeter artık, gerçekten çok iyi mesleki eğitim veren MTAL'ler parmakla sayılıyor. Kuzenim elektronik bölümü son sınıf öğrencisi bu yaz ben ogrettim mikroişlemci programlamayi, lojik devreleri, analog ve dijital ölçümleri. Daha çok şey var anlatılacak da neyse. Aranızda da aramızda da çok sağlam teknik öğretmenler var, ama bir o kadarı da tirt. Bırakın kavgayı da bu çocuklara nasıl meslek ogretiriz onu düşünelim.
Davayı açmak o kavgalı toplantıya yanlışlıkla girene kadar aklımda bile değildi.

10 kez yazdım zaten hakkıyla işini yapacak böteciler mutlaka vardır. hakkıyla işini yapmayan bir sürüde tefli gördüm. ama istisnalar dışında genelleme yapamıyoruz. bakın zülfikar hoca gitmiş bilgisayar mühendisliği okumuş sonra tefe geçmek istemiş ona saygı duymak zorundayız. ben bütün tef hocalarını savunmam çünkü gerçekten içinde çok gereksiz insan var. ama genede dediğim gibi bütün bötecileri sizi baz alarak bir tutamazsınız. ciddi söylüyorum keşke sizin gibi işinin hakkını verecek öğretmenler meslek liselerine alınabilse...

imsiyat' Alıntı:
cmnhost' Alıntı:
EagleX' Alıntı:

10 kez yazdım zaten hakkıyla işini yapacak böteciler mutlaka vardır. hakkıyla işini yapmayan bir sürüde tefli gördüm. ama istisnalar dışında genelleme yapamıyoruz. bakın zülfikar hoca gitmiş bilgisayar mühendisliği okumuş sonra tefe geçmek istemiş ona saygı duymak zorundayız. ben bütün tef hocalarını savunmam çünkü gerçekten içinde çok gereksiz insan var. ama genede dediğim gibi bütün bötecileri sizi baz alarak bir tutamazsınız. ciddi söylüyorum keşke sizin gibi işinin hakkını verecek öğretmenler meslek liselerine alınabilse...
Hocam, iyi niyetli yazıyorsunuz fakat hala bazı şeyleri kabullenemiyorsunuz... TEF'e geçmek diye bir şey yok... Sizde bizde Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyiz... Mesleki ve Orta Öğretim Kurumlarına atanabilmenizin engellenmesi veya engellenmemesi diye bir şey var... Saçmalığı gözler önüne sermesi açısından anlatayım... Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarına atanabilir hale gelmek için dilekçe verdim atama döneminde... İlçe yapamadı... İl'deki arkadaşı telefonla aradık.. Konuşmalar aşağı yukarı aşağıdaki gibidir.
--- Atamanız BÖTE ile yapıldığı için v.s.
++ Tamam biliyorum. Ancak Müh. diplomam il mebbise işli. TTKB çizelgesine göre atanabiliyor olmam gerekmez mi?
--- Tahminim branş değişikliği gerekir...
++ Af buyurun hangi branşa geçeceğim?
10-20 sn. lik derin bir sessizlikten sonra... Arkadaş kuracak cümle arıyor...
--- Hocam, en iyisi siz il milli eğitime belgelerinizle birlikte bir uğrayın (Sanki ben yalan söylüyor kandırmaya çalışıyorum)

Sonrası mı? İstediğimi aldım elbette... Ancak, sonrasında yaşananlar başlıkla ilgisiz... Anlatmak istediğim anlaşıldı umarım... Ya bu branşlar ayrılmalı.. Ya da ortadaki ayrım ve haksızlık(bir kısım bütün okullara atanabilirken, diğer kısım engellenmemeli) kaldırılmalı...

zulfikar1985' Alıntı:
imsiyat' Alıntı:
cmnhost' Alıntı:
EagleX' Alıntı:

Hocam, iyi niyetli yazıyorsunuz fakat hala bazı şeyleri kabullenemiyorsunuz... TEF'e geçmek diye bir şey yok... Sizde bizde Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyiz... Mesleki ve Orta Öğretim Kurumlarına atanabilmenizin engellenmesi veya engellenmemesi diye bir şey var... Saçmalığı gözler önüne sermesi açısından anlatayım... Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarına atanabilir hale gelmek için dilekçe verdim atama döneminde... İlçe yapamadı... İl'deki arkadaşı telefonla aradık.. Konuşmalar aşağı yukarı aşağıdaki gibidir.
--- Atamanız BÖTE ile yapıldığı için v.s.
++ Tamam biliyorum. Ancak Müh. diplomam il mebbise işli. TTKB çizelgesine göre atanabiliyor olmam gerekmez mi?
--- Tahminim branş değişikliği gerekir...
++ Af buyurun hangi branşa geçeceğim?
10-20 sn. lik derin bir sessizlikten sonra... Arkadaş kuracak cümle arıyor...
--- Hocam, en iyisi siz il milli eğitime belgelerinizle birlikte bir uğrayın (Sanki ben yalan söylüyor kandırmaya çalışıyorum)

Sonrası mı? İstediğimi aldım elbette... Ancak, sonrasında yaşananlar başlıkla ilgisiz... Anlatmak istediğim anlaşıldı umarım... Ya bu branşlar ayrılmalı.. Ya da ortadaki ayrım ve haksızlık(bir kısım bütün okullara atanabilirken, diğer kısım engellenmemeli) kaldırılmalı...
Ister sınıf öğretmeni olarak, ister ziraat mezunu ister bote olarak bt alanına öğretmen olarak atanin meslek liselerine gecemesiniz. 2. Mezuniyet bilgisayar mühendisliği ise meslek liselerine atanirsiniz.

Konu yine meslekçiler ve böteciler ikileminde yuvarlanıyor. Çalıştığım meslek liseleri ve okullarda şunu farkettim aradaki tek fark kişinin kendini ne kadar geliştirdiği ve öğrenmeye ne kadar açık olduğudur. İnanınki çoğu üniversite mezunu boş geliyor. Meslek lisesinde öğreniyor öğretmeyi. Yani meslekçi arkadaşlar neyin havasındasınız anlamıyorum? Sana öğretileni öğrenciye öğretme karşılığında maaş alıyorsun ve öyle ahım şşahım birşey öğretildiğini de sanma. Meslek lisesinde ki öğrenci profilini hepimiz biliyoruz. Hizmetiçi eğitimlerle son yıllarda meslekçileri eğittiler. Neden mi çok iyi bildiklerinden eğittiler. Üniversiteden mezun olmanın ne kadar kolay olduğunu herkes bilir. Böte mezunu olup da kendini yetiştirmemiş veya geliiştirmemiş bir çok arkadaş tanıdım. Yani böte teknik öğretmen olsa ne olacak?? Hizmetiçi eğitimle meslekçileri eğittikleri gibi bötecileri de eğitirler.

egunay' Alıntı:
Ister sınıf öğretmeni olarak, ister ziraat mezunu ister bote olarak bt alanına öğretmen olarak atanin meslek liselerine gecemesiniz. 2. Mezuniyet bilgisayar mühendisliği ise meslek liselerine atanirsiniz.
Lütufta bulunmuşsunuz... Atanabileceğimi söylemişsiniz teşekkür ediyorum... :lol: :lol:
NOT: TEF mezunları şu başlıktan artık ayrılsada BÖTE mezunları durumu rahatlıkla takip etse...

zulfikar1985' Alıntı:
egunay' Alıntı:
Lütufta bulunmuşsunuz... Atanabileceğimi söylemişsiniz teşekkür ediyorum... :lol: :lol:
NOT: TEF mezunları şu başlıktan artık ayrılsada BÖTE mezunları durumu rahatlıkla takip etse...

:++: :++:

az bi öteye kaysınlar please....

zulfikar1985' Alıntı:
egunay' Alıntı:
..
olur mu hocam MERAK ile TAKİP etmekteyiz :)

Ek: Egelim şimdi yazar "KORKUDAN TAKİP EDİYORLAR" diye. o yazmadan söyleyeyim gerçekten MERAK ile takip ediyorum. Merak etme nedenim YÖK ün NEYE DAYANARAK EŞDEĞER OKUL SAYDIĞI. dava sonucu umarım bu konu açıklığa kavuşur.

Ek 2 : Bu mesaja kadar konuda mesajım hiç yoktu. Sırf siz yazdınız diye cevap vereyim dedim.

Ek 3: Bu arada bireysel olarak sanırım siz MÜHENDİSLİKTEN DOLAYI teknik öğretmen olmaya hak kazanmışsınız. Hayırlı olsun...

BaRBaRYaN' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
egunay' Alıntı:
olur mu hocam MERAK ile TAKİP etmekteyiz :)
Ek 2 : Bu mesaja kadar konuda mesajım hiç yoktu. Sırf siz yazdınız diye cevap vereyim dedim.
Hocam ne yazmışım ki yazma ihtiyacı hissettiniz? Şimdiye kadar gelip burda yine s... yarışına çevirme gayreti içerisinde olanlardan birimiydiniz yoksa? Hayır değildiniz... O zaman neden şu başlıktan ayrılsa ifadesi bu kadar dokundu anlayabilmiş değilim... BAKIN! Ordaki ifade sizin gibi takip edenlere değil, sürekli abuk subuk mesajla müdahil olanlara.(Ki kim bilebilir mesaj yazmasa başlığa kaç tefli girdi çıktı :lol:)
Yoksa yukarıda da yazdım yine yazıyorum... Ortada bir dava var, kazanılması durumunda kanuni itiraz yolu sizin için açık... Elbette sizde takip edebilirsiniz...

İdare mahkemesinde açılan davadan birşey çıkmaz, sonuçta bir hak ihlali yok, yıllardır BÖTEde okutulan derslerle meslek lisesindeki dersler arasındaki ilgi ve mezunların atanma şartları belli, olumlu bile sonuçlansa daha bölge idare mahkemesi var, o da olmazsa danıştaya iptal davası açılacak, tabii ki daha detaylı kanıtlarla bu yolun tamamen kapanması sağlanacak. Biz de takipteyiz.

BaRBaRYaN' Alıntı:
Ek: Egelim şimdi yazar "KORKUDAN TAKİP EDİYORLAR" diye. o yazmadan söyleyeyim gerçekten MERAK ile takip ediyorum. Merak etme nedenim YÖK ün NEYE DAYANARAK EŞDEĞER OKUL SAYDIĞI. dava sonucu umarım bu konu açıklığa kavuşur.
Ek 3: Bu arada bireysel olarak sanırım siz MÜHENDİSLİKTEN DOLAYI teknik öğretmen olmaya hak kazanmışsınız. Hayırlı olsun...
İlgili YÖK yazısının kanun maddesi açık değil mi?; Bir kere açıp okusanız 2547 sayılı kanunun 43/b maddesini...

Yetkili YÖK!.. ve demiş ki siz Teknik Eğitim yapan bölümsünüz veya Teknik Öğretmensiniz. Bunu Üniversiteler arası kurula da sorduk onlarında görüşü bu yönde demişler..

Yok şöyle Teknik Eğitim yapan bölüm veya Teknik Öğretmen değilsiniz... Yok şunu yaparsanız Teknik Eğitim yapan bölüm veya Teknik Öğretmen olmuşsunuzdur. Hukuk devletiysek karar merci cevabı vermiş... Ayrıca garip garip bulanık mantık ile algoritmalar üretmeseniz?

Barbaryan hocam ben hep kardeşlik vurgusu yapıyorum oldu mu şimdi bu ek?? Seni hep iyi anıyorum.. Sağ kulağını çınlatıyorum... Hayırlısı bakalım...

Hangi yükseköğretim bölümü mezununun hangi dersleri okutabileceğini ve hangi okullara atanabileceğine yetkili YÖK değil MEB'dir.

Her TEF mezunu arkadas burada mesaj yazanlar gibi korkmuyor BÖTE'lilerin gelmesinden. Hatta davayı kazanirsam gitmeyi düşündüğüm okulun öğretmenleri bu duruma gayet medeni yaklaşıyor ve okullarına davet ediyorlar. Gidersem beraber çalışmayı dusunenleri ve derslere birlikte girmek isteyenleri bile mevcut.

Tekrarliyorum bu konu bilgilendirme amaçlıdır. Karşı dava açmayı düşünen TEF mezunu arkadaslarin da hukuk bilmediğini düşünerek guluyorum.

ilk sayfadaki gibi komik bir dava dilekçesini hazırlayan avukatla size başarılar (kendisi herhalde yeni mezun yada pek iş alamıyor) siz istediğiniz kadar gülebilirsiniz, ailemde 4 kişi hukukçu, karşı dava açmaktan söz eden olmadı, mümkün gözükmese de olası bir değişebilecek TTKB kararına karşı iptal davasından bahsediyoruz, adını bile duymadığınız hukuk yollarından bahsediyoruz. Uzatmaya gerek yok, teknik öğretmen arkadaşlarınız kendi yerlerini size verebilirler ancak meslek öğretmenliği onların babasının mesleği olmadığı için bir önem ifade etmiyor, önemli olan kanun, yönetmelik, genelge, idari işlemlerdir, boş laflar değil. Mahkeme kararını da buraya ekleyin de beraber gülelim.

bt.ogretmeni' Alıntı:
ilk sayfadaki gibi komik bir dava dilekçesini hazırlayan avukatla size başarılar (kendisi herhalde yeni mezun yada pek iş alamıyor) siz istediğiniz kadar gülebilirsiniz, ailemde 4 kişi hukukçu, karşı dava açmaktan söz eden olmadı, mümkün gözükmese de olası bir değişebilecek TTKB kararına karşı iptal davasından bahsediyoruz, adını bile duymadığınız hukuk yollarından bahsediyoruz. Uzatmaya gerek yok, teknik öğretmen arkadaşlarınız kendi yerlerini size verebilirler ancak meslek öğretmenliği onların babasının mesleği olmadığı için bir önem ifade etmiyor, önemli olan kanun, yönetmelik, genelge, idari işlemlerdir, boş laflar değil. Mahkeme kararını da buraya ekleyin de beraber gülelim.
Konuyu gayet öz bir şekilde anlatan bir dilekçe. Esas metin biliyorsunuz ki savunma makamının savunmasini sunmasıyla mahkemeye iletilir.
Merak etmeyin, arkadaşlar alanlarında yetkin ve bir sendikanın merkez avukatlarından. Senin gibi teknik öğretmenden bozma avukat değil yani

Yökün son listesinde böte yok sayın hocalar mesleki ve teknik eğitim yapan programlarda şu listeyi bi yayınlayın bizde görelim...

egelim83' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
İlgili YÖK yazısının kanun maddesi açık değil mi?; Bir kere açıp okusanız 2547 sayılı kanunun 43/b maddesini...

Yetkili YÖK!.. ve demiş ki siz Teknik Eğitim yapan bölümsünüz veya Teknik Öğretmensiniz. Bunu Üniversiteler arası kurula da sorduk onlarında görüşü bu yönde demişler..

Yok şöyle Teknik Eğitim yapan bölüm veya Teknik Öğretmen değilsiniz... Yok şunu yaparsanız Teknik Eğitim yapan bölüm veya Teknik Öğretmen olmuşsunuzdur. Hukuk devletiysek karar merci cevabı vermiş... Ayrıca garip garip bulanık mantık ile algoritmalar üretmeseniz?

Barbaryan hocam ben hep kardeşlik vurgusu yapıyorum oldu mu şimdi bu ek?? Seni hep iyi anıyorum.. Sağ kulağını çınlatıyorum... Hayırlısı bakalım...
.
hocam sizinle tartışmayı seviyorum. (meslek liseleri menemen yeme yeri demeseniz daha da sevicem :D). alanlar hakkında benim babam senin babanı döver yarışına girmiyorsunuz çünkü. baştan beri söylediğim gibi sizin dayanağınız olan yazı YÖK TARAFINDAN BİREYSEL BİR DİLEKÇEYE VERİLEN YANIT a dayanıyor. Size mantıklı geliyor mu her bireysel yanıt için üniversiteler arası kuruldan toplanıp görüş beyan etmeleri istenmesi !!!

kanun söylediğiniz gibi açık ve net. Ama bu maddeye dayandırılarak alınan KURAL TOPLANTISI KARAR METNİNİ hiç bir yerde göremedik maalesef. Sadece tef böte denktir şeklinde verilen bir yanıt var ortada. NEYE GÖRE DENK - KİME GÖRE DENK - NELER KIYASLANDI - KİM KIYASLADI imzalı bir metin paylaşılmadı bildiğim kadarıyla. Yanlış biliyorsam lütfen paylaşıp beni bilgilendirin.
0
Kararı tabiki hukuk verecek ama fatherboard un da paylaştığı gibi madem böyle bir karar KURUL TARAFINDAN verildiyse NEDEN LİSTEDE ADINIZ YOK !!!

Ekli dosyalar

• staj_sayfa_1.jpg
    staj_sayfa_1.jpg
    117.4 KB · Görüntüleme: 570
  • staj_sayfa_2.jpg
    staj_sayfa_2.jpg
    125.7 KB · Görüntüleme: 569
  • staj_sayfa_3.jpg
    staj_sayfa_3.jpg
    125.8 KB · Görüntüleme: 569
  • staj_sayfa_4.jpg
    staj_sayfa_4.jpg
    132.9 KB · Görüntüleme: 566
  • staj_sayfa_5.jpg
    staj_sayfa_5.jpg
    136.1 KB · Görüntüleme: 566
  • staj_sayfa_6.jpg
    staj_sayfa_6.jpg
    29.9 KB · Görüntüleme: 567
BaRBaRYaN' Alıntı:
hocam sizinle tartışmayı seviyorum. (meslek liseleri menemen yeme yeri demeseniz daha da sevicem :D). alanlar hakkında benim babam senin babanı döver yarışına girmiyorsunuz çünkü. baştan beri söylediğim gibi sizin dayanağınız olan yazı YÖK TARAFINDAN BİREYSEL BİR DİLEKÇEYE VERİLEN YANIT a dayanıyor. Size mantıklı geliyor mu her bireysel yanıt için üniversiteler arası kuruldan toplanıp görüş beyan etmeleri istenmesi !!!

kanun söylediğiniz gibi açık ve net. Ama bu maddeye dayandırılarak alınan KURAL TOPLANTISI KARAR METNİNİ hiç bir yerde göremedik maalesef. Sadece tef böte denktir şeklinde verilen bir yanıt var ortada. NEYE GÖRE DENK - KİME GÖRE DENK - NELER KIYASLANDI - KİM KIYASLADI imzalı bir metin paylaşılmadı bildiğim kadarıyla. Yanlış biliyorsam lütfen paylaşıp beni bilgilendirin.
0
Kararı tabiki hukuk verecek ama fatherboard un da paylaştığı gibi madem böyle bir karar KURUL TARAFINDAN verildiyse NEDEN LİSTEDE ADINIZ YOK !!!
Ben hiç Menemen yapıyorsunuz diye yazmamıştım. Sayenizde cennete de gideceğim... Ve artık beni daha da sevebilirsiniz :) Hocam resmi yazının daha konusunu okumamışsınız; Staj için yayınlanmış bir liste YÖK geniş bir kurum pek çok bölüm var içinde haliyle denklik ayrı, staj işlerine bakan yerler sanıyorum ayrıdır. 3308 e göre staj yapan kişilere işyeri kazalarına karşı sigorta yapılır. Biz öğretmenler stajımızı okullarda yapıyoruz ve bize meslek kazalarına karşı sigorta yapılmıyor. Sanıyorum ondan bizim alan dal vurgulanmamıştır. Pek çok kurum içindeki birimler birbirinden habersiz olabilir; MEB insan kaynakları; MEB'te teknik öğretmenlik unvanı yoktur diye resmi yazı gönderdi(Sanki teknik eğitim yapan bölüm olarak atanmak isteğimiz yazılmamış gibi orayı cımbızlayıp çıkarmış) Sonra Mesleki ve Teknik GM resmi yazı yazdı ve ilgide sizin bahsettiğiniz 1992 de çıkan Teknik öğretmenlik unvanın verilmesine ilgi tutulmuş; bizlerle alay eder gibi... Madem Teknik öğretmenlik yok neden bu unvanın verilmesine ilişikin kanununu ilgi tutuyorsun?? Ama zannetmiyorum ki Mesleki ve Teknik GM teknik öğretmenlik unavanının MEBte kullanılmadığını bilmesin... Sonradan resmi yazılara (2547 S.K. 43/b ye göre usulsüz davranıyorsunuz diyoruz aradan 4 ay geçti hala resmi yanıt yok!.. MEB BÖTElileri aleni mağdur ediyor resmi cevap bile veremiyor. Bu bile haklı olduğumuzu gösteriyor..)
Onun dışında arkadaşlar; YÖK yazısının altında elektronik doğrulama kodu var yazının gerçek olduğunu oradan kontrol edebilirsiniz. Kaldıki bu resmi yazıyı tek alan ben değilim internette şimdiye kadar 3-4 tane gördüm.. Yine diyorum BÖTElileri kışkırtmasanız bizim TEF ile herhangi bir sorunumuz yok; kardeş bölümüz biz... Hepimiz Bilişim Teknolojileri öğretmeniyiz.. Bizim mağduriyetimizin sebebi MEB...

Konudan ayrı olarak bu sene böte öğretmenleri için tüm liselerde (teknik eğitim hariç anadolu-fen) kadro olayı yine hayal gibi görünüyor... ilköğretimde ders saatleri 30 saate çekilince bu durumdan rahatsız olanlar yer değiştirme görevlendirme sarmalına dolaşanlar yine böte mezunları olacak....

Barbaryan hocam yanlislik olmasın. Bote-Tef denktir diye bir yazı yok. Bote teknik öğretmen sayılabilir diye bir yazı var. Aynı anlama gelmiyor.

Yazı mazı faso en son liste orda..böte yok...ayrıca bundan sonra meslek liselerine yönetmeliğe aykırı atanmış olanları il meblere bildirdiğinizde gereken yapılıyor...herkes hakettiğini yaşamalı rotasyon iptal olduğuna göre görev bize düşüyor..bu şekilde olan kişileri il meblere bildirmek lazım zira başkasının hakkını yiyolar mevcut yönetmeliğe göre...

fatherboard' Alıntı:
Yazı mazı faso en son liste orda..böte yok...ayrıca bundan sonra meslek liselerine yönetmeliğe aykırı atanmış olanları il meblere bildirdiğinizde gereken yapılıyor...herkes hakettiğini yaşamalı rotasyon iptal olduğuna göre görev bize düşüyor..bu şekilde olan kişileri il meblere bildirmek lazım zira başkasının hakkını yiyolar mevcut yönetmeliğe göre...
Sonunuzu hızlandırmış olursun hocam; görev yapanlar bakanlık tarafından atanmış eğer mağduriyet olursa dava sayısı artar ne kadar dava olursa o kadar tazminat olur ve MEBi zor durumda bırakmış olursunuz. Ve magduriyetin davaları daha hızlı sonuçlanır... Mebte tazminatları azaltmak için hakları vermek zorunda kalabilir...

Geri