BÖTE MEZUNLARI TEKNİK VE MESLEK LİSELERİNİ TERCİH EDEBİLMESİ

Kodla Büyü
omd' Alıntı:
ekbersah23' Alıntı:
böte den mezun olan sevgili arkadaşlarım, bence siz meslek lisesine hiç bulaşmayın, çünkü üstesinden gelemzsiniz. neden mi?
bunun teknik servis dalı var, elektronik dersleri var, ağ işletmenliği dalı var, veritabanı programcılığı dalı var, web tasarımı ve programcılığı dalı var. Allah'ınızı severseniz bu dersleri liseden ve üniversiten almadan yada konu hakkında hiçbir bilginiz yokken nasıl olurda meslek liselerinde çalışmak istersiniz ben onu anlamış değilim. rahatlık batıyorsa ve hergün ders çalışarak ve gece yarılarına kadar bir sonraki günün dersine çalışarak okula gitmek istiyorsanız buyurun gelin....
bence heerkes kendi işiyle uğraşsın ve meslek liselerine geçiş hülyasından da vazgeçin. zaten böte bölümüne girerken ve okurken de nerede çalışacağınız belliydi arkadaşlar. sonradan değişen bişey değil ki bu....

Seni öğretmen yapan sisteme tüküreyim ben :) Oynamaya devam et hadi...

seninle aynı sistemden mezun oldum ben edit. oynayan birileri varsa onlarda bötecilerdir. atandınız işte daha ne istiyorsunuz. meslek lisesinde çalışan arkadaşların ekdersleri mi iştahınızı kabarttı. çakal sürüsü gibi dadanmak istiyorsunuz ama kusura bakmayın yedirmezler...

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
ülkede doğru düzgün eğitim veren kaç meslek lisesi var. onlarda çalışacak kapasitede kaç öğretmen var. onun için kasmayın. meslek lisesine eşşeği bağlasan mezun olur. vasat bir meslek lisesine kıyrıtırık bi öğretmen bile günü kurtarır.

sende o meslek lisesine denk bir okuldan mezun oldun herhalde. seni bağlamışlarda sen olamamışsın.

kapitalizmde herkes rant kavgasında, alt ekonomik kesim buna ekmek parası diyor. bunu en az yapanda yinede bizim branş. ek ders için 10 takla atacak çok öğretmen var. saygı duymuyorum çünkü para kazanma yaptıkları işin önüne geçiyor. yinede çakal sürüsü gibi dadanmak olmamış :-1: . eminim bizim branş (tüm bt öğretmenleri) bunu hak etmiyor.

ekbersah23' Alıntı:
seninle aynı sistemden mezun oldum ben edit. oynayan birileri varsa onlarda bötecilerdir. atandınız işte daha ne istiyorsunuz. meslek lisesinde çalışan arkadaşların ekdersleri mi iştahınızı kabarttı. çakal sürüsü gibi dadanmak istiyorsunuz ama kusura bakmayın yedirmezler...

edit.

böte mezunlarının meslek liselerine atanması, sınıf öğretmenlerinin branş değiştirmesi olayına benzer. Bunun zararı öğrencilere ve teknik öğretmenlere haksızlık olur.

aringosa26' Alıntı:
böte mezunlarının meslek liselerine atanması, sınıf öğretmenlerinin branş değiştirmesi olayına benzer. Bunun zararı öğrencilere ve teknik öğretmenlere haksızlık olur.
Sınıf öğretmenliğinden alan değiştirip meslek lisesinde bilgisayar öğretmeni olanlar oldu. Madem zararı var, hani teknik öğretmenler eylem mi yaptı? Dava mı açtı? Ne girişimleri oldu? Bildiğim kadarıyla sıfır. Demek ki bir zararı olmamış, rahatsız olan da olmamış.

kaç kişi oldu hocam kaç kişi..bötelerden de yanlışlıkla meslek lisesine atananlar var...Bu bunların doğru oldugunu göstermez.....Bötenin yeri ilköğretim tefin yeri mesleki ve teknik okullar ve de sanayi..Gerisi lafı güzaf.....

Yanlışsa yanlıştan dönsünler hocam bu kadar zor mu? Bu yanlış atanan arkadaşların yanında teknik öğretmen hiç mi yok? Onlar niye yanlıştan dönülmesi için işlerm yapmıyor? Burada gelip sağa sola küfürler saçana kadar bunlarla uğraşsınlar.

Hocam bakanlık sadece bu yanlışı bizim branşta yapmadı bir sürü branşta bu yanlışlıkları yaptı zihinsel enegellier öğretmenliğine sınıf öğretmenini atadı beden eğitimine sınıf öğretmenini atadı...Bakanlıkta bunların farkında ve bu öğretmenlere branşlarına dönüş hakkını tanıdı ve daha çok tanıyacakda..Tekniköğretmen hakları derneği ve tekev zaten üstüne düşeni her zaman yapar bu mühendislik olayında da yapmıştır....Kişisel küfürleşmeler bunlar hoş değil bunun tekniği bötesi sınıfçısı olmaz....Kalp kırarak değil kalpleri kazanarak bu sorunları çözeriz hocam.....Bunlar büyütülecek şeyler değil......allah sağlık ve sıhhat versin..İyi geceler....

Arkadaş şunu kabul edin; ders verebilmek için o dersi üniversite almış olmak tek şart değildir.

Ve artık üstünlük muhabbetinden vazgeçin, BEN psikolojisinden lütfen kurtulun, BÖTE'liler de gayet rahat bir şekilde meslek lisesini kotarabilir.

Eminim bana hak veren arkadaşlar çoktur, herşey düzgün de BÖTE'linin mi oralara gitmesi yanlış.

Bir de Bazı TEF'li arkadaşlar ek ücret, ödemelerdeki zenginliğin bizlerin iştahını kabarttığı için istediğimizi zannetmiş. Yok öyle birşey, onlar kendi içlerindekini yansıtmışlar, şu anki ücretlerimle seve seve Meslekte görev almaya talibim.

Kendi sözlerimin arkasındayım.
ercinc98' Alıntı:
Sayın TEF'li kardeşlerim, o kadar ders falan almışsınız, bunu öğrencilere verdiniz mi? Veya orada öğrendiklerinizin ne kadarı Meslek lisesi programında var. Onlara ne faydanız oldu? Şahsen hiç bir Meslek, Teknik lisesi öğrencisinin doğru düzgün kod yazdığını görmedim. Yazsalar ne olacak bunu nerede kullanacaklar? İş mi bulacaklar.
....
Fen edebiyat mezunu sınıf öğretmeni Meslek lisesine gider, sınıfcı istediğine gider, elektronikçi gider, Ancak BÖTE öğretmeni Meslek lisesine gidemez, çünkü üniv'de görmemiş birşeyler, ve ayrıca BÖTE'li mevcut lise programına adapte olup kendisini yenileyemez, çünkü TEF'li insanlar doğuştan bu yeteneklere sahiptir.
ercinc98' Alıntı:
Ve yine öğrencilere ne kadar faydanız olduğunu ayrıca sorgulamaya devam ediyorum, öğrencileriniz sekreterlik, büroculuk, memurluk dışında ne iş yapıyorlar (tabi iş bulabilenler). Öğrencilerinize kazandırdığınız sözüm ona üstün özellikleri bu işlerin neresinde ve nasıl kullanıyorlar? Neyin ne olduğunu az çok biliyorum da konuşuyorum.

ercinc98' Alıntı:
Arkadaş şunu kabul edin; ders verebilmek için o dersi üniversite almış olmak tek şart değildir.

Ve artık üstünlük muhabbetinden vazgeçin, BEN psikolojisinden lütfen kurtulun, BÖTE'liler de gayet rahat bir şekilde meslek lisesini kotarabilir.

Eminim bana hak veren arkadaşlar çoktur, herşey düzgün de BÖTE'linin mi oralara gitmesi yanlış.

Bir de Bazı TEF'li arkadaşlar ek ücret, ödemelerdeki zenginliğin bizlerin iştahını kabarttığı için istediğimizi zannetmiş. Yok öyle birşey, onlar kendi içlerindekini yansıtmışlar, şu anki ücretlerimle seve seve Meslekte görev almaya talibim.

Kendi sözlerimin arkasındayım.
ercinc98' Alıntı:
Sayın TEF'li kardeşlerim, o kadar ders falan almışsınız, bunu öğrencilere verdiniz mi? Veya orada öğrendiklerinizin ne kadarı Meslek lisesi programında var. Onlara ne faydanız oldu? Şahsen hiç bir Meslek, Teknik lisesi öğrencisinin doğru düzgün kod yazdığını görmedim. Yazsalar ne olacak bunu nerede kullanacaklar? İş mi bulacaklar.
....
Fen edebiyat mezunu sınıf öğretmeni Meslek lisesine gider, sınıfcı istediğine gider, elektronikçi gider, Ancak BÖTE öğretmeni Meslek lisesine gidemez, çünkü üniv'de görmemiş birşeyler, ve ayrıca BÖTE'li mevcut lise programına adapte olup kendisini yenileyemez, çünkü TEF'li insanlar doğuştan bu yeteneklere sahiptir.
ercinc98' Alıntı:
Ve yine öğrencilere ne kadar faydanız olduğunu ayrıca sorgulamaya devam ediyorum, öğrencileriniz sekreterlik, büroculuk, memurluk dışında ne iş yapıyorlar (tabi iş bulabilenler). Öğrencilerinize kazandırdığınız sözüm ona üstün özellikleri bu işlerin neresinde ve nasıl kullanıyorlar? Neyin ne olduğunu az çok biliyorum da konuşuyorum.
:+1: :+1:

Hasari teşekkür ederim. Küfürbaz insanların bu forumda yeri yok. Adam kendi ahlakını düzeltememiş öğrencileri mi adam edecek.

Ekberşah geri dönmüş üstte :lol: Rahat olun meslek lisesinde çalışma hakkı en geç 5 yıl içinde gelir.

uyanıklara bak sen , tef fakültelerine girseydin böte tercih edecegine, seni tutan mı vardı, kpssde de yüksek alanlar degil düsük alanlar atansın di mi aslanım

tng1907' Alıntı:
yatarak okul bitir, sonra ağzını yayarak meslek lisesi benim de hakkım de, bu kadar istiyordunuz meslek lisesinde çalışmak neden tef e girmediniz? siz mühendis de olun doktor da olun neyiniz eksik

tng1907' Alıntı:
uyanıklara bak sen , tef fakültelerine girseydin böte tercih edecegine, seni tutan mı vardı, kpssde de yüksek alanlar degil düsük alanlar atansın di mi aslanım

Sakin ol şampiyon !!! Aslanlı kaplanlı muhabbetlerin yeri değil burası.
Bu tavırdaki meslektaşları görünce videodaki lost kelimesini TEF ile değiştiresim geliyor artık, nedir bu ya yıllardır.. http://www.youtube.com/watch?v=q3G-VpI702Q

eleman buna cvp vermeyin der, cvb en yazmadıgı cerehat kalmamıs icinde, bu da baska türlü uyanık, lafı gedigine koydun sampiyon devam et, böyle uyanıklar oldukca ben yazarım istedigim yerde, hakkımızı yedirmem

Ayıp ya dışardan biri forma baksa şu öğretmen milletine bak diyecek birbirlerini yiyorlar sanal ortamda bile :sleep: ... Böte - Tef kavgası diye birşey olamaz ha o katılım modülüne bende zamanında yorum yazdım hem il içi atama kılavuzu hemde il dışı...Yazığım yorumda da boteliler meslek liselerinde öğretmen olmalı dedim ama bunu derken şunu söyledim sadece yazılım kısmında web tasarımı asp php web geliştirme laboratuar dersleri için...Onun dışında atelye,mikro işlemci gibi mesleki dersler için bunu istemek haddini aşmak olur zaten çünkü bu konuda Tefli arkadaşlarımız bizde kat kat öndeler...

Kısacası arkadaşlar burda aslanlı kaplanlı bize yakışmayan konuşmalara hiç gerek yok meb açmış bi yer yorumu olan fikrini yazsınlar burda kırmayın birbirinizi derim ben...

fatih22222' Alıntı:
Ayıp ya dışardan biri forma baksa şu öğretmen milletine bak diyecek birbirlerini yiyorlar sanal ortamda bile :sleep: ... Böte - Tef kavgası diye birşey olamaz ha o katılım modülüne bende zamanında yorum yazdım hem il içi atama kılavuzu hemde il dışı...Yazığım yorumda da boteliler meslek liselerinde öğretmen olmalı dedim ama bunu derken şunu söyledim sadece yazılım kısmında web tasarımı asp php web geliştirme laboratuar dersleri için...Onun dışında atelye,mikro işlemci gibi mesleki dersler için bunu istemek haddini aşmak olur zaten çünkü bu konuda Tefli arkadaşlarımız bizde kat kat öndeler...

Kısacası arkadaşlar burda aslanlı kaplanlı bize yakışmayan konuşmalara hiç gerek yok meb açmış bi yer yorumu olan fikrini yazsınlar burda kırmayın birbirinizi derim ben...

kardes saygılı olmak lazım senin gibi, bu söylediğin tartısmaya acılabilir bir konu ama motor bölümünden gelip burada yorum yapanlar var

tng1907 teneke gibi adamsın vesselam. sesin çok boş çıkıyor. Bu forum TEF - BÖTE kavga yeri değil. Birlik mekanı burası. Biz TEF e mühendislik hakkı verildiğinde alkışladık. Geçtim onu gidip TEF okusaydınız demişsin. Biz bu bölüme girdiğimiz zaman TEF in önü kapalı BÖTE nin açıktı. Aman ha TEFE gitmeyin derdi herkes. Kaldı ki TEF lerden çok daha fazla puanlarla girdik bötelere... Ama iş taaa oralara gitmek değil. gün birlik beraberlik günü. TEF için ne kadar hak verilirse verilsin sevinirim. çünkü hepsi benim zümrem arkadaşlarım. Ama sen bu tavrı gösterecek basirette değilsin. 4 mesaj yazmışsın 4ünüde bu konu için harcamışsın.
Ortalığı karıştırma defol git...

goodielife' Alıntı:
tng1907 teneke gibi adamsın vesselam. sesin çok boş çıkıyor. Bu forum TEF - BÖTE kavga yeri değil. Birlik mekanı burası. Biz TEF e mühendislik hakkı verildiğinde alkışladık. Geçtim onu gidip TEF okusaydınız demişsin. Biz bu bölüme girdiğimiz zaman TEF in önü kapalı BÖTE nin açıktı. Aman ha TEFE gitmeyin derdi herkes. Kaldı ki TEF lerden çok daha fazla puanlarla girdik bötelere... Ama iş taaa oralara gitmek değil. gün birlik beraberlik günü. TEF için ne kadar hak verilirse verilsin sevinirim. çünkü hepsi benim zümrem arkadaşlarım. Ama sen bu tavrı gösterecek basirette değilsin. 4 mesaj yazmışsın 4ünüde bu konu için harcamışsın.
Ortalığı karıştırma defol git...

ya arkadas sizin iki lafınızdan biri hakaret, iki düzgün cümle kurup hakaret edip duruyorsunuz, admin sizi hic mi uyarmıyor, bu tarz cümleler kurmak normal karsılanıyor ozaman burada

Gereksiz muhabbete gerek yok. böte okusan ne olur tef okusan ne olur. herkes öğretmen sonuçta.

herkes de her yerde gayet çalışabilir. Bende TEF mezunuyum ve büyük bir EML de çalışıyorum 4 dalımızda mevcut ve bütün dalların derslerine girdim ve girmeye devam ediyorum. ancak TEF li arkadaş havaya girmesin lütfen BÖTE mezunu bir arkadaştan çok bir farkımız yok. EML de ders çalışmadan ders anlatabilirim diyen arkadaş varsa çıksın ortaya. TEF li de dersine hazırlanacak anlatacak, BÖTE li de dersine hazırlanacak ve anlatacak fark ne onu anlamıyorum?

TEF li arkadaşlardan ricam kompleksimizden vazgeçelim BÖTE mezunu arkadaşların da Bizler gibi Bilgisayar öğretmeni olduklarını kabul edelim. Kimsenin bilgisini yargılamak kimsenin haddine değil. herkes anlatacağı dersin hesabını Allah a verecek. bize değil.

Hacker' Alıntı:
Gereksiz muhabbete gerek yok. böte okusan ne olur tef okusan ne olur. herkes öğretmen sonuçta.

herkes de her yerde gayet çalışabilir. Bende TEF mezunuyum ve büyük bir EML de çalışıyorum 4 dalımızda mevcut ve bütün dalların derslerine girdim ve girmeye devam ediyorum. ancak TEF li arkadaş havaya girmesin lütfen BÖTE mezunu bir arkadaştan çok bir farkımız yok. EML de ders çalışmadan ders anlatabilirim diyen arkadaş varsa çıksın ortaya. TEF li de dersine hazırlanacak anlatacak, BÖTE li de dersine hazırlanacak ve anlatacak fark ne onu anlamıyorum?

TEF li arkadaşlardan ricam kompleksimizden vazgeçelim BÖTE mezunu arkadaşların da Bizler gibi Bilgisayar öğretmeni olduklarını kabul edelim. Kimsenin bilgisini yargılamak kimsenin haddine değil. herkes anlatacağı dersin hesabını Allah a verecek. bize değil.
Tüm BÖTE liler adına TEŞEKKÜR ler...

Hacker' Alıntı:

Ağzına sağlık hocam. Ben bu vakitten sonra zorunlu rotasyon olmadıktan sonra zaten okulumu değiştirmem ama bu tef bote ayrımı can sıkıcı pekala endüstri meslektede çalışılır. Neyi neyden kıskanıyorlar onu anlamıyorum zaten önüne gelen bilişimciyi ezmeye kalkıyor birde kendi aramızda bölünüyorsak yazık bize.

Hacker' Alıntı:

ben böteci daha az biliyor, meslek lisesinde yapamaz demedim kesinlikle, tef bitiren biri olarak o kadar mühendislik dersi ve projelerle ugrastıktan sonra 3 yıl da okula bitiren biriyle aynı kosullarda olmak sence haksızlık degil mi, bötelere bu imkan verilebilir ama verilmeden tercihini buna göre yapmıs bütün tefciler atandıktan sonra sistem degismeli, hakkaniyetten bahsediyorsak, ben tef i secerken esit oldugumu bileyim ona göre, 3 senede daha rahat mezun olabilecegim fakülteyi secegim, ayrıca mühendislik okuyanla tefci arasındaki esitsizlik varsa onlar da aynı sekilde düzenlensin

Geri